Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Kov píše:Pro zajímavost: O Kotvičníku vyšel článek. Zajímavá je i diskuse pod ním. :-)
... "zajímavý" je především tím, že autorka píše o něčem, s čím evidentně nemá osobní zkušenost ... :roll: :bhead: ... :D ...

... a stejně tak je i "zajímavá" diskuze, kde se ke kotvičníku někteří vyjadřují i ti, co ho nikdy nevyzkoušeli ... zvláště potom ti první dva ... neb pokud tamní "Mirek Dušín" neví, jak používat nedozrálý plod ("že prý píchá"), tak si na něj v životě nesáhl ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... nedozrálý plod lze normálně rozkousat, což občas na zahrádce dělávám ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od John.D. »

Zdravím všechny...
Tak po delším braní zvýšené dávky se z pevněji visícího stává po ránu probuzený panáček :oops:

cca 4-5 lžiček vrchovatých větších čajových ( škoda, že nemám váhu na gramy ) do 1,7 litrů 20-30 minut louhováno na nejmenším plamenu.

Napadá mě ještě jedna věc, nemělo by se to při dlouhodobém braní proložit nějakou pauzou :ethink: ? Předávkování sice nehrozí, ale přece jenom si tělo zvyká na kde co jen, aby mohlo zlenivět.

Děláte někdo pauzy?

Kotvě zdar :)


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od milda »

John.D. píše:...... nemělo by se to při dlouhodobém braní proložit nějakou pauzou :ethink: ?
U bylinek všeobecně platí:
3 týdny užívat, pak 1týden pauza, aby nevznikla závislost.

Mohou být různé odlišné návody, ale nějaká pauza by vždycky měla být.

:pivko:


samot666
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 04 kvě 2015 17:39
Dostal: 2 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od samot666 »

cus chlapi!!tak po dlouhe dobe jsem zpet,marjany sem se zbavil a diky kotvicniku i zbytku depresi a chute nic nedelat,makam jak o zivot a co vic u me asi funguje i ten testosteron,jsem 13let zenaty a pred tim uz me to tak nebavilo,ale jak jsem prestal hulit tak ty dva mesice jeste horsi,a ted co mesic piju ten hroznej odvar tak uz mi to manzelka ani nechce varit pac chodi do prace nevyspala,normalne nevim cim to je ale skakal bych stale!!!na chate dokonce rano i vecer,nevim jestli je to nejake placebo ale jsem horsi nez kacer z jara!!!akorat pri te cetnosti je chudak uz min citlivej tak si to vzdy vic uzije manzelka,ale byt za hroznyho bejka je taky uspokojujici :D


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od NAVAR »

samot666 píše:cus chlapi!!tak po dlouhe dobe jsem zpet,marjany sem se zbavil a diky kotvicniku i zbytku depresi a chute nic nedelat,makam jak o zivot a co vic u me asi funguje i ten testosteron,jsem 13let zenaty a pred tim uz me to tak nebavilo,ale jak jsem prestal hulit tak ty dva mesice jeste horsi,a ted co mesic piju ten hroznej odvar tak uz mi to manzelka ani nechce varit pac chodi do prace nevyspala,normalne nevim cim to je ale skakal bych stale!!!na chate dokonce rano i vecer,nevim jestli je to nejake placebo ale jsem horsi nez kacer z jara!!!akorat pri te cetnosti je chudak uz min citlivej tak si to vzdy vic uzije manzelka,ale byt za hroznyho bejka je taky uspokojujici :D
Tak to vař maželce taky. :D Jinak gratuluji ke zbavení se závislotí a depresí.
Pokud si toho kotvičníku dáš 10x tolik (což nedoporučuji) tak na místo "skákání" nastoupí racionální myšlení a začneš přemýšlet o tom jestli "skákání" není zbytečný výdaj energie který by se dal využít jinak.
Zažil jsem to že když kolem mne prošla naprosto špicová ženská, ze který chlapi padají naznak, tak jsem si řekl no a co.. Druhá myšlenka byla na to jestli vzhledem k tomu že je jak modelka tak jestli umí alespoň míchaný vajíčka, případně jaký by byl s takovouhle ženskou život peklo. :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

Musím potvrdit,že se u mě taky cosi děje. Jsem klidnější a líp mi tráví. Ač mívám normálně průjem z kdejaké drobnosti, tak jsem se včera najedl třešní a za chvíli si dal pivo. No, hrčelo mi ve střevech fest, ale k mému překvapení jsem se z toho nepo...
edit: pro případné nové uživatele bych chtěl ještě dodat, že jsem účinky pocítil asi až 10 dnech.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

Tak jsem si o tom kotvičníku psal s chlapíkem, co učí na vysoké škole houby a rostliny a on mi napsal ,,kotvičník obsahuje látky, které se chovají v organismu jako testosteron...se všemi jeho i nežádoucími účinky, jako je například karcinogenita"
Trochu mi tím pokazil radost :-)


