A je to jen Vaše...

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Odpovědět
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Vlčice »

Téma chemtrails je kapitola sama o sobě. Znechucení dědy Slavíka úplně chápu.
Právě v tomto vlákně je nespočetné množství důkazů o Anriho chování hraničícím až s nepříčetností.
V nespočetných případech zamezil smysluplné diskusi, vybral si oběť, kterou povýšeně a donekonečna deptal a ponižoval na základě slov vytržených z kontextu.
Namísto poctivého moderování fóra praktikoval pravý opak.
Řešíme změnu pravidel s dopadem na všechny členy a všechny moderátory. Proč?
Na webu je přece dost důkazů o tom kdo, kdy a jakým způsobem chod fóra hrubě porušil.
A nejen pravidla. Především zásady slušného chování.

Chození kolem horké kaše už mě opravdu nebaví

Zdraví Vlčice z Brd


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:Měli jsme to jako moderátoři řešit hned, ale neřešili, takže jsme se spoluzúčastnili a osobně se za svůj podíl omlouvám všem.
I já se přidávám a omlouvám se za svůj díl odpovědnosti.
Jenom na vysvětlení - během prázdnin jsem mimo civilizaci a k fóru se dostávám jenom jednou týdně tak na dvě hodiny, takže mám co dělat abych stihnul přečíst nové příspěvky - i když ani to neomlouvá fakt, že jsem vážnost této situace podcenil a netušil jsem, že by to mohlo dospět až k jeho odchodu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Autorský zákon ...

Příspěvek od A(&F) »

... zhruba před 2 lety jsem po konzultaci s právníkem v patřičném vlákně napsal toto ...
A(&F) ve https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=113384#p113384 píše:... pokud přebíráte texty nebo jejich části (popř. obrázky, přílohy, atd.) z jiných zdrojů, tak potom je také uvádějte u citace (nejlépe formou linku, popř. u tištěných uvedením "názvu / autora publikace"), protože jinak se dopouštíte porušování autorského zákona !!! ... A(&F) ...
... :ethink: ... divné, divné ... jelikož tehdy to vůbec nikdo nerozporoval a krom několika málo uživatelů dodržování tohoto zcela jednoduchého pravidla to zbylé většině nedělá vůbec žádný problém ...

... + jak jsem již rovněž zmínil, uvedením zdroje umožňujete ostatním cestu k "dalšímu poznání", kdy se potom příspěvek stává mnohem hodnotnějším, než když bude obsahovat pouze převzaté informace bez "zdroje původu" ...

pozn: ... "chemtrailistům" (často uvádějících ve svých příspěvcích obrázky z jiných webů) by potom rozhodně neměl uniknout již zde rovněž uvedený odkaz: http://www.novinky.cz/finance/293095-fo ... isice.html ...

... takže narazím-li na příspěvek, který zjevně nepochází z pera pisatele, tak jediným důvodem, proč dotyčného uživatele upozorním na chybějící zdroj, je právě z toho důvodu, abych coby člen administrativy ochránil fórum před možnými žalobami ...

... možná vám to uniklo, ale jsem tu zřejmě "služebně nejstarším doposavad aktivním moderátorem" a zdejším fórum považuji tak trochu i za své dítě ...... zažil jsem jeho porod, první krůčky i pubertu, kdy po celou tu dobu jsem se jakožto správný rodič snažil, aby se mu dostalo té "nejlepší výchovy" ...... pokud jsem však snad během té doby někde pochybil, budiž mi to odpuštěno, neb mezitím krom ostatních člověčích povinností a zálib (firma s několika zaměstnanci, nikdy nekončící studium, výzkum, lektorování v oblasti IT a grafiky, vedení zájmových kroužků pro děti - elektronika programování robotika, několik dalších koníčků taky vezme svůj díl času, o zahrádce ani nemluvě, atd., atd.) jsem se musel věnovat především výchově svých pěti ratolestí (tj. skutečných fyzických dětí) ... a přiznám se, že rozvíjení ducha svejch potomků jsem se ze všeho věnoval nejraději ...

... do fóra jsem za ty roky investoval velmi mnoho svého drahoceného času, čehož však nijak nelituji, jelikož díky němu jsem poznal řadu vzácných lidí (které bych zřejmě jinak nepotkal), z nichž někteří se stali mými skutečnými přáteli, se kterými se teď nejraději setkávám "na živo" (i přestože nás mnohdy dělí značné záležitosti) ...

