Kde koupit magnety - odkazy

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: jseš hodnej

Příspěvek od aNONym »

martin11 píše:....jinak vše kolem dávej sem......je to zajímavý ...a poučný.....dík martin11 :lol:
Založil jsem místnost Magnetická levitace (a poprosil Rivala o patřičné přesunutí nepatřičných příspěvků do tam). ;)


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdravím všechny

Příspěvek od laik »

Někam se mi zakutálely magnety(a nejsou ani od spodu ponku,nikde...)
potřeboval bych poradit kterej e.shop zasílá na dobírku poštou..já předtím obědnával z Magsy.cz ale doprava přepravní službou se mě nehodí....
dík za radu
ps.nebojte se nebudu se vám tady motat do mag.motoru,jde mě o úpravu vody a nějakej magnet pod spořič a pod.... :bye:


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Zdravím všechny

Příspěvek od Elektro »

laik píše:Někam se mi zakutálely magnety(a nejsou ani od spodu ponku,nikde...)
potřeboval bych poradit kterej e.shop zasílá na dobírku poštou..já předtím obědnával z Magsy.cz ale doprava přepravní službou se mě nehodí....
dík za radu
ps.nebojte se nebudu se vám tady motat do mag.motoru,jde mě o úpravu vody a nějakej magnet pod spořič a pod.... :bye:
Ale Magsy má možnosť zadať pri objednávke dobierku.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdravím

Příspěvek od laik »

Když sem obědnával samozřejmě sem zadal dobírkou ale bylo to dobírkou přepravní službou.a já se pak honil několik dní z přepravcem kdy budu doma.ale pokud sem něco spletl je to možný....proto se ptám vás když máte už zkušenosti
dík


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

laik

Příspěvek od lajos »

Přepravní služba mi vždy zavolá když je ve městě doručení (a třeba nejsem doma) a jen jim sdělím že jsem práci ať mi to tam doručí. zatím pokaždé 100% úspěch(oni nejsou pošta-naštěstí).


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdravím

Příspěvek od laik »

No já zas preferuji radši poštu neboť jako řemeslník sem pořád někde jinde a skoro nikdy nevím kde budu za pár hodin.proto su rád že mám balík na poště 15 dní a když je čas mužu si zajít...ale zkusím některý ze zde uvedených odkazu a poptám se rovnou zda li posílají,nebo by byli ochotni poslal čp...


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
anonymewa

Re: Zdravím

Příspěvek od anonymewa »

laik píše:No já zas preferuji radši poštu neboť jako řemeslník sem pořád někde jinde a skoro nikdy nevím kde budu za pár hodin.proto su rád že mám balík na poště 15 dní a když je čas mužu si zajít...ale zkusím některý ze zde uvedených odkazu a poptám se rovnou zda li posílají,nebo by byli ochotni poslal čp...
No třeba na http://www.neomag.cz je možnost výběru dopravy.


Josef
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 05 zář 2008 10:20
Bydliště: Plzeň-jih

Magnety

Příspěvek od Josef »

Mám možnost sehnat magnety průměr 25mm x výška 15 mm(válec). Jsou z použitých bezpečnostních zařízení z obchodních domů. Nevím, zda se jedná o neodym či ne, ale přítažná síla je že dva kusy téměř nelze od sebe odtrhnout. Chtěl bych požádat někoho, kdo se v magnetech vyzná o analýzu. Nejlépe z okolí Plzně nebo Rokycan. Nevím, zda má cenu je někam posílat, když o nich mnoho nevím.Mohlo by jich být cca 300 ks . Kontakt 777823533


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Magnety

Příspěvek od Elektro »

Josef píše:Mám možnost sehnat magnety průměr 25mm x výška 15 mm(válec). Jsou z použitých bezpečnostních zařízení z obchodních domů. Nevím, zda se jedná o neodym či ne, ale přítažná síla je že dva kusy téměř nelze od sebe odtrhnout. Chtěl bych požádat někoho, kdo se v magnetech vyzná o analýzu. Nejlépe z okolí Plzně nebo Rokycan. Nevím, zda má cenu je někam posílat, když o nich mnoho nevím.Mohlo by jich být cca 300 ks . Kontakt 777823533
Zistíš to jednoducho. Neodýmový magnet priemeru 25 mm a dĺžky 15 mm by mal mať prídržnú silu minimálne 15 kg a mal by vmať vlastnú váhu približne 56 gramov. Teda ak ten magnet udrží kus železa o váhe 15 kg je to Neodýmový magnet. Napr. 25mm Neodým s dĺžkou 7mm má prídržnú silu 12 kg.


