Magnetické Pístové Motory

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

magnetické pístové motory

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
Zdravím čtoucí. sice trochu plevelím, ale , bohužel, toto vlákno zmírá, páč jsem celý projekt mého motoru musel uložit do depozitu. to ne z důvodu zanevření na MM ale z důvodů pracovních a jiných starostí se životem spojených....
páč se rýsuje "nějaká" konference či sympozium na tema energií a kdosi "snad" mě zde konečně předvede FUNKČNÍ" magnetický motor musím se k mému projektu pomalu vrátit.
No a jestli 26 v Práglu uvidím funkční MM :idea: tak ten muj prodám na šrot nebo do musea kuriosit / jako nefunkční / a budu se věnovat užitečnějšímu výzkumu / gravitaci a kavitaci :shock: / tak ...hezký den martin11 :lol:

p.s doufám, že toto čte i pořadatel sympozia v Praze 8)


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: magnetické pístové motory

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše:... se rýsuje "nějaká" konference či sympozium na tema energií a kdosi "snad" mě zde konečně předvede FUNKČNÍ" magnetický motor ...
Tak. A protože se Adam nebude moct dostavit osobně, obracím Martinovu kdysi-dávnou urgenci na mě nyní směrem k němu. Pro ty, kdo se také nebude moct zúčastnit, bude Martin náš vyslanec a ze zasedání vypracuje referát. :lol:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: magnetické pístové motory

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
...Martin by rád jel, jenže nemůže, debatil jsem s Jeffem, ten to má přímo u domu....halooooo Jeffe , jak to dopadlo....budeš tam? :idea:
jinak referát na Perendeva, který "asi" bude předveden bych velmi rád vypracoval. My , co jsme MM již věnovali nějaký čas víme svoje, co se v konstrukci může a co ne , co jsou pouhá přání na papíru a co je realná skutečnost. tak...to je na toto tema zatím vše hezký parný den všem martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Neznámá energie

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
adam.benda píše: Před léty můj bývalý kamarád a "kolega" umístil ven na okno plastovou nádobu s vodu a pod nádobu položil Nilský kříž. Venku mrzlo, nechal to tam přes noc. Druhý jsme našli, jak z vodní hladiny doslova trčí vzhůru vodní mrzlý sloupec vody.
Někde na tomto fóru jsem takovou fotku viděl (o stránku dále ). Tak jsem vypižlal kříž z třívrstvé topolové překližky 3mm , dal na něj misku z alobalu, nalil vodu a umístil do mražáku.
Rampouch se nedostavil. Ale místo rovné hladiny mám hladinu s boulí v místě "hlavy" kříže
Stalo se to asi za deset hodin.

Takže odteďka ten předmět míří nohou ode mě za každou cenu. Stejně jsem ho intuitivně otáčel....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) huhu dne čtv 20 říj 2011 18:35, celkem upraveno 1 x.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Spíš hoří

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
StepanPepan píše: Visící vrtulník koná práci velice značnou, ......................................... my jsme tam mohli mít nějakou přídavnou věž a na ní břemeno zavěsit, a žádné mohutné spotřebovávání energie bez vytvoření UŽITEČNÉ PRÁCE by se nekonalo
Tohle je přátelé hluboká myšlenka. Ve spojitosti s tím , co už tu taky padlo , že voda co protekla vodní elektrárnou, "vyrobila" ( iniciovala ) elektřinu svůj potenciál neztratila.....

Ten permanentní magnet před námi skrývá nějaké tajemství.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od huhu »



Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od sano »

Ahoj MaRTINE,
Akademik Dudushev z Moskvy uvádza experimentálny údaj, že sila potrebná na odtrhnutie ( v smere proti sile priťahovania ) dvoch vzájomne priťahujúcich sa magnetov je niekoľkonásobne vyššia, ako sila potrebná na ich odtrhnutie v smere kolmom, na vektor priťahovania sa.
Uvádza aj jednoduchý prístroj na zmeranie týchto dvoch síl.

Stačí na to pružinový silomer. V prvom prípade meria silu odtrhu dvoch magnetov.
V druhom prípade meria silu "strihu", "šmyku". Táto sila je vždy menšia.
Možno ti to na niečo bude.

