Kde jsou všichni uzdravení?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od Craft »

No myšlenka je to sice hezká, ale bohužel nemá reálný základ. Moje zkušenost je spíše taková, že lidé se neradi s čímkoliv svěřují, natož veřejně někde na fóru. Sem tam mi třeba někdo pošle na email poděkování, že to a to mu pomohlo na to a to, ale nijak se nerozepisuje, prostě jenom zkratkovitě, takže podrobnosti si nechá vždy pro sebe a to přitom nepíše někde na veřejně přístupné fórum, ale na email. Navíc nemám potřebu tyto informace nikde zveřejňovat, natož je zneužívat pro nějakou reklamní masáž ve stylu "z dopisů spokojených zákazníků". Na druhou stranu také jsem byl zde ve fóru v minulosti i svědkem napadání, když někdo napsal svou vlastní zkušenost, která se neztotožňovala s rozšířeným dogmatem a přesvědčením ostatních. To pak mnohé odradí se s něčím někde svěřovat. Je někdy až humorné jaké pověry se šíří. Třeba momentálně je v kursu, že frekvenční terapie je účinná pouze se sestupným řazením frekvencí, protože jim to na jednom školení někdo řekl :roll: Mě už ale nebaví to nikomu vyvracet a raději jim takové řazení frekvencí poskytnu a jsou spokojení. Takových plků je v alternativě spoustu a většinou to vznikne pouze za účelem vyzdvihnutí prodeje něčeho konkrétního.
Podtrženo, sečteno, silně pochybuji, že se tady někdo bude dopodrobna svěřovat se svým zdravotním problémem, natož zde publikovat své lékařské zprávy a jak psal Slávek, většina lidí co se problému zbaví se již v tom dále nehrabe a vrací se ke svým původním zájmům.


segal-j.f
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 23 říj 2014 19:39
Dostal: 43 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od segal-j.f »

dkamila píše:Je hodně lidí co se uzdravilo,nebo se snaží uzdravit,ale lékařské zprávy nejsou a ani nebudou......
Většina lidí zjistí právě díky konvenční léčbě svoji diagnozu laboratorní vyšetření, počítáčová tomografie, ultrazvu, magnetická rezonance, rentgen, nuklearní medicína....tyhle zprávy přeci do ruky dostaneme a léčbu kterou zvolíme, ať už jde o kombinaci aternativní s konvenční nebo samostatně jedna z nich, dokážeme už popsat....kdyby k tomu byl veřejný přístup lidi by se neztráceli v těch mnoha informacích a měli by možnost jít ve stopách nejúspěšnější léčby ....a ta musí být vyhodnocena na co největším vzorku nemocných.Jedině tak bude stát na pevných základech....to co potřebujeme je četnost úspěšnosti která je založena na bodobnosti způsobu léčby protože pokud půjdem ve stopách málého vzorku úspěšně vylečených můžem ....a taky často míjíme tu příčinu úspěšnosti toho kterého šťastlivce.....a tak se stává , že použijeme metodu která nám není ušita na míru.Pokud nás stihne nějaké vážné onemocnění tak se hraje o čas a není tu protor pro to, abychom zvolili špatně...to pak bývá fatalní.


segal-j.f
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 23 říj 2014 19:39
Dostal: 43 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od segal-j.f »

milnem píše:Nevím,zde jsem něco vyléčila s touto metodou
....tak je dávno jasné že duševní část našeho celku musí být v pořádku aby i tělo mohlo být...jen ale málokdo umí s tímto pracovat a není se co divit.....je do nás (v naší a podobných společnost)od mala vkládán jiný program ...je pak skoro nemožné v případě nejvyšší nouze přeprogramovat naše myšlení a to staré vymazat.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od poota »

