Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

... reakce na dodatečný Ilemův edit: ...
Ilem píše:Upřímně se omlouvám všem nově příchozím za to, že nerozlišuji čaj a vývar. Skutečně trestuhodná nedbalost. Asi bych měl být vyloučen z fóra. :bhead: :bhead: :bhead: Sám odejít nedokážu. :oops: :oops: :oops:

edit.: Zase jsem to popletl, vývar je polévka. Takže nerozlišuji čaj a odvar.
Mimo téma (offtopic)
No prostě do kuchyně chodím jen v případě velkého hladu a současné nedostupnosti někoho, kdo mi uvaří, tak mi kuchařská terminologie dělá potíže.
Až smrad z kuchyně mi vždy připomne, že něco vařím, protože přece nebudu čučet na hrnec a jdu mezi tím dělat něco zajímavějšího.
A jsem tak ješitný, že si nikdy nenařídím budík na mobilu, protože jsem přesvědčen, že tentokrát už to zvládnu.
Btw. Kotvu jsem dnes vařil jen hodinu a pak jsem si vzpoměl. Ještě tam pořád polovina vody zbyla, takže úspěch. :jump: Možná ze mě jednou bude kuchař.
... v tomto případě asi nepopletl ... protože po hodině varu už máš z kotvičníku opravdu "zeleninovej vývar" ... :laugh: :laugh: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od A(&F) »

pdob píše:
Anri píše:... jenom nějak moc nechápu, proč když je v tomto vlákně (velmi mnohokrát, víc jak dostatečně) uveden spolehlivě fungující způsob užívání, navíc i mnoha zdejšími uživateli odzkoušený (např. Fox, Early, atd.), tak potom proč ta snaha o novoty ?? ...
naozaj PODROBNÝ, potvrdzujem a funguje.
... :good: ...
pdob píše:Keď sa mi minie, tak (ho koupím) z čajovne, ale je to neporovnateľné, MNE to nefunguje aj pri dodržaní postupu.Naposledy som si kúpil v tej čajovni aj liehový extrakt, ale tiež akosi nič.
... :good: ... ano, přesně tak, samozřejmě je rozhodující i kvalita sušiny ... jelikož se "starým vyšeptalým senem" nebude fungovat žádný návod, ať už je sebelepší ...... proto se vyplatí pořizovat si kvalitní kotvu přímo od pěstitelů (přestože je dražší) a nikoliv od "překupníků" (kteří ji zase koupili od dalších, co rovněž někde někoupili, atd.), kdy navíc nemáte jistotu, co vlastně kupujete, jakou má vlastně "sílu", zda byl vůbec po sklizni umyt v pitné vodě, jak byl usušen, jestli náhodou vlivem špatného větrání při sušení neplesnivěl, atd. ... kdy i pouhých pár měsíců nevhodného skladování dokáže snížit účinky sušiny až téměř k nule ...... nejen z těchto důvodů se Bohuš orientuje především na tinkturu vyráběnou přímo ze zeleného čerstvě sklizeného kotvičníku, jenž svou sílu neztrácí ani po roce od výroby (účinky by si jeho tinktura uchovala mnohem déle, pokud by o ní nebyl takový zájem a většinou se velmi brzo nevyprodala, což snad ale již v této sezóně nebude hrozit, jelikož zasel o dost více než loni) ... tinktura každopádně vydrží mnohem déle, na rozdíl od sušiny, která (díky oxidaci) je počátkem jara už většinou o ničem (čemuž však lze, krom chladu a tmy, možno zabránit skladováním v CO2 atmosféře) ...... a teď si představte, je jsou na netu tací "rádoby výrobci" (jednoho takového osobně znám :epray: ), kteří poté co jim dojdou zásoby sušiny (např. v lednu nebo v únoru, ale klidně i v květnu nebo červnu), zakoupí dovozový kotvičník, o kterém se ani neví, jaký je jeho původ (samozřejmě ten nejlacinější, který se sežene), pak jej hodí na dva tři tejdny do lihu (často do nejlacinější 37% vodky, koupené klidně u vjetnamců), rozlejou do lahviček (které opatří líbivým marketingovým názvem, nejlépe v cizím jazyku, kupř. "SILNÝ"/"RYCHLÝ" nebo dokonce "vyráběno z kotvičníkových pupenů" :laugh: , popř. další tomu podobné nesmysly) a drze to pak nabízejí za cenu až 500,-/30 ml :shock: , s tím, že "jejich kotvičník je nejlepší" (jo, i takové ceny lze najít na českém netu, někteří "zlatokopové" jsou zkrátka "nenažraní" :bhead: ) a ještě k tomu v popisu uvádějí nepravdivé údaje ...... přitom jakou má účinnost tinktura, mnohdy takovéto až nevalné kvality?? ... :? ... (narážím tím na několik zkušeností, kdy si lidi zakoupili tinkturu z neznámého zdroje, např. Aukro, apod., kdy ani po několika měsících užívání nepoznali vůbec žádnou změnu ... tudíž potom zákonitě tvrdili, že kotvičník je jeden velký podvod, že nefunguje nic z toho, co se o něm zázračně píše .... tudíž, když jsem jim pak nabízel tinkturu od Bohuša, nechtěli ji/neměli o ní zájem ... ale jelikož jsem je znal, ponechal jsem jim jí tam, s tím, že mohou zaplatit až dodatečně, až pokud jim zabere, jinak ji mají zadarmo ;) ... no a oni pak (někteří již dokonce po pár dnech/do týdne) volali zpátky, že" tohle je rozhodně jiný kafe" a hromadně objednávali i pro své známé a příbuzné ... :) ) ...

