Naudinův bingofuel

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Naudinův bingofuel

Příspěvek od Palo »

Vlákno čisté, nezměněné. 20.5.2013 SDK


Naudinův bingofuel - možné řešení?
Naudin používá ve svém pokusu el. oblouku ve vodě, při použití uhlíkových elektrod... Jestli správně chápu, tak problém je právě v těch uhlíkových elektrodách.
Napadlo mě použít místo těchto uhlíkových elektrod zapalovací svíčku s poplatinovanými elektrodami. Vzhledem k tomu, že ale jedna svíčka neposkytne ani náhodou potřebnou litráž plynu, mohlo by se použít větší počet svíček...
Prosím nekamenovat :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Padre
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: úte 20 čer 2006 11:57
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: Svíčky

Příspěvek od Padre »

Problém je že pro Bingofuel je potřeba aby mezi elektrodami hořel oblouk (plazma) a ten má velmi vysokou teplotu, proto také dochází k úbytku materiálu elektrod a ty je potřeba k sobě posouvat, jinak oblouk zhasne.
Pro plazmové svařování se také používájí vyměnitelné elektrody (tuším že z nějakých slitin wolframu). Takže ta zapalovací svíčka tam asi moc dlouho nevydrží, ale zkus a dej vědět.


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

možné řešení

Příspěvek od ZeusJuri »

Mně tak napadlo, jestli by nebylo vhodnejší použít (wolfram,titan) elektrody a roztok vody s grafitovým (uklíkovým) práškem. Úbytek elektród by pak neměl být tak krytický.


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
ojozo
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 04 kvě 2006 12:25
Bydliště: SR

možné řešení?

Příspěvek od ojozo »

uz je to vymyslene" http://www.magnegas.com


Uživatelský avatar
Padre
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: úte 20 čer 2006 11:57
Bydliště: Morava
Kontaktovat uživatele:

Re: možné řešení?

Příspěvek od Padre »

ojozo píše:uz je to vymyslene" http://www.magnegas.com
Zdá se že také používají jednu pevnou a jednu vyměnitelnou elektrodu (anodu?) s automatickým posuvem. Takže se asi úbytku elektrody u tohoto systému výroby plynu nelze vyhnout.

Pro zajímavost. U posledních obloukový lamp které vyráběl Křižík byl úbytek uhlíkové elektrody okolo 1,5mm/hod. Elektroda měla ale vnitřní jádro plněné zvláštní sloučeninou.


Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Obloukovka

Příspěvek od Edgar »

Ty směsi uvnitř uhlíků které jsou tady zmiňovány sloužily ke spektrální úpravě světla. Většinou to byly soli baria, vápníku nebo stroncia a tím se dosahovalo různých odstínů světla. High intensity uhlíky byly plněny solemi ceria a thoria + retortové uhlí.
Informace mám odtud:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Obloukov%C3%A1_lampa


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
lukáš

Re: Naudinův bingofuel - možné řešení?

Příspěvek od lukáš »

Palo píše:Naudin používá ve svém pokusu el. oblouku ve vodě, při použití uhlíkových elektrod... Jestli správně chápu, tak problém je právě v těch uhlíkových elektrodách.
Napadlo mě použít místo těchto uhlíkových elektrod zapalovací svíčku s poplatinovanými elektrodami. Vzhledem k tomu, že ale jedna svíčka neposkytne ani náhodou potřebnou litráž plynu, mohlo by se použít větší počet svíček...
Prosím nekamenovat :)
Co zkusit místo uhlíkových elektrod použít Wolframové elektrody viz.: http://www.prumyslovydum.cz/ABICOR-BINZ ... g4150.html


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Naudinův bingofuel - možné řešení?

Příspěvek od Mim »

lukáš píše:
Palo píše:Naudin používá ve svém pokusu el. oblouku ve vodě, při použití uhlíkových elektrod... Jestli správně chápu, tak problém je právě v těch uhlíkových elektrodách.
Napadlo mě použít místo těchto uhlíkových elektrod zapalovací svíčku s poplatinovanými elektrodami. Vzhledem k tomu, že ale jedna svíčka neposkytne ani náhodou potřebnou litráž plynu, mohlo by se použít větší počet svíček...
Prosím nekamenovat :)
Co zkusit místo uhlíkových elektrod použít Wolframové elektrody viz.: http://www.prumyslovydum.cz/ABICOR-BINZ ... g4150.html
To bohužel nelze....Zamysli se...Proč právě uhlíkové elektrody....Právě kvůli uhlíku samotnému...to dělá výslednému plynu právě ty vlastnosti, které jsou potřeba....
Jinak ale je spíše důležité se zamyslet nad kvalitní regulací oblouku ve vodě....Při kvalitní regulaci dokážou kořet uhlíky pod vodou až několik hodin...Přešti si třeba knížku "Světlo a síla" r.v: 1939, nebo nějakou z příruček pro promítače od roku 1930 do 1950. Je to velice poučné a řešení je na snadě...V historii je pravda.... :idea:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Regulace posunu elektrod

Příspěvek od poota »

Dokonale automatickou regulaci posunu uhlíkových elektrod při střídavém proudu vymyslel už 1876 P.N.Jabločkov. V jeho "ruské svíčce" jsou oba uhlíky rovnoběžně, a jsou oddělené izolačním materiálem (kaolin), který teplem oblouku postupně uhořívá.
http://www.odbornecasopisy.cz/index.php ... ment=34718


Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Příspěvek od Tuco »

Nemáte někdo bližší představu o možným výkonu a ekonomice takovýho zařízení? Nebo jak by se to dalo odhadnout? Kdysi jsem někde (možná i tady) viděl takový pěkný demonstrativní video s akvárkem svářečkou a elektrocentrálou a vypadalo to celkem zajímavě, ale jaká je celková účinnost systému po odečtení energie potřebný na oblouk nemám tušení.


Josef
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 05 zář 2008 10:20
Bydliště: Plzeň-jih

Bingo fuel dle Naudina

Příspěvek od Josef »

O víkendu jsem postavil"obloukovou lampu" dle Naudina.Uhlíky z vykuchaných silných monočlánků průměr 8mm rychle ubívají i při dodržení hodnot U=30V stř, I=80A. Systém běžel max 10s. Motor jsem u toho připraven neměl, stejně bych ho nestihl natočit. Plyn jsem jen zapálil zapalovačem. Plamen vletěl až do nádoby. Probublávačka nebyla. Přiložím fotky pokud se mi povedou vložit


Josef
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 05 zář 2008 10:20
Bydliště: Plzeň-jih

Bingo fuel fotky

Příspěvek od Josef »

Pár fotek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Josef
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 05 zář 2008 10:20
Bydliště: Plzeň-jih

Bingo fuel fotky

Příspěvek od Josef »

Další foto[/img]
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Josef
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 05 zář 2008 10:20
Bydliště: Plzeň-jih

Bingo fuel fotky

Příspěvek od Josef »

Ještě měření U/I
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“