Perendev

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od martin11 »

zdarec Buky....píšeš, že výsledky "zatím" docela ujdou.....už jsi někam poslal alespoň fotku nebo by stačil i náčrtek toto co děláš..???..../ asi jsem přehlédl/

za potom.... 10 tun lis není nic moc....moje štípačka a dřevo dává 12t. právě vyrábím i lis na brikety / formu pro lisování pomocí té štípačky/

:bye: tak se pochlub a pošli "něco" na čem bastlíš....za všechny zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Perendev

Příspěvek od Waldes »

martin11 píše:zdravím Waldez..a spol....jak Waldez napsal....odtržení magnetu bokem je snažší nežli tahem z plochy. ...
Ahoj,
celkom rád by som videl to lineárne ložisko, teda myslím aspoň fotku a prečo vlastne chceš slabšie magnety ? prečo nie silnejšie vedenie ? Nechápem.
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od buky »

Martin, ja vím že to vypadá z mé strany jen na teorizování. Ale není tomu tak a k tomu videní není zatím, nic moc.
Aspoň tedy popíšu o co jde a jak to vidím. Waldes tomu nádáva ...... porušení symetrie, já ....... porušení silové rovnováhy. Když se budeme bavit o odtržení magnetů kolmo = F1 a odtržení magnetu bokem = F2, tak může jít o dvě různě veliké síly ( a možná taky ne). A tak postupně skládám síly, ale jak na potvoru se mi skládají i síly opačně orientované, co znamená, že stroj se mi opakovaně dostává do stavu pokoje. Až teť se mi to celkem pozdává, resp. že se mi podaŕí silovou rovnováhu opakovaně narušit, ale "teť" už jsem zažil mnohokrát. Když budu v koncích, tak to sem určitě dám, zatím se morduju sám a dokonce si sám vyrábím lineární vedení, ale jen schopné axiálního zatížení co mi situaci dost komplikuje.
Na tí fotce jsou na tom rotačním lisu i lineární ložiska, skvělá věc.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od martin11 »

Waldes píše:Ahoj, celkom rád by som videl to lineárne ložisko,....
Zdravím, už jsme zde o tom diskutovali....lineární ložisko je ten posuv co se používá do šuplíků. Je to klec s kuličkama a ta se pohybuje mezi 2ma vodítky. je to přesné, ale asi vhodné jen pro ty šuplíky / zásuvky/. tento posuv se ale kroutí při maximálním vytažení a to z důvodu toho, že píst je v horní úvrati, tj max vytažen a působí na něj dost velká boční síla z toho rotujícího toroidu a ten posun se kroutí do stran. Koupil jsem ten nejkratší co se prodává / 15cm/ zdvih mých pístů je jen cca 5 cm a i při tomto zdvihu jsou magnety tak silné / N42 20x20x10 magnet na plochu/ že když se přiblíží na cca 2mm je zde ODPUDIVÁ síla více nežli 15 kg/ to je odhad, možná více, neumím změřit/. původně byly vodítka kulatina anticoro pruměr 6 a 2x a kroutilo se to také./ viz foto/. tak, to je zatím jako referátek o postupu práce všechno./ jen dodávám, že na to v současnosti nemám čas :color: / zdarví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Perendev

Příspěvek od Waldes »

To martin11
Ahoj, ách tak, nábytkové kovanie, lebo ak by sa jednalo o skutočné lineárne ložisko, neviem si predstaviť ako by sa mohlo krútiť. Pozeral som to vlákno
Magnetické piestové motory a tam od 2010 sa naozaj mnoho nezmenilo. Ja sám som sa tu tiež od vtedy moc nevyskytoval, borím sa už niekoľko rokov s osudom tak určite nikomu nič nevyčítam, len ma to prekvapilo.

