A je to jen Vaše...

Pravidla, aktuální info a finanční příspěvky na chod fóra
Odpovědět
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové forum

Příspěvek od 1220 »

aNONym píše:
1220 píše:Počet moderátorů je zatím značný ale jejich aktivita tam nulová a tady ???
Spěte blaze. ;)
Je třeba házet všechny do jednoho pytle? ;) Non

Pokud chceš, Ti bude moderátorské právo přiděleno a můžeš nám směle hukázat, jak se to dělá. :D

:lol:
dyť jsem tam nějaký témata už dal, ale nikdo další tam nepřišel
Hulákám zde ano :oops: a nikoli kvůli právu, ale kvůli počtu , ale vůbec jsem se moderátorstvím zatím :ethink: zabývati nehodlal :idea:
Vždyť já jsem takový embryo, které nenaprogramuje ani PIC, natožpak takové rozlehlé forum :roll:
Proč se ozývá ten na kterého nebylo namířeno netuším. Proč se neozývají Ti kteří tu nejsou to už taky nevím a vůbec :(
Asi je vše dobře, méně je více.Holt nejsou lidi.
K.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Upřesnění...

Příspěvek od rival »

Malé upřesnění k testovacímu fóru. Toto fórum skutečně slouží jen k otestování, případně k výměně názorů ohledně jeho vylepšení a později bude smazáno. Databáze informací stávajícího fóra bude zachována, pouze bude zbavena balastu. Vlastně dojde k tomu, že toto naše fórum dostane nový kabát. Pravděpodobně bude vytvořeno i přehlednější rozčlenění některých částí fóra (zdraví, relax apod.). Také bude instalována nová verze chatu a dojde k jeho oživení. Budeme na něm pořádat pravidelné online diskuze na jednotlivá témata, včetně zdraví a aktuálního dění u nás i ve světě. V neposlední řadě bude vytvořen na základě získaných zkušeností "Etický kodex fóra". Od jeho zavedení si slibuji rychlé a jasné řešení případných konfliktních situací. Taktéž moderátoři budou mít jasně vymezené pravomoci, které se pak budou striktně dodržovat. Myslím si, že určitý řád a pravidla vzájemné komunikace nám pomohou v udržování tohoto našeho Internetového domova. I nadále platí, že každý nový příchozí s "dobrou vůlí" a chutí spolupracovat, zde vždy byl, je a bude vítán.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Upřesnění...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Rival píše:Malé upřesnění k testovacímu fóru. Toto fórum skutečně slouží jen k otestování, případně k výměně názorů ohledně jeho vylepšení a později bude smazáno. Databáze informací stávajícího fóra bude zachována, pouze bude zbavena balastu. Vlastně dojde k tomu, že toto naše fórum dostane nový kabát. Pravděpodobně bude vytvořeno i přehlednější rozčlenění některých částí fóra (zdraví, relax apod.). Také bude instalována nová verze chatu a dojde k jeho oživení. Budeme na něm pořádat pravidelné online diskuze na jednotlivá témata, včetně zdraví a aktuálního dění u nás i ve světě. V neposlední řadě bude vytvořen na základě získaných zkušeností "Etický kodex fóra". Od jeho zavedení si slibuji rychlé a jasné řešení případných konfliktních situací. Taktéž moderátoři budou mít jasně vymezené pravomoci, které se pak budou striktně dodržovat. Myslím si, že určitý řád a pravidla vzájemné komunikace nám pomohou v udržování tohoto našeho Internetového domova. I nadále platí, že každý nový příchozí s "dobrou vůlí" a chutí spolupracovat, zde vždy byl, je a bude vítán.
+1 :good:

S laskavým pozdravem, Slávek. :hip:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Rival!!!!

Příspěvek od Mim »

Domnívám se že bys měl zasáhnout, protože to opravdu hraničí s těžkým poškozováním ivanova jména a přínosu. Dříve jsi to udělal, když například někdo použil gewův pozměněný nick.
Jak se může tedy dnes někdo zaregistrovat jako "schizofrenickej Ivan" a projít mu to? Osobně si myslím, že jsi hrubě podcenil řízení tohohle fóra a dříve se hrubé urážky netolerovaly.
Přeber si to jak chceš, ale Ivana a ostatní jsi vyhnal i TY.
Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re Rival!!!

