Odzkoušené bylinné a jiné recepty , pro snadnější život

Praktické informace...

Moderátor: sao

Návštěvník

Re: Petře díky

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Anonymous píše:
Ilem píše:Alespoň nemusím vážit skořápku. Váhu jsem našel, ale závaží jsem někde zabordelil. Takže za předpokladu 100procentní vstřebatelnosti je pro mě vhodná dávka něco málo přes půl skořápky. Nemáš ještě pro normálně myslícího člověka informaci o tom kolik procent, nebo promile, nebo jaký zlomek se ve skutečnosti vstřebá. Jako normálně myslící člověk si to na skutečnou dávku již snad dokážu přepočítat.
Když dokáží slepice vstřebat vápník ze zrní, tak proč ne my?
P.
To se neptej mě. Já jsem technik, ne biochemik. Možná proto, že nesnášíme vejce. Ale předpokládám, že si to jen tak někdo nevymyslel proto, aby nás zmátl.
http://www.bigmenu.cz/clanky/Vapnik_a_v ... oroze.html
Citace: Pro vstřebávání vápníku lidským tělem je zapotřebí také vitamín D a hořčík. Nejlepší poměr zastoupení vápníku a hořčíku je Ca : Mg = 2 : 1
Neumíme vstřebávat to co nejíme.
P.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

P.

Příspěvek od Merlin »

Filozofické vlákno je jinde. A už není únor...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petře díky

Příspěvek od 1220 »

gewo píše:
Anonymous píše:
Ilem píše:Alespoň nemusím vážit skořápku. Váhu jsem našel, ale závaží jsem někde zabordelil. Takže za předpokladu 100procentní vstřebatelnosti je pro mě vhodná dávka něco málo přes půl skořápky. Nemáš ještě pro normálně myslícího člověka informaci o tom kolik procent, nebo promile, nebo jaký zlomek se ve skutečnosti vstřebá. Jako normálně myslící člověk si to na skutečnou dávku již snad dokážu přepočítat.
Když dokáží slepice vstřebat vápník ze zrní, tak proč ne my?
P.
Nejen to. Bylo dokázáno, že si ho dokáží vyrobit i tehdy, když jsou úplně odstaveny od všech zdrojů vápníku! Je to prokázaný případ biotransmutace prvků. Čili, jejich vápník je čímsi výjimečný.
Dobré počtení je tady
http://www.cadpress.sk/alchymie.htm
Bravo Gewo, o tom to je :!:


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Petře díky - mléko ničím nenahradiš ?

Příspěvek od aNONym »

Ilem píše:
Anonymous píše:Když dokáží slepice vstřebat vápník ze zrní, tak proč ne my? P.
To se neptej mě. Já jsem technik, ne biochemik. Možná proto, že nesnášíme vejce. Ale předpokládám, že si to jen tak někdo nevymyslel proto, aby nás zmátl.
http://www.bigmenu.cz/clanky/Vapnik_a_v ... oroze.html
To, že je mléko důležitým zdrojem vápníku vyvrátilo již mnoho vědců celého světa (přestože byl nedávno objeven enzym, který u některých jedinců pomáhá se vstřebáváním vápníku z mléka i v dospělosti). Hezký souhrn je např. zde http://www.bajk.cz/web/data/clanek.asp?id_clanek=509 (pasáž "Víc hlav víc ví").

Pak ještě navrch přidej výzkumy, které prokázaly, že přirozené kojení zvyšuje IQ, ale požívání kravského mléka naopak IQ snižuje!!! Nejmarkantnější snižování je u dětí ve věku 5-8 let a dále ještě v pubertě http://www.magazinzdravi.cz/soubory/PZ2001_09-10.pdf . A k tomu již dnes prokázaná spojitost mezi mlékem a mléčnými výrobky ke vzniku "Parkinsna" http://www.gate2biotech.cz/mlecne-vyrob ... -chorobou/ , především pak u mužů.