... jako další pozitivní příklad mohu rovněž uvést p. Klušáka - firma JIKL, jeden z prvních pěstitelů kotvičníku v ČR, jenž rovněž produkuje kvalitní kotvičník ... na základě toho má veškerou svou produkci vyprodánu již hned po sklizni (mnohdy dokonce ještě před sklizní :D), a to i přestože má lehce "nadsazenou cenu" (600,- / 100+10g :ewhistle: ) ... a přestože dnes každý druhý e-kvelb prodává lacinou dovozovou kotvo-drť, nijak ho to za ty roky neohrozilo ... neb jeho zákazníci, kteří si vyzkoušeli ten lacný dovozový (snažíc se ušetřit) , se velmi hodně rychle vrátili zpátky k jím vypěstovaným rostlinkám ... :) ... za kvalitu se zkrátka platí ...

pozn: ... nechci teď detailně srovnávat, ale když už jsem zde Jirkovi Klušáků udělal reklamu (kterou beztak nepotřebuje, jelikož už je "za vodou", zdravím do Martínkova :D), dovolím si tvrdit, že kvalita kotvičníku u zdejších pěstitelů je shodná, na té nejlepší úrovni ... tedy ať už se jedná o tuzemský kotvičník ze zmíněného JIKLu nebo z "kotvo-farmy" (zdravím Štěpánku a jejího manžela :) ), od Pišty nebo od Bohuša, tak vždy od nich pořídíte to nejlepší, co lze v Česku nebo Slovensku sehnat ... a přestože jsou de facto "konkurenti", tak vzájemně si nijak nekonkurují, jelikož i pokud by několika násobně rozšířili své kapacity pro pěstování (což všichni dělají), tak stejně neuspokojí všechny ty zákazníky, kterým se jedná o skutečnou kvalitu ...... neb kotvičník se totiž musí pěstovat s láskou a hlavně vyžaduje neuvěřitelně velký podíl lidské práce, kterou žádná mechanizace nikdy nemůže nahradit ... ;) ...

... (s kotvičníkem) na zdraví k lepším zítřkům !! .... :pivko: ... Anri ...

------------------
pdob píše:... Ale teraz mi došiel matroš. Anri poslal by Bohuš aj na Slovensko tinkturu?
... není problém ...... Bohuš samozřejmě zasílá i do zahraničí, ... tedy i do SK, PL, DE, atd. ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od sisa »

Psala jsem o tetě, která je po chemoterapii a radioterapii. Chemoterapii jí museli přerušit, nesnášela ji. Krevní obraz mizerný.
Kotvičník začala brát od listopadu, teď byla na odběrech, obrat o 180 stupňů, za tak krátkou dobu.
Bylo jí doporučeno pokračovat s tím, co bere.
Bere i tamaryšek a nějaké čaje, ale ty brala i předtím.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Ilemův "tlak v hubě" ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
...ještě jeden docela malej (nic moc) "off-to-píček" ... :) ...
Ilem píše:
A(&F) píše:PeS: ... apropó, jak zmiňuješ, že "jediný kvalitní mixér má 32 zubů, atd.", tak i v něm (při kousání) v místě drcení vzniká poměrně vysoká teplota, přímo úměrná tvrdosti/hustotě drceného materiálu ...... jako fyzik ovládající "Ňůtnovskou fyziku" to jistě dokážeš vypočítat ...
Když mi dodáš tvrdost materiálu, koeficient jeho tepelné vodivosti a koeficient tepelné vodivosti zubní skloviny, klidně to spočítám, Rychlost žvýkání si změřím sám (ale už teď vím, že je s mixérem neporovnatelná).
... jak vidno výše (červeně zvýrazněno), tak mi nedávno Ilem "strajknul/škrtnul" část textu v citaci, kde poukazuji na "poměrně vysokou teplotu coby produktu vysokého tlaku při kousání" ... proč tak udělal, to však už nevysvětlil" ... :dknow: ...... nicméně před chvílí, po krátkém spánku (nevím proč :mrgreen: s až tak značným zpožděním :mrgreen: ), mi v hlavě najednou "naskočilo", že aj sám Ilem kdysíváva zmínil, jak moc "velké mohou býti tlaky v hubě" ... :lol: ... stalo se tak ve https://upramene.cz/forum/viewtopic.php? ... %AD#p42273 ... :ewhistle: ... ;) ...

