Kde koupit magnety - odkazy

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

to je krásný...

Příspěvek od martin11 »

...jelikož mám k dispozici 20x20x10 N42 ...než je zabuduju do motoru....kde seženu...tohle...

...Malá čtvercová deska pyrolytického grafitu o rozměrech 12x12x1 mm

...co to je..????
...potřeboval bych 20x20 mmx1...muže to někdo poslat..???....nebo kde to mam shánět....jo chci...koupit 2ks...jednu pro Gromita... dík za info martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Martin11 tebou hladani zdroj grafitu s rôznim plnením prímesí (no sú aj čisté) je možno aj v tvojom blískom okolí . Stačí navštívit predajnu s ,,kartáčmi" do el.motorov . Sú to rôzne servisi s ,,bielou technikou", mototechni ale aj vrakoviská . Ak by ti nevyhovoval tvar prípadne ,,plnenie" , skús oslovyť niekoho , kto jazdí na trolejbuse , električke alebo el.lokomotýve . Tam sa to používa v ,,zberačoch" čo sa prikladajú k troleji . Tie sú už riadni ,,mackovia", no dá sa z ních bez vedčích problémou ,,vytvarovať" takmer akýkolvek potrebný tvar . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: silné magnety NOW !!!

Příspěvek od Elektro »

Tuco píše:No že je o ně fofr, to se celkem divím, prodávající totiž zas až takovej lidumil není. Ve srovnání např s magsy.cz vyvaří na jednom (!) kusu víc jak 40Kč (teda jen za tenhle typ, u ostatních jsem to už línej počítat)...asi sází na to že si lidi myslej že bazáč bude nejlacinější...
Však to je podnikanie. Kúpi napr. 100 magnetov, na aukre ponúkne 1 za cenu 50-tich a čaká či dakto prihodí. Zisk má zaručený.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Pyrolytický vznášení.

Příspěvek od aNONym »

pepe píše:Martin11 tebou hladani zdroj grafitu s rôznim plnením prímesí (no sú aj čisté) je možno aj v tvojom blískom okolí . Stačí navštívit predajnu s ,,kartáčmi" do el.motorov . Sú to rôzne servisi s ,,bielou technikou", mototechni ale aj vrakoviská . Ak by ti nevyhovoval tvar prípadne ,,plnenie" , skús oslovyť niekoho , kto jazdí na trolejbuse , električke alebo el.lokomotýve . Tam sa to používa v ,,zberačoch" čo sa prikladajú k troleji . Tie sú už riadni ,,mackovia", no dá sa z ních bez vedčích problémou ,,vytvarovať" takmer akýkolvek potrebný tvar . Pepe
Stačí se zamyslet nad principem. Takže Tě musím zklamat. Tohle fungovat nebude. Výše jmenovaným totiž schází potřebná specifická struktura. Takzvané krystality.

Před lety jsem je zkoušel v ČR sehnat. Jediný člověk, který o nich alespoň něco věděl, byl jakýsi ing., jenž jich kdysi, v době psaní své diplomky, pár vyrobil.

Pokud se situace nezměnila, tak asi jedině podle tohoto návodu http://spisy.upv.cz/Patents/FullDocumen ... 286117.pdf. :P
Anebo z ciziny. Odkaz najdeš např. na konci tohoto článku http://sci-toys.com/scitoys/scitoys/mag ... phite.html (a není to nic laciného http://www.scitoyscatalog.com/Merchant2 ... ory_Code=M ) Tam jsem je tehdy nakonec koupil i já. Hezký levitování Ti přeji. Non. ;)


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

V pohde . http://www.elektrokarbon.sk . Moj zdroj nie len hladaného materialu ale aj súkromných informácijí . Upozornujem že zákaznik by mal vedieť na čo sa má spîtať . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Tak na Slovensku prý je.

Příspěvek od aNONym »

pepe píše:V pohde . http://www.elektrokarbon.sk .
Tak to bude tím. Já jsem hledal jenom v ČR. ;)


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Jsem rád, že to někoho zaujalo. Ten grafit musí být opravdu pyrolytický. Vyrobit nejde.
Zřejmě jsem měl malou teplotu či tlak. Přemýšlel jsem i o výbuchu, ale ve finále si nejsem jistý,jestli bych to přežil.....
Jeden člověk o tom bude vědět.Nemáte ho někdo za kámoše?
http://www.rozhlas.cz/leonardo/anonce/_zprava/497408


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

hm...tak ten grafit neshánějte

Příspěvek od martin11 »

...hezkej trik....s karbonem....ale , když jsem pročtením zjistil, že není uhlík jako uhlík....a tenhle je nějak dražší než je zdrávo ...tedy na učel levitace....tak jsem se zase poučil...a konec pátrání....jen nevim proč to levituje....ví to někdo..??....zajímavé tema....martin11 :lol: děkuju všem kdož přispšli k tomuto tematu...a zdravím jarda ovčák :pivko: :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: hm...tak ten grafit neshánějte

