Aktuálně: Sluneční záblesk - Pozvednutí lidstva. Předpokládaný termín 1.8.2024. Více zde...

Kvartonový model vakua

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Moderátorství

Příspěvek od Gabča »

Teda lidi,
to moderátorství je fuška... já toto vlákno původně myslela ve stylu rozhlasový dialog popularizátorského charakteru, moudrý fyzik a zvídaná "ňáká pani" se postupně pouští do nitra vakua. Nechtěla jsem tu aspoň ze začátku nic než popis, popis, linii, diskuze pak až bude o čem... Ještě jsem za začátku bojovala, upravovala, nebohému Amblerovi dokonce druhý příspěveček smazala (a do SZ se mu kála a omlouvala, posílala do Prostoru), ale... to bych tu musela mávat bičem. Tak mi došlo, že "svazovat lidskou tvořivost je asi ze zásady špatně"... :D
Co s tím provedem?
Duany


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Moderátorství

Příspěvek od Akord »

Gabča píše:Teda lidi,
to moderátorství je fuška... já toto vlákno původně myslela ve stylu rozhlasový dialog popularizátorského charakteru, moudrý fyzik a zvídaná "ňáká pani" se postupně pouští do nitra vakua. Nechtěla jsem tu aspoň ze začátku nic než popis, popis, linii, diskuze pak až bude o čem... Ještě jsem za začátku bojovala, upravovala, nebohému Amblerovi dokonce druhý příspěveček smazala (a do SZ se mu kála a omlouvala, posílala do Prostoru), ale... to bych tu musela mávat bičem. Tak mi došlo, že "svazovat lidskou tvořivost je asi ze zásady špatně"... :D
Co s tím provedem?
Duany
Drž si svuj projev a osobu. Nemusíš se opakovat po nikom. Na vykolejence neber ohled, zvlášte, když dávají najevo svuj vzdor, nemáš povinnost ani právo do nikoho nic donekonečna hustit. Tvorivost mívá i záporné znaménko(maskovaná destrukce) a muže preválcovat kladné, proto žádné rozhodování není špatné ze zásady. Jinak by ani neexistoval alibismus, falešná tolerance, relativismus. To, co je plus a co mínus určuješ Ty.


sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Kvartonový model vakua

Příspěvek od sokrateus »

Slavek Krepelka píše:


. Dalsi stoji za povsimnuti, ze cela Newtonovska gravitacni teorie by nemakala, kdyby "gravitace" pusobila v zavislosti rychlosti svetla, tedy C. Gravitace se nesiri, ale existuje jako postranni efekt existujicich poli a jejich struktur.
S tim nemam nejmensi problem. Podle meho porozumeni jde o celkem jeden a tentyz princip s pozmenenou geometrii a harmonickymi zavislostmi. Jinymi slovy bych to asi nazval polarizaci gravitacniho pole. Zde jde o vymenu frekvenci aeterovych proudu transformovanych hmotou, ci castmi struktury hmoty, ktera ma schopnost prijimat urcite frekvence a [vyzarovat] vracet harmonicke frekvence [coz je princip indukce a vytvoreni statickeho elektrckeho pole], ktere se navzajem slevaji mezi dvema masivnimi objekty, nebo jejich komponenty, do protichudnych toku aeteru. Tady bych uvedl luminiscenci, ktera je sice na vyssim stupni organizace aeteru, ale dosvedcuje velice podobnou transformaci. Nasvitis UV jedne frekvence kus kalcitoveho sintru a sintr vyzaruje jinou a viditelnou svetelnou frekvenci. Tato reorganizace dava statickemu elektrickemu poli jednak strukturalni sjednoceni a jednak koherenci toku, coz zpusobuje jeho vetsi silovou pritazlivost nez zpusobuje neusporadana gravitacni. Jde o podobny rozdil jako je rozdil mezi zvetlem z baterky a svetlem z laseru.

S tim nemam nejmensi problem. Podle meho porozumeni jde o celkem jeden a tentyz princip s pozmenenou geometrii a harmonickymi zavislostmi.
No, jo, Slávku, ty s tím nemáš problém, ale já jo! Tak se tě ptám: geometríí čeho? Bylo dobré to říci, já nevím. A jakým způsobem pozměněnou tu geometrii? To také volá po solidní odpovědi. Jaké jsou ty harmonické závislosti? Prozraď. Vím něco o harmonických vztazích; o harmonických závislostech nic.
A vůbec nejdůležitější věc: Neodpověděl jsi na otázku o penetraci, neboli vzájemném pronikání dvou cizorodých entit: částic éteru, ( v tvém případě dokonce éterové proudy) a hmoty látkových struktur; obě ve společném prostoru. To je totiž kardinální problém všech éterových teorií: Jak spolu koexistují? Rozhrnují se navzájem? Nebo se navzájem brzdí?
Slávku, teď to bude vypadat jako velké chvástání, ale právě vyřešení tohoto klíčového aspektu fyziky vakua a elem. částic je „srdcem“ hypotézy KMV : To co je běžně nazýváno materií- hmotou je v reálu jen strukturní anomálií v euklidovském kontinuu kvartonového „oceánu“ vakua. Tedy ničím navíc, ničím cizorodým! Nejde o dvě odlišné entity, ale o symbiózu obou. „Kouzlo“ tkví jen v narušení euklidovské nulitní struktury tohoto „oceánu“, jeho autonomních prvků – kvartonů.
BTW: by mne zajímal tvůj názor na existenci tvých řek aeterových proudů před BB, Máš na to nějakou svoji teorii?
Zdraví tě Soky. :P
PS: Už tam máte tu ropnou skvrnu z Karibiku? :lol:


