Nabídka

Inzerce a poradna, kde a jak nejlépe nakoupit...
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Elektrody + chemik

Příspěvek od Palo »

Pokud máte nějaký chemický problém, nebo sháníte určitý kov, tak mi dejte vědět, znám dobrého chemika a mám kontakt na člověka, který pracuje v Třiněckých železárnách. Dnes je u mě na návštěvě (Třin. žel.), zítra odjíždí, tak než odjede, mrknu sem a všechny požadavky předám, výsledkem by mohlo být zjištění kde se dá co sehnat za jakou cenu. Předpokladem je znát materiál (z čeho jsou elektrody) a druh (kulatina atd.) Příklad : Wolfram, titan, legovaná ocel... :D Však vy už víte :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kovy

Příspěvek od jeff »

Kdyby to záleželo na mně, tak bych chtěl někde sehnat levné zlato, nebo platinu a nepohrdnul bych ani palladiem, nebo rhodiem, abych to pak mohl za světovou cenu prodat, ale Tvůj chemik asi alchymista nebude, tak musíme zůstat v reálu. Chtěl bych vědět, zač by se dal sehnat ten titan jako plech, nebo trubka v rozumných jednotkách např. Kč/kg materiálu.

Jeff


martinqq

plech

Příspěvek od martinqq »

zeptej se ho prosím na co nejslabší trafo plech 0,35 mm a menší v rozumném množství tabule 2m x 1 m, anebo zbytky téhož plechu alespon 30 cm x 30 cm a jestli může tak i ceny a výrobce v zahraničí


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kovy

Příspěvek od Palo »

Jeff píše:Kdyby to záleželo na mně, tak bych chtěl někde sehnat levné zlato, nebo platinu a nepohrdnul bych ani palladiem, nebo rhodiem, abych to pak mohl za světovou cenu prodat, ale Tvůj chemik asi alchymista nebude, tak musíme zůstat v reálu. Chtěl bych vědět, zač by se dal sehnat ten titan jako plech, nebo trubka v rozumných jednotkách např. Kč/kg materiálu.

Jeff
Požadavek jsem předal - vše, uvedl jsem tyto druhy: plech, trubka, kulatina. Pro info - jde o dva různé lidi, jeden je chemik a druhý zaměstnanec TŽ. Chemik bydlí v Brně, dal jsem mu odkaz na tyto stránky, aby se mrknul o co tu zhruba jde.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: plech

Příspěvek od Palo »

martinqq píše:zeptej se ho prosím na co nejslabší trafo plech 0,35 mm a menší v rozumném množství tabule 2m x 1 m, anebo zbytky téhož plechu alespon 30 cm x 30 cm a jestli může tak i ceny a výrobce v zahraničí
Ok, předal jsem požadavek.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Stránky ohledně rozkladu vody, 30 ks

Příspěvek od Palo »

Probírám své "stahy" a nalezl jsem balík stránek, mnohé již nejsou k dispozici...

Kecám, není to 30 ks...

Mám toho více, kdybyste chtěli, natáhnu to sem, nebo poskytnu CD...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
hyna
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: sob 17 čer 2006 19:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyna »

Tohle mám, zajímalo by mě spíš to "více" :twisted:
dík :)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palo »

Hyna píše:Tohle mám, zajímalo by mě spíš to "více" :twisted:
dík :)
Ok, vše co mám vysmahnu a předám Ti to, ikdybych Ti to měl hodit domů osobně :) Někdy jezdím po cyklostezce skoro až k tvému bydlišti :)

Máš DVD mechaniku, kdyby toho bylo víc? :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
fun
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 15 zář 2006 19:40
Bydliště: severni morava

Material

Příspěvek od fun »

Několik let jsem pracoval v Třineckých žel. a pochybuji že by takovyto material tam šel běžně koupit, železárny jej nevyrábějí, ale používají ho jako legujíci prvky při výrobě oceli a pochybuji že to budou plechy nebo kulatina, ale taková Titanova kulatina by se taky hodila :)


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Material

Příspěvek od Palo »

fun píše:Několik let jsem pracoval v Třineckých žel. a pochybuji že by takovyto material tam šel běžně koupit, železárny jej nevyrábějí, ale používají ho jako legujíci prvky při výrobě oceli a pochybuji že to budou plechy nebo kulatina, ale taková Titanova kulatina by se taky hodila :)
Samozřejmě, že tyto materiály nechci kupovat od Třineckých železáren, ale jde spíše o to, že vyrábějí polotovary pro jiné firmy, které z těchto polotovarů vyhotovují dál plechy atd., to znamená, že mohou vědět, co z toho vyrábí ten a ten určitý zákazník...
Legovací kovy tam mají také v polotovarech (nebo spíše v "syrovém stavu"), a ty jsou samozřejmě také nepříliž vhodné pro naši potřebu.

