Magnetismus - Teorie

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Magneto »

Mimo téma (offtopic)
A ještě jedna věc pro Akorda:

Zajímalo by mě, jak se díváš na gravitaci podle Dr. Verlinde, který ji má za neexistující a říká, že je jen důsledkem entropie.

Díky předem za odpověď

Magneto


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od django1 »

Možná jsem našel, kde je chyba.
Quantum leap má v češtině víc významů. Ten, který se projevuje na Slávkovo laně nicméně nemá s magnetizmem a kvantovým skokem částic nic společného.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Mauro
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pon 29 zář 2014 20:41
Dostal: 4 poděkování

Může systém perm. magnetů stylu Parendev apd. Fungovat?

Příspěvek od Mauro »

Zdravím všechny, co se dostanou k těmto informacím.

Trochu jsem se zajímal o podstatu permanentních magnetů a došel jsem, skrze několik let výzkumů, ještě s jedním kolegou k zajímavým vědeckým poznatkům.

Prováděli jsme výzkumné práce se silovými poli perm.magnetů a došli jsme k jednoznačným závěrům:
1.Princip fungování strojů na bázi permanentních magnetů byl již v minulosti objeven a prezentován.
- v 70.letech minulého století v Rusku
- v 80.letech minulého století ve Francii
- v 90.letech minulého století v USA

Všechny objevy vědeckých pracovníků a hlavně jejich presentace, skončily téměř stejně. Autoři-zmizeli,zemřeli,přestali provádět vědeckou činnost nebo ve vězení......náhoda.......

2.Svět ( lidé) potřebuje i jiné druhy energií než jsou v současnosti,, za drahé peníze" volně dostupné
3.Svět (lidé) vůbec nepotřebuje jiné zdroje energie než které jsou ,, za drahé peníze" volně dostupné

Obě předchozí tvrzení jsou pravdivá.....bohužel.......většina lidí na planetě Zemi...cca 97-99%, by uvítala jiný zdroj energie,levnější a hlavně nezávislejší, než je v současnosti na trhu.......bohužel to nejsou TI ( 1-3% lidí) co právě ovládají ten zbytek.....tzn.Ti co tahají za provázky, co,kdy,kde,jak,za kolik apd.

Představa, že jaderné,větrné,vodní a ostatní elektrárny, včetně všech ostatních energetických zdrojů jsou zbytečné a drahé.......?????? To nemluvím o ropě ( a skupinách, které ji ovládají...) a dalších malých skupinkách-EOn,RWE,atd. u nás a všech národních a nadnárodních energetických gigantech......světových burzách s komoditami a hlavně o té skupince co má malinkatý vliv na vše a to je bankovní ,, SYSTÉM" a právě ti co ho drží v rukou, včetně přidružených systémů......No a v poslední řadě.....vlády různých zemích v prvních žebříčcích hitparádě Moci a vlivu na Zemi.........

Výrok:Otázka......
Systém permanentních magnetů v určitém zařízení, již FUNGUJE.????????????????

Co myslíte?....Může to být pravda? a případně v jakých hodnotách???? Jako dětské hračky dostupné ke zhlédnutí na youtube či podobně? Nebo už je to vážně v takových hodnotách, které svět (NE) potřebuje?....a které mohou způsobit energetickou REVOLUCI???????????


Výrok:ODPOVĚĎ.....

Na světě je v dnešní době mnoho složitých technologií ( včetně cest do vesmíru).........Ale TOTO je jen jednoduchý stroj,.......který již funguje.......-)))


Autor: Mauro

:idea: Příspěvek jsem Ti přesunul - poo.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od martin11 »

...kurňa Mauro....to abych se bál oživot....já mám můj magnetickej motor před dokončením....sice ještě nefunguje....ale nechybí moc..... :devil: :pivko: martin11 :D

p.s. teoreticky....jsme ve vláknu teorie ... mě ten motor funguje....ale jen 359° :help:


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Může systém perm. magnetů stylu Parendev apd. Fungovat?

Příspěvek od buky »

Mauro píše: Trochu jsem se zajímal o podstatu permanentních magnetů a došel jsem, skrze několik let výzkumů, ještě s jedním kolegou k zajímavým vědeckým poznatkům.

Ale TOTO je jen jednoduchý stroj,.......který již funguje.......-)))

Autor: Mauro
Kolik let teoritického výskumu ?
Tak je načase i něco skusit v praxi, když jde o jednoduchý stroj. Je to jen na tobě a nemusíš se bát energetické mašinerie, protože zákon zachování energie a jejich proměny zatím "bohužel" platí :(


Mauro
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pon 29 zář 2014 20:41
Dostal: 4 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Mauro »

buky:

Odpověď:

Kolega se věnoval teorii od roku 2004-2010....Já od roku 2012 do současné doby již pouze teorie s praxí.........

