Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Jiří43
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 20 led 2015 18:36
Dal: 4 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Jiří43 »

Pozor na přehnaná očekávání. Vedou často ke zklamání a posléze někdy i k vylévání vaniček s dětmi, což je nepochybně škoda. Doporučuji spíše opatrnější přístup s realistickým nazíráním věcí.


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

Jiří43 píše:Pozor na přehnaná očekávání.... Doporučuji spíše opatrnější přístup s realistickým nazíráním věcí.
Naprostý souhlas :!:
Než se do něčeho pustíte nahoďte si do google kotvičník ať víte do čeho dete ;)
Už sem to tu jednou psal, HCl je na přímou podporu trávení a BK je na podporu tvorby buněk. Celý bolotov mě připadá spíše jako preventivní :shock: a ty jeho fermenty jako zaměřené na konkrétní nemoci a oblasti těla ..... Chtějí více času na výrobu fermentů a na sledování léčby ...
Spěchejme pomalu, určitě se to vyplatí :pivko:
Tož ať se daří
H.v.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od A(&F) »

kutil píše:Ten svět je sakra maléé.....
... a když už si byl v "Jedový chýši" :laugh: :laugh: :laugh: , pokecali jste s Bohušom aj o Bolotovovi ??? ... jeho znalosti a zkušenosti v tomto směru jsou takřka nevyčerpatelné ... :) ...

... :bye: :pivko: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od kutil »

A(&F) píše:... a když už si byl v "Jedový chýši", pokecali jste s Bohušom aj o Bolotovovi ??? ... jeho znalosti a zkušenosti v tomto směru jsou takřka nevyčerpatelné :pivko: Anri ...
Bohuš je obrovská studnice vědomostí :good: (a nejen v samoléčbě)
Právě tam sem koštnul BK a ukázal mě tu knížku, probrali jsme aj ty bylinky v lihu atd..atd. Su móóc rád že existují lidé tohoto typu :eclap: (aj ty ;) )
Tak jak je to se vším. Pokud o problému nic nevíš, tak taky nevíš na co se optat :oops: To jedna návštěva nespraví ....
Měj se fajn ...
H.v.

PS- jestli chceš, tak mě písni na SZ ať tu neplevelíme vlákno, ju? :pivko:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

sisa ve https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135573#p135573 píše:Do pytle, že bych zkusila i ten kotvičník? :D Všude naň slyším jenom chválu.
... určitě bys ji, Siso, měla zkusit (ale riskuješ tím, že Ti pak někteří zdejší členové budou vyčítat "přílišnou upřímnost" :laugh: ... ;) ) ... nicméně, jak jsem již dříve psal o "vyšeptalé nati", tak v tuto pokročilou roční dobu bohužel riskuješ, že teď koupená bude popisované kvality, jelikož sušené bylinky, navíc nevhodně skladované, velmi rychle ztrácejí na účinku (obzvláště, pokud bylo použito "rychlo sušení" při vysokých teplotách a nevhodné vzdušné vlhkosti) ...

... ale dávám Ti návrh, jelikož ve vlákně "Bolotov" zmíněný Bohuš má v demižonu na půdičce ještě několik litrů úžasné tinktury, kterážto je směsí dvou frakcí ....... jak výluhu v čistém alkoholu + silného vodního odvaru (tudíž tato, na rozdíl od běžně prodávaných tinktur, obsahuje opravdu vše, co je kotvičník může poskytnout, rovněž protože zpracovává čerstvou nenasušenou nať, tudíž nedochází ke ztrátám oxidací) ...... obojí je separátně připraveno pomocí unikátního způsobu (za mého znalostního přispění, vyvinutého specielně pro tuto tinkturu) tak, aby během zpracování nedošlo k žádnému úniku obsažených látek (tzv. v uzavřeném cyklu) a teprve potom jsou frakce spolu smíchány ..... přitom za cenu, která je jen naprosto nepatrně vyšší, než za jakou jsou sehnatelné ostatní běžně dodávané tinktury, tj. za 250,- CZK za 100 ml (+ PP) ... tedy vlastně skoro pouze za cenu vstupních surovin (neb Bohuš je totiž děsněj lidumil) ...... kotvičník si pěstuje vlastní, v absolutně čisté přírodě područí Orlických hor ... krájí ho keramickým nožem, použité nádoby při zpracování jsou pouze skleněné ...

