Kašel

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
BB
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 16 lis 2009 13:51

Kašel

Příspěvek od BB »

Vážení přítomní, kdysi jsem dostala odkaz na mms na těchto stránkách - v průběhu měsíce jsem se poctivě pročetla celým vláknem o užívání a komplikacích. Přivedlo mě to sem do sekce Zdraví, protože POTŘEBUJU ZJISTIT PROČ KAŠLU. Mám už asi 5 let suchý dráždivý kašel, občas i dávivý, bolí mě žebra a břicho a v krku, v noci se budím záchvaty. Absolvovala jsem už všechna možná vyšetřní plicní :rengen, spiro..., alergologie, krční - výtěry, vyšetření štítné žlázy .... paní doktorka na krčním suše prohlásila: to budě ňáká alergie a předepsala mi flonidan ... Nikde mi nic nezjistili žádné bacily, bakterie, rakovina, porucha čehokoli, TBC, chlamidie, všechny možné "koky" ... nic, ani od srdíčka. Doktorka na mě kouká jak na hypochondra a já se několikrát denně suše dráždivě rozkašlu v nejnevhodnější chvíli a všichni ode mě prchají. Nenapadne tu někoho, kde bych ještě mohla hledat příčinu ? Kam zajít na jaké vyšetření ? Už jsem zoufalá, děsně to obtěžuje - a kór v dnešní době si připadám, že mám na čele nálepku : Bacha, má prasečí chřipku.... :evil:


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Kašel

Příspěvek od jvj56 »

BB píše:Vážení přítomní, kdysi jsem dostala odkaz na mms na těchto stránkách - v průběhu měsíce jsem se poctivě pročetla celým vláknem o užívání a komplikacích. Přivedlo mě to sem do sekce Zdraví, protože POTŘEBUJU ZJISTIT PROČ KAŠLU. Mám už asi 5 let suchý dráždivý kašel, občas i dávivý, bolí mě žebra a břicho a v krku, v noci se budím záchvaty. Absolvovala jsem už všechna možná vyšetřní plicní :rengen, spiro..., alergologie, krční - výtěry, vyšetření štítné žlázy .... paní doktorka na krčním suše prohlásila: to budě ňáká alergie a předepsala mi flonidan ... Nikde mi nic nezjistili žádné bacily, bakterie, rakovina, porucha čehokoli, TBC, chlamidie, všechny možné "koky" ... nic, ani od srdíčka. Doktorka na mě kouká jak na hypochondra a já se několikrát denně suše dráždivě rozkašlu v nejnevhodnější chvíli a všichni ode mě prchají. Nenapadne tu někoho, kde bych ještě mohla hledat příčinu ? Kam zajít na jaké vyšetření ? Už jsem zoufalá, děsně to obtěžuje - a kór v dnešní době si připadám, že mám na čele nálepku : Bacha, má prasečí chřipku.... :evil:
A v jakých podmínkách trávíš svůj čas, hlavně spánek ?


jarda ovčák svitavy

to je pravda

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

To je pravda. Pokud žiješ v suchém panelákovém bytě, nebo novostavbě a trávíš pracovní dobu v kanclu či suchém místě, pak bych tušil ....Moje dcera měla podobné potíže a jak jsme jezdili na chalupu, okamžitě přišel útlum. Sežeň si vlhkoměr a pod 50% rel vlhkosti nemá člověk šanci zdravě žít. Otázkou budou další potíže, jako alergeny, znečištění ovzduší tam, kde žiješ nebo i psychická zátěž......... Jednoduché to nebude, ale vím, že kašel je pro mne šílený stav.....upřímně tě lituju.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: to je pravda

Příspěvek od chiq »

jarda ovčák svitavy píše:... pod 50% rel vlhkosti nemá člověk šanci zdravě žít. Otázkou budou další potíže, jako alergeny, znečištění ovzduší tam, kde žiješ nebo i psychická zátěž......... Jednoduché to nebude, ale vím, že kašel je pro mne šílený stav.....upřímně tě lituju.
Podobný problém som pred rokom celkom úspešne zdolal "odparovačom" na radiátore - väčšia plochá miska, do ktorej som každý druhý deň dolieval koloidné striebro. Sklená miska sa po dvoch mesiacoch vôbec nezaniesla nejakým povlakom, predpokladám teda, že sa nejaké to striebro rozptýlilo do vzduchu a niečo z neho som počas spánku nasal do seba aj ja (a tiež mám zrejme zdravé roztoče a komáre :D ) Hlavne - odvtedy žiadne potiaže s kašľom, dýchaním, chrípkou.....


