Věda

Zajímavosti, diskuze ke článkům, spolupráce s naším fórem a mnoho dalšího.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

To Iv

Příspěvek od Jim68 »

Dík, já taky. Co si tedy prosím myslíš o scientologii a jejím pohledu na jednotlivce? Klidně i do sz - zajímá mě Tvůj názor. ;)


Jim68
Be happy!
Hmm...

Omyl...

Příspěvek od Hmm... »

Iv píše:... Život hold není jednoduchý.
Iv toto ,,alibi" je velkým omylom za ktorý sa v živote každeho jednotlivca ktorý tomu verí ,,draho plati". Život ako taký je pri dodržiavani pár a to doslova (tj.dvoch) základných pravidiel velmi jednoduchá záležitosť . Čo myslíš , ktoré sú to ? Tie ,,polená" ktore musime počas nášho života ,,prekračovať" si pod nohy hádžeme len mi sami a keď že na oko je menej bolestivé sa ,,vyhovárať" (i pred sebou samim) ako na sebe zapracovať , je ten náš život vždy len o ,,Kademu čo právom patrǐ" a to bez výnimky . P.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

to PePe

Příspěvek od Iv »

Pro toho, kdo nezná principy Univerza je život velmi složitý, pro toho kdo tuší(dokonale je tady nepoznáme) tyto zákony, stačí jen jedno pravidlo .......


Hmm...

Re: to PePe

Příspěvek od Hmm... »

Iv píše:...stačí jen jedno pravidlo .......
Dúfam že sa ešte stále bavíme o živích luďoch v opačnom prípade s tebou súhlasím . P.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: to PePe

Příspěvek od Mim »

Hmm... píše:
Iv píše:...stačí jen jedno pravidlo .......
Dúfam že sa ešte stále bavíme o živích luďoch v opačnom prípade s tebou súhlasím . P.
Náboj...to platí pro všechno, nejen pro živé, ale i neživé. Organické i anorganické. Pokuste si to uvědomit. Co je náboj? Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: to PePe

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mim píše:
Náboj...to platí pro všechno, nejen pro živé, ale i neživé. Organické i anorganické. Pokuste si to uvědomit. Co je náboj? Mim
Co je naboj? Nedava se to nahodou do flinty? :lol: Naboj je vynalez fyzikomatiku, hlavne pak zpracovana to idea panem Bohrem na jeden elektronvolt, pracujici teoreticky pri pocitani drahy elektronu kolem protonu se spolehlivosti 100% u vodiku v ramci cele soustavy neoverenych predpokladu, a se spolehlivosti 0% na zbytku elementu. V podstate jde o nasilny pokus zmatematictit cosi, cehoz zakladni funkce, jednotky pokud jake a podstata, jsou mimo moznosti testovacich aparatu dnesni doby a hlavne pak mentalni kapacity standartne vytrenovanych mozku.

Samotny fakt, ze naboje, ci lepe receno projev "staticke elektriny", se da lehce ziskat trenim dvou nevodicu, ktere podle vysvetlovani "naboju" nemaji volne elektrony [naboje] aby byly schopny vodit elektricky proud, zatimco vodice, ktere podle stejne predstavy maji volnych elektronu na rozdavani, presentuji podstatne vetsi neochotu se nechat "nabit" [trenim], by mel kazdemu homo sapiens vrtat hlavou jak naboj z kulometu. Navic vodice se zase daji "nabit" velmi lehce pomoci magnetickych poli, coz je dost problematicke s nevodici.

Naboj jako takovy ve skutecnosti neexistuje, existuje pouze jako visacka odkazujici na neco, o cem se trochu vi, a je tedy nutno to nejak oznacit, nezavisle na tom, je -li oznaceni trefne, ci ne. Co existuje je vymena jakesi komunikace mezi materialy schopnymi teto komunikace, hlavne pak nevodici, zpusobena nejakou aktivitou, at uz trenim, teplotou, le. proudem, trenim atd., tedy nabuzenim, premenou nejake "energie" na energii jinou, ci lepe receno komunikace jedne na komunikaci jinnou.

