vyvíječové desky - jednoduše

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
vilik
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 29 led 2007 17:27
Bydliště: Karlovy Vary

vyvíječové desky - jednoduše

Příspěvek od vilik »

Zdravím všechny,tak tedy taky přispěji troškou do mlýna.Protože mám na tyto věci
opravdu málo času (živím se prací jako asi všichni zde),radši popřemejšlím, abych
se moc nenadřel.Takže - rovné desky jsem použil plotny ze starých harddisků -
jsou fakt dost rovný a maj stejný rozměry (teda mimo tloušťky),průměr díry od
unašeče je také stejný - plotna se dá navléknout na cívku od vypotřebované
cínové pájky a mezery mezi plotnami se vymezí gumičkami(já použil řemínek
správného průřezu pro magneťák nebo video , rozstříhal a slepil na požadovaný
rozměr vteřiňákem).No, já myslím ,že by to pomohlo pro jednoduchost a všichni
pro testování máme stejné rozměry.Snad to z těch skromných fotek z mobilu pochopíte.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Plotny

Příspěvek od Collodi »

Cau Vilik.
Koukej, dobrej nápad, ale skus si na netu zjistit z čeho všeho jsou ty plotny vyrobený...(jestli jsou vůbec vodivý...)
Budeš mít vyvíječ plnej sraček, přestane tě to bavit(estli sem tě teda teď neodradil ja... :roll: ), hodiš to do popelky a nic...
Řiď te se radama lidí co s tím mají víc skušeností jak vy (začátečníci).ještě připomenu-čtěte celý fórum, snažte se to pochopit(ne jen to prostě bezducha přečist) a pak teprve přispívejte.Jinak doslova brzdíte chod fora. To ted neni na tebe Viliku, to je pro všechny(i pro ty co si to už jednou přečetli... ;) ).
Sehnat nerez elektrody je problem, to jo. Ale pak mate aspon nadeji na uspech... :!:


vilik
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 29 led 2007 17:27
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Plotny

Příspěvek od vilik »

Collodi píše:Cau Vilik.
Koukej, dobrej nápad, ale skus si na netu zjistit z čeho všeho jsou ty plotny vyrobený...(jestli jsou vůbec vodivý...)
Budeš mít vyvíječ plnej sraček, přestane tě to bavit(estli sem tě teda teď neodradil ja... :roll: ), hodiš to do popelky a nic...
Řiď te se radama lidí co s tím mají víc skušeností jak vy (začátečníci).ještě připomenu-čtěte celý fórum, snažte se to pochopit(ne jen to prostě bezducha přečist) a pak teprve přispívejte.Jinak doslova brzdíte chod fora. To ted neni na tebe Viliku, to je pro všechny(i pro ty co si to už jednou přečetli... ;) ).
Sehnat nerez elektrody je problem, to jo. Ale pak mate aspon nadeji na uspech... :!:
Zdravím Collodi,
Je mi to jasný, toto fórum mám opravdu přečtený, jsem tu úplně od začátku, několik let sleduju Gewovo stránky a aktivně si vyhledévám na netu, takže ledaccos o tom vím(vím,že nic nevím).Ten můj návrh je o tom,že jsou jednotný rozměry desek,jednoduchá montáž ,lehce se dají měnit mezery mezi deskama,počet desek a tak.Nicméně samozřejmě se to nedá srovnávat s nerezem (tyto jsou taky nemagnetické a dobře vodí),spíš jsem to sem dal,aby začátečníci měli něco jednoduchého pro počáteční pokusy (holt to budou muset časteji čistit),pro sledování vývinu plynu a laborování bez větších počátečních investicí to bude stačit.


Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

2 Vilik

Příspěvek od Collodi »

OK. :esilenced:
uz mlcim... :lol:

jen se zeptam. zajimalo by me jakej maj ty plotny odpor( ja takhle zadnej rozbitej hadr nemam takze si to ani zmerit nemuzu...)
myslim estli mi nekdo nezmeri merakem odpor mezi 5 cm vzdalenejma bodama na ty plotne... :roll:


vilik
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 29 led 2007 17:27
Bydliště: Karlovy Vary

Re: 2 Vilik

Příspěvek od vilik »

Collodi píše:OK. :esilenced:
uz mlcim... :lol:

jen se zeptam. zajimalo by me jakej maj ty plotny odpor( ja takhle zadnej rozbitej hadr nemam takze si to ani zmerit nemuzu...)
myslim estli mi nekdo nezmeri merakem odpor mezi 5 cm vzdalenejma bodama na ty plotne... :roll:
Tý vogo,
tak jsem to měřil - když je nová : má to NEVODIVEJ POVRCH !!!!!!!!!!!!!!!!
no vidíš,to mne nenapadlo !!! No jenže:kdy jsem to zkoušel BYL TAM ZCELA NORMÁLNÍ ŠUMÁK !!!! a to na celých plochách !!!! Na deskách z asi duralu je nanesena vrstva magnetického materiálu - ta vrstva je velmi slabá a dá se lehce propíchnout měřicím hrotem a apak je tam nula nula nic,no prostě hliníková slitina.Při provozu se ta magnetická vrstva velmi rychle rozpustí a je potřeba to opláchnout.Samozřejmě je toho ten náš známej "bordel".Tak mě tak napadá z pokusů s těma VN elektrodama,jetli stojí za to,prozkoumat ,jak se to VN bude chovat ne odizolované elektrodě - rozuměj třeba nanesená vrstva epoxidu.???