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Kov píše:Tak jsem si o tom kotvičníku psal s chlapíkem, co učí na vysoké škole houby a rostliny a on mi napsal ,,kotvičník obsahuje látky, které se chovají v organismu jako testosteron...se všemi jeho i nežádoucími účinky, jako je například karcinogenita"
Trochu mi tím pokazil radost :-)
Nestraš. :(


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od milda »

Kov píše:.....,,kotvičník obsahuje látky, které se chovají v organismu jako testosteron...se všemi jeho i nežádoucími účinky, jako je například karcinogenita"
Trochu mi tím pokazil radost :-)
Ono záleží na množství. Lněné semínko, mandle i jiná jádra jsou zdraví prospěšná a přesto obsahují kyanid. ;) :D
Pokud těch semínek sníš 10 kilogramů najednou, asi by ses otrávil.
Při normálním užívání jsou fajn.

:D :pivko:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

Kov píše:Tak jsem si o tom kotvičníku psal s chlapíkem, co učí na vysoké škole houby a rostliny a on mi napsal ,,kotvičník obsahuje látky, které se chovají v organismu jako testosteron...se všemi jeho i nežádoucími účinky, jako je například karcinogenita"
... mno, ... Kove, ... byť jsem po přečtení Tvého příspěvku měl chuť napsat "lehce ostřejší odpověď", tak namísto toho jsem jenom :roll: :roll: ... a mám dvě otázky ...

- mohl by ten "co učí o houby a rostliny" ( :laugh: ) laskavě upřesnit, o které že konkrétní látky se jedná ?? ... ;) ...
- na které že fakultě ten dotyčný učí ?? ... 8) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Prosím vás, uklidněte mě.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

sisa píše:Prosím vás, uklidněte mě.
... dobrá, chceš uklidnit, takže Ti řeknu: Kov už opět plácá nesmysly (což mu poslední dobou fakt jde ;) ), stejně jako např. v případě https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=137981#p137981 ...

... a pokud by Ti to nestačilo, tak se zamysli, jak je možné, že dokonce i pacoši s těžkými stádii raka užívající v rámci léčby kotvičník se uzdravují, namísto toho, aby se u nich rakovina vyvíjela dál ... :) ... viz např. postarší paní, která je zmíněna v https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=120651#p120651 ... kotvičník začala užívat od samého počátku léčby (předtím ho neužívala / užívá ho stále) a raka se zbavila během cca třitvrtě roku ... před 14-ti dny byla na kontrolním vyšetření a po rakovině ani stopy ... :) ... až získám výsledky jejího vyšetření ve skenovatelné pododobě, tak je sem umístím ...... mmch, s touto paní měl možnost se setkat i Felda, kterýžto může potvrdit, že její příběh není smyšlený ... a že paní stále žije ...

... stejně tak nevím o žádném z dlouhodobých uživatelů kotvičníku, jenž by onemocněl rakovinou ...

... stačí zatím takto ?? ... ;) ... ale pokud by snad nestačilo ani toto, tak potom mohu doložit dalšími cca 190 případy onko pacientů užívajících v rámci léčby kotvičník, u nichž časem došlo k úplnému vyléčení nebo alespoň k regresi ... 8) ...

pozn: ... až Kov odpoví na mé výše položené otázky, tak to celé ještě podrobněji rozeberu ...

... :bye: ... Anri ...

-----------
PeS: ... Siso, konec konců, vždyť znáš stránky pana Lebiše ... :) ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne sob 20 čer 2015 22:27, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Anri děkuji, potřebovala jsem to. Fakta vždy pomohou.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od felda »

ahoj, paní znám, potvrzuji....


felda
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

Tak jsem ho požádal o detailnějšímu vyjádření k těm látkám. Napsal mi:
,,Jde o klasickou funkci hormonů, exaktně jsem našel jen pár článků s testosteronovou terapií a rakovinou prostaty...musím se omluvit, bavil jsem se i s bratrem onkologem, ten říkal, že testosteron a jeho deriváty nejsou rozhodně tak hrozné, jako například estrogen a to ani ve vyšších dávkách...negativní účinky jsou tak spíše jen o to, že si rozhodíš metabolismus.....pardon..."

Anri- Účasním se diskusí na čtyřech webech. Názory a poznatky konfrontuji,abych se vyvaroval chyb založených informacích ,,z nadšení pro věc" + sám něco dohledávám.V pátrání jsem třeba teď narazil na zajímavou bakalářskou práci o kotvičníku, kde je rozpitvaný do mrtě.
http://digilib.k.utb.cz/bitstream/handl ... sequence=1

Sisa- Nerad jsem tě vystrašil. Mě samého to nepřimělo ukončit užívání kotvičníku. Tušil jsem, že to bude o koncentraci, ale potřeboval jsem si to ujasnit.


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“