Spořič paliva

Návrhy konkrétních zařízení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enem estli

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
Karel m píše:už náhodou nebyla v doběhu, mazání polospáleným olejem to nejspíš urychlylo 8) :?: Byla měřena komprese ?
K.
Koupil jsem ji na pokusy od známýho po jeho tátovi, ale táta se prý o ni staral. Měla mít najeto asi 60 000, ale byl měněn tachometr. Komprese byla neměřena. Najel jsem s ní ani ne 1000 km, olej jsem ani nestačil vyměnit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A byl v tom spirál spořič ?

Příspěvek od 1220 »

Mimo téma (offtopic)
celou dobu ? 1000 km?
Když to ke mně přitáhneš, a někdo mi pomůže budem vědět na čem jsme.
Kdo z foristů by mi pomohl ? Po podzimním srazu.
1000 km je málo sice, ale bude se vědět. Cílem by bylo zjištění závady, oprava, a navrácení majiteli, aby mohl pokračovat v pokusech.
Nebo topíš ve svojí garáži ?
K.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ne

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
Spořič v tom byl cca 150 km - můj okurkáč. Do mojí garáže se žádný auto nevejde už asi 5 let. Musel bych mít tak měsíc na to, abych tam uklidil (vypadá to podobně jako tvoje garáž v Mako, když jsem tam byl). Nemám teď čas ani to k tobě táhnout. To je aspoň 5 hodin, které by mi zatraceně chyběly. Až budu topit, tak snad. Díky za nabídku.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: ne

Příspěvek od Barbucha »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:...... Až budu topit, tak snad. Díky za nabídku.
Vytopený barák můžeš mít klidně za půl hoďky, stačí otočit uzávěrem hydrantu, tak člověče nevím co buseš dělat těch 5 hodin. To to snad budeš nosit v kýlbech ne? :laugh: :pivko:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ne

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
Barbucha píše:tak člověče nevím co buseš dělat těch 5 hodin. To to snad budeš nosit v kýlbech ne? :laugh: :pivko:
Tak počítej se mnou. Cesta do Prahy na špagátě - 2 hodiny. Cesta přes Prahu na špagátě hodina, Tam mu to nemůžu jen tak vrznout a zmizet - prohodíme pár slov -aspoň půl hodiny. Hodina a půl cesta zpátky. A to nesmí být ucpaná jižní spojka
Ale mám dojem, že už tady zasíráme vlákno.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: enem estli

Příspěvek od Návštěvník »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:
Karel m píše:už náhodou nebyla v doběhu, mazání polospáleným olejem to nejspíš urychlylo 8) :?: Byla měřena komprese ?
K.
Koupil jsem ji na pokusy od známýho po jeho tátovi, ale táta se prý o ni staral. Měla mít najeto asi 60 000, ale byl měněn tachometr. Komprese byla neměřena. Najel jsem s ní ani ne 1000 km, olej jsem ani nestačil vyměnit.
U škodovek poměrně často odcházelo těsnění pod hlavou. Voda v oleji dokáže zázraky. Pokud bylo najeto 60000km na originální díly, včetně oleje, tak se nediv. Šály se spíše vydřou než zadřou. Projeví se to silným klepáním motoru. Často se zadřela jenom vačka a tím pádem nešlo vůbec otočit motorem. Když ji dáš do šrotu, dostaneš někdy dost peněz na pořízení "nové".


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: ne

Příspěvek od Barbucha »

Mimo téma (offtopic)
Já myslím, že si nemáme co vyčítat, topení v baráku dělám 10tý rok a o tom jaký mám pořádek v dílně ti může povikládat Karel, byl u mě v pondělí pro CéDa a krom toho to své autíčko dělám taky už přes rok, že mě haňba nefackuje. Poslední dobou, tak asi posledních 40let jsem strašná lemra.:laugh: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enem estli

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
Anonymous píše: U škodovek poměrně často odcházelo těsnění pod hlavou. Voda v oleji dokáže zázraky. Pokud bylo najeto 60000km na originální díly, včetně oleje, tak se nediv.
Těsnění pod hlavou bylo v pořádku. To by tlakovalo do chladicího systému. Olej jsem neměnil já za svých cca 1000 km. Bývalý majitel ho samozřejmě měnil. Když to dám do šrotu, budu mít jednak problém s ekologickou likvidací(kvůli odhlášení) a jednak se nedozvím, co se stalo.


"Dum spiro spero"
Ciceron
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: enem estli

Příspěvek od chiq »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše:
Anonymous píše: ... Když to dám do šrotu, budu mít jednak problém s ekologickou likvidací(kvůli odhlášení) a jednak se nedozvím, co se stalo.
Ak máš záhradu, alebo nejaký plácek, tak aké problémy? Proste 2 mesiace pred koncom roka dáš výpoveď zákonnej poistky a vehikel rozpredáš na nd metódou per partés. Neveril by si, kolko ľudí potrebuje kdejaké blbosti... A zvyšok do šrotu... Ja som takto "zlikvidoval" už tri samochódy ocelóve :D


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: enem estli

Příspěvek od Barbucha »

