Re: příští rok v Kadlíně

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

podstatné je rešení

Příspěvek od Akord »

Dekuji za uznání, ale s tím mým vítezstvím to nevidím jednoznačne, a klidne bych ho prenechal, nebo podelil se s tema, kterí se zurive pričinili o rešení, vždyť jsem to stejne nedokončil. Ješte jednou jsem si tech pár stránek prošel, a mám pár pripomínek.

1. Ilem už na začátku psal, že je podstatná vzdálenost zastávky k depu jedním a druhým smerem. Pak mi jen nebylo jasné, proč predpokládal i další uzel uprostred, a zda se poznámka vztahovala i k nemu.
2. Všimla si toho i Gabča, když napsala, že depo je uzlem stejne jako prípadný uzel v polovine.
3. Toto by mohlo dobre platit, pokud by doba okruhu byla kratší, než tech 20 minut a šlo by tím i o rešení úlohy.
4. Jiné rešení založeno na jediném uzlu v depu podmíneno časove kratší trasou, než 20 minut tkví v rozdílné rychlosti tech autobusu. Zbytek intervalu by čekaly v depu.
Pokud by hypoteticky jeden z autobusu projel trasu treba za 1 minutu, tak vzdor jeho rychlosti by pravdepodobnost jeho zachycení na zastávce klesla.
5. Ze všeho plyne, že úloha má rekl bych tak 4 kvalitativne odlišná rešení (1.mnoho uzlu, obecne dlouhá trasa s více autobusy v jednom smeru, 2. jeden uzel v depu s trasou kratší, než 20 minut, 3. dva uzly jako prechodné rešení mezi predešlými dvema možná s určitými podmínkami, 4. rozdílné rychlosti autobusu s trasou do 20 minut). Proto bych rekl že je prece jenom zadaná nedostatečne, pokud se má vyžadovat principiálne jediné rešení.

No a vlastne, koho by zajímal postup, jak jsem se na to díval, tak jsem si jenom vyjádril dobu čekání v závislosti na plynoucím čase. Jsou to 2 časove posunuté pily. Pak je stačí porovnat, která má práve vetší/menší hodnotu a dostane se obdélníková funkce, kde strída impulsu a mezery není obecne 1:1. Pomer ploch impuls/mezera vyjádruje pravdepodobnost zachycení autobusu v jednom smeru.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: podstatné je rešení

Příspěvek od Ilem »

Akord píše: Proto bych rekl že je prece jenom zadaná nedostatečne, pokud se má vyžadovat principiálne jediné rešení.
Naprosto souhlasím, jen s malým rozdílem, že těch řešení vidím ještě víc. Ze zadání například není patrné, jestli trasa obou autobusů je stejná. Z počátku, než došlo k některým upřesněním jsem předpokládal 2 nezávislé trasy, které se kříží pouze v místě Honzovy zastávky. Proto jsem psal o točnách. A na chybějícím zadání rovnoměrného pohybu trvám taky. Máme tu jednu autobusovou zastávku, kde 3 km na jednu stranu pojedu 7 min, a 3 km na druhou stranu 20 min. :good:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: podstatné je rešení

Příspěvek od Akord »

Ilem píše:že těch řešení vidím ještě víc
:pivko: :good: probereme snad na nejaké seansi


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Hádanky

Příspěvek od Gabča »

Re: vlákno Gravitační motor
Milí kamarádi,
bojím se, že už to tu trochu bukymu plevelíme, inu dostala jsem báječný nápad. Když už jsme se tu díky němu takhle sešli, lidi co mají přes všechny zdánlivé rozdíly hodně společného.... to on nás dal dohromady - díky,
co takhle oprášit vlákno Fyzikální hádanky a rébusy..
Měla bych tu jednu... s vlakem. A třeba přijdete na další, myslím, že je to přesně co potřebujeme.
Nechci soudit, ale nějakým mávnutím proutku to tu ztrácí něco, nevím jak to říct, ale v těch hádankách se právě uplatní to krásné štengrování, co tu probíhá, a potenciál krásné fantazie, dosud sevřené tímto vláknem.
Tedy.... Jo?
Gabča





Tak začínáme? ;)

Díváte se na plynule jedoucí vlak. Můžete na něm vidět nějaké místo, které se alespoň na chvilku pohybuje PROTI směru jízdy (z našeho pohledu)?
Copa vono by to asi safra...??


