Laik se ptá fyziků

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

:D :D :D Tak schváleno? Jsem pro blbouny, takový hezký zviřátko, takový miloučký hodňoučký. Logo od Nona (děkujemeee) - líbí se mi ten šestej nebo druhej obrázek, co vám?


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Didusové ineptusové

Příspěvek od 1220 »

aNONym píše:
A něco k novodobé historii tohoto tvora http://www.multiweb.cz/uglyorca/didus.htm :lol: Non
víš co aNON?, když uděláš pár tišťáků na blikátka, tak Tě tam přifotíme, co Ty na to viď , že jo :lol: :lol:
Ani jsem netušil, že je vlastně vypasenej........mooc se mi líbí.

K. :color:


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Pre Akorda

Příspěvek od gromit »

Gabča píše: ...
Takže, ikdyž je to pro mě určitě trochu zklamání, tak hlavní teprve přijde, a to bude v Kadlíně, a uvidím to na vlastní oči s pořádně těžkou koulí a 20m pádem. To bude pro mě rána, budu možná i plakat :cry: (ale gulášek ohřeju :D )

Gromi, máš ode mě karmu. :)
taky si občas musím věci ohmatat, ne jen všemu věřit. Víra má jen jednu velkou výhodu - můžeš věřit, že toho víš víc ;)
:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zklamání

Příspěvek od 1220 »

Ne výhra, dělám něco , co odporuje rozumu,dělám to proto, že to odporuje rozumu, animu, posléze pudu sebezáchovy. Tam jsou ukryté dveře. Ne za každým konáním tohoto typu to ne , ale jsou tam ukryté.
Spíš na Blaníku, Řípu, Radhošti než na Kadlíně, někde by se ale mělo začít.
tak pravil Přescent Drond :lol: :lol:
:bye:


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Logo expedice Ineptus

Příspěvek od aNONym »

Gabča píše::D :D :D Tak schváleno? Jsem pro blbouny, takový hezký zviřátko, takový miloučký hodňoučký. Logo od Nona (děkujemeee) - líbí se mi ten šestej nebo druhej obrázek, co vám?
Ale ne. To logo a další propagační záležitosti se z toho teprve musí vytvořit.

No, viděl bych to nějak takhle: Dront nejapný s patřičným výrazem, hoóódně veselej výraz, povytažený obočí, sedící na hnízdě plným vajec, kteréžto je umístěno na vrcholu Kadlínské rozhledny. Dotyčný blboun bude neproporcionálně zvětšen vůči rozhledně a bude zachycen právě v radostném jásajícím okamžiku, kdy jím upuštěné vejce se bude blížit velikou rychlostí k zemi ( popř. těsně po jeho dopadu. A bude samozřejmě naznačená i svislice s jasně viditelným údajem "19m". (ale jenom doufám, že nám ta vejce ve znaku nenapadnou třebas socani, jelikož oni je už mají zaregistrované ;) ) Non

Budeme-li chtít plně vystihnout atmosféru pokusu, tak potom by to mohlo vypadat nějak takhle (viz návrh na propagační leták umístěný níže):
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) aNONym dne úte 02 čer 2009 17:22, celkem upraveno 1 x.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Didusové ineptusové

Příspěvek od aNONym »

Karel m píše:Ani jsem netušil, že je vlastně vypasenej........mooc se mi líbí.
Mě taky, Varle. Táboráček, hvězdy nad hlavou, pomalu se otáčející rožeň, vychlazený pivko. Hmmmmm. Skoro jak v tý reklamě na Staropramen. ;) Non

No, nebyl by to pak kanibalizmus ??? Přece dront nebode jíst dronta. :ethink: "Nu což. Kdyby byl hlad, tak sníme psy". :lol: :lol: :lol:

Tak a je to 1:1 (za to, že mne tam přidáš, když vyrobím tišťáky :P ), ale "kdo by se na tebe zlobil - v takové chvíli". 8)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

astrologie

Příspěvek od Akord »

Gabča píše:Gromitova odpověď - to je jen prostá citace a popis vzorce na dosavadního zrychlení. Akord - zkus jednou cíleně vynechávat cizí terminologii a zjistíš, jaká je to makačka, aby člověk mluvil smysluplně. Cizí termíny jsou zjednodušující pomůcka, zakrývá prázdnotu myšlenky. A mimochodem taky jen cituješ a popisuješ dosavadní vzorec, nic o jeho původu.
....
Miláškové, Akrode, prosím, přestaň mi to tu sabotovat....
my tu tvoříme dějiny (možná) Kadlínská rozhledna bude mít na sobě měděnou cedulku s tím, že hned po šikmé věži v Pise je druhá, kde se stanovila gravitační konstanta. Pá
Co kdyby sis nejdríve vyzkoušela svá doporuční na sobe. To zrovna já tak píšu, divím se, že jsi to nepostrehla. A že neco cituju, tak na to zapomeň, nepotrebuju nic zakrývat. Za svou možná zbytečnou snahu sklízím hodnocení sabotéra, čekal jsem, že to dotáhneš dál, došel Ti dech po prvním kilometru. Snad to ten guláš napraví.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Gabča píše:Ilem .. ale aspoň přijedeš podpořit účastí Blbouny nejapné v jejich blbině?
Obávám se, že nepřijedu. Miluju recesi a podobné akce. Manželku ale neustále umravňuju, když něco chce, že nemám čas, a kdybych se vydal někam ďo Kadlína, to by asi nerozdejchala. Už ji slyším: "dvorek nemáš čas dodělat, vysavač jsi neopravil, je potřeba natřít štít,....., slíbil jsi letos ten plot, ale na blbosti čas máš, a je potřeba posekat trávu i u naší mamky a u vaší mamky,....
Takže asi tak.

