Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
ZODDY
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: ned 27 dub 2014 23:32

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od ZODDY »

mám pocit ,že jsem několik posledních desetinných míst asi nedodržel :D

Zkusil jsem Aqua Injection od Ardeapharmy a od Brauna .Braun má podstatně vyšší vodivost . Má někdo podobnou zkušenost?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Malá možná úprava mého posledního hnusného schematka ze strany 119. Výjimečně jsem potřeboval nastavit konstantní proud 5mA oproti dřívějším 1-2mA a zjistil sem že odpor+trimr v emitoru MJ13005 ani při nulové hodnotě nedá víc než 3mA, tak že se musí bázový odpor 68k(pro MJ13005) přepojit z 12V stabil. před stabilizátor na filtr usmerňovače (je tam asi 25V DC) pak jde nastavit vyšší konst. proud.


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Craft »

lajos:
Koukám, že jsi upgradoval své, dnes již legendární schématko ;)
Ještě bys jej mohl třeba vylepšit o zapojení 555 v astabilním režimu, kdy se vyhneš zvlášť napájení digi měřáku 9V baterií a rozebírání přístroje, když dojde k jejímu vybití, protože tím získáš galvanické oddělení, takže budeš moci použít původní zdroj. Na výstupu je sice o cca. 0,5V až 1V menší napětí než na vstupu, ale to by v tomto případě nevadilo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Díky Crafte, dobrý nápad


bluewave65
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17 zář 2013 11:35
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od bluewave65 »

Ahoj lajos,

postavil jsem dle tveho uvedeneho schematu cely obvod, viz pripojene schema a po zkusebnim pripojeni elektrod a ponorenim do bezne vody z kohoutku spadne napeti na 0 .. jelikoz zmereny odpor je 150 kohmu ......
Chci se zeptat, jelikoz s elektrolyzou nemam zadne zkusenosti, jakeho odporu muze dosahovat ta cistena voda na injekce ?

Napeti na prazdno mam cca 180-200 V .......

Mam to schema dobre predelane z toho tveho scanu ? Ja jen ze to neni moc dobre videt tak jestli tam nemam chybu nekde ......
Hele a to ten TIP48 se tak hreje ze tam mas takovy chladic, ja tam zatim nic nedal ..

Dik
dave

p.s.: kdyby nekdo chtel to schema v eaglu tak at napise ....... at se s tim nemusi patlat ..... :)

Tady muj "kram" ....... elektrody 99.99 od safiny.cz prumer 4mm x 100mm ..... cena 700 kc :( !
Vzdalenost nastavitelna od 10mm do 30mm podle elektrod .....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Schéma vypadá na zběžné kouknutí v pořádku. Neměř napětí, ale měř proud do elektrod. V poloze I by to mělo dávat cca 0,5 - 1,5 mA (podle natočení potenciometru).
Pokud to nebude dávat proud, zkus zapojit elektrody přímo na Ucc (teda jednu, druhou na zem). Pak znovu měř a dej vědět, jak to dopadlo.
Odpor elektrod zavisí na jejich ploše a vzdálenosti, ne pouze na čistotě vody. Při ploše 1,25 cm2, jakou udáváš (vzdálenost jsem odhadl na 1cm) mi vychází vodivost vaší kohoutkové vody cca 8000 mikroSiemens. To je pěkné bláto. Asi bych to nepil, WC se s tím ale splachovat dá. U nás máme tak 300 - 700. Injekční voda mívá vodivost 0,5 - 1 mikroSiemens

Ještě něco, dost sis s tím vyhrál, ale stavitelná vzdálenost elektrod je nesmysl. Čím jsou elektrody dál od sebe, tím sice potřebuješ vyšší napětí, ale děláš kvalitnější koloid.

Čím jsou totiž elektrody blíž k sobě, uplatňuje se vliv elektrického pole, místo pouhé vodivosti. Na přivrácených stranách elektrod je pak vyšší proudová hustota, než na odvrácených a tam se pak dělají příliš velké částice.


