Autopatie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milnem »

To já Kove nevím.Mám zkušenosti pouze s homeopatií,informatoriky a Bachovými esencemi(a to pouze u sebe a dcerky).Ty fungují a řekla bych,že víra možná pomůže léčebnému účinku.Neutrální postoj taky vadit nebude-účinky u zvířat a dětí.Jak je to však s nevírou nevím.Možná záleží na tom,z jaké hloubky nevíra vychází.Vím třeba,že modlitba hluboce věřícího člověka dokáže zrušit účinky homeopatie.Kvantoví fyzici uvádějí,že homeopatie léčí energetické tělo(pochopila jsem zde souvislost s duší) člověka,duch však je na vyšší úŕovni,proto může účinky zrušit.Taky jsem kdysi četla někde u Zentricha ,že homepatie zabírá asi u 50% jeho pacientů a dával to do souvislosti s vírou v léčbu,ale taky s typem člověka(větší šanci dával citlivějším typům,typy hodně spojené se zemí léčil pouze bylinami).Nevím,možná,že se jen netrefil s výběrem léku ač byl vynikající bylinář.

V každém případě vím,že je nutno použít správnou látku,správnou potenci léku,u autopatie ještě správný způsob provedení.
Možná,že někdy s autopatií začnu,ale zatím si netroufám.Právě proto,že ji považuji za velmi účinnou.

Takže na dotaz jsem Ti příliš odborně neodpověděla,nemám dobrou paměť,tak proto,promiň,třeba někdo lépe doplní.
M.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Já nevidím logiku v tom, praktikovat něco, čemu nevěřím.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milnem »

Ano,souhlasím se Sisou,každé léčbě je třeba věřit aby plně působila,případně aby vůbec působila a uzdravila.Ale přesto prostor pro léčbu je i u skeptiků,jen nevím zda je totožný s prostorem pro vyléčení-viz léčba zvířat a dětí.
M.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Milnem má pravdu :-), děti a zvířata mezi skeptiky nepatří, děti věří rodičům nebo dospělým, že jim chtějí pomoci. To samé zvířata, přesně vědí, kdo jim chce pomoci a věří mu. Kdežto skeptik, který nejenom pochybuje, ale spíš i nevěří, tam je situace jiná.
Mně je velice blízká Kvantová fyzika, tudíž velice stručně řečeno, co do okolí vysíláš, to i dostáváš. V případě bioinformační medicíny je léčení ovlivněno i tou skepsí nebo nevírou.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Kov »

sisa píše:Já nevidím logiku v tom, praktikovat něco, čemu nevěřím.
To ja zase ano. Pro overeni funkcnosti metody. Pokud je tam ta vira vylozene nutna,
tak to zrejme funguje na principu placeba. Nic proti tomu. Je skoda, ze se placeba nevyuziva daleko vic.. Kdybych teda treba ja autopatii veril a chtel pomoci nekomu z rodiny, kdo moji viru nebude sdilet, tak mu autopatie nepomuze?


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Kove, myslela jsem, že jde o léčení, ne o ověřování funkčnosti metody. :-)
I když autopatii nevěříš, bude působit, neboj. :-)
Co se týče víry v určitou metodu léčení, je vědecky prokázáno, že víra zvyšuje účinnost, rychlost a kvalitu léčby.


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Kov »

Jasné. Nezbyvá než to zkusit. :-)


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Kove, velice zajímavé jsou stránky MUDr. Lebenharta http://www.homeopat.mypage.cz/rubriky/m ... -lebenhart.
Původní specializací je myslím neurolog, po 30 letech práce v našem zdravotnictví našel tu odvahu a vystoupil z Lék. komory, jelikož ho neuspokojovalo lidi jenom léčit a nevyléčit.
Začal se oficiálně věnovat "alternativě" a světe div se, najednou je vidět výsledky. S hodně pacientama se rozloučil natrvalo, tím myslím, že jako vyléčení, po celoživotním navštěvování doktorů, již nepotřebují jeho služeb. Jsou totiž zdraví.
O svém profesním a lidském putování nejenom zdravotnictvím, ale i životem, napsal knihu "Svlékl jsem bílý plášť". Vřele doporučuji všem skeptikům najít si chvilku a knihu přečíst ( nebudou muset ztrácet čas zkoušením autopatie jako metody, jestli je účinná :-)).
Více psát nebudu, kdo chce, stránky si přečte a něco si z nich vezme, kdo ne, půjde dál svou cestou.
Děkuji všem, kdo mi věnovali pozornost. :-)