Želám veľa tvorivých síl v tomto roku.

sano


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od huhu »

Jarin's to měřil
hledej ve vlákně magnetické motory


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od martin11 »

sano dík...
O tomto "jevu " vím již několik roků ...a to z vlastního měření....také jsem na tom začal stavět ten muj 12ti pístový rotační...180°přitahuje a na konci "střihem" odjíždí...měřeno upraveným siloměrem...se dostávám při těch 12ti válcích do přebytku síly....jeví se to jako nesmysl, ale je to tak......teď už jen zbývá to celé dodělat...jenže....jsou přednější věci...topení atd....a zajímavější....třeba kavitace....takže MM je u ledu. kdyby někdo z čtoucích potřeboval na toto MM tema info, tak se ptejte... :idea: zdraví martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Neznámá energie

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
huhu píše:Tak jsem vypižlal kříž z třívrstvé topolové překližky 3mm , dal na něj misku z alobalu, nalil vodu a umístil do mražáku.
Rampouch se nedostavil. Ale místo rovné hladiny mám hladinu s boulí v místě "hlavy" kříže
Stalo se to asi za deset hodin.
Huhu, popravdě bych se docela dost divil, kdyby z toho nějaký rampouch vzešel... Řekl bych, že je tam špatně několik věcí. Kovy s těmato kouzelnými energiemi jaksi prapodivně pracují, no, z mého pohledu jsi to provedl tím nejhůře možným způsobem :D (Zapomeň na alobal a na mrazák...) Nejlepší je skutečně si počkat na mrazíky a šoupnout to za okno - zkrátka pod "volný prostor". Jinak my jsme používali kovový (zřejmě železný) amulet ve tvaru Anku... (možná jde o zpracování a uměrňovaní nějakých frekvencí na anténě, kterou tvoří Ank...). Nádoba byla plastová a vůbec nevadilo, že byla pár cm nad křížem.

Ale kříž máš pěknej ;)

Každopádně... můj bývalý kamarád a kolega počítal ještě něco astronomického/astrologického... Vím prd, ale říkal, že onen den na to bude vhodný čas, že by to mělo vyjít. Já to pak několikrát zkoušel sám bez těchto astro propočtů a byl jsem v loji.

Nevím, jestli jsi četl přímo tenhle můj článek, tam všechno je:
http://adambenda.net/index.php?id=10061


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
Tož - sežeň dneska mráz .... :)

Píšu to veřejně s vědomím , že to pístovým motorům moc nepomůže -ale třeba to zkouší i někdo jiný .... Já si ten kříž namaluju v CADu a nechám vypálit, klidně mu budu každou noc měnit misku s vodou, natáčet ho na různé směry, ale nemrzne mi, nemrzne ..... :-)

Článek jsem četl , inspiroval mě. Kříž jsem zkusil dávat pod květináč, ale ani po měsíci nerostla rostlinka líp, než kamoška vedle.

Adame : máš nějaké info o tom, který kov bude lepší ? Jestli CrNi, nebo Fe ?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
huhu píše:.. který kov bude lepší ? Jestli CrNi, nebo Fe ?
Použij, co máš.
Zlato a stříbro by určitě fungovaly dobře, ale nějak nejsou zrovna nejlevnější. Měď by byla dobrým kompromisem ceny a účinnosti. Bronz by byl zase vhodnější pro odlévání. Železo bylo v dobách starého Egypta nejvzácnější, takže ho asi na tak velké předměty nepoužívali, ale tím není řečeno, že je nevhodné.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
poota píše:Použij, co máš.
Bohužel, má rada nebude bohatší, než ta pootova.
Mé intuici se nejvíc líbilo, když byla zmíněna měď, ale co já vím, se jí honí v hlavě. :D (Ne vždy je na ní spoleh ;) )


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od sano »

Mimo téma (offtopic)
nílsky kríž:
nílsky kríž je jedno z mála lečiteľských zariadení, ktoré môže ublížiť. Uschovávajte ho mimo dosahu detí a neznalých osob. Samozrejme nenapíšem ako ho použiť, aby ublížil. Len buďte opatrní.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Magnetické Pístové Motory

Příspěvek od sano »

Ahoj Martin, aj keď som nerobil do MM, viem si predstaviť tie stovky hodín, aj ich oceniť, ktoré,si strávil pri konštrukcii svojho motora.
Asi by bolo vhodné zmerať silu, ktorú potrebuješ na odtrhnutie. Potom by som z toho vypočítal veľkosť krútiaceho mímentu, ktorý stroj potrebuje, aby prekonal odtrh. Alebo ináč. Aké otáčky má mať stroj, aby prekonal lepenie a dostal sa do uzavretých pracovných otáčok. To by sa dalo vypočítať, keby bol k dispozícii údaj o sile potrebnej na odtrhnutie šmykom a váha rotora. Z toho čo si povedal,pre mňa vyplýva, že si blízko cieľa. Možno si aj v cieli.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“