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kašel

Příspěvek od poota »

To BB (sušenky nebo opravdu Brigita B.??):
při čtení Tvých příznaků mě napadá jen jedna otázka: nemáš občas potíže s pálením žáhy?
Pokud ano, pak je příčinou toho kašle nejspíš tzv. brániční kýla, kterou Tebou popisovaný kašel s oblibou provází. Ty záchvaty jsou celkem krátké, ale natolik "vydatné", že mohou způsobovat i točení hlavy, závratě, a případně i krátké ztráty vědomí. O pálení žáhy jsem dával příspěvek ke konci stránky http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... E1hy#49031
Při léčení Omeprazolem nebo léky omeprazol obsahujícími (např. Nolpaza), mizí většinou celkem ochotně jak potíže s pálením žáhy, tak i kašel.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
BB
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 16 lis 2009 13:51

kašel

Příspěvek od BB »

Jejda, děkuju, že se někdo ozval. Začala jsem s kašlem v paneláku, pak jsme se přestěhovali do domečku, a je celkem jedno kde jsem ... doma, v práci, na venkově, na horách ... můžu sedět na sluníčku v teploučku a pohodě a najednou mě začne pálit trubka pod ohryzkem ... a hotovo. Někde jsem na fóru mms přečetla o zlobivých ledvinách, tak zkusím pročistit ledviny ... ono by to mohlo prý mít i spojitost i s ledvinama ... sice mi nic nezjistili, ale propláchnout je můžu. Jinak jsem naprosto praštěná, protože miluju zeleninu a ovoce a nemusím sladké ( buchty, bonbony, mňamky) a manža mi třeba koupí ke svátku dvě kila jablek - ale to nějak moje tělo samo. Já s tím nemám nic společného - že bych jako vůlí se zdravě živila, to nee.
Už jsem si říkala, že bych zkusila i to mms - ale napřed zkusím prošťouchnout ty ledviny ..... :D .. napadlo mě to, protože moje prababička umřela na nějakou prý záhadnou ledvinovou chorobu ... ale já v tomhle směru žádné potíže nemám .... no, ale čajík neuškodí... :)


BB
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pon 16 lis 2009 13:51

Re: Kašel

Příspěvek od BB »

poota píše:To BB (sušenky nebo opravdu Brigita B.??):
při čtení Tvých příznaků mě napadá jen jedna otázka: nemáš občas potíže s pálením žáhy?
Pokud ano, pak je příčinou toho kašle nejspíš tzv. brániční kýla, kterou Tebou popisovaný kašel s oblibou provází. Ty záchvaty jsou celkem krátké, ale natolik "vydatné", že mohou způsobovat i točení hlavy, závratě, a případně i krátké ztráty vědomí. O pálení žáhy jsem dával příspěvek ke konci stránky http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... E1hy#49031
Při léčení Omeprazolem nebo léky omeprazol obsahujícími (např. Nolpaza), mizí většinou celkem ochotně jak potíže s pálením žáhy, tak i kašel.
Zdravím - poota
BB - cokoli tě napadne ... třeba Budweiser beer ... jak je libo :D ...
Děkuju za názor - ale bohužel mě žáha nepálí, ale s tou kýlou se zamyslím .... občas se rozkašlu i třeba ze stresu, ale ty příznaky znám točení hlavy, spotím se jak při nějakém návalu, ke ztátě vědomí jsem ještě nedospěla ale občas mám pocit, že k němu nemám daleko . Dá se ta kýla zjistit nějakým vyšetřením nebo testem ? Zajímavé je, že chodím naspinning a tam tu hodinu nikdy nekašlu .....


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: kašel

Příspěvek od poota »

BB píše:... a najednou mě začne pálit trubka pod ohryzkem ...
Je to jasné, jenom se smiř s tím, že doktor Tě napřed pošle na gastroskopii, a teprve pak Ti napíše ten Omeprazol a budeš mít pokoj.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Jana M.