Josef
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 05 zář 2008 10:20
Bydliště: Plzeň-jih

Magnety

Příspěvek od Josef »

Testoval jsem magnety a povedlo se mi, že udržel 13,8kg. 14 mi padalo,ale spíš to bude tím že jsem neměl homogenní kus o hmotnosti alespoň 10kg. Měřil jsem stylem,že jsem magnet umístil na spodní stranu kalibrovaného 5kg závaží ze staré váhy decimálky. Druhé 5kg závaží jsem pověsil k prvnímu za oko a další přivázal provázkem. Tím jsem porušil svislý tah přesně dolů a už víc nedrželo. Dále se domnívám,že jelikož závaží jsou odlitky a nejsou přesně rovné, není dostatečná styčná plocha pro maximální zatížení.
Pocházejí z odkodovačů u pokladen v obchodních domech.
Jestli někdo má zájem pošlete SZ, nebo tel v minulém příspěvku.
Nechci na tom vydělávat, ale nejsou moje, tj nabídněte
Ještě jedna věc: Jaké jsou podmínky pro přeprevu magnetů poštou?


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: to je krásný...

Příspěvek od NAVAR »

martin11 píše:...jelikož mám k dispozici 20x20x10 N42 ...než je zabuduju do motoru....kde seženu...tohle...

...Malá čtvercová deska pyrolytického grafitu o rozměrech 12x12x1 mm

...co to je..????
...potřeboval bych 20x20 mmx1...muže to někdo poslat..???....nebo kde to mam shánět....jo chci...koupit 2ks...jednu pro Gromita... dík za info martin11
Co mám a co vím, co by se mohlo možná hodit a pomoct.
Mám na stole kus antracitu vysoké kvality, hezky se leskne, ve stole mám uhlíkovou desku coby formu pro spékání prášku za vysokých teplot.
Hezký uhlíkový tenký kolečko s trnem je ve starých telefonních mikrofonních vložkách, jako malej jsem nějaké vykuchal.
Někde mám plechovku vytvrditelné uhlíkové pasty.
Uhlík lze nanést i z roztoku kde jsou rozptýlené jeho částice (disperze), říká se tomu tuším elektroforéza. Výsledná vrstva má pak trochu jné parametry než klasický uhlík, není laminární, spíše amorfnější.
Pyrolytický uhlík se tuším používá na ventily srdečních pump a implantáty v medicíně. Taktéž se tuším používá na superkondenzátory, to jsou kondenzátory o kapacitě několika Faradů a pracují na principu dielektrické dvojvstvy na uhlíkovém podkladu. Dají se použít na místo baterie třeba na nastartování kamazu v zimě a nebo jsou v maých modelech letadélek jako zdroj energie. Viz třeba http://en.wikipedia.org/wiki/Supercapacitor http://www.avx.com/docs/Catalogs/bestcap.pdf
http://www.garmanage.com/cartable/Conta ... IM2000.pdf


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: kapalina na zobrazení magnetického pole

Příspěvek od martin11 »

.....zdravím HABANA....a ostatní....je to asi 2 roky jsem dal do vláka magetické motory ADAMBENDA....popis zobrazovače co jsem tenkrát vymyslel....
....magnetická kapalina je to samé.....jde o to ...kdo může sehnat....velmi jemné Fe piliny....od brusky....piliny jdou od brusiva dost dobře separovat.....místo oleje jsem použil Glycerin....z lekarny....má výhodu , že je pruhledný....když uděláte z Fe pilin hustou kaši efekt je podobný...
....má někdo nápad , jak ještě zjemnit Fe piliny....../ rozemlít/.....
...jinak magnetická kapalina bezva hračka.....hezký den martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kapalina na zobrazení magnetického pole

Příspěvek od JOVA »

Martine, černý toner do laserových tiskáren/kopírek je magnetický, alespoň ten co jsem měl doma. Jemný je až dost. Kdysi jsem to zkoušel míchat s olejem a vcelku to fungovalo, jen ten olej jsem použil moc hustý. Chce to něco řidšího.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: kapalina na zobrazení magnetického pole

Příspěvek od martin11 »

JOVA píše:Martine, černý toner do laserových tiskáren/kopírek je magnetický, alespoň ten co jsem měl doma. Jemný je až dost. Kdysi jsem to zkoušel míchat s olejem a vcelku to fungovalo, jen ten olej jsem použil moc hustý. Chce to něco řidšího.
....Jova ...máš bodik....za týpek....mam poničenou laserovku.....chtěl jsem potiskovat fotky....a zničil jsem válce či co je uvnitř....musím koupit nové......takto naředím glycerýnem....ještě mám od předešlého laborování...a výsledky zveřejním....zároven všechny zde varuju....nedávejte do laser. tiskáren fotopapír....tím myslím fotky na papíru z minilabu....jsou potažené laminem...a zničí válce....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“