Základní otázka tedy zní: Z čeho tedy získávají v přírodě vápník býložravci s mohutnou kostní stavbou, kterýžto jsou odkázáni jen na svůj chrup (např. krávy, sloni, hroši atd.)??? A proč potom mají lidé v moderní civilizaci tak veliké problémy s osteoporózou i se zuby (přestože pijí mléko, pojídají vápník z lékáren a mají poměrně vyspělou zdravotní péči ??) :| Non


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Mlieko .

Příspěvek od pepe »

Presunuté . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

vapnik

Příspěvek od pista »

nebude to dokonalym vybielenim pri mleti zrna? pista


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

prekyselenie

Příspěvek od sano »

ešte keď som študoval, v osemdesiatych rokoch, veľa sa hovorilo o psy- chickej príčine väčšiny chorôb. Stres, hnev, negatívne emócie prispievajú ku prekyseleniu. Poznám z vlastnej skúsenosti.
O "modernej" strave ani nehovorím.
Za mladi som pravidelne denne jedával čerstvé ovocie zo stromu, čerstvú zeleninu zo záhonu.
Niekdy rozmýšľam, či tie moderné výdobytky/ televízia, polotovary,uponáhľaný život, snaha urobiť toho čo najviac a čo najkratšiu dobu... / nie sú skôr krokom dozadu.
Načo nám to je. Nerobí nás to ani šťastnejšími, ani bohatšími, ani zdravšími, nemáme ani pokojnejší rodinný život. Asi ten moderný život má aj nejaké pozitíva, ale na veľa týchto pozitív si teraz nespomeniem.
Ešte že máme tie bylinky.
Ináč pravidelné popíjanie živej, Jeffovej vody tiež urobí v prekyslenom organizme poriadok.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ca .

Příspěvek od Palo »

pepe píše:Bespečná dávka vápnika (záleží od veku a pohlavia) je od 1000 do 1500mg/24h
Jojo, u céčka se taky kykyrýkají max dávky... A o tom vápníku, co povídáš, tak jde o který? O syntetický (od pilulkového šumáka) nebo přírodní (od slípky vejcorodky)?
Protože jsem přesvědčenej, že syntetickýma pilulema se DÁ předávkovat a přírodní stravou né...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Danú problematiku vzhladom k reakciám ktoré sú také aké sú , už na tomto fóre neriešim na ,,skle". KAŽDEMU ČO PRÁVOM PATRÍ . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Kičko
Nový člen
Příspěvky: 11
Registrován: úte 24 dub 2007 19:00
Bydliště: slovensko

kyselosť organizmu

Příspěvek od Kičko »

U väčšiny ľudí je narušená acido- bazická rovnováha, preto tie problémy s osteoporózou. Pre tých, ktorí majú problém s vaječnými škrupinami, doporučujem biologicky aktívny vápnik spoločnosti TIENS, ktorý má vstrebatelnosť zhruba 98% a viaže na seba 16 stopových prvkov a vitamínov.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Příspěvek od Pego »

pepe píše:Danú problematiku vzhladom k reakciám ktoré sú také aké sú , už na tomto fóre neriešim na ,,skle". KAŽDEMU ČO PRÁVOM PATRÍ . Pepe
pepe, je mozne s Tebou neco resit mimo "skla"? pisni posim SZ, dikmoc !


vladdo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30 bře 2020 12:12

Re: Odzkoušené bylinné a jiné recepty , pro snadnější život

Příspěvek od vladdo »

Trochu starsie vlakno ale snad aktivne este.Mozno ste uz medzicasom prisli na nove poznatky.Okrem horcika a D cka je dolezity este vitamin K2 ktory nadmeruje vapnik na spravne miesta.

Chcem sa ale ine opytat.Ked si skorepiny macam v citronovej stave alebo v jablcnom octe nie je problem v tom ze miesam kysle a zasadite?Nie je to podobne ako keby som zmiesal kys.askorbovu a sodu?Ci ide tam len o to rozpustenie skrupiny?Aj tak zaludok je kysle prostredie.


Odpovědět

Zpět na „Sao“