To, ze nekdo nabudi [vytvori, pozoruje] tak zvany "monopol" je nesmysl. Kazdy elektricky monopol, rekneme negativni, indukuje vymenu s jednim ci vice positivnimi "monopoly" prostredi, nezavisle na vzdalenosti. Nabity monopol muze byt vykopnut na Mars, ale po celou dobu po kterou se projevuje jeho naboj, tento "monopol" indukcne komunikuje s jednim, ci vice opacnymi monopoly, at uz vzduchu, Zeme, Mesice, asteroidu a konecne i Marsu. Slova "naboj", "staticka elektrina" a "monopol" jsou jen ocividnou iluzi v cirkusu zvanem veda.

Jenze vedectvo je vypocitave a bez pocitani ztracene a bez klamani sebe a hlavne druhych by bylo nezamestnane. Pro upresneni, netvrdim, ze vsichni vedatori jsou takovi, ale oficialni system takovy je. Oni ani vsichni pravnici nejsou gauneri, zeano?

Takze zatim ahojka, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to PePe

Příspěvek od Iv »

Iv píše:Pro toho, kdo nezná principy Univerza je život velmi složitý, pro toho kdo tuší(dokonale je tady nepoznáme) tyto zákony, stačí jen jedno pravidlo .......
Ano pro dnešní vědeckou garnituru, jež se snaží dnes vše kontrolovat, aby zapadalo do ustanovených hokejových mantinelů je slovíško "Náboj", jak podotkl Mim. Ale Slávek to svým výkladem ještě lépe okořenil a uvedl na pravou míru, uvedli název "náboj", ale mohlo to být cokoliv, třeba i ten "kvadron" jež jsem tady taky někde četl, nebo jedno jaký název tomu dáme. Pro mne však lepší a výstižnější název pro probíhající interakce v tomto světě a v tomto případě i ne v tomto rozměru je název "FOTON". Ten vystihuje ve své teorii lépe podstatu Universa, včetně celého jeho obsahu s jeho prolínáním, vytvářením hmoty, interakce mezi sebou ze všech možných prostorů.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: to PePe

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Iv píše:Pro mne však lepší a výstižnější název pro probíhající interakce v tomto světě a v tomto případě i ne v tomto rozměru je název "FOTON". Ten vystihuje ve své teorii lépe podstatu Universa, včetně celého jeho obsahu s jeho prolínáním, vytvářením hmoty, interakce mezi sebou ze všech možných prostorů.
Nazdar Ivane,

S tim fotonem mne to doslo, kdyz jsem se zabyval Hudsonovyma ORME. Jake to poctenicko. Nicmene, i ten foton je v me male hlave jeste stale prilis velky a slozeny fenomen. Ja ho vidim jenom jako momentalni vlnku momentalne spradajici vlakna aetherovych proudeni. Pokud jde o gravitaci, foton jeji strukturu preci jen netvori, i kdyz je jeji soucasti. Ale to je jenom moje vize.

Ahoj, Slavek.

P.S.

Nemel jsem pravdu kdyz jsem tvrdil, ze eaterova vlakna jsou vzdy tvorena dvojici protichudnych toku aetheru. Nedomyslel jsem to. Jakykoliv tok, jakekoliv polarizace, je schopen teci zavisle na existujicim vlakne toku. Pokud by to tak nebylo, indukce by nebyla mozna. :oops:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

to Slávek

Příspěvek od Iv »

Slávku,
napsal jsi jednu podstatnou a myslím, že i pravdivou věc, aspoň já jsem o tom přesvědčen : Pokud jde o gravitaci, foton jeji strukturu preci jen netvori, i kdyz je jeji soucasti. Ale to je jenom moje vize.

Ona gravitace podle mého není primární jev hmoty a pod. nesmyslů, ale sekundární projev částic, možná éteru, dost tomu napovídá i Casimiruv jev. Oni už ti staří tibeťané(pro západní věd. elitu směšní) tvrdili, že jádro všeho je světlo, snad se to někdy v našich šířkách pochopí a podají si ruce .......