... a to je všechno ... :D ...

... :bye: ... :pivko: ... Anri ...
----------------
PeS: ... jenom nějak doteď nevím, k čemu by mu vlastně byla ta "rychlost žvýkání" ... :ethink: ... neb z toho se tlak skusu, potažmo pak vzniklá teplota, vypočítat nijak nedá ... no, asi chtěl dál operovat tím mixérem ... :evil: ... :ewhistle: ... (net uvádí, že maximální dosažitelný tlak skusu u člověka je prý někde kolem 2000 newtonů (což zhruba odpovídá 200 kg-1 cm²) ... divný, že si to (taky) nedohledal ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od Kov »

Anri, ty jsi nezaměstnaný, že máš čas hrabat se ve věcech 6 let starých nebo máš tak pohodovou práci? :-)


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kov-ové dotazy ... :D

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
Kov píše:Anri, ty jsi nezaměstnaný, že máš čas hrabat se ve věcech 6 let starých nebo máš tak pohodovou práci? :-)
... :lol: ... v podstatě nic z toho, ale přitom máš tak trochu pravdu ... ale jenom malinko ... ;) ...... ok, zkusím vysvětlit, ať máš klidný spaní :zzz: ...... ono totiž, o tom, čím a kdy se budu zabývat si (téměř stoprocentně) rozhoduji naprosto sám (= nemajíc žádného nadřízeného, jenž by mi nařizoval, čemu se mám věnovat, co mám dělat ... de facto jenom přítulu :D ) (v důsledku čehož mám však zároveň i mnohem méně volného času, než má převážná většina "pracujících", co si v klidu chodí do hokny "odkroutit si svejch osmapůl" a po odchodu z práce mají naprosto "čistou hlavu" (což u mě moc nehrozí)), mohu si tak, v rámci možností, dělat co chci, co mě baví, co mi přinese užitek a uspokojení ... :) ...... nicméně, o mým činnostech a zájmech se tu již raději nebudu více rozepisovat, anžto při minulé zmínce to některé nepřejícné závistivé (jak napsal Mahatma :good: ) "staré *píp*" následně těžce nerozdejchaly ... :laugh: ...... a to i přestože jsem onehdá nevypsal kompletní seznam, čím vším dalším se ještě zabývám, co vše mám jako záliby a koníčky, jaké další aktivity při té mé vytíženosti rovněž zvládám ... (neb to by jim už asi fakt "šlehlo", ... hlavně té "křišťálově čisté" STROOMové manipulátorce Hance :angel: ) ...

