Mentální Ozdrava

Léčebné postupy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od poota »

jirik.tk píše:K tomu "cpaní" něčeho do podvědomí bych měl jednu poznámku: Jak víme, že to, co tam "cpeme" je zrovna pro nás vůbec dobré.
Samozřejmě my a ani žádná "autorita" nevíme, co je pro nás objektivně dobré.
Ale všechno je propojené přes Informační Pole, se kterým komunikuje naše podvědomí, které si tam může tu potřebnou a přesnou informaci vyzvednout. Existují různé metody a techniky komunikace s "podvědomím" a většinou jsou i součástí procesu toho "cpaní" - právě proto, abychom si tam nenacpali něco, co by posléze škodilo nám nebo někomu jinému.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od hanka »

jirik.tk píše: .. Jak víme, že to, co tam "cpeme" je zrovna pro nás vůbec dobré. Bez ohledu na to, jak slavný autor to a to doporučil..
Jednu metodu bych měla ;) .
Mně se osvědčilo rozhodovat se podle POCITU, který provází každé rozhodnutí. Co je pro nás dobré nebo špatné nám totiž velmi dobře dává vědět naše podvědomí přes EMOCE. Všimněte si, že při každém skutku, při každém rozhodnutí, máme současně i nějaký pocit (emoci). Většinou ho lidé neberou na vědomí, protože se rozhodují ROZUMEM. Rozum sice vybere nějakou cestu či způsob, ale ne vždycky s tím naše podvědomí souhlasí. Mnohdy cesta vybraná rozumem pro nás vhodná není, přestože slyšíme, že se mnohým lidem osvědčila a po logické stránce se jeví jako nejlepší. Ale kdyby se lidé „zaposlouchali“ do toho, jaký z toho mají pocit, zjistili by ke svému údivu, že srdce častokrát naše nadšení nesdílí.
Když podvědomí s něčím nesouhlasí, ucítíte pocit „nepohody“ kolem srdeční čakry a radost z vybraného rozhodnutí nebo skutku se prostě nekoná. Můžeme cítit úlevu v těle (zejména v hlavě), že jsme se rozhodli pro rozumnou věc, ale RADOST od srdce chybí. Správné rozhodnutí vždycky provází i příjemný pocit u srdce.
Myslím, že kdyby se v té chvíli udělal kineziologický test, sval by reagoval oslabením.
Tolik z mých zkušeností a pozorování. Můžete si to vyzkoušet. :lol:
Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

Rozhodování citem či pocitem nemá často dobré výsledky či následky, Podívej, kolik lidí si vybralo partnera srdcem, ten pocit byl úžasný, ale podívej, kam mnozí došli za 5, 10 let.

Ale tak nějak se v tom ztratil můj původní návrh: To nevhodné jen zrušit či zneutralizovat a nenahrazovat to ničím. Trošku hloupě řečeno, když zruším strach z výšek, nebudu jej nahrazovat dobrým pocitem z výšek. Když zruším přehnanou chuť na (nezdravý) cukr, nebudu ji nahrazovat chutí na (zdravou) zeleninu. Bez ohledu na to, co si o tom myslím či jak to cítím.

To, čemu vzletně říkáme duchovní cesta je o postupném odprogramovávání se, nikoli o získávání či vkládání nových programů.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jirik.tk píše:Rozhodování citem či pocitem nemá často dobré výsledky či následky, Podívej, kolik lidí si vybralo partnera srdcem, ten pocit byl úžasný, ale podívej, kam mnozí došli za 5, 10 let. ...
:laugh: Príma předpoklad. :baby: Z toho co já kolem sebe vidím za to především byly zodpovědné hormony. Láska a cit jsou jedna věc zatímco obluzení a pocity jsou jinou kapitolou.

S askavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od hanka »

jirik.tk píše:Rozhodování citem či pocitem nemá často dobré výsledky či následky..
Musím Ti odporovat ;) . rozhodování emočním pocitem je velice přesné .. vím, co říkám, kdybych to neznala na vlastní kůži, nepsala bych o tom a nedoporučovala bych to. Mluvíme totiž každý o něčem jiném. Když píšu o vnímání pocitů, nemám na mysli zamilovanost, ale pocity emocí při pomyšlení na nějakou skutečnost .. Možná to lépe pochopíš, když si připomeneš, jaký máš (nebo jsi měl) pocit, když jsi se například nezachoval tak, jak bylo vhodné. I stud je jedním z těch pocitů, které nám jasně říkají, že to, jak jsme se zachovali nebylo dobré rozhodnutí .. Potíž je v tom, že lidi si pletou pojmy a za pocit považují pouze cit k jiné osobě a řeč svého podvědomí v podobě pozitivních nebo negativních emočních pocitů v právě probíhající situaci nevnímají.

Ale abych se vrátila k Tvému původnímu návrhu.. ano, i já sdílím Tvůj názor nenahrazovat negativní pocit pocitem pozitivním. Naše podvědomí to stejně odmítne, když mu budeme tvrdit, že např. "cigarety mi nechutnají" nebo "jsem mladá, krásná a štíhlá", "cítím se skvěle", když naše emoce při pomyšlení na danou skutečnost jsou úplně opačné.

Jo, "duchovní cesta" zdaleka není jenom o odprogramovávání se :enaughty: ... :lol:
Hanka.
Naposledy upravil(a) hanka dne pát 17 led 2014 22:34, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od poota »

jirik.tk píše: Podívej, kolik lidí si vybralo partnera srdcem, ten pocit byl úžasný, ...
Komunikace s "podvědomím" prostřednictvím pocitu je něco jiného, než pocit zamilovanosti. Ten je specifický tím, že naše Tělo při něm vyrábí značné množství efedrinu, který zodpovídá právě za ten úžasný pocit a současně také jako kterákoli jiná droga efedrinové řady způsobuje naprostou ztrátu soudnosti - což může souviset i s naším názorem za 5 let.
Pocit, o kterém hovoří hanka by se dal charakterizovat spíš jako vycítění určitého pocitu, tedy jako vycítění toho, jak se na to dívá řekněme třeba naše svědomí.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Astrál

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Má své nepopiratelné půvaby a dá se z něj docílit mnoho výsledků, které jsou v bdělém stavu podstatně obtížněji dosažitelné. Tímto si dovolím sem dát tuto knihu, která navádí, jak si astrál nacvičit. Spadla mi do klína naprosto na zavolanou od Pavla V. sice v anglině, ale našel jsem ji na uložto i Česky, abych usnadnil tento fenomén i neanglícím.

Zde taky máte jedno videjko z Gošárny o osobní zkušenosti okouzlujícího ( :D dámy jihnou a oči vlhnou) astrálníka Tomáše, kterému to evidentně velice prospělo a který ji podává velice prímově a rozumně.

S laskavým pozdravem, Slávek.
Přílohy
AsTravelManualCZ.pdf
(1.53 MiB) Staženo 207 x


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rob Williams pro neanglící

Příspěvek od Slavek Krepelka »

julietta píše: ... no mne to zas tak jasne nie je, ako tebe ceskymko :good: V podvedomi nemáme len naše myslienky, ale aj našich predkov a z minulých životov, čiže je tam riadny guláš.
:ethink: Dokud budeš hrát životní roli oběti čehokoliv, budeš se vždy připravovat o pomoc druhých a především o příležitost si pomoct sama.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

Ju, ju, kolik lidí, tolik pohledů. Nikomu nic nevyvracím, je na něm, z jakého pohledu se na svět dívá. Pokud je přiměřeně spokojený a šťastný, je ten jeho pohled pro něj použitelný. Ale těch spokojených a šťastných tu (soudě podle obsahu příspěvků) mnoho nevidím. Přátelé a přítelkyně, nezapomínejte, že "praxe je strom zelený".