JK sokrateus
vojín Bernard
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19 bře 2016 3:54

Re: Kvartonový model vakua

Příspěvek od vojín Bernard »

Zdravím
Vidím, že tohle je už dlouho neaktivní, ale přeci jen to zkusím...
Jestli to dobře chápu, tak vakant p je proton, vakant p' (jeho antipod) je antiprotonem. Mám zato, že když si spolu tyto 2 částice zblízka pokecají, tak vypukne bujará slavnost s velkými efekty (totální anihilace). Konkrétně tedy obvykle rozpad na mezony, které se následně rozpadnou až ke stabilním částicím (elektrony, neutrina). Mám zato, že zrovna tohle je experimentálně dostatečně ověřeno pozorováním (tím myslím, že to není takové voodoo jako pozorování ((objev)) higgse, u kterého lze pozorované efekty podle mě interpretovat všelijak).

Zajímalo by mne, jak KMV popisuje anihilaci proton-antiproton.

Díky


sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Kvartonový model vakua

Příspěvek od sokrateus »

Vojíne Bernarde pozor!

Dělat si z vážných věcí šoufky vojenské řády přísně zakazují a trestají! Vojíne Bernarde, víte co znamená v boxu klinč? Tak právě tohle spolu dělají protoely p a anti p uvnitř kvartonu. Žádná bujará oslava, ale tvrdý klinč. Tak důsledný, že si navzájem, ti pacholci totálně zničí své hmotné působení na kvartonové okolí a oba se tak pro nás (i pro celý vesmír) stávají nepozorovatelní!!! Dobře jim tak neměli lézt k sobě.(teplouši!) A tohle je ta fyzikální anihilace! Nemusím snad zdůrazňovat, že oba ti smradi tím nadlimitním sblížením vůbec nezanikly, jen se tím totálně pro vesmír znemožnily! :jump:

Vojíne, pohov, vyčůrat a spát!


JK sokrateus
vojín Bernard
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19 bře 2016 3:54

Re: Kvartonový model vakua

Příspěvek od vojín Bernard »

WOW, už jsem to pustil z hlavy, myslel jsem, že jde o mrtvé téma ! Mile překvapen.

Takže... Celkem pobírám, kterak dle KMV je tato situace dle polních řádů Impéria ošetřena. Jenže, OPRAVDU se tak dokonale oba vakanty znemožnily (vznikla JEN energie-fotony při totálním propadu vakantů pod pozorovatelný limit a víc už nic- divné) ANEBO vzniklo při tom neutrino (+ fotonická energie)? Myslím, že tady toto je třeba objasnit a to tak, aby byl spokojen i plukovník Starý Držkoun. Mimochodem by to nezbytně znamenalo, že antihmota oplývá antigravitací - což je v souladu s klasikou, resp. klasika to nevylučuje, pokud vím. Celkem bombička ! :-)

Jestli tomu dobře rozumím, tak KMV popisuje neutrino jako antipodní pár stejné grupy. Ergo máme vícero typů neutrin (přinejmenším nń a p´p) Už z principu by mezi nimi MĚL být NĚJAKÝ rozdíl. Jde tedy o antipody, kde dejme tomu n-ková neutrina představují to, čemu říká standardní model klasicé neutrino a p-čková antineutrino ?

A co je pak mionové a tau neutrino ? (dle KMV)
V článku "Ab ovo Sokratův senzační vesmír část 1. až 4.Zpřesněná a rozšířená gama verze ....doc" je mionové neutrino popsáno takto:
Pp´ jako mionové neutrino typu "P" a Nn´ jako mionové neutrino typu "N" - tedy kdy jeden protoel je excitován (symbolizováno velkým písmenem). Nabízí se otázka co by pak mohla být kombinace protoelů P´p a N´n. Standardní model zná jen mionneutrina a mionantineutrina. Existuje dle KMV vícero druhů mí neutrin ? AHA !

Moc se mi tahle hypotéza líbí. Vnáší do Heisenberg-cochcárenského bordelu rozumný řád, smysluplnost, ale ještě ji potřebuju pořádně provětrat.

O tom, že MUSÍ existovat nějaké nosné pozadí (v KMV "kvartonový oceán") jsem přesvědčen. Dualitu částice-vlna lze právě tímto oceánem vysvětlit. Čistě matematické vlnové funkce (reálně neexistující) hroutící se s kdejakým kouknutím - ovšem s reálnými dopady na vedoucí částice jsou poněkud krkolomnou snahou o vysvětlení - pokud by k němu vedly. Nevedou. Jen ve snaze o vysvětlení se halí do relací neurčitosti, kdy je možné cokoliv si budu přát. A to není žádné vysvětlení. Notabene když vezmu v úvahu nesmírně elegantní vysvětlení dvojštěrbinového efektu dle KMV (a pochopitelně dalších fenoménů), který se dle mne už oklikou potvrdil, je jen otázkou času, kdy se s nějakými strunami či superstrunami definitivně rozloučíme.