... jinak k tomu, jak jsem v předchozím příspěvku napsal, že "mi (to) po krátkém spánku v hlavě najednou naskočilo", tak to se mi děje takřka neustále ... :dknow: ... mozek si zkrátka jede svoji "nezávislou (multitaskingovou) linii" a pokaždé mi po probuzení nabídne něco "nového zajímavého" k zamýšlení (nápad, řešení, myšlenku, nový pohled/náhled na věc, atd.), mnohdy dokonce i to, co jsem po něm vůbec nechtěl/nepožadoval, co jsem mu nikdy nezadal (stačí totiž, abych se kolem toho ochomejtl a on se tím stejně i přes můj výslovný zákaz začne zabejvat) ... :ewhistle: ...... takto už to mám od mala, stejně i "tak trochu jinou (po mém otci zděděnou) paměť", jenž téměř vůbec nezapomíná, a to i přes mou občasnou snahu zapudit některé nepříjemné vzpomínky, což se mi však vůbec nedaří :bhead: ... dar i prokletí zároveň ... :? ... (přičemž pokud již však náhodou sama od sebe něco zapomene, tak mi to potom už většinou nijak neschází :evil: ) ... navíc tato je lehce vytrénovaná i rokama programování, navrhováním log. obvodů, analýzami, atd. ...... tudíž summa summárum, poměrně slušně si mimoděk pamatuji, co, kdy a kde jsem viděl (četl, zažil, napsal, atd.), tím pádem mi nedělá problémy si do detailu vybavit věci a události, jenž se odehrály před desítkami let, přitom si je vybavuji jasně, jako by se odehrály včera (jenom občas musí proběhnout ta zmíněná spánková fáze, aby se to "vytáhlo ze záložních archivů" :D ) ...... zkrátka, bez mého přičinění (zřejmě díky tomu, jak se při mém početí v tomto ohledu docela šikovně potkaly geny mých předků a prapředků), tak mám krom jiného i jakousi fotografickou paměť, čímž mi potom nedělá velkých problémů lehce vybavit si keywordy pro vyhledávání (tj. i zde na FuP, kde si pamatuji většinu příspěvků, obsah i kde leží, vč. v nich užitých atypických výrazů nebo použitých slovních spojení, což pak usnadňuje najití) ...... kupř. ten výše odkazovaný příspěvek od "ilema" byl po probuzení najednou takříkajíc "před očima" (i se zdůvodněním, proč se tam ocitl), tudíž pak nebyl problém jej vyhledat na první pokus ... (k čemuž pochopitelně přispívá aj používání logických operátorů pro searching + zástupných znaků = lepší finální filtrace možných výsledků (viz níže **), ... vyhledávaná slova tak v podstatě ani nemusí být do zdejšího vyhledávače zadána v absolutně přesném mluvnickém tvaru ... a přesto je najde ... :) ) ...

... už je to jasný, Kove ?? ... ;) ... (nebo jsi to myslel jinak ?? ... :ethink: ) ...
(mmch, Kove, já jsem se přece nijak "nehrabal ve věcech, co se odehrály před 6-ti roky", jak jsi uvedl ... nebo snad ano ?? ... jelikož o čem vlastně byl ten můj předchozí příspěvek ?? ... ;) ... (kdy pokud nepatříte mezi mé přívržence a tím pádem odpovíte, "že byl o ho**ě", tak máte rovněž pravdu ... 8) ) ...

... jo, a abych nezapomněl ( :D ), ... té paměti samozřejmě nemalou měrou již po mnoho let pomáhá i pravidelné pochlastávání Kotvičníku ... :) ... :pivko: ...

... :bye: ... Anri (and Free) ...

-------------
** ... pokud by snad někoho zajímalo, jak snázeji/produktivněji prohledávat net (a neutopit se přitom ve "statisících" nabídnutých výsledcích), tak dejte vědět, můžu se o tom případně někde rozepsat ...

PeS: ... mno, a jestli i po tomhle mém dnešním "výlevu" bude kdokoliv dál nesmyslně přesvědčen, že trpím "komplexem méně cennosti" (tedy, že jsem "zakomplexovaný jedinec" :laugh: ), tak potom k tomu již fakt nemám co více dodat ... :P ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od MIRKO »

Anri, teda :good: :good: :good: . :laugh: :laugh: :laugh:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

to MIRKO prudič ... :D ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
... Dear MIRKO, jsem velmi rád, že tě to pobavilo ... :) ... (a mě zase potom pobavila ta tvoje naprosto předvídatelná reakce :D ) ...... nicméně všimni si, že za to výše popsané si absolutně nepřipisuji žádnou zásluhu 8) (tedy krom toho, že se snažím, aby můj mozek příliš nezahálel a časem tak nezhloupl, tudíž ho ani cíleně nezaplavuji žádnými látkami, po kterých se prokazatelně blbne :P ), ...... takže MIRKO, víš co si můžeš ?? ... ;) ... (no přece, nejlépe zapálit si dalšího jointa !!! ... :lol: :lol: :lol: )

... :pivko: ... Anri ...

