Zmagnetovaný laser

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Zpc.Elservis
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: úte 13 bře 2007 21:44
Bydliště: Plzeň

laser CD/DVD mechanik je slušnej zabiják...

Příspěvek od Zpc.Elservis »

No já to užil zatím jen k destrukčním účelům, třeba zkusím i mlýnek, snad se mi nebudou moc třást ruce u té jemné mechaniky


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: laser CD/DVD mechanik je slušnej zabiják...

Příspěvek od adam.benda »

Zpc.Elservis píše:No já to užil zatím jen k destrukčním účelům, třeba zkusím i mlýnek, snad se mi nebudou moc třást ruce u té jemné mechaniky
Jen tak mimochodem, jak je to u mechanik jen čtecích, tedy nevypalovaček... Výkon je nižší..?


Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: laser CD/DVD mechanik je slušnej zabiják...

Příspěvek od wh173 »

adam.benda píše:
Zpc.Elservis píše:No já to užil zatím jen k destrukčním účelům, třeba zkusím i mlýnek, snad se mi nebudou moc třást ruce u té jemné mechaniky
Jen tak mimochodem, jak je to u mechanik jen čtecích, tedy nevypalovaček... Výkon je nižší..?
presne ;)


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Jakou má teplotu

Příspěvek od hapalainen »

Jakou asi má teplotu ten paprsek? Jak se teplota změní, po průchodu magnetickým polem? Ty řezací lasery mají nějakou optiku, která když se poškodí, tak to přestane řezat.


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Jakou má teplotu

Příspěvek od adam.benda »

hapalainen píše:Jakou asi má teplotu ten paprsek? Jak se teplota změní, po průchodu magnetickým polem? Ty řezací lasery mají nějakou optiku, která když se poškodí, tak to přestane řezat.
Samotný laserový paprsek teplotu nemá, pouze zvýší teplotu materiálu, na které záření dopadne... a to vychází myslím z energie fotonu a výkonu záření...

Jak jsem dělal ten poslední experiment, popisovaný tady v tomto vláknu, kde jsem měřil energii záření (laseru) pomocí IR diody, tak pokud se nemýlím, teplota na IR diodě dopadem paprsku laseru nebyla nijak zvýšena, myslím, že by se to projevilo nárůstem měřeného napětí na diodě...

(měl jsem namysli ten experiment s červeným laserem asi 5mW.. u laseru z mechanik by IR dioda vzplála jako pochodeň, to ovšem nic nemění na tom, že vytvořením magnetického pole do prostředí paprsku se hodnota měřené energie paprsku nezvýšila... Můžu ještě za nějakou dobu udělat nějaké další testy s laserem z mechanik... ..už jsem si sehnal 3 vypalovačky na vykuchání :D )


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Ptal jsem se proto, že si chci udělat jasno, jestli se tím paprskem dají zapálit třeba noviny.


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
galapetr
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 19 bře 2007 9:28
Bydliště: Vimperk

Příspěvek od galapetr »

Asi to papír zapálí když to řeže železo. Záležet bude na výkonu toho laseru.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Nepodceňujte to... :)

Příspěvek od adam.benda »

hapalainen píše:Ptal jsem se proto, že si chci udělat jasno, jestli se tím paprskem dají zapálit třeba noviny.
Jj, daji :D Řezat izolační pásku, atd... je to docela zabiják, bacha na to :!: :D
...byla tu zmíněna adresa nějak danyk.wz.cz nebo jak to bylo... myslím, že na předchozí stránce.. tam jsou hezké ukázky.. :good:

...normálně je paprsek zaostřen na vzdálenost myslím 1mm od laserové hlavy.. když se vyndá ta známá čočka, kterou občas někdy čistíme od prachu, paprsek je zaostřen na jinou vzdálenost (mnohem větší) a lze s tím řezat..... podrobnosti ze zkušenosti neznám...