Příspěvek od sano »

Ahoj Rival,
v prvom rade by sme si mali ujasniť, že sme amatéri. Toto fórum určite potrebuje ďalších odborníkov, aj menežérov. Keďže nedisponujeme veľkými peniazmi uskromnili sme sa a fórum držíme svojimi príspevkami. Niekdo len informáciami, niekdo aj finančne. Je malý zázrak, že nám to funguje. To že sa fórum udržalo, rozkvitá, stalo sa zdrojom dôležitých informácií a spolupráce, za toto som ja osobne vďačný aj tebe Rival, aj všetkým, ktorý prispievajú svojou troškou do mlyna.

Určite všetko na tomto fóre nie je dokonalé. Ale je základňou spolupráce a pomoci, minimálne na úrovni výmeny informácií.
Ivan si podľa môjho mienenia si nezaslúži takéto osočovanie. V období, keď sa na fóre ešte len tápalo, bol prvý, kto pochopil ako funguje voľná energia a naučil to aj druhých. Pokiaľ mám informácie, tak naďalej vedie svoju skupinku. Držím palce.
Pre toto a mnohé iné si toto fórum cením a všetkých, ktorí s dobrým úmyslom doňho prispievajú si vážim. Všetko ostatné je nepodstatné.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Další vývoj fóra

Příspěvek od rival »

Připravují se veliké změny, které bez spolupráce a zapojení ostatních členů nejsou možné. Především musím říci, že i já jsem jen člověk... Poslední dva měsíce sem musel řešit neodkladné pracovní záležitosti, které mi vzaly téměř veškerý můj volný čas. Nyní se situace již zklidnila a mohu se opět věnovat našemu fóru.

Znovu žasnu nad tím, co se zde děje. Žasnu nad lidskou zlobou a fanatickou nenávistí, která se projevuj opětovným napadáním a urážením některých členů fóra. Hon na Iv je toho zářným příkladem. Výsledkem je jeho odchod z našich řad... Pro tyto energie jsem fórum nezakládal. Docházím tedy k závěru, že má shovívavost již není ku prospěchu fóra a je načase změnit přístup.

Rád bych Vás všechny požádal o aktivní spolupráci. Jako základ pro další smysluplné pokračování fóra vidím vybudování silného moderátorského týmu. Přál bych si, aby každá tématicky rozdělená část fóra měla aspoň jednoho svého moderátora, který ji bude spravovat. Některé části již své moderátory mají, na ty ostatní musíme společně moderátory najít. Je to práce mnohdy nevděčná, ale nesmírně důležitá a smysluplná. Budu vděčen za každou jednotlivou SZ (soukromou zprávu) k této problematice. Máte-li chuť a chcete-li věnovat část svého volného času rozvoji fóra jak moderátor či moderátorka, tak mne prosím obratem kontaktujte.

Tolik jen v krátkosti... Další podrobnosti o chystaných změnách probereme na srazu a následně i zde v tomto tématu.


rival - živý člověk
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Další vývoj fóra

Příspěvek od NAVAR »

Rival píše:Připravují se veliké změny, které bez spolupráce a zapojení ostatních členů nejsou možné. Především musím říci, že i já jsem jen člověk... Poslední dva měsíce sem musel řešit neodkladné pracovní záležitosti, které mi vzaly téměř veškerý můj volný čas. Nyní se situace již zklidnila a mohu se opět věnovat našemu fóru.

Znovu žasnu nad tím, co se zde děje. Žasnu nad lidskou zlobou a fanatickou nenávistí, která se projevuj opětovným napadáním a urážením některých členů fóra. Hon na Iv je toho zářným příkladem. Výsledkem je jeho odchod z našich řad... Pro tyto energie jsem fórum nezakládal. Docházím tedy k závěru, že má shovívavost již není ku prospěchu fóra a je načase změnit přístup.