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Rob Williams pro neanglící

Příspěvek od kachna »

Slavek Krepelka píše:
julietta píše: ... no mne to zas tak jasne nie je, ako tebe ceskymko...
Dokud budeš hrát životní roli oběti ...
Julietto, vím, že se se svými problémy statečně pereš, jsi na své cestě a jednoho dne budeme žasnout my i ty, kam až jsi došla! Jestli můžu něco poradit ( to dělám ráda, jsem " 5 = Země" :lol: ), ber si z rad tady i jinde to, co s tebou souzní ( jak hezky popsala Hanka ). Všichni to myslíme dobře, ale jen něco bude pro tebe to pravé ořechové. ;) Držím palce, protože také ty jsi mé druhé já! :bye:
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od julietta »

jirik.tk píše:To, čemu vzletně říkáme duchovní cesta je o postupném odprogramovávání se, nikoli o získávání či vkládání nových programů.
tak takto to nejak vnimam tiez. :ethink: Instinktívne sa branim vkladaniu nového programu, moje ja to berie ako manipulaciu s čímsi, ako nejahu hru. Neviem presne prečo, ale je to ten pocit vo vnutri, intuícia . Preto mi ani nešli tie nahradky niečoho pekneho pri niektorých metodach, čo sme už tuším niekde rozoberali. Ono to potom brani isť do toho samotneho vnutra jadra, našej individuálnej podstaty.
Slavek Krepelka píše: :ethink: Dokud budeš hrát životní roli oběti čehokoliv, budeš se vždy připravovat o pomoc druhých a především o příležitost si pomoct sama.
Slavku, pre mna je velka pomoc prave tieto diskusie. Vzdy v nich niečo objavím, čo mi zarezonuje a zaujme ma. ;) 8) a často sa až prekvapím, ako sa dokonca pohybujem v rovnakych uvahach, ked si čítam prispevky. :ethink:
pekný večer


mahatma

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od mahatma »

našiel som zaujmavý odkaz ktorý potvrdzuje pomerne rýchlu schopnosť mozgu zmeniť svoju štruktúru v závislosti na tom, ako ho človek pravidelne trénuje. čiže aj základný tréning podľa Norbekova - úsmev a vzpriamené držanie tela - dokáže meniť nie iba návyky, ale aj fyzické zmeny v mozgu, ktoré pozitívne ovplyvňujú naše fungovanie. takže znovu sa mi potvrdzuje skúsenosť z praxe - preprogramovať systém človeka tak aby zmeny boli trvalé, to trvá dva mesiace každodennej práce.
http://join9.webnode.cz/news/om3/


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

mahatma píše: ... preprogramovať systém človeka tak aby zmeny boli trvalé, to trvá dva mesiace každodennej práce. ...
Netrvá, nebo spíš nemusí trvat. Pokud se člověk naučí správně pracovat s Williamsovou metodou, jde to prakticky hned. Poslední dobou si taky ověřuji, jak je užitečné nařídit si, nebo poprosit se na noc, co se má stát v noci, něco se přiučit, dostat nějaké snové odpovědi atp. Tohle pracuje během několika málo dnů a děsně pomůže začít deník snů jak nabádá kde kdo, do se zmiňuje o lucidním snění. Podle mne má ale cenu ho držet jen do té doby, dokud si sny člověk nezačne pamatovat i bez deníku. Mně to vzalo jen pár dní. To už jsem leta žil v dojmu, že se mi sny nezdají a pokud, že se nedaj zapamatovat. Dá se aj naprogramovat, aby byly pohodové a člověk se ráno probudí vyspinkaný jak Růženka v krásné náladě. Jo, oproti jiným jsem udělal tu zkušenost, že pokud se člověk příliš futruje, a to je relativní, specielně na noc, jsou z toho přesně podle lidových tradic těžké sny a ráno minimálně mentální kocovina.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
mahatma

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od mahatma »

Slávku, myslel som keď v rámci liečenia preprogramovávam ja systém niekoho iného. vtedy sú zmeny systému klienta po dvoch mesiacoch zmeny trvalé.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

mahatma píše:Slávku, myslel som keď v rámci liečenia preprogramovávam ja systém niekoho iného. vtedy sú zmeny systému klienta po dvoch mesiacoch zmeny trvalé.
:) Tož to ja. Pokud by ale byl pacient svolný, stejně je ten Williams zkratkou. Akorát že těch svolných moc nebude. Lidi jsou tím naším běžným vzděláním zakletí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“