... užívání je jednoduché, jelikož se nic nevaří, pouze se 3x denně nechá pod jazykem poválet doporučené množství tinktury (popř. po cca 1 měsíčním "nastartování" si ji pak stačí kápnout do vlažného čaje, který tím navíc získá zajímavější chuť) ... 100 ml lahvička Ti vystačí minimálně na 2 až 3 měsíce ...... k dispozici je i větší 200 ml balení (kde je tuším i nepatrná sleva) ...... Kutilem zmíněná (stejná) tinktura obsahující i nať (ze které je lahodný čajík), však již bohužel není k dispozici ... další v tomto provedení ("hnědé lahvičky s dřevěnou lžičkou") bude dostupna koncem července ...

... takže pokud mi do SZ pošleš svoji adresu, rád ji Bohušovi předám a on Ti ji obratem zašle ...... kdy jak ho znám, věnuje aj něco Rivalovi na chod fóra ...... anžto takovej už Bohuš zkrátka je ... :) ...

... nabídka samozřejmě neplatí pouze pro Sisu, ale i pro všechny ostatní, kteří projeví zájem udělat něco pro svého ducha i tělo ... (ale např. i pro zlepšení partnerských vztahů nebo lepší domácí pohodu ... ;) ) ...

... :bye: ... Anri

---------------------------
PeS: ... ... škoda, žes nebyla na podzimním setkání, kde (vlivem "zarušené" komunikace) byla tato tinktura k dispozici za výrazně nižší "promo cenu" .... :D ....


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od A(&F) »

kutil píše:
Jiří43 píše:Pozor na přehnaná očekávání.... Doporučuji spíše opatrnější přístup s realistickým nazíráním věcí.
Naprostý souhlas :!: Než se do něčeho pustíte nahoďte si do google kotvičník ať víte do čeho dete ;)
... :D :D :D ... ;) ...

... pokud se dodržuje správně užívání a "nefláká se to", tak účinek se zatím dostavil u každého ... a u koho se nedostavil, tak bych si to tipnul buďto na "starou vyšeptalou nať" (/nevhodně skladovanou) nebo nebyl dodržen správný postup užívání ... (návod k užívání viz např. https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=128952#p128952) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Anri, děkuji, již píši. :)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bohuš ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
kutil píše:Bohuš je obrovská studnice vědomostí :good: (a nejen v samoléčbě) ......... Su móóc rád že existují lidé tohoto typu :eclap: ...... To jedna návštěva nespraví ....
... právě proto k němu vždy jezdím na několik dnů v kuse ... ;) ... a ještě nikdy se nám nestalo, že bychom si neměli o čem zajímavém povídat (i přestože si pravidelně mailujeme nebo telefonujeme ...... teda pokud v tom "místě bohem políbeného kusu země" je zrovna stabilní GSM signál ... :D ) ...

... Bohuš je úžasná čistá duše s neskutečně širokým rozhledem ... :) ...

... SZ Ti rád písnu ... :bye: ... Anri ...

---------------------
PeS: ... mmch, Honzi, když se nad tím zamyslíš, ... kolik znáš dalších lidí, kteří doma nemají internet, rádio ani televizi (noťas potom pouze na pouštění muziky), ale přesto mají až takový záběr znalostí a mnohem zdravější náhled na svět, než většina "moderně žijících lidí" ...... je tam krásně ... 8) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Bobina »

Já chci mít taky takového Bohuše :) To je fakt závidění hodné-jezdit si vyčistit hlavu k příteli,který naslouchá a ví a je pohoda a bez telky a v přírodě,tak nad to není. :bye:


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Já bych Bohuše taky chtěla. Tak ho aspoň pozdrav. :)


Jiří43
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: úte 20 led 2015 18:36
Dal: 4 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od Jiří43 »

A(&F) píše:..pokud se dodržuje správně užívání a "nefláká" se to, tak se účinek zatím dostavil u každého..
Jde o to, na co to ten "každý" užíval. Pokud jde např. o regeneraci a zlepšení fungování jater, jsou rozhodně lepší a účinnější byliny, než Kotvičník. Tím chci naznačit, že Kotvičník rozhodně není žádný všelék, jak se často prezentuje (i tady na fóru). To platí i pro další internetové bubliny typu Vilcacory apod..


