Nabídka

Inzerce a poradna, kde a jak nejlépe nakoupit...
atw
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18 črc 2010 8:41

NABÍDKA SPOLUPRÁCE - VYNÁLEZ NOVÉHO DRUHU TEPELNÉHO MOTORU

Příspěvek od atw »

Dobrý den, vážení,

stirlingův motor ale nemá vysokou účinnost (jeho praktické využití je tedy dost omezené), což asi sami dobře víte. Chtěl jsem se proto někoho tady na fóru zeptat, jestli by nebyl ochoten spolupracovat se mnou na výrobě vynálezu nového druhu tepelného motoru (obdobě Stirlingového motoru), a to ve velikosti modelu. Tento nový druh tepelného motoru se totiž vyznačuje účinností, efektivností a využitelností, která ho řadí mezi absolutní světovou špičku, a navíc i tím, že je principiálně jednodušší, než klasický Stirlingův motor (obsahuje méně komponentů - hybných částí, ložisek,...) a dosahuje podstatně vyšších otáček, má delší životnost, menší hlučnost a natolik široké využití, že ho lze vyrábět od mikro rozměrů až po největší představitelný rozměr - ohl. mikrorozměrů je to kupř. zajímavé pro vojenské využití. V první fázi příp. spolupráce by se jednalo ale jen o výrobu motoru v nejmenší vyrobitelné velikosti. Takto vyrobený prototyp (model) by posloužil pro ověřování hlavních parametrů. Já mám sice k vynálezu jen právo exkluzivního zastoupení autora, a to na dobu trvání budoucích patentových práv (tj. např. i 20 let), navíc nejsem ani strojař, proto si myslím, že tím se nabízí příležitost právě pro někoho z Vás, jelikož i Stirlingův motoru vyžaduje určitý um (fortel, zručnost). Já bych Vám za to umožnil podílet se spolu s jeho vynálezcem na slávě a ekonomických výhodách a třeba umožnil vyrobit motor pro své potřeby (elektrocetrálu) apod. Nabídka je ale určena jen občanu ČR. V případě zájmu mi, prosím, napište na atwatw@seznam.cz


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

bohužel....

Příspěvek od jarda ovčák »

Stirlingovi v současnosti dává na prdel jednodušší moderní parní stroj.A tomu dává v účinnosti na zadek dřevoplyn se spalovacím motorem. Je to bída a utrpení.
Osobně jsem sehnal sponzory i technickou pomoc na 5 projektů na výrobu energie a všechny se zvrtly v tunel.
Nyní musí někdo schopnější, výkonnější. Ostatně sofistikovaná zařízení díky šíleným pořizovacím nákladům s návratností za horizontem životnosti nemají dnes šanci..... zejména při cenách pevných paliv.
a to se považuju za kakraholte optimistu.


atw
Nový člen
Příspěvky: 5
Registrován: ned 18 črc 2010 8:41

To jarda ovčák (nový druh tepelného motoru)

Příspěvek od atw »

Nový druh motoru je ve své podstatě konkurence všem tepelným motorům, a tedy i parnímu (jedná se tedy o motor světového významu). Když jste sehnal pět sponzorů, tak jste skutečně dobrý, nicméně ten tunel byl způsoben bohužel jen tím, že jste podcenil právní zajištění, protože správné právní zajištění nepochybně tunelu zabrání. A to mi věřte, této právní oblasti velmi dobře rozumím, resp. mám mnohaleté zkušenosti, a věřte že až takové, že jen stěží může mít někdo tady na fóru větší. Toto mé vyjádření je ale jen kostatováním, nepředpokládám tedy žádnou další diskuzi k Vašemu vyjádření, protože by bylo zcela jistě nekostruktivní (tak jako většina na fóru, jak asi sám uznáte).


KarelStorm
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01 zář 2010 22:21

Výzva všem!!! Dejte svůj projekt LIDSTVU!!!

Příspěvek od KarelStorm »

Ahoj, Všechny Vás zdravím. Již dva roky se snažím sestavit funkční zdroj volné energie, bohužel, ZATÍM bezůspěšně. Pokud někdo z Vás má konkrétní plán, funkční prototyp, či schéma, napište... Mám potřebné finance, i dílenské vybavení. DEJME VOLNOU ENERGII VŠEM!!!! Změníme spolu Svět!!!! Díky, KarelStorm.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Nabídka

Příspěvek od jarda ovčák »

Ano, i já hledám šílence, jenž mi zapojí dva libovolné elektromotory dle přiloženého návodu.Mohli bychom začít u 5 neb 10 kiliwatů.....


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Miša
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21 srp 2012 9:18

Re: MMS

Příspěvek od Miša »

Chtěla bych nabídnout Instatest k měření. Objednávám CDS v sadě i s testem a jeden mi přebývá. Nevím, jestli jsem tady správně v tomto vlákně...

Nazdar Míšo. Dala jsi to do dost málo navštěvovaného vlákna a správně by to mělo přijít sem. Nicméně, ... hmm, že jsi nová, dám sem odkaz z vlákna MMS - zkušenosti uživatelů ... a hlídej si ruce, ať Ti je někdo neuškubne :D SDK


Miša
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21 srp 2012 9:18

Re: MMS

Příspěvek od Miša »

děkuji. :D


petero21
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 14 říj 2012 18:24

Rotor s permanentnymi magnetmi 24 kusov

Příspěvek od petero21 »

Predane tichys-ovi! Predam magneticky rotor, komplet tovarnej profi vyroby. povodne planovany na vodnu elektraren ale namam na to cas. vyhoda - je vyvazeny, magnety su presne rozlozene. staci najst asynchronny motor s vnutornym priemerom diery statora 60mm co by mal byt bezny otvor na 750W motor, a prisposobit vzdialenost lozisk v stitoch -vlozkou na hriadeli. magnety su kovove, nie spekane, lepene asi epoxidom na vysekavanych plechoch rotora. vystupny hriadel nema drazku na pero. loziska ako nove bez vole. cena 12eur vratane dobierky. mam moznost poslat aj do CR. foto a okotovany vykres poslem: highway(@)email.cz, Peter.
Naposledy upravil(a) petero21 dne stř 12 pro 2012 22:05, celkem upraveno 3 x.


tichys
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 13 úno 2012 17:33
Dal: 65 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Rotor s permanentnymi magnetmi 24 kusov

Příspěvek od tichys »

petero21 píše:Predam magneticky rotor ... cena 12eur vratane dobierky. mam moznost poslat aj do CR.
Já bych ho vzal, mám stator do kterého by mohl pasovat. Posílám adresu přes SZ.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Paravespula germanica ...

Příspěvek od A(&F) »

... do hodných rukou věnuji nádherně vybarvený exemplář předčasně probuzené královny druhu Paravespula germanica, která nám během včerejšího dne vlétla do bytu otevřenou větračkou ...... vhodná především k likvidaci ostatního obtížného hmyzu (mouchy, komáři, atd.), popř. na vědecká pozorování ... délka jejího těla bez tykadel je 20 mm ... :) ...
IMG_0321.JPG
... nechal bych si ji, ale bohužel, její chov mi byl přítulou striktně zakázán ... :D ...

... :bye: ... Anri ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Bazar“