To all.
No vrátim sa k téme vlákna vyskúšal niekto tú variáciu perendeva s diametrálne polarizovaných statorových magnetov, myslím so zrezanými magnetmi a tak ...
Waldes.
Naposledy upravil(a) Waldes dne pát 22 bře 2013 19:19, celkem upraveno 3 x.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od django1 »

Waldes píše:Ahoj, ách tak, nábytkové kovanie, lebo ak by sa jednalo o skutočné lineárne ložisko, neviem si predstaviť ako by sa mohlo krútiť.
lineární ložisko je něco jiného, než si martin11 myslí

http://cnc.inshop.cz/nepodeprenetyce/vo ... ItemIdx=13

Obrázek


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Perendev

Příspěvek od Waldes »

No presne to som mal na mysli, lineárne ložiská, vedenia a podobne. Stroje sú mi dosť blízke ...
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Perendev

Příspěvek od Waldes »

Pamätám si, že viacerí hovorili svojho času, že skúšajú urobiť repliku Perendev motora, aj keď vám to nefungovalo skúste to doniesť na zraz a skúsime nad tým spoločne podumať, čo poviete, nestálo by to zato rozchodiť to ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
rewers6
Nový člen
Příspěvky: 23
Registrován: ned 13 dub 2008 10:47
Bydliště: Bratislava Slovensko

Re: Perendev

Příspěvek od rewers6 »

Ahojte, Inac ked ste si vsimli vo videach o perendev motore tak tam mal ten maestro na vrchu tu kluku na nejakom srobe, zavitnici, cim stahoval a odtahoval tie statory. Podla mna tam v tom mechanizme bola este urcite nejaka pruzina, ktora robila nejaky rozkmit statorov , aby nenastala prave ta rovnovaha toho magn.pola. To mohol byt prave ten treti komplement co to daval do pohybu. Lebo kazdy pokusmaestro co to robil na videach tak vzdy mal tie statory staticke a nepohyblive. Ja viem, ze sator je statorom, lebo je nepohyblivy, ale trosku sa s nim musi hybat aby sa naruilo to rovnovazne magn. pole, rovnovaha, ktora vzdy vznikne. Rovnovaha musi byt stale narusana, musi tam vznikat nejaka oscilacia. A na rotore tiez nebude urcite uplna kruznica. Ked aj bude tak urcite bude vyosena voci okraju rotora, alebo voci osi samotneho rotora. Tolko len moj nazor. Oscilacia, pruziny to bude to prave. :) nazdarte


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Perendev

Příspěvek od Waldes »

Mne to síce povinnosti prekazili a nemohol som sa nakoniec zúčastniť ale ako som predpokladal, nikto nič nepriniesol, aspoň pokiaľ viem. Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
machec
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pát 04 dub 2014 10:46

Re: Magnetický Generátor

Příspěvek od machec »

Já bych to zkusil postavit podle tohoto patentu v příloze. Zkoušel to podle toho někdo?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


machec
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pát 04 dub 2014 10:46

Re: Perendev

Příspěvek od machec »

myslel jsme kdoví co jsem našel a ono to tu už je dříve ke stažení


machec
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pát 04 dub 2014 10:46

Re: Perendev

Příspěvek od machec »

mam dotaz, dá se magnet nějak zastínit? Pokud ano, zkusil bych princip pístového motoru, kde by v hlavě byl n pól a na pístu n pól takže by se to odpuzovalo, v horní úvrati by se stínění oddělalo třeba přes vačku a píst by se odpudil, v dolní úvrati by se zastínilo, takže by se píst mohl vrátit nahoru a tak pořád dokola.....


machec
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pát 04 dub 2014 10:46

Re: Perendev

Příspěvek od machec »

nebo, že by se ten v hlavě válce otáčel??? v horní úvrati odpuzení a v dolní přitahování.... nebo místo hlavy rotační kolo s magnety S,N,S,N....


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Perendev

Příspěvek od Slavek Krepelka »

machec píše: nebo, že by...? ...
Snad se tu porozhlídni.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=914
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=8&t=2793
Jsi tématicky mimo mísu.
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“