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: to Slávek

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Iv píše:Slávku,
napsal jsi jednu podstatnou a myslím, že i pravdivou věc, aspoň já jsem o tom přesvědčen : Pokud jde o gravitaci, foton jeji strukturu preci jen netvori, i kdyz je jeji soucasti. Ale to je jenom moje vize.

Ona gravitace podle mého není primární jev hmoty a pod. nesmyslů, ale sekundární projev částic, možná éteru, dost tomu napovídá i Casimiruv jev.
Nazdar Ivane,

Az na ten Casimiruv jev s tebou naprosto souhlasim. O to tomto efektu si nejsem moc jisty, ze skutecne existuje tak, jak je presentovany. Duvodem je mezi jinnymi ten Brixham Cliff experiment Andrew Fletchera a vubec vlastnosti povrchu materialu. Nicmene, podle mne je gravitace postranni efekt eterovych proudu, ktery ma minimalne dve priciny, podle toho, jaka je lokalni geometricka struktura proudeni. Jeden efekt vznika diky frontalnimu prostupu poli hmoty a druhy diky stranovemu prostupu hmoty, no a pak vse mezi tim. Vychazim z predpokladu, ze stejne jako gravitace pusobi na hmotu. pusobi hmota na gravitaci. Ze stejne jako prizm vykazuje mechanicky efekt na svetlo a lame ho, svetlo nutne musi vykazovat mechanicky efekt stranove sily na prizm. Stejne jako svetlo je schopne hnat opticky Crooksuv mlynek, jeho zpomalovani a zrychlovani pri prestupech mezi materialy, nutne musi pusobit silou na tyto materialy po ose a stranou sveho pohybu, coz zalezi na tom, jde-li po primce, nebo se lame. Dale je mym zaverem, ze gravitacni pole se da povazovat spise za nehmatatelnou soucast hmoty, stejne jako magneticke a staticke elektricke pole, nez neco, co stoji samo o sobe. To, ze vidime hromadu kameni z individualnich sutru neznamena, ze ta hromada neni, i kdyz mechanicky velmi slabe, do urcite miry jednim objektem, nasledovne s nami, a zemi, a slunecni soustavou ...... V podstate jde o jednu jedinnou entitu, at uz Universum, ci Buh.

Z jineho konce se da rict, ze hustota gravitacniho pole je to, co pro nas dela rozdil mezi hmotou a silovymi poli s tim, ze s ta hustota je danna prave temito pritazlivymi silami o danne velikosti a s tim i strukturalnimi rozdily jak se nam jevi z nasi pozice [relativni velikosti] v teto matrici.

Ahoj, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

to Slávek

Příspěvek od Iv »

Slávku,
plně souhlasím s touto tvou hypotézou: podle mne je gravitace postranni efekt eterovych proudu,.....
Jen bych trochu doplnil takovým vzorečkem : m(hmota) = ether/rychlost vlnění , pak při vzniku hmoty dochází již ke slapovým(gravitačním) jevům, ale nemohu si pomoci a Ty to taky tvrdíš,musí zde být ten éter, jako základ všeho stvoření. Molekuly, atomy, elektrony, pozitrony atd., to jsou strašně hrubé částice, které se stvořením a podstatou hmoty (v našem Vesmíru) nemají vůbec co dočinění, jsou to jen sekundární jevy, již vytvořené hmoty.
Ahoj Iv :good:
Naposledy upravil(a) Iv dne pon 12 dub 2010 23:59, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: to Slávek

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Iv píše:Slávku,
plně souhlasím s touto tvou hypotézou: podle mne je gravitace postranni efekt eterovych proudu,.....
Jen bych trochu doplnil takovým vzorečkem : m(hmota) = ether/rychlost vlnění , pak při vzniku hmoty dochází již ke slapovým(gravitačním) jevům, ale nemohu si pomoci a Ty to taky tvrdíš,musí zde být ten éter.
Ahoj Iv :good:
Nazdar Ivane,

Nejenom to, ale ono to take resi Bohruv problem: "Kde je elektron mezi svymi obeznymi drahami svych energetickych stavu, stejne jako instantni rychlost telepatie a do jiste miry Kozyrevovych torznich poli.