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: 2 Vilik

Příspěvek od tbest »

vilik píše:
Collodi píše:OK. :esilenced:
uz mlcim... :lol:

jen se zeptam. zajimalo by me jakej maj ty plotny odpor( ja takhle zadnej rozbitej hadr nemam takze si to ani zmerit nemuzu...)
myslim estli mi nekdo nezmeri merakem odpor mezi 5 cm vzdalenejma bodama na ty plotne... :roll:
Tý vogo,
tak jsem to měřil - když je nová : má to NEVODIVEJ POVRCH !!!!!!!!!!!!!!!!
no vidíš,to mne nenapadlo !!! No jenže:kdy jsem to zkoušel BYL TAM ZCELA NORMÁLNÍ ŠUMÁK !!!! a to na celých plochách !!!! Na deskách z asi duralu je nanesena vrstva magnetického materiálu - ta vrstva je velmi slabá a dá se lehce propíchnout měřicím hrotem a apak je tam nula nula nic,no prostě hliníková slitina.Při provozu se ta magnetická vrstva velmi rychle rozpustí a je potřeba to opláchnout.Samozřejmě je toho ten náš známej "bordel".Tak mě tak napadá z pokusů s těma VN elektrodama,jetli stojí za to,prozkoumat ,jak se to VN bude chovat ne odizolované elektrodě - rozuměj třeba nanesená vrstva epoxidu.???
Taky jsem to měřil, ukazuje ni to :00,3 ohm stejně jako u duralu. Musel jsem to ale proškrábnout. Ten povrch fakt nevodí. Jinak rozměry: 95 x 25 x 1,25mm. K tomu epoxidu - mám strach, že bysme měli další chemikálie v nádobě a taky bránili bublinkám v odchodu.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Vilík

Příspěvek od Iv »

Smazáno
Naposledy upravil(a) Iv dne pon 15 říj 2007 21:01, celkem upraveno 1 x.


Návštěvník

Re: 2 Vilik

Příspěvek od Návštěvník »

tbest píše:
vilik píše:
Collodi píše:OK. :esilenced:
uz mlcim... :lol:

jen se zeptam. zajimalo by me jakej maj ty plotny odpor( ja takhle zadnej rozbitej hadr nemam takze si to ani zmerit nemuzu...)
myslim estli mi nekdo nezmeri merakem odpor mezi 5 cm vzdalenejma bodama na ty plotne... :roll:
Tý vogo,
tak jsem to měřil - když je nová : má to NEVODIVEJ POVRCH !!!!!!!!!!!!!!!!
no vidíš,to mne nenapadlo !!! No jenže:kdy jsem to zkoušel BYL TAM ZCELA NORMÁLNÍ ŠUMÁK !!!! a to na celých plochách !!!! Na deskách z asi duralu je nanesena vrstva magnetického materiálu - ta vrstva je velmi slabá a dá se lehce propíchnout měřicím hrotem a apak je tam nula nula nic,no prostě hliníková slitina.Při provozu se ta magnetická vrstva velmi rychle rozpustí a je potřeba to opláchnout.Samozřejmě je toho ten náš známej "bordel".Tak mě tak napadá z pokusů s těma VN elektrodama,jetli stojí za to,prozkoumat ,jak se to VN bude chovat ne odizolované elektrodě - rozuměj třeba nanesená vrstva epoxidu.???
Taky jsem to měřil, ukazuje ni to :00,3 ohm stejně jako u duralu. Musel jsem to ale proškrábnout. Ten povrch fakt nevodí. Jinak rozměry: 95 x 25 x 1,25mm. K tomu epoxidu - mám strach, že bysme měli další chemikálie v nádobě a taky bránili bublinkám v odchodu.
No,já myslím, že u normální elýzi to vzniká na povrchu vodivé desky,to je v pořádku,ale jak to,že to šumí i když je tam ještě nevodivý povrch ???Leda-že by se napětím 12V povrch elektricky prorazil a začal vodit.Tomu moc nevěřím.Asi to bude o tom,že tak malá vrstva dielektrika udělá docela dobrý napěťový spád vůči velikosti schluků molekul.To si říká o otestování !!!


vilik
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 29 led 2007 17:27
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Pro Vilík

Příspěvek od vilik »

Anonymous píše:
Iv píše::devil: :enaughty:
Tak povídej
Sorry,ten anonym jsem já - Vilík,ňák jsem nebyl přihlášenej,či co.

EDIT: Ten Tvůj anonymní příspěvek jsem tedy smáznul (je vlastně nahoře v citaci).

