Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lajos »

Jo zkratku jsem spletl ale cena sedí. Zlatý drát není rohlík i stříbrný drát není běžný a jak psal mirol nejlépe safina.


mirol
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: ned 12 čer 2011 8:56
Bydliště: Nižná
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od mirol »

Strieborný drôt dĺžky 120mm a priemer 3mm je v safine úplne bežne k dostaniu. Cena je približne 1.27€/gram.
Nakupujem ho aj niekoľko krát do mesiaca. Nie je to žiaden problém. Dávam si v Safine vyrábať aj strieborné plechy rozmerov
170 x 15 x 2 mm. Za tie mi naposledy účtovali 1,9€/gram. Všetko 99.99% AG aj s certifikátom.


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

BRAMBORY
Přátelé, byla zde nejistota o tom, co jsou to "brambory".
Učinil jsem pokus, který by to mohl osvětlit.
Nalil jsem do skleničky vodu, zalil kvalitní destilkou a ponořil drát 99,99% Ag.
Na tu levou elektrodu jsem zapojil +pól a mínus bylo na té, na které se udělaly ty podivné klky.
Nechal jsem to přes noc na 12 V baterii bez omezení proudu.
Po celou tu dobu to bylo bez míchání.
Když jsem ráno vstal, bylo jak vidíte. Když jsem v prstech eletrodu ověšenou podivnými klky protočil,
klky ochotně všechny spadly.
Pokud by tady někdo mistrně - chemicko fyzikálně elektricky popsal co se stalo, mohlo by to lidem pomoci pochopit "brymbory".
Já to tak pěkně popsat neumím, ale myslím, že fotky se budou hodit.
Popíšete?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Už jsem to tu několikrát popisoval. Nahoře zmačkni tlačítko "Hledat" a do vyhledávacího pole napiš slovo "dendrity".


"Dum spiro spero"
Ciceron
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od NAVAR »

Dendrity....
Tam kde je potenciál, vlhko (elektrolyt) tedy vhodné prostředí, teplota. Tak tam to narůstá.
Můžou to dělat i jiné kovy, tuším cín to má v oblibě a pak na tzv. bezolovnatě pájených deskách vznikají různé útvary které to vyzkratují.
Kdo má vhodný mikroskop a podmínky může si dát do petriho misky vodu dva drátky a kochat se jak to roste. Je to obdoba toho jak roste třeba námraza, pěkná podívaná.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

NAVAR píše: Kdo má vhodný mikroskop a podmínky může si dát do petriho misky vodu dva drátky a kochat se jak to roste. Je to obdoba toho jak roste třeba námraza, pěkná podívaná.
A když se tam pustí několikanásobně větší proud, než by odpovídal ploše drátků, roste to doslova před očima. Samotné částice, ze kterých to vzniká vidět nejsou, to by se musel ten proud hódně překročit, ale je vidět, jak roste "stromeček" - budoucí brambory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Co to jsou vlastně ty brambory? Co mají za složení? Nejsem chemik, ale prostě by mne zajímalo, kde se tahle hmota bere, když má člověk "absolutně" čistou vodu. Pod těmi klky byla elektroda absolutně čistá a třpytivá takže z ní to není. Co to tedy je? A co je to třpytivé na hladině? To je jistě stříbro. Jsou to oxidy?


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

tykadelik píše:Pod těmi klky byla elektroda absolutně čistá a třpytivá takže z ní to není.
Je to z té druhé elektrody (anody). Je to přesně to, co vyrábíme a když se to povede, nazýváme koloidním stříbrem, jen je to pomocí elektrického náboje slepené dohromady. Aby to vznikalo co nejméně, musí se omezovat proud, míchat a měnit polarita. Chemicky je to AgO2.
Na fotce je i vidět vliv elektrického pole, potažmo rozložení proudové intenzity. Největší klky jsou na straně přivrácené k opačné elektrodě. Tam je největší hustota proudu. Proto dáváme elektrody co nejdál od sebe, aby vliv elektrického pole byl co nejmenší a proudová hustota se rozprostřela rovnoměrně po celé elektrodě. Tam, kde je proudová hustota vyšší, dělají se větší částice.
Všimni si, že i na katodě je mírný povlak. To je zase AgOH. Ten se ale netvoří zdaleka tak intenzivně.
Co je to na hladině nevím, to se mi zatím nepodařilo zjistit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Epiploicum
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: sob 21 črc 2012 8:44
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Epiploicum »