"Dum spiro spero"
Ciceron
bluewave65
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17 zář 2013 11:35
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od bluewave65 »

Takhle blizko jsem to dal jen na foceni, nastavitelnost jsem tam udelal jen proto kdybych to treba pouzival i na neco jineho nez na stribro ......
Jak jsi vypocital vodivost te nasi "vody" ? :) Nevis ani kolik jsem ji mel v kadince, ani jaky jsem mel proud nic ......... :)

JInak jaka vzdalenost se doporucuje ? Je to v nejakych nasobcich ve vztahu k prumeru elektrod ?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Jestli jsi neměl kádinku plnou a naměřil 150 kohmů, pak je to ještě horší. A jestli jsi měřil s elektrodami vzdálenějšími, je to ještě víc horší.
Výpočet je takový: aby ti vyšla vodivost, musíš přepočítávat na centimetry.
Obvod elektrody pí r na druhou. V centimetrech to vychází pí x 0,2 na druhou = 0,125
Abys dostal plochu - vynásobíš délkou - 10cm a máš plochu 1,25 cm2
150 kohmů podělíš 1,25, abys dostal odpor na cm2. Dostaneš 119 komů.
Tuto hodnotu vynásobíš vzdáleností elektrod - zase v cm, což je u tebe podle obrázku 1, takže zůstává 119 000 ohmů.
Vodivost je 1/odpor a vyšlo mi teď 8 mikrosiemens. Někde jsem se seknul, asi v minulém výpočtu jsem zapoměl převést kohmy na ohmy. To jsem celý já. :oops:

Seků ve výpočtu jsem nadělal víc, než je zdrávo, takže opravuji.
Obvod elektrody je 2 x pí x r, takže 1,256. Vynásobeno délkou (10cm) je 12,56 cm2
Odpor přepočtený na 1cm2 je 11 943 Ohmů pak by byla vodivost 84 mikroSiemens. Pokud je zanořeno pouze 8 cm vychází vodivost na 105 mikroSiemens. Kvalitní kohoutí voda by to mohla mít. Tento výpočet bude zřejmě správný a omlouvám se za zmatek.


Doporučuje se minimálně čtyřnásobek průměru elektrod, ale čím víc, tím líp.
Aby byla informace úplná, toto neplatí pro elektrody ploché s zakrytou zadní stranou a boky (aktivní pouze čelní strana stříbrného plechu). Tam pak může být vzdálenost téměř libovolná. Nejhorší jsou elektrody čtvercového nebo obdélníkového průřezu. Tam je i při libovolně velké vzdálenosti největší proudová hustota na hranách (jev známý z hromosvodů) a na těch hranách místo koloidu vznikají "brambory".
Naposledy upravil(a) Ilem dne sob 12 črc 2014 12:33, celkem upraveno 2 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
bluewave65
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17 zář 2013 11:35
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od bluewave65 »

Ja myslel ze povrch valce se pocita takto : http://www.vypocitejto.cz/matematika/po ... valec.html
1.25 cm 2, to mne prijde nejak malo ..... podle toho webu pokud zanedbam ze tam pridal i vrch ktery neni ponoreny ( ale i tak ) tak mne to vyjde na 10 cm 2 !
Naposledy upravil(a) bluewave65 dne sob 12 črc 2014 9:52, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Jsem debil, počítal jsem objem místo plochy. Už radši těch výpočtů nechám. :oops: :oops: :oops:
Nahoře jsem udělal opravu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Mně se zdá taky schema v pořádku na první kouknutí (mom. není čas), vzdálenost elektrod se doporučuje na 20-25 mm. Kvalitu vody poznám rychle a jednoduše když mám připojeno měření voltů na elektrodách a při zapnutí s vodou jen mírně poklesne napětí na elektrodách tak je to voda kvalitní, když to rovnou klesne na 20-30V tak je to voda vodovodní. Mívám destilku 0,2-1 mikroS a u něho trvá výroba asi 2-3 hodky, vypínám to při asi 10V na elektrodách. Proč ti padá rovnou napětí na nulu my není jasné-ukazuje ti měřák naprázdno těch 180-200V?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Lajosi ahoj,
něco mi tam nesedí. Vypínáš to při dvoj,až trojnásobné vodivosti, než je kohoutí voda. Buď děláš hrozně vysokou koncentraci koloidu, nebo máte v Liberci neuvěřitelně čistou kohoutí vodu :shock:
Těch 20 - 30V bych tipnul spíš na takzvanou destilku z pumpy.


