akorduv seznam nefunkčních nápadu

Poznatky, nápady, myšlenky...
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Pozdrav z první linie :)

Příspěvek od Akord »

lajos píše:..... prosím neházet do popelnice, pokud někdo trochu víc neprověřil tu přechodovou špičku při přepínání prodlouženého mrtvého bodu mezi pulzama, s Metglasem a magnetem, nebo jinak.
Meg není o Metglasu, o magnetických materiálech toho budu nejspíš vedet o dost víc, než tvurce Megu. Amorfní magnetické materiály jsem doma mel a vím, jak se chovají. Už se tu ve vláknu jednou lhalo, a víc se nebude, reč není o magnetickém materiálu, nebo jakési fiktivní špičce, ale o merení výkonu, které korektne neprobehlo. Žádné stovky fungujících megu neexistují, naopak od neanonymních lidí pouze stížnosti. Celý Meg je jenom pokus jak vtlouct lidem nauku o magnetismu a magnetických materiálech behem večera(k tomu ješte falešnou), kdežto to normálne trvá pár let. Podle toho to i tak vypadá, ti megoví lidé nerozumí ani základním pojmum, jakápak debata s nima. Prechodová špička, mrtvý bod a jeho prepínání jsou nesouvisející pojmy co se týče merení získaného výkonu.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Pozdrav z první linie :)

Příspěvek od lajos »

Akord píše:
lajos píše:..... prosím neházet do popelnice, pokud někdo trochu víc neprověřil tu přechodovou špičku při přepínání prodlouženého mrtvého bodu mezi pulzama, s Metglasem a magnetem, nebo jinak.
Meg není o Metglasu, o magnetických materiálech toho budu nejspíš vedet o dost víc, než tvurce Megu. Amorfní magnetické materiály jsem doma mel a vím, jak se chovají. Už se tu ve vláknu jednou lhalo, a víc se nebude, reč není o magnetickém materiálu, nebo jakési fiktivní špičce, ale o merení výkonu, které korektne neprobehlo. Žádné stovky fungujících megu neexistují, naopak od neanonymních lidí pouze stížnosti. Celý Meg je jenom pokus jak vtlouct lidem nauku o magnetismu a magnetických materiálech behem večera(k tomu ješte falešnou), kdežto to normálne trvá pár let. Podle toho to i tak vypadá, ti megoví lidé nerozumí ani základním pojmum, jakápak debata s nima. Prechodová špička, mrtvý bod a jeho prepínání jsou nesouvisející pojmy co se týče merení získaného výkonu.
Souhlasím že mrtvý bod nesouvisí s měřením získaného výkonu, to jsem taky neapeloval. Je jasné že hodně lidí zabývající se s Megem o dost věcí nemá ani páru. Co by mělo fungovat s Metglasem na desítkách kHz, mělo by z podstaty fungovat i na C jádru (nebo na feritu) kolem 1kHz(na feritu i na vyšších frekvencích).
Navíc mně žerou s tím kilovoltovým výstupem a pak že úsporka s tím svítí-to je fakt pro diletanty. Mělo by to fungovat i při převodu z 12 na 12V a pak hezky zatěžovat s žárovkou do aut.


Mailen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 18 pro 2008 23:13
Bydliště: Severní morava

Keg

Příspěvek od Mailen »

Mě by jenom tak mimochodem zajímalo, když už jsou ty věci funkční a patentované, proč to nikdo nevyrábí, kdyby mi to fungovalo tak bych se mohl vysrat na nějaké patenty a autorská práva, šlo by mi hlavně o to rozšířit je mezi obyčejné lidi. KEG od Alberta Moliny funguje a pokud to nikoho netrklo tak je to jen o posunutých fázích, jak z výstupu tak potřebných k zacyklení.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Keg

Příspěvek od lajos »

Mailen píše:Mě by jenom tak mimochodem zajímalo, když už jsou ty věci funkční a patentované, proč to nikdo nevyrábí, kdyby mi to fungovalo tak bych se mohl vysrat na nějaké patenty a autorská práva, šlo by mi hlavně o to rozšířit je mezi obyčejné lidi. KEG od Alberta Moliny funguje a pokud to nikoho netrklo tak je to jen o posunutých fázích, jak z výstupu tak potřebných k zacyklení.
Tak že ty máš funkční KEG???


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Keg

Příspěvek od martin11 »

Mailen píše:Mě by jenom tak mimochodem zajímalo, když už jsou ty věci funkční a patentované, proč to nikdo nevyrábí, kdyby mi to fungovalo tak bych se mohl vysrat na nějaké patenty a autorská práva, šlo by mi hlavně o to rozšířit je mezi obyčejné lidi. KEG od Alberta Moliny funguje a pokud to nikoho netrklo tak je to jen o posunutých fázích, jak z výstupu tak potřebných k zacyklení.
....kurňa...prosím tě namaluj to....jak tam posouváš fáze...a jak to je zycyklovaný.... :idea: ..já na tom ležím už několik let...a ne a ne a ne mě to trknout....dííííík martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

:)

Příspěvek od PeTr1 »

Když to máš tak to vokáááááááž


Mailen
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 18 pro 2008 23:13
Bydliště: Severní morava

?

