Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od lajos »

Nakonec ve složitosti to výjde nastejno jako s 555, samozřejmě není nad to mít další vyzkoušené zapojení třeba pro šuplíkové zásoby.
Jediná moje nepodstatná připomínka je že CMOS odejde dřív nebo víc náhodně jako 555 i když jsou ošetřeni vůči statice.
Do auta a k indukčnostem radši 555.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od A(&F) »

Peter11 píše:Dioda u žárovky být nemusí, ale motorek se mi nechtělo kreslit.
... dobrá, posílám Ti tedy velké písmeno "M", abys ho (příště) mohl umístit do teho kolečka od žárovky ... :laugh: :laugh: :laugh: ... :D ...

... ;) ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Peter11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 394
Registrován: ned 05 dub 2015 21:59
Dal: 85 poděkování
Dostal: 173 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Peter11 »

Něco na téma EfEl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Ilem »

Peter11 píše:Něco na téma EfEl.
Osobně bych na vybíjení kondu raději přidal další elektrodu. Podle mých zkušeností, repolarizace je dobrá pro výrobu koloidního stříbra, ale ne pro elektrolýzu. Jinak dobrý nápad. Dost to připomíná Ivova zloděje elektronů, což ty nemůžeš pamatovat, protože když se Iv naštval a všechny své příspěvky smazal, ty jsi tu ještě nebyl. (Pokud tedy náhodou nejsi bývalý Peter, nebo Peter111, což by vůbec nevadilo, protože obou dvou jsem si velmi vážil) :good:
Od Peter11 upraveno.jpg
Například takhle.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Ilem dne pon 19 říj 2015 22:50, celkem upraveno 2 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:
Peter11 píše:Dioda u žárovky být nemusí, ale motorek se mi nechtělo kreslit.
... dobrá, posílám Ti tedy velké písmeno "M", abys ho (příště) mohl umístit do teho kolečka od žárovky ... :laugh: :laugh: :laugh: ... :D ...

... ;) ... Anri ...
Zapoměl jsi mu napsat, že nejdřív musí z kolečka vyndat to X :laugh: :laugh: :laugh:
:) ;)
PES.: Peter11 napsal hned na začátku, že to používá na regulaci všeho, tak tam dioda musí být. :good:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Peter11 napsal hned na začátku, že to používá na regulaci všeho, tak tam dioda musí být. :good:
... ty to víš, Peter to ví, Lajoš to ví, atd. ... ona ta poznámka byla pro ostatní "neznalé", co by se chtěli přiučit, proč tam ta dioda vůbec je ... ;) ...
Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:(Pokud tedy náhodou nejsi bývalý Peter, nebo Peter111, což by vůbec nevadilo, protože obou dvou jsem si velmi vážil)
... bývalý Peter se (po mnoha letech) zúčastnil podzimního setkání ... kdybys tam dorazil, mohl jsi mu potřást rukou jako všichni ostatní, co tam byli ... :) ...
... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Zapoměl jsi mu napsat, že nejdřív musí z kolečka vyndat to X :laugh: :laugh: :laugh:
:) ;)
... kroužek s křížkem (×) v kombinaci s písmenem M je schem. značka pro přetíženej motor ... (tzv. "svítící motor" ... :laugh: :laugh: :laugh: ... ;) ) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
A(&F) píše:. bývalý Peter se (po mnoha letech) zúčastnil podzimního setkání ... kdybys tam dorazil, mohl jsi mu potřást rukou jako všichni ostatní, co tam byli ... :)

... Anri ...
To mě mrzí.
To sbeklonování mi ještě moc nejde. :bhead:... nejspíš jsi měl na mysli jarní setkání. Tam jsem nebyl.
Naposledy upravil(a) Ilem dne úte 20 říj 2015 14:50, celkem upraveno 2 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
A(&F) píše: ... kroužek s křížkem (×) v kombinaci s písmenem M je schem. značka pro přetíženej motor ... (tzv. "svítící motor" ... :laugh: :laugh: :laugh: ... ;) ) ...

... :bye: ... Anri ...
Kdo by to řekl, že se po 18ti letech práce konstruktéra naučím novou schematickou značku? :eclap:
Asi jsem ji nikdy nepotřeboval.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: svítící motor ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
... asi jsi dobře navrhoval / konstruoval, popř. dobře chladil ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
selma666
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 19 lis 2017 14:16

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od selma666 »

Efektivní rozklad existuje jen je trochu radioaktivní. stačí vyrobit desky z vodivého materiálu a elektrolyt dat radioaktivní strocium anebo neco takoveho. Ale neni to legalní. jak myslíte že rozkládal vodu ten Meyer? Hmm.
i ti magnetické motory tak fungují asi mají kousek radioaktivní potvory která dodává volné elektrony svojím rozpadem a umožnuje zaprahnut motor do práce


selma666
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 19 lis 2017 14:16

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od selma666 »

da se to urychlit radioaktivitou. ale je to nebezpečné.


Free89
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 30 lis 2016 18:58

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Free89 »

Elektrolýzou od pana Messerschmitt se zabívám už 8 let. A vida přineslo to ovoce. Meyerova elýza ohřívá obyčejnou vodu stejně, jako klasický elektrolyzér s upraveným roztokem. Rozdíl je v používaném proudu, a hlavně v rychlosti štěpení. Rezonance se udržet nedá, voda je nestálé dielektrikum a svou vodivost a kapacitu mění. Ideální bylo, když jsem nechal desky zanést minerály, poté se elektrolyzér začal chovat více jako kondenzátor.


duraj
Zasloužilý člen
Příspěvky: 283
Registrován: ned 10 dub 2016 7:20
Dostal: 4 poděkování

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od duraj »

Free89 píše:Elektrolýzou od pana Messerschmitt se zabívám už 8 let. A vida přineslo to ovoce. Meyerova elýza ohřívá obyčejnou vodu stejně, jako klasický elektrolyzér s upraveným roztokem. Rozdíl je v používaném proudu, a hlavně v rychlosti štěpení. Rezonance se udržet nedá, voda je nestálé dielektrikum a svou vodivost a kapacitu mění. Ideální bylo, když jsem nechal desky zanést minerály, poté se elektrolyzér začal chovat více jako kondenzátor.
Jó žalio žalio,
ten sa z teho poblYjo...

:mrgreen:


Free89
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 30 lis 2016 18:58

Re: Efektivní elektrolýza

Příspěvek od Free89 »

Meyer funguje!


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“