... tudíž po důkladné zralé úvaze se tímto vzdávám postu globálního moderátora, čímž zbytku vrchní administrativy i svému potenciálnímu nástupci přeji mnoho sil při řešení záležitostí spojených s chodem fóra ... ať se těch možných problémů vyskytne co nejméně!!! ... držím vám kluci palce ... :good: ...... Rivala jsem o tomto svém rozhodnutí dnes po poledni telefonicky informoval ... (a "Pan prezident (mou) demisi přijal" ... :D ) ...

(... prosím, hlavně za mým odchodem nehledejte žádnou ukřivděnost nebo snad dokonce zatrpklost, neb tyto věci v mém životě opravdu nemají místo, tudíž zákonitě ani nemohou cloumat "mým majestátem" ...... o svém odchodu jsem uvažoval už zhruba před rokem a znovu pak pod vlivem nastalých událostí tuto myšlenku oprášil během minulého týdne, stráveného u bezva přátel v područí Orlických hor .... zkrátka, teď po letech práce pro jiné, odcházím do zaslouženého "služebního odpočinku", kdy nově získaný čas pokusím co nejsmysluplněji využít ku prospěchu lidstva i svému ...... a pokud bude čím, občas sem aj něčím přispěji, ovšem již pouze jako řadový člen ... :) )

... na závěr jsem si pro vás dovolil připravit malé hlasování, kteréžto budiž zároveň malou prověrkou morálních kvalit zdejších členů ... najdete jej na https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=1&t=4606 ...

... to je vše přátelé ... tádydádydáá ... mějte se fajn ... nechť vám pevné zdraví slouží co nejdéle ... (aneb jak se občas s Pootou loučíme v SZ: ... "přeji Ti hezký zbytek dne, tedy vlastně života") ...

A je to jen Vaše... !!! ...


... :bye: ... Anri ...

------------------------
PeS: ... jo, ještě abych nezapomněl ...
Ilem píše:
A(&F) píše:... nikdy jsem uživatele nezabanoval kvůli nesmyslné provokaci, ale pouze za prohřešky proti pravidlům FuP ... ... Anri ...
Nic jsi nepochopil. Ne za provokaci, ale za veřejnou kritiku práce moderátora. Dopustil jsem se prohřešku a chci za to nést důsledky. Proč by pro mě měly platit jiná pravidla, než pro MIRKO, Kov, Vlčici,...? ... (Edit: ... Ile, mmch, opomenul jsi ještě na Vokouna a Ceskymo, potažmo na Ceskymo1 ... )
... jako svůj poslední moderátorský počin tímto uděluji uživateli Ilem důrazné ústní napomenutí a to za "opakované přilévání oleje do ohně" (byť se tím nejspíše pouze snažil poukázat na "absurdnost situace", popř. na "nepoužívání stejného metru") ...

... prosím Tě, Ileme, jelito v Tvých silách, už do toho "virtuálního výkalu" dál nešťourej, jinak nikdy nepřestane páchnout ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Autorský zákon ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... možná vám to uniklo, ale jsem tu zřejmě "služebně nejstarším doposavad aktivním moderátorem" a zdejším fórum považuji tak trochu i za své dítě ...... a pokud bude čím, i občas sem aj něčím přispěji, ovšem již pouze jako řadový člen ...
Byl bych býval daleko radši, kdyby ses Anri uklidnil, dal si třeba měsíc pohov a srovnal si v hlavě, proč asi se proti Tvému jednání ta vlna odporu zvedla, vyřešil to ve smyslu který Ti navrhl Ilem a změnil svůj přístup k sobě i všem lidem kolem sebe. Takhle jsi ze sebe udělal mučedníka a bude se to vracet všem. Doufám, a velice Ti přeju, aby ses z tohoto dostal. Kdybych měl tuchu, jak Ti pomoct, udělal bych to.

V každém případě Ti přeji vše nej a doufám, že se tu budeš zjevovat. Jinak tu po Tobě zbyde černá díra.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Není palec jako palec

Příspěvek od django1 »

A(&F) píše:
hanka píše:Stále více jsem přesvědčena o tom, že je zapotřebí zavést evidenci banovaných členů, ........
... takže Hanko, jak jsem slíbil, že se vyjádřím k dalším záležitostem, teď plním ...