segal-j.f píše:Pokud nás stihne nějaké vážné onemocnění tak se hraje o čas a není tu protor pro to, abychom zvolili špatně...to pak bývá fatalní.
Na téma rakoviny a vůbec různých nemocí jsou tu tisíce příspěvků.
Po jejich přečtení přijdeš na to, že každá nemoc je konečným stádiem nesprávného způsobu života, tedy výsledkem, za který si můžeme sami. Do stádia, kdy se u nás začnou projevovat různé nemoci dospíváme každý dříve či později podle odolnosti našeho organizmu, ale hlavně zásluhou naší výchovy a působení médií a vůbec našeho okolí. Je pravidlem, že o svoje zdraví se začínáme starat zásadně až tehdy, když ho ztrácíme a většinou až když už je pozdě.
Souhlasím s Tebou, že by bylo dobré mít k dispozici databázi, podle níž by bylo možné si zvolit "miss metoda pro mou diagnózu" snadno a rychle. Ovšem získat pro ni dostatečně přesná a spolehlivá vstupní data je naprosto nereálné. S nepřesnými nebo částečnými údaji nelze dostat použitelné výsledky.
Nemoci typu rakovina nelze řešit způsobem "počkám až mi ji najdou a když si s ní neporadí doktoři, tak ji vyléčím alternativní metodou".
Osobně považuji za daleko úspěšnější způsob přesvědčit lidi o tom, že se mají o svoje zdraví začít starat včas, tedy pokud možno ještě před prvními příznaky jakýchkoli nemocí. Čím později se o své zdraví člověk začne starat, tím menší má naději na úspěch. Je také určitá hranice, za kterou už vývoj nemocí nelze zvrátit a konec se dá pouze oddalovat.
Zní to krutě, ale za nemoci si může člověk sám a jestliže je řeší pozdě, je to holt jeho smůla.
Přitom informací je všude dost a přístup k nim je stále snazší, takže stačí včas projevit o ně zájem a mít ochotu změnit svoje návyky a taky pro svoje zdraví něco dělat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
segal-j.f
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 23 říj 2014 19:39
Dostal: 43 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od segal-j.f »

poota píše:
Po jejich přečtení přijdeš na to, že každá nemoc je konečným stádiem nesprávného způsobu života, tedy výsledkem, za který si můžeme sami.
Tak jsou tu i děti které mají takové nemoci a pak také ti co se dožívají vysokého věku a podlehnou nakonec také této nemoci.Jinak jasně, bude v tom způsob života ale neřím otázku kdo za nemoc může protože těch faktorů je více a napadá mě např. ozáření u nějakých katastrof , či kontaminace v průmyslových oblastech atd.Řeším okonost když už se něco podělá a když to dokážem spravit tak pak třeba ...vše postupně.
......a ty si vážně myslíš že by bylo jednodušší přesvědčit lidi aby žili správným způsobem nežli vytvořit i třeba rozsáhlou databázi dat?To jsi tedy velký optimista.Podle mě je to právě ten neuskutečnitelný způsob prevence...dyť to přece každý průměrně inteligentní člověk ví že špatné jídlo, chlast, cigarety, stres atd. způsobuje nemoci na které umíráme....a třeba na cigaretách to je i dokonce napsané černé na bílém.....nemyslím že by to byl úspěšnější způsob.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od poota »

Asi jsem to nevyjádřil úplně pregnantně - nepovažuji to za "jednodušší" a dokonce ani za reálné, ale za správnější!
Na to, o kolik je snazší vytvořit tu spolehlivou databázi, přijdeš nejspíš právě při jejím vytváření.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
segal-j.f
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 23 říj 2014 19:39
Dostal: 43 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od segal-j.f »

poota píše:Asi jsem to nevyjádřil úplně pregnantně
S tím nelze jinak než souhlasit...pokud známe příčiny tak není nic jednodužšího nežli jim předcházet.....zdá se to jasné a logické...jenomže jsme lidé..... hloupý a nedokonalý tvorové a ještě budem muset chvilku počkat na další evoluční nebo Boží vylepšení :-)...a s tou databází máš také pravdu a jedině praxe to dokáže prověřit.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:... každá nemoc je konečným stádiem nesprávného způsobu života, tedy výsledkem, za který si můžeme sami. ....
... to snad ne ... :shock: ... a co dědičné nemoci ??? ...