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Kov »

Sisa-já nejsem skeptik ke všemu alternativnímu. Na netu je ale strašná spousta podivností a mnohdy za tím stojí vzdělaní lidé. Takže jsem jen opatrný a to co se mi zdá moc sci-fi, prověřuji, případně zkouším. A právě tak mi připadá autopatie. Nadýchat do vody, uvařit ji, vylít a zbytek si dát nad hlavu, to mi příjde příliš divoké... Proto jsem se prvně ptal, jestli by to pomohlo někomu,kdo by vůbec nevěděl o co jde. Jka jsem psal o ždibec výše-jedině vyzkoušet. Lebenharta znám. Viděl jsem s ním pár rozhovorů na youtube. Úřady po ěm jdou a má na krku nějakou žalobu skrz nepovolené praktiky léčení. Doufám, že ho ti šmejdi nedostanou.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

MUDr. Lebenharta někdo udal, že provozuje homeopatii a není v Lékařské komoře. To je všechno. Nic nepovoleného nedělá, provozuje homeopatii, ayurvédu a autopatii. Ale má výsledky a to se už neodpouští.
Řešení existuje, opět se vrátit do LK, bylo mu to nabídnuto.....


alopat
Stálý člen
Příspěvky: 28
Registrován: stř 30 led 2013 12:44
Dal: 4 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od alopat »

Dokud se nebude platit pouze za vyléčení pacienta, tak se nic nezmění, a to ani v klasické ani v alternativní medicíně. Chování své zdravotní pojišťovny a její smlouvy s lékaři asi moc neovlivníte, ale nikdy nevydávejte peníze předem! K homeopatii a autopatii mám výhrady, nelíbí se mi tahání peněz z kapes onkologických pacientů, když ti by se mohli věnovat skutečně účinné přírodní léčbě (ovšem co je důležité pro správnou volbu, potvrzené vyléčením stejné diagnózy lékařskou zprávou a snímky). Pokud by takového šarlatána, který oblbováním přivedl do hrobu a připravil těžce nemocného o drahocenný čas, stejně jako lékaře, který jako výživu při rakovině předepsal Nutridrink a urychlil tak pacientův skon, na pár měsíců zavřeli do šatlavy o chlebu a vodě, tak bych proti tomu nic neměl. I když podvědomí je také důležité (věř a víra tvá tě uzdraví), tak přece jenom okamžité zvýšení imunity je snáze uchopitelné a měřitelné.

Marná sláva, pokud se nějaký poradce vyptává na choroby a shromažďuje informace o zdravotním stavu svých klientů, tak chtě nechtě vede zdravotní záznamy a poskytuje péči o zdraví.


MUDr.ové čekají na Vaši kremaci, nejlépe tak zjistí stav minerálů a stopových prvků k odstranění pacientových obtíží.
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milda »



Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Kov »

Chtel bych to na sobe zkusit. Je vykoumana nejaka levnejsi varianta na misto te lahvicky?


Alžbeta
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 14 zář 2012 11:21
Dal: 36 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Alžbeta »

Áno, ja postupujem podľa tejto rady

http://jirik.tk.sweb.cz/autopatie/navod1.htm


Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Kov »

Alžběto, super jednoduchý a přehledný návod. Jen jsem překvapený, že může být použita i plastová nádobka. Myslel jsem si, že to musí být vždy sklo skrz čistotu materiálu. Pak by mohla stejně fungovat skleněná zkumavka. Ta se v lékárnách už dnes moc nevyskytuje, ale sehnat jde. Asi by se muselo skrz čistotu koupit větší balení.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“