Kašel

Příspěvek od Jana M. »

Dobrý den, slyšela jsem že na kašel jsou nejlepší různé domácí bylinky a samozřejmě mucosolvan (na vykašlávání). Při kašli se prý nemusí ležet ale stačí když se sedí v klidu (např. u TV :) ). Přeji všem brzké uzdravení (teda těm co jsou nemocní) :-). Jana M.


jarda ovčák svitavy

kašel....

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Na kašel je mnoho lidových receptů. Cibule, černá ředkev,štáva či syrup z jitrocele,řepíkový čaj, bez, a mnoho jiných..... mě se osvědčila purkléřka islandská v medu, nebo trnkový syrup.Taky voda vymačkaná z kyselého zelí.... Není kašel jako kašel, a co já vím, tak rozhodně lze hovořit o třech a více typech kašle.
Rozhodující je rovněž relativní vlhkost vzduchu, kterou je třeba udržovat nad 50%. Ideál je 60.
Je třeba si uvědomit, že většina čajů odvodňuje, tedy mají diuretické účinky, takže je třeba polovičku denní dávky tekutin doplnit vodou. Čím víc, tím líp .Příjem tekutin u dospělého by při kašli neměl být pod 3 litry.
Kdo nekašle s náma, kašle proti nám......
Když byl já malej, tak mi babička obložila hrudníček zepředu i zezadu nakrájeným špekem a utřela mi vajíčko, tedy žloudek s cukrem. Ještě že mne nepatlali kobylincema, nebo kravěncem..........


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

kasel

Příspěvek od Jayo »

Tak akurat kasel som riesil posledne dni. Vyskusal som cibulu a med. Bolo to tak nechutne, ze uz radsej cistu cibulu.
Potom som nasiel takyto recept na vycistenie od hlienov:
chrenova kasicka s citronom.

Nastruhat chren, pokvapkat citronom a urobit z toho kasicku hustu asi ako horcica. V ladnicke by to malo vydrzat zopar dni.
Uzivat 2x denne kavovu lyzicku, rozzuvat a prehltnut, spociatku pri akutnom ochoreni aj vacsie mnozstvo.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: kasel

Příspěvek od poota »

Jayo píše:.. Vyskusal som cibulu a med. Bolo to tak nechutne, ze uz radsej cistu cibulu...
Podle trochu schůdnějšího receptu se dá na talířek asi 3 až 5 mm silná vrstva práškového cukru a na ni se položí obě půlky napříč přeříznuté cibule řezem dolů. Je vhodné cibulím ještě seříznout vršky. Asi za hodinu až dvě cukr nasákne cibulovou šťávou, nacucaný cukr se jí lžičkou, zbylý cukr se recykluje na další dávku. Pochoutka to sice není, ale dá se to celkem snadno.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
janoa
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26 pro 2010 22:22

Kašel

Příspěvek od janoa »

Zaciatkom januara som zacal uzivat MMS. Po troch tyzdnoch som prestal s jeho kazdodennym uzivanim a asi tyzden na to som zacal kaslat. Tak som zacal znovu uzivat MMS a asi po tyzdni ziadna zmena, bolo zvlastne ze som nijak viac neochorel, stale len ten kasel, tak som s MMS prestal. Niekolko dni na to som dostal nadchu, sople, hlieny s cim mi opat MMS pomohlo. Od vtedy som MMS nebral a kasel ma trapi uz 2. mesiac. Striedavo suchy, mokry. Niekolko krat uz sa mi opat vratili a presli sople a hlieny. Na kasel mi nepomohli ziadne sirupy ani nic podobne (mucosolvan, stodal, acclong). Doktorka mi urobila vyter hrdla aj nosnej sliznice ale vysledky dobre. Neviem si s tym kaslom dat rady. Netusi niekto co by to mohlo byt? Dakujem za vsetky rady.
Naposledy upravil(a) janoa dne pon 14 bře 2011 19:43, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kašel

Příspěvek od poota »

Ťukni si tu na [Hledat] a do zvědavého řádku napiš "dýchací sifon", můžeš to zkusit i na strýčka Googla.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
janoa
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: ned 26 pro 2010 22:22

Re: Kašel

Příspěvek od janoa »

skusal som tiez. nepomohlo :(


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“