Rival


Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Epoxid

Příspěvek od Collodi »

Lakování elektrod tu uz bylo diskutované ...
K žádnému kladnému závěru to nedospělo..
Jen vím, že Mayer používal(to už tu taky bylo řečeno) lagované tyče jako elektrody.

Nevím navíc přoč zbytečně zvyšovat odpor VN elektrody?


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Epoxid

Příspěvek od Merlin »

Collodi píše:Lakování elektrod tu uz bylo diskutované ...
K žádnému kladnému závěru to nedospělo..
Jen vím, že Mayer používal(to už tu taky bylo řečeno) lagované tyče jako elektrody.

Nevím navíc přoč zbytečně zvyšovat odpor VN elektrody?
Nalakovaná elektroda toho mění dost.... z takových elektrod pak vzniká kondenzátor. Rusové mají na elektrodách vrstvičku porézní keramiky... proč asi?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
vilik
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 29 led 2007 17:27
Bydliště: Karlovy Vary

Re: Epoxid

Příspěvek od vilik »

gewo píše:
Collodi píše:Lakování elektrod tu uz bylo diskutované ...
K žádnému kladnému závěru to nedospělo..
Jen vím, že Mayer používal(to už tu taky bylo řečeno) lagované tyče jako elektrody.

Nevím navíc přoč zbytečně zvyšovat odpor VN elektrody?
Nalakovaná elektroda toho mění dost.... z takových elektrod pak vzniká kondenzátor. Rusové mají na elektrodách vrstvičku porézní keramiky... proč asi?
Zdravím,
Když VN elektrody,tak vysoké napětí - velký odpor - a dostáváme se ke kondenzátoru a vodě v tomto případě jako dielektriku.Jinak se to bude chovat jako kondenzátor se svodem.Jinak tam to vysoké napětí při daném proudu nevznikne(zanikne).Ti rusové na to jdou asi trochu jinak,porcelán je porézní a tím docílí přesného dávkování vody(přesná vrstva dielektrika) na deskách.Stálo by za pokus vyplnit prostor mezi deskami nasákavým materiálem,třeba nějakou houbou. ???


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

izolované elektrody

Příspěvek od jeff »

Použijeme-li jako izolaci desek nějaký vodou neprostupný materiál, jako je třeba PVC fólie, nebo epoxid ... dostaneme skutečně kondenzátor. Jeho dielektrikum je izolace desek a voda mezi nimi je elektrolyt. Zmenšuje vzdálenost mezi deskami a zároveň pronikne do všech nerovností na povrchu izolace desek, čímž zvyšuje kapacitu kondenzátoru.
Prozatím s tím nemám žádné pozitivní výsledky ve zvýšení produkce plynu. Možná to ale bude jedna z dalších cest.

Jeff


vilik
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 29 led 2007 17:27
Bydliště: Karlovy Vary

Re: izolované elektrody

Příspěvek od vilik »

Jeff píše:Použijeme-li jako izolaci desek nějaký vodou neprostupný materiál, jako je třeba PVC fólie, nebo epoxid ... dostaneme skutečně kondenzátor. Jeho dielektrikum je izolace desek a voda mezi nimi je elektrolyt. Zmenšuje vzdálenost mezi deskami a zároveň pronikne do všech nerovností na povrchu izolace desek, čímž zvyšuje kapacitu kondenzátoru.
Prozatím s tím nemám žádné pozitivní výsledky ve zvýšení produkce plynu. Možná to ale bude jedna z dalších cest.

Jeff
Máš pravdu,
pri použití keramického povrchu jak píše Gewo,je situace jiná - je to porézní materiál a k vodivému povrchu desek se voda dostane - ale asi přesně definované množství,dané tloušťkou vrstvy a "dírkami" v té keramice.Tím tam vznikne vlastně vrstva vody,dostatečně tenká a energii,co do desek vrháme si asi touhle porcí vody lépe poradí.???


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: izolované elektrody

Příspěvek od Merlin »

vilik píše:
Jeff píše:Použijeme-li jako izolaci desek nějaký vodou neprostupný materiál, jako je třeba PVC fólie, nebo epoxid ... dostaneme skutečně kondenzátor. Jeho dielektrikum je izolace desek a voda mezi nimi je elektrolyt. Zmenšuje vzdálenost mezi deskami a zároveň pronikne do všech nerovností na povrchu izolace desek, čímž zvyšuje kapacitu kondenzátoru.
Prozatím s tím nemám žádné pozitivní výsledky ve zvýšení produkce plynu. Možná to ale bude jedna z dalších cest.

Jeff
Máš pravdu,
pri použití keramického povrchu jak píše Gewo,je situace jiná - je to porézní materiál a k vodivému povrchu desek se voda dostane - ale asi přesně definované množství,dané tloušťkou vrstvy a "dírkami" v té keramice.Tím tam vznikne vlastně vrstva vody,dostatečně tenká a energii,co do desek vrháme si asi touhle porcí vody lépe poradí.???
V první řadě to asi "mechanicky" zabrání vzniku dvojvrstvy u povrchu elektrody...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“