Rád bych Vás všechny požádal o aktivní spolupráci. Jako základ pro další smysluplné pokračování fóra vidím vybudování silného moderátorského týmu. Přál bych si, aby každá tématicky rozdělená část fóra měla aspoň jednoho svého moderátora, který ji bude spravovat. Některé části již své moderátory mají, na ty ostatní musíme společně moderátory najít. Je to práce mnohdy nevděčná, ale nesmírně důležitá a smysluplná. Budu vděčen za každou jednotlivou SZ (soukromou zprávu) k této problematice. Máte-li chuť a chcete-li věnovat část svého volného času rozvoji fóra jak moderátor či moderátorka, tak mne prosím obratem kontaktujte.

Tolik jen v krátkosti... Další podrobnosti o chystaných změnách probereme na srazu a následně i zde v tomto tématu.
Dotaz, Návrh, Prosba...

Buď Zdráv Rivale,

Člověk přileze v celeku spokojenej po víkendu a jak tak zjišťuji blbství kosí řady členů fóra, čemuž se ani nedivím.
Vím že máš hodně práce jako každý jiný, ale připojím se s návrhem.

Co kdyby byla povolena cenzura nevhodných příspěvků, samozřejmě že demokratická cenzura a každý příspěvek vy měl tlačítko „označit tento příspěvek jako nevhodný“.
Po dosažení jistého počtu „nevhodnosti by na tento příspěvek byl upozorněn admin či by se automaticky smáznul. S poznámkou „nevhodný příspěvek byl smazán apod.“ aby dotyčný věděl že přestřelil.
Ten kdo bude mít „X“ nevhodných příspěvků = ban.

Měj se

Ještě bych to dodatečně doplnil a to se trefím i sám do sebe.
Kolikrát jsem ve vláknech něco hledal. Na začátku fóra tam ještě byly informace hutnější, poslední dobou je to však řídké díky balastu (off topic + hádanice). Teď něco pročíst, tak to je na půl dne.
Takže doporučuji i řešení Off-Topic příspěvků, třeba způsobem jak jse uvedl výše.
Naposledy upravil(a) NAVAR dne úte 10 kvě 2011 7:36, celkem upraveno 1 x.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Další vývoj fóra

Příspěvek od chiq »

Tiež pridám jednu verejnú pripomienku, návrh - Kedy je vyjadrovanie urážlivé, pozná KAŽDÝ slušne vychovaný človek. Preto príspevky urážlivé BEZ akéhokoľvek faktického prínosu k téme mazať OKAMŽITE. Príspevky urážlivé ale aspoň s malým prínosom k problematike mazať podmienečne, teda dať autorovi napr. 24 hodím na opravu príspevku. AK nezareaguje - mazať. Po troch urážlivých príspevkoch zmazaných adminom - ban.


eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

Re: Další vývoj fóra

Příspěvek od eXiT »

Souhlasím s chiq


Věř, však komu věříš, měř.
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Další vývoj fóra

Příspěvek od Elektro »

chiq píše:Tiež pridám jednu verejnú pripomienku, návrh - Kedy je vyjadrovanie urážlivé, pozná KAŽDÝ slušne vychovaný človek. Preto príspevky urážlivé BEZ akéhokoľvek faktického prínosu k téme mazať OKAMŽITE. Príspevky urážlivé ale aspoň s malým prínosom k problematike mazať podmienečne, teda dať autorovi napr. 24 hodím na opravu príspevku. AK nezareaguje - mazať. Po troch urážlivých príspevkoch zmazaných adminom - ban.
Veľmi dobre vystihnuté. A v novom fóre by som zaviedol platené členstvo, aby tí, čo si chcú masturbovať svoje egá, to nemali len tak jednoducho zadarmo. Myslím si, že neplatené členstvo je doslova pozvánka pre takéto indivíduá. Treba im to trochu sťažiť. Pre neregistrovaných povoliť vstup do všeobecnej časti fóra bez možnosti prispievať (len na čítanie). Špecializované časti fóra len pre registrovaných platiacich členov, plus chiq-ov návrh.
Želám príjemný večer


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

placené členství

Příspěvek od laik »