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

laser

Příspěvek od la »

Zdravím.Možná že se vám to bude hodit, vypadá to že povrch předmětu kam dopadá paprsek by měl být zmagnetizován nebo mag.vodivý aby mohlo dojít k přenosu síly .Tohle je nové.
http://www.aldebaran.cz/bulletin/2007_31_mag.php
la


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: laser

Příspěvek od adam.benda »

la píše:Zdravím.Možná že se vám to bude hodit, vypadá to že povrch předmětu kam dopadá paprsek by měl být zmagnetizován nebo mag.vodivý aby mohlo dojít k přenosu síly .Tohle je nové.
http://www.aldebaran.cz/bulletin/2007_31_mag.php
la
V článku se tu píše pouze o magnetizaci jednotlivých oblastí CD a to různými způsoby.... Bohužel se to vůbec netýká toho, proč se Crooksův mlýnek točí v mag. poli rychleji.....
Pokud by lopatky mlýnku byly z feromagnetickýho materiálu, příslušná lopatka by se "zachytila" magnetickým polem a mlýnek by byl docela dobře zabržděn.....


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: laser

Příspěvek od adam.benda »

Peter píše:Co když lopatka je fotovoltaický článek :?:
No... ... ...kdyby byl třeba fotovoltaický článek připojen k zátěži, vytvářelo by se v něm slabé magnetické pole díky přechodům elektronů... Ale stejně by bylo tak slabé, že by nijak viditelně neinteragovalo s mag. polem perm. magnetu..
Směřuješ určitě někam jinam... ale já už opravdu nevím, kam..... :ethink:


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Co když lopatka je fotovoltaický článek
Myslím, že to fotovoltaický článek asi nebude. To kolečko vypadá jako nějaký izolant a tím pádem by proud nikam netekl.


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Recese?

Příspěvek od adam.benda »

No a nebo si z nás taky Peter třeba dělá legraci... :D

Doháje, i kdyby to fotovoltaický článek byl, tak se kvůli tomu přeci nebude mlýnek otáčet rychleji ne?? (!)
Peter, dost srandy, přiznej barvu. :D


Drnda

Zajimal me princip

Příspěvek od Drnda »

Kdyby s tim tocily fotony, tak by se mel mlynek tocit na druhou stranu nez se ve skutecnosti toci...kamarad ho ma. Odraz by mel byt na stribrne strane lopatky a ta by tudiz mela jit dozadu.Nicmene, je to naopak.
toto vysvetleni se mi libi:

http://math.ucr.edu/home/baez/physics/G ... -mill.html


Vim, ze je to trochu mimo misu....ale stejne jsem si rikal, ze by to nekoho mohlo zajimat:-)
Tady se da objednat:
http://secure.sciencecompany.com/produc ... ct_ID=6448
cena neni velika, ale shipping je neuveritelnych $265.
Jeste je vyrabi nejaky Pokorny v Kutne hore:
http://www.pokorny-sklo.cz/
Cenu nevim.
Hezky den


habana

Re: Zajimal me princip

Příspěvek od habana »

Drnda píše:Kdyby s tim tocily fotony, tak by se mel mlynek tocit na druhou stranu nez se ve skutecnosti toci...kamarad ho ma. Odraz by mel byt na stribrne strane lopatky a ta by tudiz mela jit dozadu.Nicmene, je to naopak.
toto vysvetleni se mi libi:

http://math.ucr.edu/home/baez/physics/G ... -mill.html


Vim, ze je to trochu mimo misu....ale stejne jsem si rikal, ze by to nekoho mohlo zajimat:-)
Tady se da objednat:
http://secure.sciencecompany.com/produc ... ct_ID=6448
cena neni velika, ale shipping je neuveritelnych $265.
Jeste je vyrabi nejaky Pokorny v Kutne hore:
http://www.pokorny-sklo.cz/
Cenu nevim.
Hezky den

Mlejnek koupíš taky v krámech s Ptákovinama, např. v Praze na Smíchově a i jinde (a možná i v ptákovinách na internetu...), není ale zrovna levnejjjjjj.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“