Mimo téma (offtopic)
chiq píše:
Ilem píše:
Anonymous píše: ... Když to dám do šrotu, budu mít jednak problém s ekologickou likvidací(kvůli odhlášení) a jednak se nedozvím, co se stalo.
Ak máš záhradu, alebo nejaký plácek, tak aké problémy? Proste 2 mesiace pred koncom roka dáš výpoveď zákonnej poistky a vehikel rozpredáš na nd metódou per partés. Neveril by si, kolko ľudí potrebuje kdejaké blbosti... A zvyšok do šrotu... Ja som takto "zlikvidoval" už tri samochódy ocelóve :D
Likvidace auta je jedna věc a odhlášení druhá a podvojná. Fyzická likvidace se dá provést různě. S odhlášením je to horší. S pojišťovnou není problém. V našich zákonech je díra, které se dá využít a to tak, že auto fiktivně na základě skutečné Kupní smlouvy prodám někomu známému. Tuto Kupní smlouvu zašlu pojišťovně, která ke dni prodeje, povinné ručení ukončí a již se nekontroluje, zda si nový majitel uzavřel novou pojistku. Pak se Kupní smlouva anuluje tak, že kupující z nějakého důvodu odstoupí od smlouvy / je dobré si tento důvod ve smlouvě ošetřit, aby bylo prokazatelné, že došlo k porušení smluvních podmínek, na základě kterých se odstoupilo od smlouvy./. Tím nedojde ke změně majitele, ale ke zrušení povinného ručení a je všechno OK. Pokud s autem nejezdíš, je to ok, nemá těkdo chytit, takže se ani nezjistí, že auto nemá povinné ručení. To je třeba až když se převádí na nového majitele. Větší problém je však s odhlášením SPZ, tam chtějí potvrzení o ekologické likvidaci auta. pokud není, tak ho neodhlásí.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enem estli

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
chiq píše: Ak máš záhradu, alebo nejaký plácek, tak aké problémy? Proste 2 mesiace pred koncom roka dáš výpoveď zákonnej poistky a vehikel rozpredáš na nd metódou per partés. Neveril by si, kolko ľudí potrebuje kdejaké blbosti... A zvyšok do šrotu... Ja som takto "zlikvidoval" už tri samochódy ocelóve :D
Taky jsem takhle zlikvidoval několik aut. Teď už to u nás nejde. Abych mohl auto odhlásit, musím mít potvrzení o ekologické likvidaci od akreditované firmy. Potvrzení nedostanu, pokud chybí některá důležitá část. Prostě rozprodat auto na díly může jen firma, která dělá ekologické likvidace. A je to ještě horší. Dokud auto neodhlásím, musím platit povinné ručení . Když zjistí, že jsem neplatil, můžou mi to naúčtovat i zpětně + pokuta až 10 000 Kč. (výjimkou je, když dám značky do depozitu, ale to jde myslím, max na 1,5 roku, pak musím buď předložit doklakd o ekologické likvidaci, nebo STK). Myslím, že tahle pakárna vás čeká taky.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enem estli

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
Barbucha píše:V našich zákonech je díra, které se dá využít a to tak, že auto fiktivně na základě skutečné Kupní smlouvy prodám někomu známému. Tuto Kupní smlouvu zašlu pojišťovně, která ke dni prodeje, povinné ručení ukončí a již se nekontroluje, zda si nový majitel uzavřel novou pojistku. Pak se Kupní smlouva anuluje tak, že kupující z nějakého důvodu odstoupí od smlouvy / je dobré si tento důvod ve smlouvě ošetřit, aby bylo prokazatelné, že došlo k porušení smluvních podmínek, na základě kterých se odstoupilo od smlouvy./. Tím nedojde ke změně majitele, ale ke zrušení povinného ručení a je všechno OK. Pokud s autem nejezdíš, je to ok, nemá těkdo chytit, takže se ani nezjistí, že auto nemá povinné ručení.
Bohužel nemáš pravdu. Čas od času si nějaký aktivní úředník může vzpomenout a porovnat registr přihlášených aut s registrem platících aut. Mám tam známého, tak to vím.


"Dum spiro spero"
Ciceron
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Mimo téma (offtopic)
Porovnávat může úředník cokoli, ovšem není zatím prostředek na persekuci barbuchova příkladu. Je to běžně používaný postup a bez povinného ručení jezdí desetitisíce vozů. Nechápu, jak může stát suplovat svými zákony zodpovědnost každého svéprávného jedince. Nahrazuje tím nedostatky soudního systému.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: enem estli

Příspěvek od Barbucha »

Mimo téma (offtopic)
Ilem píše: Bohužel nemáš pravdu. Čas od času si nějaký aktivní úředník může vzpomenout a porovnat registr přihlášených aut s registrem platících aut. Mám tam známého, tak to vím.
To ano, ale jaké z toho plynou perzekuční následky? Mám za to, že žádné. Alespoň o žádných nevím, pokud tedy nezpůsobíš nějakou nehodu.
Jo, aktivní úředník, to je něco, zvláště když má moc ti ukázat jakou má moc.
Již za komanču se tradovalo, že jeden aktivní blbec je nebezpečnější než rota diverzantů.
A rozebírat nedokonalost, v tom lepším případě pojmenování, našich zákonů a soudní instituce jako takové snad radši ani ne. Myslím, že v tomto směru má každý své zkušenosti, které by vystačili na jedno samostatné forum.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enem estli

Příspěvek od Ilem »

Mimo téma (offtopic)
Barbucha píše: To ano, ale jaké z toho plynou perzekuční následky?
Doplatit pojistné + až 10 000 Kč pokuty.

Rivale , mohl bys tuto debatu přesunout do jiného vlákna? Mám za to, že to se stavebnicí nemá nic společného. Dík.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“