... jinak aby byla informace kompletní, tak uvádím, že po dlouhé době zde byl udělen std. trvalý ban uživateli Ceskymo1, což je s největší pravděpodobností další nick od Ceskymo, jenž byl vytvořen několik hodin po obdržení 1 týdenního banu (https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135129#p135129), ....


komerčák nejsem, jenom jsem se nepotkal s některými názory slávka ontario praha dočase
Nejde mi o nic, jen chci, aby bylo jasné, že pokud nejste PC analfabet, máte k dispozici nepočítaně mailů/jmen a proxy domén.

Citace zkrácena SDK.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od django1 »

Svoje jsem ti psal už dávno v SZ ( PM ) jako huhu.
Změň záhlaví, nebo hledej altenativní zdroje. " Tyto stránky jsou věnovány všem nadšencům, kteří se snaží svými vlastními silami získat alternativní zdroje energie. Byl bych rád, kdyby se nám podařilo vybudovat kvalitní web plný praktických informací o této problematice."
Že se někdo mýlí je normální, kdybych se narodil jako neomylný, byl by život nudný. Ale nepřijmout svoje omyly je brzda pokroku.

p.s. - myšleno matematicky.. :) :P

matmaticky změněno na matematicky
Naposledy upravil(a) django1 dne pon 09 bře 2015 21:29, celkem upraveno 1 x.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od hanka »

poota píše: .. Za daleko jednodušší řešení považuji progresivní odstupňování případných represí - podle mých zkušeností většinou stačí jenom upozornění na přestupek i bez nějakého penalizování. Většinou se shledávám s omluvou, že si dotyčný ani neuvědomil, že je to přestupek a vše je vyřízeno bez zbytečných emocí. U případných recidivistů je situace jiná, ale i tam je nejlepší postupovat podle dohodnuté stupnice, kdy se postihy stupňují, protože tato cesta až k trvalému banu je přece jenom poměrně dlouhá.
S tím nemohu jinak, než naprosto souhlasit. Progresivní odstupňování represí považuji za nejklidnější a nejrozumnější způsob řešení přestupků. Kdyby všichni moderátoři postupovali stejně, nebylo by tady tolik osobních banů a následné nevole členů pro jakékoliv bany…
A jsme u osobních morálních kvalit každého moderátora, který má v rukou tu moc, že může kdykoliv a dokonce pomoci pravidel (účelově překroucených) kdykoliv zabanovat přístup kohokoliv na fórum. To je záležitost, kterou tady chceme řešit především.
:ethink: .. Pochybuji, že vymýšlení a další zpřesňování pravidel zabrání tomu, aby je člověk, který chce někomu (něčemu) škodit, nevysvětloval po svém. Když bude chtít, vždycky je zneužije. Platí přitom, že čím větší pravomoce má, tím větší napáchá škody.
Ochranu vidím v jejich kontrole (což velmi dobře zastanou běžní členové, kterým se jeho počínání nelíbí a když je jim dána možnost sdělit, co se jim nelíbí, přijde se na to včas = Kniha přání a stížností).
Dále v omezení pravomocí (třeba už jenom tím, že určitou závažnou činnost nemůže vykonávat sám – proto jsem navrhovala, aby s banem museli souhlasit všichni moderátoři … po vysvětlení problematiky s množstvím a absencí moderátorů, bych viděla jako přijatelný aspoň souhlas nadřízeného moderátora. Hovořím tím o náhlých banech, u kterých nebyl použitý postup progresivního odstupňování represí.)
Spamy, reklamy apod., tady neřešíme, u nich platí, že tady samozřejmě nepatří.

Velmi nerada, ale přece jen se zkusím zblízka podívat na ta Pravidla, jak mi doporučuješ, Slávku...

Hanka ;)
Naposledy upravil(a) hanka dne úte 10 bře 2015 0:43, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autorský zákon ...