Zatím jsem se bohužel jen dozvěděl, že odebírají nerezové trubky a kulatiny pro vlastní potřebu (na hydrauliku) od nějaké firmy z Chomutova.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Hopi
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 28 led 2007 20:45
Bydliště: Morava

Nabídka

Příspěvek od Hopi »

Nerez trubky
Nazdar hoši. Kamarád zachránil ze šrotu nějaké nerez trubky. Jedná se o tyto rozměry : 31,5x2
36x1 /málo/
40x1,5
52x2
89x2
Od každého rozměru je tam několik metrů. Jsou na nich navařeny i nějaká
nerez kolena a také příruby. Nebude to ale jakost 316L. Kdysi v tom asi teklo
mléko, bude to ještě z doby soc. jakost 17 xxx.
Bylo by to samozřejmě zadarmo.
Hodí se to k něčemu ?


Vesmír je uzavřená soustava.
Co do ní vložíme, to se nám vrátí.
Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

Potravinářský nerez je dobrá kvalita a dobrá chemická odolnost. Za bolševika to dělala Poldovka a nejlepší byla AKVN. Pěkně se to dalo vyleštit a dělaly se z toho všelijaký věci ženskejm do kuchyně. Válečky, naběračky, paličky na maso, šťouchadla na brambory a pod. Dobře se to i táhlo na lisu, já jsem si udělal na Forda Capri výfuk. Při troše šikovnosti se to dalo i svařovat autogenem, musel být mírně redukční plamen. Nakonec jsem ale musel do práce chodit pěšky, protože esenbáci chodili s magnetem po parkovišti a komu nemagnetoval vejfuk, tak ho honili pro rozkrádání majetku v soc. vlastnictví.
Nakonec jsem je očůral tím, že jsem na ten nerez udělal ještě plášt z obyč plechu, aby to magnetovalo, abych mohl jezdit do práce autem.
Pro ty trubky se určitě nějaké využití najde.


Ohne Bier geht´s nicht
vais
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 30 led 2008 17:40
Bydliště: Praha

help

Příspěvek od vais »

Ahojtě všichni. Mám obchodní vzdělání, bohužel a pracuji u AČR, také bohužel. Neustále však přemýšlím a myšlenky kypí přez myšlenky hrůza. Sleduji vědecké pořady jako je POPULARIS. A tam bylo o p.TESLOVI. Moc rád bych pomáhal. Už jsem v jednou fóru napsal, že bych rád udělal setkání vás, nás za účalem větší pomoci a vzájemné propojenosti. Bude-li zájem rád pořídím za tímto účelem nemovitost abychom měli prostor a klid k setkání a bádání. Hlavně soukromí a bezpečí. Omlouvám se za odbočení od tohoto fóra! Přeji všem hodně zdraví a zdaru v práci. Vais


Uživatelský avatar
filuta007
Stálý člen
Příspěvky: 48
Registrován: pon 14 dub 2008 7:37
Bydliště: Týn nad vltavou
Kontaktovat uživatele:

Nabídka

Příspěvek od filuta007 »

Mám možnost vyrobit různé elektrody, trafo plechy či díly z nerez či černýho plechu tlouštka od 1-8mm nerez, 1-15mm černý plech a 1-8mm hliník. pokud by někdo potřeboval tak zajistím, cena je za materiál nerez cca 100-150kč/kg, za pálení podle materiálu, cenu bych vypočítal podle toho coby to bylo. dělám ve firmě kde tuhle mašinu máme a mám možnost zadávat na ní zakázky. takže pokud někdo něco potřebuje tak neni problém. třeba u trafo plechu a složitějších tvarů je to lepší než to tvořit ručně. :idea:


PLNÝ VÝKON DO MOTORŮ :-)
Návštěvník

Poptávka

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den, je tady mezi vámi někdo, kdo by byl ochoten vyrobit podle mých podkladů část nebo celek jednoduchého prototypu zařízení (přípravek) na významné zvýšení účinnosti plynového ohřevu vody (v plynovém kotli)? Podmínkou ale je, aby měl sám takovou potřebu snížit náklady za plyn a měl možnost přístupu k běžnému dílenskému vybavení (vrtačka, ohýbačka, pákové nůžky ...případně možnost soustružení apod.). Jeden z prototypů vyrobeného zařízení by pak mohl bezplatně užívat pro vlastní potřebu. V případě zájmu mi, prosím, napište na adresu atw(zavinac)volny(tecka)cz


Odpovědět

Zpět na „Bazar“