Solární Ohřev Vody

Elektřina, teplo...
Odpovědět
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

revolučne lacný solárny panel

Příspěvek od sano »

v sekcii open source projekty na tomto fóre, je niekoľko príspevkov na vaše téma v linku " revolučne lacný solárny panel".
Neviem ako prepojiť tieto dve vlákna. Tak aspoň naňho upozorňujem.
Prajem veľa úspechov pri získavaní energie zo slnka.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Aquarius1 »

gewo píše:Jde uvařit vodu v papírovém sáčku? Pokud ano, proč? ;)
Jde to, voda ochlazuje sáček a ten neshoří ;) V předchozím příspěvku o pet lahvích jde o to že pet lahev se smrskne i v případě že v ní vodu ohřejeme,tedy pokud bude mít volné místo.Jinak jde o materiál velice tvárný a k ohřevu nevhodný nehledě na to pokud by to bylo využito jako solární ohřev.Vím o čem píši já s nimi totiž pracuji.Je to jak jsem již někde na foru psal plast s tzv:dlouhým vláknem.Vyrábí se z granulátu s příměsí barviv nebo bez a taje při teplotách kolem 120°C z hmoty se lisují předformy a z těch za teplot kolem 100°C vyfukují lahve.Hmota se vlastně vytáhne vytahovací tyčí a tlak vzduchu jí přirazí na chladnou formu a tím se vytvoří lahev,pokud lahev ohřejeme má tendenci se vracet do původního tvaru,je to dáno právě tím vytáhnutím a vnitřním pnutím materiálu které vlastně v závislosti na síle stěny a tvaru lahve zajišťuje jejich celkovou pevnost.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

solárna pec, sporák, solární trouba

Příspěvek od chiq »

Preklad nie je gramaticky extra čistý, preto .doc nie je zakódovaný, kto chce, nech si opraví ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Merlin »

Aquarius1 píše: Jde to, voda ochlazuje sáček a ten neshoří ;) V předchozím příspěvku o pet lahvích jde o to že pet lahev se smrskne i v případě že v ní vodu ohřejeme,tedy pokud bude mít volné místo. ...
V Brazílii jsem viděl spoustu kolektorů na ohřev vody v bazénu. Jde o černou hadici, která je protažena lahvemi od coly, které mají uříznutá dna a jsou zasunuty do sebe. Mají to na střechách celá léta, a o nějakém "scvrkávání" není řeč. Nedávno jsem někde na webu viděl totéž jako "vynález čínského rolníka. Ale nevím, kde je problém. Němci říkají: Probieren geht über studieren - česky řečeno, nade všechno hloubání je prostý pokus...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Aquarius1 »

Jo to už jsem taky někde viděl,nejsem vševěda ale jsem přesvědčen že pokud teplota přesáhne určitou mez láhev se zkroutí.Nejspíš jde o to že na vzduchu dochází k ochlazování lahve proudícím vzduchem nebo mají lepší petky :D Rovněž jsem už viděl skleník z takto poskládaných petek,dokonce to bylo kdysi v telce ale to už je několik let.Ale jinak si za svým tvrzením stojím.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Merlin »

No, vzduch tam ani tak moc neproudil, bylo tam spíš na zdechnutí :) Mám pocit, že ty lahve se nafukují při teplotě nějak kolem 110°C, ale ještě jsem neviděl, aby se nějak zhroutila či deformovala prázdná petka stojící na slunci. Ty ano? Nedeformuje se ani zbarvená, natož průsvitná. A to dokonce ani na kapotě auta... Tak co se to tady řeší? Použitelné to jednoznačně je.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Aquarius1 »

To je fakt,k tomu už opravdu nemám argument ;) (Ale stejně já rypák rýpací :D skus polít petku vařící vodou :mrgreen: )
Měj se fajn.Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Merlin »

Aquarius1 píše:... skus polít petku vařící vodou :mrgreen: )
Měj se fajn.Jindra
Běžně je vyplachuju vařící vodou.. a ono nic. Asi mám nějaké jiné láhve ;) :bhead:


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Ilem »

To teda skutečně máš jiné láhve. Já už jsem několik petek zničil tím, že jsem do nich nalil vodu přímo z rychlovarné konve.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Aquarius1 »

Ne to bude tím že máme teplejší vodu :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Merlin »

Aquarius1 píše:Ne to bude tím že máme teplejší vodu :D
Konečně řešení! A je to!

Za každý velký objev vděčíme nějakému omylu.

A jedině ten, kdo má absolutní znalost o zkoumaném jevu, může jej vysvětlit tak, aby jej nikdo jiný nepochopil. :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od gromit »

Aquarius1 píše:Ne to bude tím že máme teplejší vodu :D
no jestli to gewo zkoušel v Alpách, dávalo by to smysl...
včera jsem vyplachoval 10l PE kanystr na pitnou vodu ještě bublající vodou z konvice a nic...

cca 260 m.n.m.


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Merlin »

gromit píše:... no jestli to gewo zkoušel v Alpách, dávalo by to smysl...
.. včera jsem vyplachoval 10l PE kanystr na pitnou vodu ještě bublající vodou z konvice a nic... cca 260 m.n.m.
Zato tohle nedává smysl v žádném kontextu.. ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
lubouš
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: úte 26 úno 2008 20:45

Příspěvek od lubouš »

několik let jsem měl na pulcoulových trubkách natřených nacerno navlečené pet lahve a nijak se teplem nedeformovaly.Byly venku celoročně.Asi po 7 letech začaly praskat křehnout.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Solární ohřev vody (levně)

Příspěvek od Elektro »

gromit píše: no jestli to gewo zkoušel v Alpách, dávalo by to smysl...
včera jsem vyplachoval 10l PE kanystr na pitnou vodu ještě bublající vodou z konvice a nic...

cca 260 m.n.m.
Zdravím Gromit.
Ty si napísal, že si vyplachoval PE bandasku vriacou vodou. Lenže ak sa dobre pamätám, tak PE je skratka pre Polyetylén a pre Polyester sa ustálila skratka PEt. A ak aj tá bandaska bola PEt, tak tá je vyrobená inou technológiou (má aj hrubšiu stenu)ako PEt fľaše. PEt fľaše možno v núdzi použiť ako samozmršťovaciu bužírku, len s tým rozdielom, že po zmrštení zostane tvrdá.


Odpovědět

Zpět na „Fotovoltaika a solární technika“