... se zbytkem vesměs souhlasím ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od poota »

Osobně souhlasím s názorem, že "dědičné" nemoci jsou téměř stejná výmluva doktorů jako nemoci "nevyléčitelné" nebo "chronické".
U těch dědičných dochází "genovou" cestou jenom k přenosu daleko menšího počtu nemocí, než cestou výchovy a "zděděných" návyků stravovacích a životního stylu. I tak se domnívám, že "genově" se spíš než skutečná nemoc dědí jenom predispozice k této nemoci a k jejímu skutečnému uplatnění že je potřeba ještě splnit tytéž podmínky, které splnil některý rodič nebo i prarodič.
Pokud je tomu skutečně tak, pak by se dědičné nemoci pravidelně se vyskytující u nějakého rodu neměly objevit u potomků od raného dětství žijících mimo prostředí dotyčného rodu, tedy třeba osvojených cizími rodiči. Obávám se, že na toto téma se žádná statisticky významná studie nekonala - a pokud snad ano, tak určitě nebyl žádný zájem ji zveřejňovat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:Osobně souhlasím s názorem, že "dědičné" nemoci jsou téměř stejná výmluva doktorů jako nemoci "nevyléčitelné" nebo "chronické".
... :roll: :roll: ... sice sis to teď posichroval slůvkem "téměř", ale díky spojení "každá nemoc" (použito v Tvém předchozím příspěvku) jako bys ho vůbec nepoužil ... :angel: ...

... tož tady máš něco k samostudiu http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?db=OMIM , kde si v klidu můžeš počíst o více jak 5 tisících monogenních genetických chorobách (jenž jsou důsledkem mutací), jejichž ovlivnění vnějším prostředím či jinými faktory nebývá žádné, popř. bývá naprosto minimální (tj. v takovém rozsahu, že se onemocnění nedá zabránit ani tou "sebelepší změnou životního stylu") ...... o nemocech, které se v různém rozsahu dají získat jedině zděděním od rodičů (kteří je rovněž "podědili", atd.) ... o nemocech, které se většinou nedají léčit, pouze se dají mírnit jejich dopady ...

... pokud by byl zájem, mohu u Jeffa na toto téma udělat malou přednášku ...... např. o "Leidenské mutaci", jíž jsem homozygotním nositelem ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...

-------------------
PeS: ... takže když mi někdo řekne, že jsem "mutant", nikdy se ze zásady neurážím, jelikož na to mám potvrzení ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kde jsou všichni uzdravení?

Příspěvek od poota »

poota píše:U těch dědičných dochází "genovou" cestou jenom k přenosu daleko menšího počtu nemocí,...
Jak vidíš, tak jsem přímý dědičný přenos nemocí nevyloučil, i když se tím přímo nezabývám.
Upřímně řečeno, zajímají mě hlavně nemoci, kterým se dá nějakým způsobem předcházet a nebo které se dají něčím ovlivňovat a to pokud možno pro nás příznivě. Těch se mi zdá být naštěstí drtivá většina, pokud mluvíme o nejrůznějších "alternativních" přístupech.
Oficiální medicína si s většinou z nich "neví rady", takže je zpravidla buď "nedoléčí" (např. chřipky, angíny) a nebo je z akutní fáze převede do fáze "chronické", přičemž je pouze medikamentózně činí snesitelnějšími. Těmto jejím postupům nahrává ještě přirozená lidská lenost a pohodlnost, utvrzovaná výchovou, reklamou a také tím, že si doktoři uzurpovali vševědoucnost a výlučné právo rozhodovat o tom, co je pro zdraví správné.
Nehledám bouřlivé diskuze a potírání nějakých názorů, ale hledám jednoduché, spolehlivé a levné způsoby kterak udržet svou tělesnou schránu co nejdéle bezproblémově funkční.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“