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:
... prosím Tě, Ileme, jelito
Neříkej mi jelito, nebo se naštvu :P


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

Slavek Krepelka píše:Anri zabanoval ten druhý nick, který přišel ze stejné I.P. adresy jako dědova a který děda Slavík vysvětlil jako nick jeho zeťáka
Tuto story jsem nesledoval a docela mě děsí. To znamená, že kdokoli z mé sítě, která má cca 150 uživatelů, kdo bude chodit na FUP může být prohlášen za můj druhý nick? Všichni jsme totiž za jednou veřejnou IP adresou.
To se mi moc nelíbí.
Tak to se musím podívat, kolik lidí ode mně chodí na IP 81.2.194.165 - adresu FUP. :shock:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od hanka »

Ilem píše:
Slavek Krepelka píše:Anri zabanoval ten druhý nick, který přišel ze stejné I.P. adresy jako dědova a který děda Slavík vysvětlil jako nick jeho zeťáka
Tuto story jsem nesledoval a docela mě děsí. To znamená, že kdokoli z mé sítě, která má cca 150 uživatelů, kdo bude chodit na FUP může být prohlášen za můj druhý nick? Všichni jsme totiž za jednou veřejnou IP adresou.
To se mi moc nelíbí.
Tak to se musím podívat, kolik lidí ode mně chodí na IP 81.2.194.165 - adresu FUP. :shock:
Pokud se nebudeš nikomu chlubit zdejším fórem a nebudeš prozrazovat, kde chodíš na dobré nápady a rady, máš naději, že pokud se věhlas zdejšího fóra nerozlétne více mezi lidi, můžeš mít to štěstí, že tady budeš sám a nebude z Tebe podvodník a lhář :laugh:

Já už jsem poučena :cry: ... byla jsem tak hloupá, že jsem se pochlubila a dokonce těm lidem (dobrým sousedům) zdejší stránky i ukázala .. :bhead: ...nadšeně tady bez mého vědomí pak chodili také a byli tak "nezodpovědní", že tady rozdali i několik palců .. vrcholem všeho bylo, že i mně :cry: .. Cejch podvodnice mám přišitý, i když se mi podařilo známé přesvědčit, aby tady přestali chodit, protože se to NESMÍ.. Ať mi tedy někdo (nejlépe Anri, kterému to vadilo) poradí, jak to mám zařídit, abych zabránila cizím lidem tyhle stránky najít? ... Název zdejšího fóra už tajím, ale ve vesnici, kde jsme koupili barák, je jenom jeden zdroj internetového připojení a tak se znovu děsím, že někdo fórum objeví a nedej Bože se mu tady dokonce zalíbí a zaregistruje se.. Prosím Tě, Ileme, jak budeš zjišťovat, kolik lidí tady máš se stejnou IP adresou? Budu si to hlídat taky.
Ahoj, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Autorský zákon ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:
A(&F) píše:... prosím Tě, Ileme, jelito (možné ....)
Neříkej mi jelito, nebo se naštvu :P
... no to je řečí kvůli jedný scházející pomlčce ... :D :D :D ... ;) ...

... mmch, ještě stále pořád mi dlužíš panáka "tekuté kukuřice" ... https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=83255#p83255 ... dočkám se ho vůbec někdy ?? ... :) ...

... mmch, když už jsem (při hledání něčeho jiného) vyšťoural tenhle hluboce zasutej kus historie (kde ses místy rovněž choval jako "jitrnice" :laugh: ), tak jsem si letmo projel dvě následující stránky a zaráží mě, že to, co tehdy bylo považováno za jasně definovanou "nepřípustnou kritiku moderátora" je dnes považováno za "právně nenapadnutelnou formulaci - jelikož uživatel totiž píše, co si myslí" (dle https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135340#p135340) ... :ethink: ...... tak teď nevím, změnil jsem se já anebo jenom doba ??? ... :P ...

... takže ono v podstatě stačí, když před případnou nadávku vložím slovní spojení "myslím si, že jsi ......", a dle uvedeného tvrzení jsem z toho nepostižitelně venku, jelikož to, že si to "myslím" mohu v případě nutnosti doložit i "místopřísežným prohlášením" ...... no potěš pánbůh, jestli se to tu začne hromadně aplikovat ... :ewhistle: ...

... :bye: ... Anri ...

