Diskuze k seriálu o magnetech

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od martin11 »

...vždyť jsem dle pravidel ocitoval "jen" to důležité :oops:

...ale...zase dotaz na Adama :bye: nebo spíše něco k funkci Simulátoru....
Umí ten Simulátor vypočítat velikost magnetu, když by se mu namalovali "siločáry"...upřesním....potřebovali bychom pole o jakémsi tvaru, resp by to bylo v nějaké soustavě magnetů, pro zjednodušení jen dva...jeden by byl známý a druhý by byl vypočítán podle "siločar"...něco mě totiž napadlo, ale než myšlenku vyslovím, tak jetřeba vědět jestli by to na Simulátoru šlo. tak hezký den :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od buky »

Tak jsem to zbastlil a mohu potvrdit, že když procloním dva různe póly, tak se dopracuju dál, jako když bude clonka mezi rovnakými póly.
Nové skušenosti, nové kombinace a furt dokola :roll:


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od adam.benda »

martin11 píše:... Umí ten Simulátor vypočítat velikost magnetu, když by se mu namalovali "siločáry"...upřesním....potřebovali bychom pole o jakémsi tvaru, resp by to bylo v nějaké soustavě magnetů, pro zjednodušení jen dva...jeden by byl známý a druhý by byl vypočítán podle "siločar"...
Ono se dá magnetické pole nakonec tvarovat a pokrucovat jen trochu a je na něj uvaleno několik nekompromisních pravidel, jak se mají třeba ty indukční čáry chovat, co se týče rozložení kolem sestavy magnetů, takže když se chování a "trasování" indukčních čar dobře pochopí a dostane se Ti pod kůži, poměrně snadno by mělo jít vymyslet v hlavince lidské, jak a jakými magnety by se to mělo udělat. A nebo si uvědomíš, že třeba to kýžené pokroucené pole ani není reálné. Takže tohle nechávám lidskému mozku. Zamontovat to do programu by bylo navíc velmi náročné. Ale dá se to dělat i tak, že se otipne celé rozvržení sestavy třeba magnetů a zanesením do programu se to pak ověří, jestli to odpovídá kýženému výsledku.

Takže, nakresli mi, jak chceš mít vytvarované pole, jestli použiješ jen magnety, nebo i vodiče/cívky, já to otipuju a pak to hodím do programu, jestli to odpovídá. Ale pozor na to, aby pole bylo reálné...


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od poota »

adam.benda píše:Ale pozor na to, aby pole bylo reálné...
Asi bys měl pro nás nevědomce vypsat pár pravidel, která musí pole splňovat k tomu, aby bylo Tebou považováno za "reálné" a přírodou za akceptovatelné - myslím, že by to mohlo být prospěšné nejen pro ušetření mnohých dohadování.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od adam.benda »

Rád bych, ale je to o tom, umět si to pole představit a když to umíš, ty pravidla už si ani moc nedokážeš uvědomit. (Čím lepší řidič, tím pomaleji odpoví, jak jsou vlastně pod volantem poskládané pedály, protože už si to vůbec neuvědomuje, nepotřebuje nad tím přemýšlet a "ví" to už jen samo "podvědomí".) Asi bych dal dohromady jen těch pár pravidel, k jejichž vyřčení mě nedávno vyprovokoval Magneto. (Čáry se nesmějí křížit, vždy musejí být snadno a jasně uzavíratelné, i kdyby třeba přes velmi vzdálená místa. Čáry procházejí jedním nebo více magnety a v magnetech se opět nekřížejí. Opírají-li se nebo mačkají-li se o sebe samostatné čáry třeba dvou jednotlivých magnetů, skrze to místo většinou dochází k odpuzování. Propojují-li přímo indukční čáry magnety, jde většinou o přítah. Tam, kde je odpuz, je většinou i přítah (třeba jen "jinudy"), jelikož, jak víme, odpuz je taky jen převlečený přítah ovlivněný opěrem sil o něco, co nedovolí otočení magnetu opačným pólem. Čáry se uzavírají do smyčky nejkratší možnou cestou.) Já nevím, na co si ještě vzpomenout... Možná jsem to podstatné neřekl, protože mě to nenapadlo. Spíš mi hoďte nějaké konkrétní kýžené pole a já zkusím vhodně rozmístit magnety a nebo to shodit s vysvětlením, jaké problémy takové pole po teoretické stránce má.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše:... Čáry se uzavírají do smyčky nejkratší možnou cestou.
:) A díky této vlastnosti jejich příčina unáší volné magnety k sobě a otáčí omezené magnety SJJS na SJSJ orientaci a k sobě, popřípadě unáší ferromagnet, který je koncentruje a deformuje kolem sebe, opět k magnetu. Funkci ferromagnetu lze vidět do značné míry jako lom magnetických siločar, podobně jako optický hranol láme paprsky světla.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od adam.benda »

Ahoj Slávku. Zatím té abstrakci moc nerozumím, ale možná je to jen okleštěním vlastními představami o indukčních čarách. :)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše:Ahoj Slávku. Zatím té abstrakci moc nerozumím, ....
Hmm. Ty siločáry, či to, co se za nima skrývá, pokud si siločáry vezmeme pouze za represerntaci takového polního pozadí, se chovaj jak natažené gumičky, akorát že "čím jsou kratší, tím víc táhnou".

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Sofistik
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07 bře 2010 17:09
Bydliště: Kysuce, Slovenska republika

Re: Free Energy - Magnetické generátory

Příspěvek od Sofistik »

huhu píše: ned 18 zář 2011 13:18
huhu píše:na xichtknize mají:


29.8.

Free Energy - Magnetické generátory a další systémy pro volnou energii
Děkujeme všem touto cestou za účast na naší konferenci, díky Vám všem zúčastněným jsme se setkali v kruhu lidí nadšených hledat energetické alternativy. V tomto týdnu budeme zpracovávat video z konference, vybudujeme na webu http://www.upramene.cz vlastní vývojovou platformu pro sdílení poznatků a k lepšímu společně koordinovanému vývoji.


tož vyděržame
a včul hužaj odkazy na vídeo:

http://www.uloz.to/10254669/freeenergy-1-avi
http://www.uloz.to/10254923/free-energy-2-avi
http://www.uloz.to/10256867/free-energy-3-avi
http://www.uloz.to/10262723/free-energy-4-avi
Zdravim. Po dlouhe době jsem se rozhodl v jeden krasny relaxačni den, videa znovu zhlednout. Bohu žel, zjistil jsem, že neni to tady uplně všechno co jsem kdysi tady vzhledl :/ Chybi minimalně to video, kde pan (myslim že, pokud se nepletu) Hanak prezentuje ten obvod ktery se samovolně nabiji a pak je schopen ma kratičky okamih rozsvitit LED-ku :/ No a kto vi co všechno ještě chybi, protože tohle co řikam, o te prezentaci toho obvodu, tak to je pouze to co si s jistotou vspominam, že tam bylo, ktovi co všetchno chybi ještě z toho na co si už nepamatuju. Tak pokud by bylo možno tyhle videa ještě někde nalezt, tak byl bych jistě vděčnej za ně. Moc krad diky


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“