Kazde vlakno gravitace, tedy aetherove vlakno, ma svoji zakladni [dominantni] vlnovou delku, mohutnost, prostorovou frekvenci a vysku. Pokud je toto vlakno nuceno zmenit svoji zakladni, nebo dominantni frekvenci, stejne jako napjata struna ji meni najednou. Jako se rekneme frekvence struny 2 meni na 4 po cele delce struny najednou, meni se frekvence vlakna aetherovych proudu po cele delce a vubec nezalezi na jeho delce. Prodela si pri tom znacnou miru zmitani se, ale zmena je nahla a nesouvisi moc s rychlosti aetherovych castic. Takze zadne nesmyslne orbity elektronu, ale radialni valencni vazby, ktere meni frekvenci.

S tim Kozyrevem a jeho astronomickym vyzkumem pozorovani hvezd v jejich [skoro] skutecnych pozicich diky "torznim polim" jenom znamena, ze zatim co svetlo [foton] je jenom lokalne dochvilny propletenec techto vlaken, sirici se ve vice mene primem smeru rychlosti ~C, vyuzivaje vsech vlaken ve sve draze, ktera jsou lokalne prakticky soubezna, jednotliva gravitacni vlakna jsou v podstate jako tkanicky, ktere mezi sebou ruzne obekty neustale tahnou. Zatim co svetlo je pretrzite, gravitacni vlakna jsou nepretrzita. Take to resi Newtonovsky problem instantni pusobnosti gravitace tak jak ji Newtonovsky system pocita, no a take tu instantni telepatii.

Je to pro nas nesmirne komplexni, ale pokud si to clovek dovede v hlave promitnout v ruznych meritcich, jako treba mapy, da se to tak nejak analogicky obsahnout.

Ahoj, Slavek.
Naposledy upravil(a) Slavek Krepelka dne úte 13 dub 2010 3:55, celkem upraveno 1 x.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

to Slávek

Příspěvek od Iv »

Slávku,
ano, tu imaginární síť si dovedu velmi dobře představit, ne tu naši M3(plošnou) , ale jako celkovou i s faktorem pro nás času a jiných prostorů. Ale, je tam to ale, myslím si, že jako nepřetržité vlákno bez pohybu(kmitu) to stále nemohu strávit. Víš, vše je v pohybu, tedy i ta základní energie (eter) o které se tady veřejně bavíme. Vše je takový pendl, od plusu zase k mínusu a to se vše opakuje dokola, tedy předpokládám, že i ta zakladní látka by měla mít tu naši známou sinusoidu. Pokud jsem pozoroval pohyb eteru kolem zapojeného vodiče, je ve spirále, tzn. že se předpokládá jeho rozkmit, jenž má pak určité interakce k procházejícímu proudu vodičem, nebo to může být také i jeho základní pohyb. Je však zajímavé, že bez proudu se pohybuje tato energie bez spirály a jde jen vodičem a na konci vyzařuje do prostoru, třeba jako hrot krystalu. Je fajn, že jsme si otevřeli tyto názory a může být vše i jinak, ale už jen volně polemizovat zde je moc dobré. Ono i záření ze Slunce obsahuje toto základní vlnění, o tom zase jindy. Dík.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: to Slávek

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Iv píše:Slávku,
ano, tu imaginární síť si dovedu velmi dobře představit, ne tu naši M3(plošnou) , ale jako celkovou i s faktorem pro nás času a jiných prostorů. Ale, je tam to ale, myslím si, že jako nepřetržité vlákno bez pohybu(kmitu) to stále nemohu strávit.
Nazdar Ivane.