-------------------------
PeS: ... a když si tak ještě pročítám "Akorda", tak to byl ale neskutečněj "mazák" (nicméně jeho některé metody pro zmatení "těžko se orientujících" byly opravdu velmi účinné) ...... to ti nynější zdejší provokující uživatelé jsou proti němu naprostí žabaři, kam se na něho hrabou ... viz např. https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=83110#p83110 ..... kůwa, ten mě tehdy stál neskutečnou hromadu času ... :D ...... tak co, ještě se divíte, že mi (s váma) už místy docházela trpělivost ?? ... :lol: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: A je to jen Vaše... samý což ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Tuto story jsem nesledoval a docela mě děsí. To znamená, že kdokoli z mé sítě, která má cca 150 uživatelů, kdo bude chodit na FUP může být prohlášen za můj druhý nick?
... Ileme, to že takováto situace může nastat je jasné (zejména u 1IPsite) ... pokud však takováto situace nastane, lze ji vždy řešit .... např. u zmíněné DS kauzy jsem ve https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=129678#p129678 dotyčného Detektor-a vyzval, aby mi ze svého počítače poslal email, nikdy jsem však od něj nic neobdržel ... :ewhistle: .... navíc krom tohoto existují ještě některá další technická řešení, jak ověřit pravdivost skutečný stav věci, nastane-li potřeba (z taktických důvodů je zde nebudu popisovat, aby nemohlo dojít k jejich obcházení či zneužití) ...

... to, že moderátoři při své činnosti vidí do podrobností uživatelských příspěvků je zcela pochopitelné, jelikož bez těchto prostředků by se jim v některých případech nedařilo řádně provádět svou práci, tudíž občas nalézají shody u více nicků .... as tak .... což ale občas přináší aj úsměvné situace, když potom moderátor vidí, jak na v rámci jedné IP na jednom vlákně již po několikáté probíhá svižný dialog mezi až šesti účastníky, kteří se však údajně neznají, přičemž diskutují o zařízení, které jeden propaguje, další mu potvrzuje bezvadnou funkci toho verku, ti ostatní jsou potom "nastrčení zájemci" ... o několik dní se potom opakuje podobný scénář (navíc podpořený kecama "díky za zaslanou SZ", apod) .... :roll: .... naštěstí už sem (po mém tehdejším dotazu "co je účelem této schizofreničnosti") přestal(i) zničeho nic chodit, což v důsledku možná ochránilo ostatní nic netušící členy fóra, aby nalétli evidentnímu podvodníkovi (popř. prodejci s velmi nezvyklou taktikou prezentace) ....... i o tom je práce moderátora ...... nicméně, pokud to není nutné, po shodách nicků úmyslně nepátráme a ponecháváme věcem volný průběh ...... (a že si někdo sám sobě z dalšího nicku přidává body ?? ... no když mu to dělá radost, hlavně když u toho nezlobí) ...

pozn: ... pokud by měl kdokoliv potřebu, není nic snazšího než oslovit některého z globálů či admina, který mu ochotně sdělí, zda z jeho IP adresy přispívá ještě někdo jiný ... dozví se tak počet dalších přispěvatelů, což by mu mělo stačit, aby si udělal představu ...

... jinak co se týče Hanky, tak opět v tomto "fabuluje" (proč tak úpěnlivě činí mi doposavad není absolutně známo, byť tuším, odkud vítr fouká) ...
hanka píše:Já už jsem poučena :cry: ... byla jsem tak hloupá, že jsem se pochlubila a dokonce těm lidem (dobrým sousedům) zdejší stránky i ukázala .. :bhead: ...nadšeně tady bez mého vědomí pak chodili také a byli tak "nezodpovědní", že tady rozdali i několik palců .. vrcholem všeho bylo, že i mně :cry: .. Cejch podvodnice mám přišitý, i když se mi podařilo známé přesvědčit, aby tady přestali chodit, protože se to NESMÍ..
... :shock: ... naprostej NESMYSL ... toto zde NIKDY nebylo řečeno!!! .... jakožto bývalý člen administrace mohu potvrdit, že všichni jsme byli vždy rádi za každého nového slušně se chovajícího člena, přinášejícího plodné diskuze, nápady nebo informace (byť i převzaté z jiných zdrojů), rovněž pak za všechny čtoucí, kteří si pomocí fóra rozšířili své obzory nebo jim zdejší rady a zkušenosti pomohly zlepšit zdravotní stav ...... neb to je základním posláním fóra ...