"Dum spiro spero"
Ciceron
bluewave65
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17 zář 2013 11:35
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od bluewave65 »

Mne to teda klesne podle meraku na 40-50 voltu a to tam nemam zadnou vodu z vodovodu ale vodu pro injekce ......... jeste predelam ten nasobic aby nebyl tak mekky, protoze tech 47u je fakt asi malo ...... jinak ten zdroj je taky zbytecne slaby ..... docela hreje .......ja blbec jeste pouzil jen 0.5 A 7812 a tak mi pada proud pri napajeni motoru po chvili :) taky to budu muset prehodit na 1A . ale to se toho prirozene netyka .....

Ano merak ukazuje cca 200 V naprazdno, po vlozeni elektrod ( 70 mm namoceno ) to spadne na 40-50 voltu a pomalu jde dolu ....


BTW: co ma vlastne ukazovat to panelove meridlo ve schematu ? Nema to byt prochazejici proud ? :) Mne to teda asi ukazuje bludy....... hodnoty jako 93 pri startu nasucho ..... po vlozeni cca 40-17 ......... je sice pravda ze tam nemam presny resistor, jeste ho vymenim az ho budu mit ...... ale i tak .......?
Chova se to nejak divne .......
Kdyz pripojim externi merak proudu do obvodu mezi elektrody tak nenamerim nic :) jakoby tam nic neslo .....


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Panelové měřidlo by mělo ukazovat proud v poloze přepínače I a napětí v poloze U. Nemáš tam specifikaci onoho měřidla, tak je otázka, zda je stejné, jako u Lajose. Odpory R8 a R9 se samozřejmě musí počítat na konkrétní měřidlo. Osobně používám panelová měřidla dvě a sleduji zároveň napětí i proud. Tenkrát stálo jedno 99,- Kč, tak to bylo skoro levnější, než přepínač.

Lajosovo schema se skládá z několika samostatných funkčních bloků. Abys zjistil, jestli je měkký násobič, nebo je chyba ve stabilizátoru proudu (například místo 390 Ohmů máš 390 kOhmů), zjistíš to nejlépe tak, že vynecháš stabilizátor - elketrody přímo na Ucc, jak už jsem psal. Pak z měř, co dělá napětí, nebo proud. Podle toho odvodíš, kde je chyba.

Pokud budeš měnit kondy v násobiči, máš tam elyty, nebo Tantaly? Osobně bych na 50 Hz násobiči dal přednost Tantalům. Ale víc, než 47 uF/35V se asi nedělá, takže by muselo být trafo 2x12V a přidat stupeň násobiče.
Já osobně jsem násobič nedělal a mám za sebou 2 stejná trafa. Sekundár druhého na sekndár prvního a z primáru druhého odebírám napětí. Na prázdno je tam po usměrnění a vyhlazení 300V.
Pokud bys trval na 200V na prázdno (abys nemusel měnit TIP48 za TIP49), dá se to udělat i tak, že dáš trafo 230/10 a za něj obráceně 230/15.


"Dum spiro spero"
Ciceron
bluewave65
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 17 zář 2013 11:35
Dostal: 7 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od bluewave65 »

Jo to jsem podle schematu pochopil, jen ze mne tam lezou podle mne nesmyslne hodnoty ......... jako 40 a kdyz to prepnu tak 17 .......coz teda budu muset asi podrobne prostudovat a po vymene tech kondiku trochu promerit co a jak to ma ukazovat a podle toho to pak zkalibrovat .......

Taky nevim jestli mne nahodou neshorel ten tip48, protoze jsem omylem vybil kondenzatory nejak zkratem ( pri odpojedem napeti ) a shorel mi pri tom ten druhy trndak, takze je mozne ze ten tip je taky nejak pochroumany :)


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“