Zákon zachování energie i ostatní fyzikální zákony platí a platit budou.....

Je to jen stroj....ne teoretický....
Výrobce neodymových magnetů udává ztrátu energie v aplikovaných magnetech 1%/rok.....
Otázka jaké ztráty v % bude stroj míti časem ještě nebylo vyzkoušeno.......ani nemohlo...neběží až tak dlouho....
Když se podíváš do slunce...co cítíš na tváři?.....teplo...je tato energie již částečně využita např. fotovoltaické elektrárny?......ANO
Vítr?...ANO
Oheň?.....ANO
Atom?....ano

Vem dva magnety do ruky a dej je k sobě jakými chceš póly....buď se přitahují, nebo odpuzují....je tam energie?????.....A N O.......

Kdo tvrdí, že nejde spoutat a nasměrovat je v dnešní době NEVIDOMÝ......-)))))))))

Nepíši na tomto fóru, abych někomu něco dokazoval a s někým se přel........Pouze oznamuji......je mi jedno kdo si o tom co myslí-))))) Protože MY..již máme...-))


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od buky »

Mauro píše: Je to jen stroj....ne teoretický....
Výrobce neodymových magnetů udává ztrátu energie v aplikovaných magnetech 1%/rok.....
Otázka jaké ztráty v % bude stroj míti časem ještě nebylo vyzkoušeno.......ani nemohlo...neběží až tak dlouho....
O jakém stroji píšeš, když nejde o teorii?
V praxi můžeš mluvit např. o strátu "energie" na alternátoru s permanentním magnetem na rotoru.


My... již máme, zatím jen teorii :)


Mauro
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pon 29 zář 2014 20:41
Dostal: 4 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Mauro »

Máme mechanický stroj, který využívá energii ze složených systémů neodymových permanentních magnetů a převádí energii do výstupní síly na hřídeli.....připojit lze cokoliv Tě napadne-))

Stroj nebyl konstruován na velkou rychlost ot/min. ale na vetší výstupní sílu na ozubené kolo na hřídeli.....

Dokážeš si představit co lze k tomu připojit? -))

Velikost stroje je 60 cm v průměru x 60 cm délky.....

Chod není kolísavý,ale konstantní....a to bez použití setrvačníku,který byl původně plánován na zajištění rovnoměrných otáček......-))

Pokud bychom požadovali větší rychlost ot/min, lze to upravit nebo udělat trochu pozměněný nový...nebo řešit převodovkou...možností je xy......toto není však prioritou.....

Sledoval jsem toto forum a zjišťuji, že domácí kutilové, se snaží na bázi magnetů vyrobit stroj......zkoušeli to jiní s investory za zády, vědecké ústavy s nejlepšími dostupnými přístroji.....a zatím jsou tak 2 roky výzkumů za námi......nejde totiž jen sestrojit stroj, který se bude točit......po zkonstruování stroje vás překvapí,, vířivé proudy" které komponenty stroje utaví....-))))...jako se to stalo myslím, že v loňském roce nebo na začátku letošního...Yldizovi na konferenci ve Švýcarsku(youtube), kdy se mu stroj ala Parendev po 4 h provozu, rozletěl....-))....Je však zatím viditelně nejdále, kromě Italů,kteří již vířivé proudy také, zatím bez úspěchu řeší...-))


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od buky »

Mauro píše:Máme mechanický stroj,
Velikost stroje je 60 cm v průměru x 60 cm délky.....
Ja mám stroj o délky 3m, šírky - výšky 1m + setrvačník o průměru 0,8 m. Na jiém vláknu jsem to i nafotil a zatím jsem se dostal na 200 ° pozitivní mechanické práce. Je to můj osobní rekord ale už teď to vidím bledě abych uzavřel 360° dráhu (zacyklení)

Mauro, tak skus něco nafotit a poslat, ať to tu na foru ožije :eclap:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od martin11 »

Mauro píše:Máme mechanický stroj, ...
Mauro...děláš si z nás blázny nebo jsi zhulenej myslíš že jsi na Foru úplnejch blbečků????...hele ty ...Výřivej proude....už jsme tady něco zažili, tak nás neoblbuj svým výzkumem....sklidni hormony, přestaň chlastat...a podívej se reálně na to co jsi výše napsal....
.....jestli je moje kritika přísná a ty máš co píšeš, tak se hluboce omluvím....ale nejspíče si z nás děláš :ptrain: a :piss:
tak nazdar ...zdraví tě karkulka červená :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Mauro
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pon 29 zář 2014 20:41
Dostal: 4 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Mauro »

Martin11:
Odpověď......