... pro vysvětlenou: ... mezi Hankou a mnou to celé vzniklo tak, že když jsem kdysíváva u ní narazil na shodu (nejen v IP adrese, ale byly tam i další vcelku neobvyklé příznaky), tak jsem to s ní v dobré víře a naprostém klidu soukromě probral pomocí SZ, kdy to z mé strany bylo spíše míněno jako přátelské upozornění .... bohužel, Hanka si to vysvětila po svém a dokonce se rozhodla, že z fóra odejde, což jsem jí tehdy rozmlouval (a dále již více tuto záležitost raději neřešil, abych nebyl příčinou jejího odchodu) ... dál ji pak považoval za kamarádku .... po čase však, když došlo k DS kauze, tak "ten svůj příběh" (o kterém jsme věděli pouze my dva, já a Hanka, nikdo jiný) naprosto nepochopitelně vytáhla a v rámci podpoření Dědy Slavíka (jako že "co jsem to za hajzla") ho totálně překroutila (že snad se o tom dozvěděli nějací její přátelé a měla toho velkou ostudu, atd. .... byť přestože já jsem o tom nikomu neřekl :esilenced: ) ...... no nic ... více si o tom můžeš přečíst zde https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=129703#p129703 ...... od té doby má Hanka na mou osobu nepřehlédnutelnou averzi, která z její strany nebyla překonána ani přes mou snahu o spolupráci, kdy jsem ji např. v jednom z jejích příspěvků upozornil na poměrně zajímavou chybu, což aj ocenila palcem i karmou (kdy jsem ji preventivně při tom dokonce ani neprudil, že jí tam schází "link na zdroj" :angel: ) ... pak se to však z její strany (z)vrátilo zpět do jí nastolené roviny ...... no co, no ... nechce tak nechce, můj život život jde dál i bez ní ... (ale jinak podpis pod příspěvkama má povedenej, škoda že se jím neřídí) ...

... Ileme, pokud máš zájem a pár minut času, tak kauza DS začala příspěvkem https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=129547#p129547 ...... doporučuji, udělej si o tom obrázek sám, záleží jenom jedině na Tobě, zda si přečtením několika příspěvků ověříš, jak to ve skutečnosti bylo (kdo "přihýbal pravdu k obrazu svému" a kdo ne) anebo se spokojíš se zde "interpretovanou" verzí ...... já už k tomu mohu opět pouze dodat, že mi čím dál tím víc silněji vadí, když někdo bohapustě překrucuje fakta (dokonce i ta historická) and/or nepokrytě lže ... potom jsem zákonitě "mnohem otevřenější" a říkám na rovinu věci bez obalu tak, jak je vnitřně cítím ... :epray: ...

... mám ještě něco dodávat ?? ... :dknow: ... raději už ne ...

... (z)bude-li v podvečer chvilka času, ještě mi zbývá probrat tvrzení Včice, ... už se na to docela těším:
Vlčice píše:Téma chemtrails je kapitola sama o sobě.
Právě v tomto vlákně je nespočetné množství důkazů o Anriho chování hraničícím až s nepříčetností.
V nespočetných případech zamezil smysluplné diskusi, vybral si oběť, kterou povýšeně a donekonečna deptal a ponižoval na základě slov vytržených z kontextu.
... :eclap: ... Vlčando, připrav si konkrétní body, zahrajeme si "lehkou přetlačovanou", ať mohu odejít s "čistým stolem" ... (pokud chceš, tak klidně začni sama bez mne, já se pak přidám) ...

... :bye: ... Anri ...

----------------------
PeS: ... Hani, chce to víc kotvičníku !!! ... :pivko: ...


Anri, nezbývá mi než Tě požádat, abys své příspěvky tématicky dělil. Co se týče osobních "vyrovnání", máme zde pro tento účel Boxovárnu, kam se můžeš obrátit pro pokračování dialogu s Vlčicí. .... a případně kýmkoliv jiným. SDK

(EDIT) Ještě jinak, že nám to tu přibývá, tož si to pěkně dopovídejte tady https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135362#p135362. SDK


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

duplikáty nicků

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Asi bychom se měli věnovat tomu, jak dál řešit některé situace a jednou z ožehavých se mi jeví mnohonásobné nicky stejných uživatelů. Uvítám jakékoliv plodné připomínky co s tím a jak by kdo viděl, že je to možné řešit a případně vyřešit. Jedním z problémů je, že se nicky nejspíše nedají z moderátorských panelů odstranit a nezbývá, než je banovat, což se stalo i "zeťákovi" dědy Slavíka. Navíc tu máme i nějaký ten nick mnohokrát zabanovaných členů, viz Huhu = django1, který je už dlouho tolerován a je jich tu více a také hodně dlouho, nevyjímaje některé z moderátorů. Povolit duplikáty je v mnoha případech veliký problém, jak se už zmínil Anri, a nepovolit duplikáty je taky problém, protože se těžko dá s jistotou dopídit, co je skutečně duplikát a kdo je pouze na stejné I.P. Proto tu zůstal viset i Django1, stejně jako proto, že se držel pravidel, anžto jsem kdysi ukecal Anriho, že přes ohromnou pravděpodobnost jistota není.