Pokud jde o ledkovou kouli z dentakrylu, dentakryl jsem volil ze dvou důvodů - koule má mnohem menší odpor, než drátky diod a za druhé dentakryl hodně vydrží i při pádu z výšky. Víš, jaký tlaky jsou v hubě při žvýkání a musí to ustát a přitom je to hodně tenká vrstvička.

S infraLEDama a CCD je jedna potíž. Po té, co bylo pár průserů s tím, že některé dámy byly díky šatům, které propouštějí IR na fotkách nahé, začaly se do foťáků před snímací čip vkládat IR filtry. Takže to by se muselo s konkrétním foťákem předem odzkoušet. Nebo to namíchat -jedna LED bílá, druhá IR. Vždyť to stojí pár korun.

Olověné kapky uděláš nejjeddnodušeji tak, že kápneš olovo do dostatečně hluboké vody, aby olovo ztuhlo dřív, než dopadne na dno (aspoň 0,5m, záleží na velikosti kapky). Lít musíš těsně nad hladinou, aby se kapka nerozprskla o hladinu. Po několika pokusech dokážeš udělat kapku, jaká se ti bude líbit. Mám to vyzkoušené, na vánoce lijeme olovo.


"Dum spiro spero"
Ciceron
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Pro ilem... mám dojem, že ženský jsou si jako druh hodně podobné. Olovělé koule přesného tvaru se lijou v licích věžích. Musí být tak vyská, aby olovo vychladlo ve vzduchu a do vody spadlo již pevné.Apěkně kulaté... Takže s plechovkou v kombinačkách na žebřík a............... ;)


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Já vím, koule není kapka. ale mohla být sranda na žebříku.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Didusové ineptusové

Příspěvek od 1220 »

aNONym píše:
Tak a je to 1:1 (za to, že mne tam přidáš, když vyrobím tišťáky :P ), ale "kdo by se na tebe zlobil - v takové chvíli". 8)
To je o tom s kým kdo tančí, zapomeň na to. Zvolil sis to sám. Škoda.
K.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: strobo přístroj

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše:na foťák nenapojím žádné cizí zařízení....např blesk Mechanika....má někdo jiné řešení.
Martine, divím se, že jako fotograf to nemáš? Další blesky se přece odpalují opticky od toho základního. Má to výhodu jednoduché synchronizace bez tahání drátů a téměř libovolné rozmístění a počet dalších blesků. Jediné omezení je v tom, že na sebe blesky musí "vidět".


"Dum spiro spero"
Ciceron
peer jasenic
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: stř 03 říj 2007 7:21
Bydliště: Praha

měření

Příspěvek od peer jasenic »

Možná je to blbost, ale což takle spustit foťák po vedení (stačí dvě struny) který bude snímat v rychlém intervalu z blízka měřítko (pásmo). Už bý se dalo něco počítat. Spadnout může do chumlu molitanů, nebo něčeho podobmého. Když budou struny napnuty závažím, myslím že by to mohly být zajímavé fotky. P.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: měření

Příspěvek od poota »

Jako nápad se mi to moc líbí, ale už vidím Martina Elf, jak se tváří, když má hodit foťák z rozhledny!


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

720 nm

Příspěvek od aNONym »

Ilem píše:S infraLEDama a CCD je jedna potíž. Po té, co bylo pár průserů s tím, že některé dámy byly díky šatům, které propouštějí IR na fotkách nahé, začaly se do foťáků před snímací čip vkládat IR filtry. Takže to by se muselo s konkrétním foťákem předem odzkoušet. Nebo to namíchat -jedna LED bílá, druhá IR. Vždyť to stojí pár korun.
No, ono záleží, jak moc je ten "cut-off" filtr kvalitní, jaká se použije vlnová délka IR, atd. A taky se mi při focení osvědčilo experimentovat se současným přisvěcováním a zároveň odfitrováním UV. Každopádně je to krásná další dimenze fotografie. ;) Non

Pár odkazů:
http://www.kaya-optics.com/products/experiments.shtml
http://www.kaya-optics.com/products/applications.shtml
http://www.kaya-optics.com/products/voyuerism.shtml
(některé kamery jsou na tom lépe, jelikož tam se při focení na noční režim tento filtr mechanicky vyřazuje: http://www.kaya-optics.com/images/see_t ... othes.mpeg)

FotoInspirace, 1.díl - Digitální IR fotografie: http://www.fotoaparat.cz/article/10130/1

Blog o IR: http://www.irstudio.cz/index.php?archiv&tema=2


Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“