Nebudu komentovat Tvé výroky, neboť na takové konverzace nemám čas ani náladu......nepotřebuji Ti nic dokazovat a ani nebudu....píšu výroky za kterými si stojím, pokud Ty máš své výzkumy a hlavně výsledky, bez vířivých proudů, tak buď děláš pouze teorii, nebo pouze komentuješ práci jiných na fóru...
Jinak si o vířivých proudech v magnetických polích něco nastuduj....nebo ověř v praxi....


Mauro
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pon 29 zář 2014 20:41
Dostal: 4 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od Mauro »

buky

Odpověď:

Pokud jsi již prezentoval dosavadní výsledky práce, mohl bych je někde na fotkách vidět??

O konkurenci jsem se vždy zajímal, jak jsou daleko....-))

My máme již 3 prototyp a stále je co zdokonalovat...-))

V současnosti jsme ve fázi...co s tím dál....resp. komu to prodat nebo za úplatu přenechat...-))

A věř, že je to ta nejhorší fáze ze všeho....každý chce informace a vidět....zadarmo.....nebo to ukrást....( bohužel máme již zkušenosti také)

Je to jako vozit plný kufr bankovek a ptát se lidí jestli neví co s tím máme dělat....jako si na čelo dát terč....((((

Mám přesné informace ( ze státního aparátu ČR), že existuje tzv. zákon - Národní zájem státu, který automaticky může zabavovat vše co by mohlo stát ČR, vojensky či ekonomicky poškodit i v případě, že by se to dostalo do jiného státu a ohrozilo by to ekonomické, politické nebo jiné zájmy ČR.........hmmmmm
Tento zákon platí ve všech zemích.....Pak jsou zákony,které nejsou ani zákony,ale tzv. jinými zájmy....v případě zjištění ohrožení vyšších národních zájmů-USA,Rusko,Čína atd....přijde nejdříve zahraniční nabídka...která se neodmítá...a pokud ano...jednotlivcům se stávají běžné smrtelné či jiné nehody.....viz. systém TAMARA......a další....co vidíme ve filmech je jen zlomek toho co se ve skutečnosti děje.....lidé umírají pro méně....

A tady se nebavíme o zlepšení funkce záchodového prkénka.....ale o energiích......


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od poota »

Mauro píše:..co s tím dál....resp. komu to prodat nebo za úplatu přenechat...-))
A věř, že je to ta nejhorší fáze ze všeho....každý chce informace a vidět....zadarmo....
Obávám se, že tady nejsi na tom pro Tebe správném fóru - kromě "Blešáku" se tady obchoduje velmi sporadicky, takže vhodnější by asi bylo Aukro a nebo něco ještě specializovanějšího.
Tady si zcela volně a zadarmo sdělujeme svoje myšlenky, nápady a zkušenosti - slovo "peníze" je tu na rozdíl od jiných sprostých slov sice povolené, ale raději se mu pokud možno vyhýbáme.
Pokud tady chceš něco skutečně prodat, tak jdi do vlákna "Prodám" ( http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 64#p130164 ) a tam napiš co chceš prodat, jaké to má vlastnosti, co u toho zaručuješ a kolik za to požaduješ - když bude mít někdo zájem, tak se ti ozve.
Na řeči typu "máme něco, co spasí lidstvo a chceme za to pouhý majlant" tady můžeš očekávat docela specifické reakce, z nichž určité vzorky už máš k dispozici.
Nechci Tě nijak naštvat a ani znechutit, takže to neber ve zlém. :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od martin11 »

Mauro píše: Nebudu komentovat Tvé výroky, neboť ...
...moje výroky komentovat nemusíš, teorii nedělám, svůj výzkum mám, výsledky mám také, a práci jiných, pokud tomu rozumím tak zde na Foru i okomentuji.
vířivé proudy se v mém mag. motoru jistě také objevují, protože, když se někde něco pohybuje....elektro nebo magnetického, tak je to jasné.... :idea:
...no a co dál ..synku...zatím z tvých pár příspěvků víme kulový... ale je dobrý, že máš info ze státního aparátu....
co tam říkají o vířivých proudech????....čau :pivko: karkulka červená :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Magnetismus - Teorie

Příspěvek od lajos »

Zatím jsem stihl jen přečíst místní revoluci, po těch vířivých proudech se musím podívat- do teď myslím že výřivé proudy byli vedlejší (menší ) magnetický efekt, kteří spíš brzdili (škodili) magnetickým procesům?


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“