Takže, co k tomu kdo má?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od Ilem »

Můj pohled na mnohonásobné nicky je následovný. Pokud neškodí, proč by nemohl mít třeba 10 nicků, když ho baví se přihlašovat pod různými nicky. Druhá věc je, pokud si takový člověk pod jinými nicky přidává karmu, palce apod. Nebo pokud jde o zabanovaného nicka, který se přihlašuje pod nickem novým. V těchto případech by měly následovat represe. Ale jak takové odhalit, jak vidno, stejná IP nemusí být vždy nutně stejný člověk. Ani nezávislý mejl to neřeší, mejlů si mohu založit kolik chci. Anri cosi o nějakých možnostech naznačil. Já je neznám a obávám se, že se jedná o problém, který se nedá uspokojivě vyřešit. Asi by se na zabanování měla shodnout nadpoloviční většina aktivních moderátorů, jejichž vlákna se problém týká (u globálních moderátorů všechna vlákna). V případě rovnosti hlasů by měl mít rozhodující slovo Rival a pokud by nemohl, měl by určit svého zástupce. U moderátorů pasivních, kteří na fórum již nechodí (např Merlin), nebo chodí málo , by se hlas započítával jako zdržel se hlasování. Myslím, že takto by se daly ošetřit nejen nadbytečné nicky, ale i prudiči. Zapoměl jsem na něco?


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: A je to jen Vaše...

Příspěvek od poota »

Na ty vícečetné nicky bych se asi díval hlavně podle toho, jak a proč vznikly a taky jak moc škodí.
Dejme tomu že někdo docílí až trvalého banu a přihlásí se pod novým nickem. V tom případě jsou jenom dvě možnosti - buď pokračuje stejným stylem a dříve či později skončí stejně. Nebo se pod novým nickem chová přijatelně a pak to můžeme brát jako jeho polepšení a nejsou-li s ním potíže, tak proč mu nějak znepříjemňovat život.
Další případ, a myslím že častější, je zapomenutí hesla. Vypadá to sice nepravděpodobně, ale když si někdo nastaví automatické přihlašování, tak svoje heslo klidně několik let nemusí použít. Jenže všeho do času, přijde po pár letech přeinstalace nebo nové železo, člověk se má přihlásit, napíše heslo o kterém je přesvědčen že je správné, ono není a najednou je to celé v háji. Tak se jednoduše na starý nick vykašle a zaregistruje se znova. Starý nick sice nepoužívá a jede jenom pod tím novým, ale stejně se "provinil", protože nemá jen jediný nick a oba či všechny dokonce se stejným IP. Asi nejsnáz by se to dalo řešit tak, že by pod novým nickem požádal o smazání nebo zabanování toho starého - i když nepoužívaný nick snad takový problém není.
Třetí případ je úmyslné vytvoření několika identit hlavně proto, aby spolu mohly vést diskuzi a názorově se podporovat. Připadá mi to sice dost ubohé a naivní, ale mám pocit, že tím celkem nic nezískají a pokud začnou nějak škodit, tak velmi rychle upoutají pozornost moderátorů. Vzhledem k tomu, že IP adresy jsou dost ošidné, protože např. na návštěvě u jiného člena fóra se můžu přihlásit z jeho počítače, tak bych IP adresy bral jenom jako jakousi indicii, ale šel bych jenom na ty nicky.
Ještě jeden případ - jako moderátorovi se mi zobrazuje fórum jinak, než běžnému členu a nemám možnost vidět totéž co běžný člen. Takže pokud se chci podívat na fórum "normálníma" očima, tak by se mi hodil druhý obyčejný nick, který by byl něčím jenom nějak lehce odlišný, ale bylo by z něj na první pohled jasné, že jsem to já - pokud bych byl přihlášen pod ním, tak bych se taky nemohl dopustit žádných "moderátorských" přehmatů nebo chyb.
Osobně vícenásobné nicky za žádnou katastrofu nepovažuji, zvlášť pokud nejsou vytvořeny za účelem páchání nějakých škod nebo rozbíjení diskuzí.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Úvodní informace“