Tohle je něco, co jsem řešil a snad nastínil v mé "Wave5".

http://www3.sympatico.ca/slavek.krepelka/ttf2/wave5.htm

To, že aeterické nitě nemají v podstatě kmitočet je relativní záležitost a rozhodně to neznamená, že se nedají rozkmitat. V podstatě jde o sloučení dvou relativnich analogii. Jednou jsou vlny na stojaté vodě, jako na moři, a druhou jsou stojaté vlny na řece, at už jde o meandry, nebo vlny od břehů a dna, které se sice pohybují vzhledem k tekoucí vodě, ale ne vzhledem k zemi.

Navzájem se tyto dvě perspektivy nevylučují, ale doplňují. Ono se to jenom nedá popsat všechno najednou. I takhle to připadá mnoha lidem příliš složité nesrozumitelné. Ta sinusoida tam je, stejně jako mají sinusoidu meandry řeky, akorát že se ta sinusoida moc nehýbe prostorem. Stejně je to asi spíš spirála, ale nepřekvapilo by mne, kdyby to za okolností existovalo také jako placatá vlnovka. Dalši věc je, že pokud protichůdné proudy nejsou energeticky zcela vybalancované, jejich prostorová sinusoida se nutně musí posunovat směrem ke "zdroji" větší energie. To by v podstatě zase muselo mít za následek vzájemnou přitažlivost.

Celá ta sít se dá rozechvět například radiovými signály, jako hladina rybníka vhozením kamene. Takže náhle máme v té síti další vlny, tentokrát nikoliv prostorově statické, ale cestující sítí. To samozřejmě zase ovlivňuje ty toky. Z toho pak vyplývá, že rychlost světla a radiových vln je dána lokálním pnutím v této gravitační síti a má málo společného s nějakými vlastnostmi fotonu. Take to znamená, že universální konstantní rychlost světla je pověra, stejně jako je pověra, že foton se neunavuje a nečervená až do černa na své pouti vesmírem. (A hned je po Velkém Třesku Plesku) Te foton nutně odevzdává část své počáteční energie gravitační síti, což se po ní rozlehá jako aeterická informace o jeho postupu. (A hned jsme u kvantové strašárny pana Boehma)

Tady do toho má co mluvit zmíněný Bruce Cathie. Odvedl vynikající práci kalkulací závislosti rychlostí světla na lokální "hustotě" gravitační sítě. Hádám, že v Češtině od něj nic nebude, ale v Anglině mám od něj dvě věci: "The Energy Grid" a "The Harmonic Conquest of Space." Pokud od něj v Češtině něco vyšlo, vřele doporučuji. Jsou v tom zamotáni také ufóni, ale od Cathieho to beru. Na internetu je většinou sajrajt.

Takže, ten komponent o kterém mluvíš, je v tom také. Ta vlakna zprostředkovávají postupné vlnění světla, postupné vlnění rádiových vln, nějaké to přičné vlnění stejně jako prostorově statické vlny proudění aeterovych částic. Trochu se to snad dá přirovnat k vzájemné existenci mořských proudů meandrujících oceány, na jejichž hladině se čeří vnky. Ten poměr v mohutnosti je v aetheru obráceně, ale ta ko-existence tam je také. No a byvše u těch oceánských, nezbývá mi než podotknout, že co jesti Sargasovo Moře Atlantickému Oceánu a jeho proudění, je blízkému vesmíru a nějakému velkému proudu (svazku) aetherového proudění Mlečná Dráha.

Pokud se vrátím k magnetismu, pokud se nečemu, jako třeba kusu magnetu podaří z těch aetherických vlákének umotat v podstatě fotonové lano, máme tady daleko silnější pole magnetické, které se už také dokáže zamotat do toho, čemu říkáme hmota. Nicméně, i z těhto lan pořád trčí spojovací "chlupy" aetherických proudů.

Ahoj, Slavek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Věda

Příspěvek od martin11 »



... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Klub přátel WM Magazínu - http://www.mwm.cz“