Sice toho zde o koloidním stříbru bylo napsáno již dost, ale snad ještě jeden článek Koloidní stříbro


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

V podstatě, až na pár drobných nepřesností se s tím dá souhlasit. Jen tato věta: "Nejběžnější způsob konzumace je přimíchat tři nebo čtyři kapky do velké sklenice vody." Je pro mě novum, přestože se o koloidní stříbro intenzivně zajímám již skoro 6 let. Osobně bych doporučoval ty 3 nebo 4 kapky rovnou do pusy, ráno na lačno a hned polknout. Jakékoli ředění koloidního stříbra nedoporučuji. Může se tím napáchat víc škody, než užitku.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Osobně bych doporučoval ty 3 nebo 4 kapky rovnou do pusy, ráno na lačno a hned polknout.
... a nebylo by vhodnější/mnohem účinnější jej aplikovat pod jazyk?? ... (sublinguální užití) ... kol. stříbro se tak dostane přímo do krevního řečiště, které jej roznese po celém těle ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Proto píšu ráno na lačno. Pokud žaludek nemá co trávit, neprodukuje kyseliny a stříbro s nimi nereaguje. Trávicí trakt je přece jen lépe uzpůsoben na předávání do krevního řečiště, než ústní sliznice. S plným bachorem je lepší vetřebávání pod jazykem, protože pak vzniká chlorid stříbrný, s podstatně nižší účinností, než iontové stříbro.
Mno při 3 kapkách je diskutabilní, zda se nevstřebají už v jícnu. To fakt nevím. Obvykle se jako udržovací dávka bere lžička 10 ppm, nebo půl lžičky 20ppm.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Proto píšu ráno na lačno. .................Trávicí trakt je přece jen lépe uzpůsoben na předávání do krevního řečiště, než ústní sliznice.
... v tomto ti budu oponovat, jelikož:
- silně prokrvená sliznice pod jazykem je ke vstřebávání látek uzpůsobena přímo ideálně ... (předpokládám, že víš, jak vypadá jazyk zespoda ... zrcadlo, atd.) ...
- pokud se vstřebává pomocí trávicího traktu, dojde ke ztrátám díky čištění/metabolizací v játrech (viz first-pass efekt) ... ...
- kdežto při sublinguálním podání dochází ke vstřebání přímo do krevního řečiště, vše tamtudy vstřebané proběhne celým tělem a teprve potom dojde k pročištění krve ...

... navíc sublinguální podání látek je (u většiny látek) téměř stejně rychlé jako při intravenózní aplikaci (tedy při aplikací jehlou přímo do žíly), byť někdy (podle typu látky) je jen o něco málo pomalejší ...... každopádně je však mnohem mnohem rychlejší než perorální podání ... :arrow: ... kdy pokud si vezmeš něco ihned po probuzení, tak než to doběhne do zažívacího traktu, uběhne min. půl hoďky ... mezitím se však "čistící orgány těla" z klidového režimu naplno aktivují (probudí se) ... a o to rychleji pak dochází k odstraňování látek z oběhu, ať už jsou prospěšné či škodlivé ("čistící orgány" toto nijak nerozlišují, ... v podstatě to totiž ani jinak zařídit nelze) ...
Ilem píše:Mno při 3 kapkách je diskutabilní, zda se nevstřebají už v jícnu.
... i to je možné, otázkou však je, do které části krevního řečiště se tímto způsobem KS dostane ... a jak rychle se tím pádem odstraní z oběhu ... (zda KS vstřebané tímto způsobem ještě před odstraněním naplno dokáže pomoci ve všech částech těla) ...

... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Částečně máš pravdu, ale jako obvykle je vše mnohem složitější. Dobrá, uvedu zdroj svých informací, ale nebudu jmenovat, protože ti lidé nám pomáhají s vědomím vlastního rizika. Prvotní informace je od jednoho z lékařů, který naše stříbro používá pro své pacienty. A pak mi to v podstatě potvrdila moje bývalá spolužačka, která do minulého roku právě toto, mimo jiné, přednášela na Farmaceutické fakultě UK. Jenom to tu nechci dopodrobna rozepisovat, protože říkala, že mi k tomu ještě potřebuje říct mnoho věcí. Ale zatím ještě nebyl čas se sejít.
Poslední zdroj informací jsou mí zákazníci. Za těch téměř 6 let, co stříbro dělám jsem prodal několik desítek hektolitrů stříbra a dostal mnoho zpětných vazeb. Než jsem se dozvěděl o možnosti polykání na lačno, doporučoval jsem též vstřebávání v ústech. Mohu tedy porovnávat.
Takže klidně oponuj, já věřím odborníkům a faktům.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Částečně máš pravdu, ale jako obvykle je vše mnohem složitější. ......Takže klidně oponuj, já věřím odborníkům a faktům....
... mno, :ethink: ... nějak nechápu, co jsi tím svým příspěvkem chtěl vlastně říci (??) ... neb pokud to má být oponentura k mým tvrzením, tak kde jsou potom nějaké relevantní důkazy ?? ... kde jsi vysvětlil, v čem je to vše mnohem složitější?? ... :ewhistle: ...

takže asi takhle (ať to (opět) rozumně ukončíme) ...
- pokud je zapotřebí pomocí KS řešit problémy trávicí soustavy, potom jednoznačně perorální užití ... s tím však, že se (logicky) u tohoto způsobu kompletně nevyužije jeho "veškerá síla" i ve zbytku těla (proč tomu tak je, to jsem myslím dostatečně vysvětlil výše) ...
- pokud je však pomocí KS zapotřebí řešit něco jiného (ve zbytku těla), potom jednoznačně jako nejúčinnější vychází sublinguální aplikace ...

... nebo k tomu máš snad nějaké výhrady ??? ... :| ...

pozn: ... sry, ale z tvého příspěvku mám pocit, jako by sis můj příspěvek ani pořádně nepřečetl (jenom se ti po jeho prolétnutí "zatmělo před očima" a odepsal jsi) ... :dknow: ... klííííd ... ;) ...

... Anri ...

---------------
PeS: ... hele, Ileme, klidně mě v tomto za odborníka nepovažuj :D (neb odborníkem v pravém slova smyslu jsem v úplně jiném zcela nesouvisejícím oboru), ale shodou okolností zrovna vstřebávání látek různými způsoby mám nejen slušně nastudováno, ale i osobně odlaborováno (v rámci studia jsme si v rámci laborek sami na sobě dělali pokusy ohledně účinností různých metod podávání léků) ...... + další můj bráchanec (shodou okolností starší bratr teho odborníka přes kovy v půdě, především hliníku), je renomovaný velmi uznávaný odborník, doktor v oblasti "gastroenterologie - vnitřního lékařství" (s certifikací vedoucí lékař / primář), Motol + soukromá praxe, ... kdy na toto téma taktéž vyučuje na lékařské fakultě UK ... takže aj s ním, ohledně mechanismů fungování lidského těla (konkr. trávicí soustavy), toho mám poměrně mnoho odkonzultováno ... :) ...

... mmch, velmi hodně jsem se tomuto tématu rovněž věnoval i v souvislosti s výzkumem ohledně HA a jeho účinků na organismus žen (např. i díky https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... tra#p45448 atd.) ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“