Příspěvek od Mailen »

Mám to vyzkoušene virtuálně v programu QuickField a viděl jsem video z patentové komise a žádny podvod? No nevím asi jsem slepý ale nic, co by podvodu naznačovalo. Nemám přístup k 3fázovému zdroji aby se to dalo startnout. Kdyby někdo věděl o nějakém levném řešení jak udělat 3 fáze z 1 pomocí nějaké jednoduché elektroniky tak to sem dejte. Jinak po pruchodu proudu cívkou je napětí poněkud někde jinde než na začátku a v tom je celé tajemství. Nebo je to naopak :-)) Jeho stránky: http://givetheplanetachance.com/index.html a video které už nikde nejde najít,tak jsem ho nahrál: http://www.ulozto.cz/6759708/energyco-3gp : použijte VM player nebo něco podobného je to v 3gp.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

upozornení

Příspěvek od Akord »

Mailen, nepište nic takové o Quickfieldu, stavím se, že neumíte v nem porádne definovat ani okrajové podmínky, a materiály, když nejdete k veci.

Dále máte nejasnosti v komplexním prenosu energie v 3fázové soustave, jinak by jste vedel, že neexistuje jednoduchá elektronika, co udelá 3fáze z jedné, aniž by jste nemusel pamatovat na jalové zatížení. Neco jako 3fázový generátor a za nima NF zesilovače na to nestačí. NF zesilovač jalovou zátež neumí, a reproduktor není prvek, ve kterém pri jeho normální funkci prevažuje indukčnost nad odporem.

Dále MEG není o není o napetí a cívce, ale o správném merení, odkazuji na Merení MEG v této téme níže. Pokud neumíte merit, a nemáte konkrétní informace o svém produktu, tak v tomhle vlákne nemáte duvod tvrdit neco zpusobem, že víte o nečem funčním. Porušujete tím zde lokálne definovaná pravidla v mém vláknu. Nelinkujte mi sem vecne nesouvisející odkazy, pokud sám neumíte argumentovat, jinak to príšte mažu.


jklasdf
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 22 led 2011 22:58

Re: magnetická koule

Příspěvek od jklasdf »

martin11 píše:Akord zdravím.....mám také takový seznam...jsem rád, že nejsem sám....
...tak přispěju také zrnkem.....MONOMAGNETICKÁ KOULE.....t.zn jeden pol vně a druhý uvnitř.. :idea: ...zdraví martin11 :lol:
Náhodou jsem narazil na tento příspěvek. Jestli je to myšleno tak, že takový magnet nejde vyrobit, tak je to pravda jenom napůl.

Jdou vyrobit jednotlivé osminy té koule, které se potom slepí (síla lepidla v tahu je omezená). Sice by se časem magnetismus zmenšoval, protože budou póly proti sobě, ale na udělání nějakého pokusu to postačí.
Naposledy upravil(a) jklasdf dne pon 31 led 2011 7:45, celkem upraveno 1 x.


jklasdf
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: magnetická koule

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jklasdf píše: Jdou vyrobit jednotlivé čtvrtiny té koule, které se potom slepí (síla lepidla v tahu je omezená). Sice by se časem magnetismus zmenšoval, protože budou póly proti sobě, ale na udělání nějakého pokusu to postačí.
Pane, až si to uděláte, zjistíte, že je to vše nějak jinak. Dostanete na kouli velice zajímavý vzorek magnetismu na spojích, ale jednopólová koule z toho nebude. Garantuji. Piliny, tedy železné, Vám to krásně namalují.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

malý dárek k velikonocím

Příspěvek od Akord »

K odkazu, co se čerstve objevil v magnetické části fóra :


Jde o exhibici lháru a podvodníku. Baterii mohou mít ukrytou kdekoli včetne rotoru. Vypínač také, včetne magnetického. V dobe výkonných baterií, které jsou schopny napájet i vrtulník, bezkontaktních čidel a elektroniky to není žádné prekvapení ani pro zatím podprumerného, ale neteoretizujícího elektronika.

No a drvivé vetšine okouzlujících magnetických motoru na youtube se dodává energie vzdalováním, nebo otáčením ruky s pomocným magnetem, nebo magneticky vodivým predmetem.
To už vydatnejší je elektrárna s bežící krysou, nežebych to ale uznával.


Odpovědět

Zpět na „Akord“