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Jiří, pravdu máš, ale i když už vyzkoušíš toho hodně, stejně hledáš dál, hledáš něco lepšího. Po odzkoušení se buď vracíš k osvědčenému nebo pokračuješ v hledání. :)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od A(&F) »

Jiří43 píše:Pokud jde např. o regeneraci a zlepšení fungování jater, jsou rozhodně lepší a účinnější byliny, než Kotvičník.
... no když myslíš, ... :D ... (tvé tvrzení by ale mělo cenu jedině tehdy, pokud bys zároveň napsal, které to dle tebe jsou ... pak bychom třeba o nich mohli i podiskutovat) ...
Jiří43 píše:Tím chci naznačit, že Kotvičník rozhodně není žádný všelék, jak se často prezentuje (i tady na fóru).
... to máš svatou pravdu, jelikož např. na virózy jsou mnohem lepší třeba obyčejné brusinky, rovněž bych ho neužíval pouze za účelem léčby zlomenin, atd. (byť i při nich dokáže pomoci, neb správně fungující organismus se dokáže lépe bránit a regenerovat) ...... nicméně, kotvičník na rozdíl od jiných rostlin toho dokáže neskutečně tolik (/v tak širokém spektru různějch diagnóz), že je to až neuvěřitelné, kdy prokazatelně vytáhnul lidi z neskutečně těžkejch průserů, se kterými si ortodoxní lékařská věda nebyla schopna poradit !!! ...... vždyť ukaž mi jinou bylinu, která toho dokáže tolik, přitom velmi účinně (v mnohých případech až jedinečně), ale zároveň nemá žádných vedlejších účinků ... :) ... znáš snad ještě takovou nějakou ?? ... já tedy ne ... :ewhistle: :ewhistle: ...

... navíc kotvičník je nejenom velmi účinným lékem, ale rovněž i životabudičem a prevencí ... to ti potvrdí každý, kdo ho správně užíval po delší dobu ..... neznám totiž jediného, uživatele který by řekl, že by mu kotvičník nepomohl vůbec s ničím ... (a pokud řekl, tak to však bylo v rozporu s jeho okolím, anžto někteří jedinci zjevně nemají dostatečně vyvinut pozorovací reflex)

... mmch, když už (nevím proč) "snižuješ zásluhy" kotvičníku, dovolím si ti položit dost zásadní otázku: .... zkusil jsi ho vůbec ??? ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...

------------------
PeS: ... ono je to tu sice již zde někde zmíněno, ale připomenutí myslím neuškodí ...... většina lidí, kteří před užíváním kotvičníku příliš nedbali o své tělo, po cca dvou týdnech jeho užívání zažili klasickou herxku, což rovněž vysvětluje mnohé, čím vším kotvičník může přispět ke zlepšení celkového zdravotního stavu ... 8) ...... znám dokonce aj případy, kdy se herxka nedostavila ani po MMS, po kotvě však ano ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od sisa »

Kutile, je to tak, jdeme dál, viď? Ať umřem zdraví. :D


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bolotov

Příspěvek od A(&F) »

kutil ve https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=135650#p135650 píše:No a proč tento směr nedoplnit kotvičníkem, když tu někdo dává na sklo své dlouholeté zkušenosti ;)
... zvláště pak, když to nejsou jen a pouze jeho osobní zkušenosti, ale i poznatky a ohlasy od stovek (ne-li už tisícovek lidí) kterým tuto úžasnou bylinu doporučil (a kteří mu teď za to "blahořečí" ... :D) ...

... a aby snad někdo nebyl na pochybách, zda to vše (již mnoho let) nepíši pouze za účelem "zisku" (tj. pro získání nové klientely), tak ho musím zklamat, jelikož mě živí úplně jiné věci než prodej kotvičníku ... :) ...... jen si totiž uvědomuji, že je to opravdu bylina, která může pomoci mnoha a mnoha lidem (stejně jako kdysi pomohla mně), tudíž se s ní snažím seznámit co nejširší veřejnost stejně tak, jak to dělám i s dalšími zajímavostmi ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“