Zdravím
Dovolím si nesouhlasit z návrhem placeného členství...podle mě je to nefér vudči lidem co bud na to nemají, nebo jsou nově příchozí a toto je hned v začátku odradí...potom by jsme tu postupně vymřeli, protože nikdo nový by nás nenavštívil......
a případně nenadnesl nové myšlenky a nápady......
jo udělat max.třeba placenými některé skryté části fora......
Myslím že dobrovolné placení je dobré a každý dá dle uvážení a je to svobodné.....
možná bych paušálně zpoplatnil spíš možnost vkládat reklamní odkazy na své produkty či stránky.....
např. jako jsou ty moje na mastičky a pod. produkty....
Ale určitě nemá zpoplatnění moc vliv na množství prudičů.....pokud to bude třeba stovka je to pár korun i pro vysírky...
spíš bych to vyděl na blokování přímo ip adresy ....... blokovat nick nemá totiž pražádný význam......prudič používá max. jeden počítač doma možná max.v práci a to se dá myslím bloknout ne?.....pokud to jde u emailu ???....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: placené členství

Příspěvek od Palo »

laik píše:Dovolím si nesouhlasit z návrhem placeného členství...
Ono by to šlo možná ešče efektivněji...

Holt kdyby někdo nekoho s®al, tak ten druhý by nahodil hlasování, esi má dotyčný přispět "členským poplatkem". On by sám hlasovat třebas nemohl, jen ostatní. Takže by platili pouze egoisti, co by většinu nasírali. Taková placená drzost ;) Když nezaplatí, zamezení přihlášení z IP adresy třebas na půl roku...

Kdyby to nešlo, jsem pro zaplacení členského poplatku. Ale má to háček... Když zaplatí všichni všetně egoistů, tak když zaplatí právě ten egoista, tak ho nebudete moci vyhodit, páč právě zaplatil poplatek a má právo tu prudit.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: placené členství

Příspěvek od Elektro »

Palo píše:
laik píše:Dovolím si nesouhlasit z návrhem placeného členství...
Ono by to šlo možná ešče efektivněji...

Holt kdyby někdo nekoho s®al, tak ten druhý by nahodil hlasování, esi má dotyčný přispět "členským poplatkem". On by sám hlasovat třebas nemohl, jen ostatní. Takže by platili pouze egoisti, co by většinu nasírali. Taková placená drzost ;) Když nezaplatí, zamezení přihlášení z IP adresy třebas na půl roku...

Kdyby to nešlo, jsem pro zaplacení členského poplatku. Ale má to háček... Když zaplatí všichni všetně egoistů, tak když zaplatí právě ten egoista, tak ho nebudete moci vyhodit, páč právě zaplatil poplatek a má právo tu prudit.
S tým plateným členstvom som to myslel tak, že pri žiadosti o členstvo, by žiadateľ musel odsúhlasiť riadne priložené pravidlá fóra. V prípade porušenia pravidiel Ban a v prípade hrubého porušenia ukončenie členstva bez nároku na vrátenie členského príspevku. Pravidlá fóra je potrebné vypracovať za pomoci právnika (jednoznačné formulácie) tak, aby ich nebolo možné beztrestne obchádzať, alebo napádať priamo pravidlá. Etický kódex je podľa mňa na prudičov málo, lebo im nejde ani o etiku, ani o základnú slušnost pri ich vyjadrovaní sa k názorom a postojom iných ľudí.
Želám príjemný deň


Hľadajme možnosti ako sa to dá a nie ako sa to nedá.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: placené členství

Příspěvek od poota »

Pořád si myslím, že je nejjednodušší už při registraci upozornit na to, že členství může být kdykoli a to i bez udání důvodu pozastaveno a nebo i zrušeno, pokud tak administrátor uzná za vhodné.
Na vychytralé a slušné, nicméně rozvracení fóra se totiž jen velice těžko dá napasovat nějaké pravidlo, protože rozbíječ se kdykoli může hájit tím, že píše pouze svoje názory a na to má právo. Takže ano, má na to právo, ale s tím, že si za ně případně také ponese následky.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: už aby to bylo...

Příspěvek od rival »

Došlo k překročení zaplacené kvóty 7,5 GB pro fórum a následně k této chybě. Byl jsem nucen promazat některé duplikované přílohy v SZ. Nyní by to již mělo být v pořádku. V brzké době bude nutné přikoupit další webový prostor...


rival - živý člověk
Odpovědět

Zpět na „Úvodní informace“