Příspěvek od aNONym »

martin11 píše:...hezkej trik....s karbonem....ale , když jsem pročtením zjistil, že není uhlík jako uhlík....a tenhle je nějak dražší než je zdrávo ...
Jo, to opravdu není. Málem abys ho platil diamanty. :lol: :lol:
martin11 píše:...jen nevim proč to levituje....
Odpověď najdeš částečně zde http://cs.wikipedia.org/wiki/Diamagnetismus . Ale ber to zhruba takhle. Průchodem magnetického pole pyrolytickým magnetem (který do sebe natáhne siločáry), vzniká tak magnetické pole s opačnou polaritou, které se tím pádem odpuzuje od magnetů. Pyrolytický uhlík pak jakoby plave nad magnety pootočen jsa o 45 stupňů. A vlastně pořád lehce a naprosto neznatelně kmitá / osciluje.
martin11 píše:... tak jsem se zase poučil...a konec pátrání...
Hele, Martine, neházej flintu do žita a můžeš ještě zkusit laborovat s mikrotuhama z pentilek. Před lety jsem narazil na nějaké stránky, kde dotyčný, pomocí dvou řad válečkovitých magnetů (vedle sebe a v serii) a mikrotuhy (+opt. závory), měl vytvořen docela slušný domácí seismograf. Omlouvám se, dneska už jsem příliš grogy, abych to hledal, ale na těch stránkách byla i tabulka vyhodnocení mikrotuh od jednotlivých výrobců. Mě tehdy fungovala jenom nějaká děsně stará m-tuha od Faber-Castlů. Tuším to bylo HáBéčko. Nulapětka. ;)

A ještě něco malého k inspiraci: . Brouuu. Non :|


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

perfekt dík

Příspěvek od martin11 »

....no pokusy s tuhama jsou dobré navádění k vlastním pokusům....bohužel nemám čas na hraní...ale....to vysvětlení, že v uhlíku se ..."kondenzují " či co ...mag.siločáry je pro mě uplná novinka...a pak že se člověk nemá zeptat....kolik lidí to tady vědělo....no třeba všichni jen já se to zase dozvím jako poslední.....ale....dost dávno, jsem zde nahodil myšlenku , zda-li polarisační filtr dovede odstranit lesky z vyleštěného uhlíku....to s tou levitací zdánlivě nesouvisí...ale....ty odlesky byly v souvislosti s tím, že elektřina ....jaksi teče po povrchu...a povrch se zdá jako vodnatý.....doufám, že mě rozumíte co popisuju....tak....a teď se oklikou vrátím k učinkům magnetu na uhlík....pepe napsal něco o nějakém uhlíku, že s ním je legrace.....asi jo....ale když se mag. pole vstřebává do pyro uhlíku, a projevuje se to jako levitace....dle vysvětlení se v něm uzavírají siločáry, tak nad tím levitujícím uhlíkem je odstíněno....t.j.žádný vliv magnetu pod ním...??....kdo mě napíše ať si to zkusím...je muj nepřítel....není čas na poezii....já , že bych rotační slonu v tom mém motoru přelaboroval na uhlíkovou----tak ...zase problem...a zase nebudu spát....kluci vy mě ale dáváte kapky.....tímto děkuji aNONymnímu.....opět posunul poznání naší karkulky.... a dík všem martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

sem zapomněl se zeptat

Příspěvek od martin11 »

....a jak se chová karbonový laminát....mám na mysli to co je tak fantasticky pevný a lisuje se to za tepla.....v tom jsou také vlákna uhlíku...
...třeba jsem viděl karbonovou helmu nebo lyže.nebo F1...má někdo kousek ...destičku ...rovnou ...placatou ...karbonovou..???...m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: perfekt dík

Příspěvek od aNONym »

martin11 píše:...já , že bych rotační slonu v tom mém motoru přelaboroval na uhlíkovou...
Zklamal bys, pokud bys to nenapsal. A co takhle stále opomíjený Bismut (Antone Pavloviči) ??? ;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

odpovídá anton pavlovič Karkulka

Příspěvek od martin11 »

...zdravím po ránu....aNONyma... :lol:
tak za 1. pracně jsem sehnal kousek tuhy.....vydoloval jsem 1cm z kružítka...položil na 2 magnety N42 20x20x10magnetováno na plochu,a hle.....tuha se směrovala odněkud někam....neznatelně ale jo...to je důležitý, že tedy jako vůbec....
2.bismut...sorry zatím né...ne že by byl pomíjený...i vím , kde ho koupit, ale ta cena....ale s těma tuhama do mikro tužky....no budu uvažovat a zkusím.....trochu zalaborovat.....
3...ten dotaz ...od antona pavloviče......co ten karbon....jak se chová....pak ještě dotaz....uvaha.....ten karbon je asi směs...prostě motanice vláken....něco jako špony od soustruhu....pole asi nebude homogenní...takže si odpovídám....karbon jako destička, či plochý tvar ne....prosím o potvrzení....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: odpovídá anton pavlovič Karkulka

Příspěvek od aNONym »

здравствуй, красная шапочка :P

Myslím, nehledě na skladbu vláken používanou v karbonových laminátech, že je to úplně jiný typ uhlíku. Ale proč to nezkusit. JNL s tím kdysi prováděl nějaké pokusy ohledně elektrických vln. Zkusím Ti sehnat samotná vlákna. ;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

jseš hodnej

Příspěvek od martin11 »

aNONym...jseš hodnej, že máš zájem pomoct.....zatím udělám jen pokus s mikrotuhama...ty jsou nejschůdnější.....koupim je v papíráku....
....nemám nějak sílu laborovat s různejma uhlíkama...nějak se to valí....dnes jsem zadal výrobu toroidu...a nějak to začíná nabírat finanční zátěž....jen material na toroid a příslušenství...t.j základ deska a nosič clony bude stát 2000.- o práci na soustruhu zatím nevím co budu muset dát...ale točit pruměr 500 mm....kdo ví co to je ...tak jen sehnat soustruh, kterej to umí.....zatím dík a měj se...martin....jinak vše kolem dávej sem......je to zajímavý ...a poučný.....dík martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“