-----------------
mmch, ... na offtopiky (především na ty značené) bys měl správně zase odpovídat pouze offtopicem ... :ewhistle: ... (a pokud bys snad nevěděl, jak na to, potom zkus použít například tuto ikonku: ... Obrázek ... třeba se ti to povede ;) ) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ladda
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29 čer 2014 15:00

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ladda »

Ahojte som začiatočnik a chcem sa vas spytat možem kotvičnik kombinovat z horčikom ?Popijam kotvičnik pribezne cez den a chcem k tomu pit vodu z chloritom horečnatym rozpustenim vo vode asi tak liter dene nebude sa to navzajom ovlivnovat ? A možem doplnat k tom doplnat cečko ? 1 gram denne dik za odpoved


ladda
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29 čer 2014 15:00

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ladda »

ahojte chcem sa spytat možem kotvičnik sučasne popijat z chloritom horecnatym teda horčikom rozpustenym vo vode ?alebo treba pauzi ? dik


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od NAVAR »

ladda píše:Ahojte som začiatočnik a chcem sa vas spytat možem kotvičnik kombinovat z horčikom ?Popijam kotvičnik pribezne cez den a chcem k tomu pit vodu z chloritom horečnatym rozpustenim vo vode asi tak liter dene nebude sa to navzajom ovlivnovat ? A možem doplnat k tom doplnat cečko ? 1 gram denne dik za odpoved
Co mám zkušenost, tedy používám magnesium laktát (magnesii lactici) tak se to vhodně doplňuje).
Cituji z knihy Miniencyklopedie přírodní léčny:
Hořčík je součástí více než 300různých enzymatických reakcí a v mnoha případech jeho aktivita vyžaduje spolupráci s vitamínem B6.

Hořčík s kotvičníkem rozhodně ano, protože hořčíku je v těle asi 20-28g a z toho cca 60% ve svalech a 30% v kostech.
Snížení hladiny hořčíku mohou mít za následek diuretika (močopudné prostředky) což kotvičník alespoň v prvé fázi je, tedy je to nejvíce poznat alespoň podle mne.
Takže kotvičník + magnesium + B6 a to céčko 1 g denně neuškodí.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
ladda
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: ned 29 čer 2014 15:00

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od ladda »

to céčko 1 g denně neuškodí.
co som tu čital vo vlakne tak cečko sa moc z kotvičnikom nema v laske .Uz mam kupeny chlorid horečnaty riedim si ho do 1l vody tak aspon budem dodržovat aj pitny rezim a k tomu davam B complex forte.
Chcel by som ešte skusit aj tu tinkturu z kotvičniku nemate niekto na predaj ?


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od deʒa vy »

ladda píše:to céčko 1 g denně neuškodí... ...Uz mam kupeny chlorid horečnaty riedim si ho do 1l vody tak aspon budem dodržovat aj pitny rezim a k tomu davam B complex forte.
200g surovéj domácej kyslej kapusty (bežné množstvo ako príloha) má v sebe bajočko cez 3g prírodného C-čka takže ten gram samozrejme prírodného C-čka by nikomu kto naňho nemá alergiu nemal ublýžíť. Chlorid horečnatý je svojím spôsobom dobrá vec no celkom určite nie sólo ponevadž bez toho sodíku ani ten horčík z neho nefunguje tak ako má. Zožeň si "himalajskú sol", (npr. túto → http://cereus.cz/name/J%C3%ADdeln%C3%AD ... ocess.aspx ) sol si s ňou bežný denný pokrm & na večer ideálné pred spaním si daj jedno kvasinkové (živé, nepasterizované) pivo a pokjal sa toho budeš držať máš v tejto veci s úsmevom na tváry bez zbytočných špekulacii doslova za pár drobných v prirodzenéj forme bez chémie nadosmrti vyriešený denný prísun sodíku & horčíku & draslíku aj so všetkými B-čkami čo tvoje telo k normálnému fungovaniu potrebuje... :bye:
Přílohy
Himalajská sůl.jpg


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od NAVAR »

Když už tu bylo načato téma sůl. Tak jsem kdysi narazil na tuto:
http://www.konskyobchod.cz/sul-prirodni ... t/s%C5%AFl
Drtil jsem si jí a přesíval přes sítko. Ten zhruba tříkilový "šutr" má ve uvnitř i průchozí otvor, takže pokud by někomu sůl nechutnala může jí použít jako solnou lampu.:-)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
athos
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02 kvě 2016 8:31

Re: Kotvičník zemní - Tribulus terrestris

Příspěvek od athos »

Zdravím rád bych vyzkoušel tinkturu kotvicniku od pana Bohuše o které se tu zpětně pár stránek debatovalo s nabídkou od Anriho že předá kontakt a objednávku vyřídí. Anriho jsem psal Pm, jenže mám pocit že zde na fóru již delší dobu nebyl. Tudíž bych se rád touto cestou zeptal zda má přístup k tinkture pana Bohuše nebo k jeho osobě samotné přístup ještě někdo další děkuji.:)


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“