(BTW - pokud si vzpomínám, tak kytaristi (strunaři) začali s 9tirozměrným prostorčasem, pak přišel problém > vyřešen přidáním další dimenze, pak přišel další problém > vyřešen opětovným přidáním další (nyní už 11. dimenze). LOL ! Proč vymysleli D-brány ? Nutný předpoklad k uchycení volného konce superstruny, aby se měli jak oběsit, až jim dojde ta ironie. Přeci jen na neuchycené struně se blbě věší... ;-) )

Z5 k věci. Napadá mne, že šKVARKY (jo, ty co se údajně nacházejí uvnitř částic) byly "vyexperimentovány" z pozorování rozptylu při ostřelování protonu. Jakože musí být 3 a s těmi podivnými "podelementárními" (hehehe) něcotřetinovými el. náboji. Není trochu divné že právě 3? S ohledem na to, že 1 proton (protoel p) ve vztahu k oceánovému kvartonu (protoely pp´nn´), 4-1= TŘI ! A s ohledem na různou "přítulnost" protoelů ke grupám a antipoditám (dle KMV) by možná šly vysvětlit pozorované rozptyly, co ty na to? A možná jsem úplně mimo mísu, ale stejně mi tu cosi smrdí, milý Watsone.

Sakradivná asymptotická volnost kvarku, konfigurace protonu UUD (+2/3,+2/3, -1/3). Nějak mám pocit, že to MUSÏ jít vysvětlit pomocí kvartonu v pozadí a jeho grupových i nábojových afinit. To by byla krása.

Jo k tomu dvojštěrbinovému pokusu. Nějaký frantík blbnul se silikonovou kapénkou vznášející se nad ultrazvukem rozkmitanou vodní hladinou. Poskakující kapénka na hladině tvořila vlnky, všelijak rejdila a především se chovala úplně stejně jako element. částice. Když se jí strčila do cesty dvojštěrbina jako při pozorovaném Youngově průchodu-rozptylu na dvojštěrbině. Vlny šly oběma ďourami, kapénka pochopitelně jen jednou. A ty krásně shodně rozptyly - co víc ještě chtít ? NĚCO tam je, něco fyzického, ne nějaká matematická neexistující vlnová funkce, ale skutečná vlna. Ať už se vlní cokoliv, třebas právě nepravidelnosti kvartonů.

Takže se vojín Bernard těší na odpovědi a prozatím se jde dle své přirozené nátury zabývat něčím významějším - děvkama a chlastem ! :-D


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Kvartonový model vakua

Příspěvek od deʒa vy »

vojín Bernard píše:...O tom, že MUSÍ existovat nějaké nosné pozadí (v KMV "kvartonový oceán") jsem přesvědčen. Dualitu částice-vlna lze právě tímto oceánem vysvětlit...
Omyl. To že niekde niečo existovať MUSÍ je len v tvojéj hlavičke vďaka naštudovaným nezmyslom tak nastavené. Či veríš či nie doposial i v tejto oblasti jedným z nevyvratitelných a často zabúdaných faktov ľudského poznania zostává i to že NIKTO NIKDE A ZROVNA TAK ČOKOLVEK NEMUSÍ NIČ. Ak si namiesto slovíčka MUSÍ dosadíš slovíčko MÓŽE (v preklade to znamená NEMUSÍ) tak i v tomto jak si to nazval "kvantovom oceáne" nezmyselne zmysluplnom preplietaní zmysluplných nezmyslov je to už o niečom uplne inóm. Največím problémom súčasnéj fyziky (viď jéj stagnácia) je "jéj" neochota "rozlúčiť sa" s dualitou - tak jednoduché to je... :bye:


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
vojín Bernard
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 19 bře 2016 3:54

Re: Kvartonový model vakua

Příspěvek od vojín Bernard »

No asi takhle. Přečti si cos napsal. Pak si přečti název tématu. Jestli chceš planě filozofovat nebo vést bezvýznamnou rétoriku na způsob právnické disputace, najdi si na to správné téma. Smysl mého "musí" je jasný, jestli tobě ne, tak za to nemůžu, nech si to od někoho vysvětlit. Tady se jedná o KMV. Jestli máš něco k věci - sem s tím. Jestli ne, žvaň jinde, takhle jen zbytečně zasír**e místo a znepřehledňujeme pro případné další čtenáře.

PS - Hlavně že je to tak jednoduché, že? :bye:

Navrhuji moderátorovi tento i předchozí příspěvek smazat pro bezpředmětnost, děkuji.


deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Kvartonový model vakua

Příspěvek od deʒa vy »

vojín Bernard píše:Tady se jedná o KMV.
No jo "Bohumile", keď musíš tak musíš - jak sa u vás vraví, přezto vlak nejede... :laugh: :laugh: :laugh:


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“