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Hádanky

Příspěvek od Ilem »

Gabča píše:Re: vlákno Gravitační motor
Milí kamarádi,
bojím se, že už to tu trochu bukymu plevelíme, inu dostala jsem báječný nápad. Když už jsme se tu díky němu takhle sešli, lidi co mají přes všechny zdánlivé rozdíly hodně společného.... to on nás dal dohromady - díky,
co takhle oprášit vlákno Fyzikální hádanky a rébusy..
Měla bych tu jednu... s vlakem. A třeba přijdete na další, myslím, že je to přesně co potřebujeme.
Nechci soudit, ale nějakým mávnutím proutku to tu ztrácí něco, nevím jak to říct, ale v těch hádankách se právě uplatní to krásné štengrování, co tu probíhá, a potenciál krásné fantazie, dosud sevřené tímto vláknem.
Tedy.... Jo?
Gabča





Tak začínáme? ;)

Díváte se na plynule jedoucí vlak. Můžete na něm vidět nějaké místo, které se alespoň na chvilku pohybuje PROTI směru jízdy (z našeho pohledu)?
Copa vono by to asi safra...??
Tu hádanku znám, takže se zdržuju hlasování


"Dum spiro spero"
Ciceron
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Hádanky

Příspěvek od Gabča »

Ilem píše:Tu hádanku znám, takže se zdržuju hlasování
:) V tom případě bys ve volném čásku mohl sem hodit lepší :good:


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

hádanka

Příspěvek od Akord »

Hádanka je i pro mne zrovna moc lehká. (Taky nesouhlasím s manipulací na fóru, to je na vzkaz Rivalovi, až se k tomu dostane. To je i dobrý duvod na vyloučení z fóra, ale komplikace by byla, až se jedná o nekterého moderátora. Jiná možnost je pojistit se pro prípad problému mezi sebou pres mail.)


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Hádanky

Příspěvek od aNONym »

Gabča píše:Díváte se na plynule jedoucí vlak. Můžete na něm vidět nějaké místo, které se alespoň na chvilku pohybuje PROTI směru jízdy (z našeho pohledu)?
Dá se za součást vlaku považovat i světlo vycházející ze zadních lamp lokomotivy? Vidět je. :D Non

Pokud se týče mechanických částí, tak je to pravděpodobně (viz SZ, Gapčo). ;)

Jinak hezká půlroční pausa v rébusárně. Na den přesně. :P


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

vlaky

Příspěvek od Akord »

Slušelo by se dodat, že nectností uvedenou v hádance netrpí všechny dnešní vlaky.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vlaky

Příspěvek od Ilem »

Akord píše:Slušelo by se dodat, že nectností uvedenou v hádance netrpí všechny dnešní vlaky.
Ani bych neřekl, že je to nectnost. Je to neoddělitelná vlastnost všeho, co se pohybuje po kolejích. Snad jedině by se mohlo dodat, že to neuvidíme za všech okolností. Například za tmy, nebo... ale to už bych moc napovídal. ;)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Návštěvník

Re: vlaky

Příspěvek od Návštěvník »

Ilem píše:
Akord píše:Slušelo by se dodat, že nectností uvedenou v hádance netrpí všechny dnešní vlaky.
Ani bych neřekl, že je to nectnost. Je to neoddělitelná vlastnost všeho, co se pohybuje po kolejích. Snad jedině by se mohlo dodat, že to neuvidíme za všech okolností. Například za tmy, nebo... ale to už bych moc napovídal. ;)
Co tu porad ošlapujete jak u horky kaše. Za tmy je prece vlak osvetleny ne. Uz jsem to tadymeldoval. Je to černak prchajici pred revizorom dozadu! Vidim to skrz vokno, ne? Cau mudrlanti :lol:


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: vlaky

Příspěvek od Akord »

Anonymous píše:Uz jsem to tadymeldoval. Je to černak prchajici pred revizorom dozadu! Vidim to skrz vokno, ne? Cau mudrlanti
Nerekl bych, leda by mel vlak omezení na 30km/h, jinak by musel ten pasažér prekonat svetový rekord v behu na 100m, vztažná soustava by jinak musela být definována dost divne.

Ilem, samozrejme ta =nectnost= je uvozovkovaná, ať to trochu provokuje.


Návštěvník

Re: vlaky

Příspěvek od Návštěvník »

Akord píše:
Anonymous píše:Uz jsem to tadymeldoval. Je to černak prchajici pred revizorom dozadu! Vidim to skrz vokno, ne? Cau mudrlanti
Nerekl bych, leda by mel vlak omezení na 30km/h, jinak by musel ten pasažér prekonat svetový rekord v behu na 100m, vztažná soustava by jinak musela být definována dost divne.

Ilem, samozrejme ta =nectnost= je uvozovkovaná, ať to trochu provokuje.
Hele nemachruj akord v zadani neni nic o rychlostich. Nevymejšlej si somaryny. Prectav si vlak jede z Prahy do Brna V česky třebovy nastoupi revizor hnet za lokomotivu a hnet se zene za tim černochem a zenou se do zadnich vagonu.
Jak je vidis v tech voknech? Utikaji k lokomotive, kam ten vlak miri nebo k nadraži, chytraku!?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: vlaky

Příspěvek od Akord »

Anonymous píše: Utikaji k lokomotive, kam ten vlak miri nebo k nadraži, chytraku!?
Nemyslím, že bys nepochopil, že meleš jen své a odpovídáš od veci. Husi jsem s tebou nepásl a do normální diskuse tímto stylem nepatríš. Zkus tohle napsat svým puvodním jménem nicka na fóru, a nepripisuj své neúspechy jiným.


Návštěvník

Re: vlaky

Příspěvek od Návštěvník »

Akord píše:
Anonymous píše: Utikaji k lokomotive, kam ten vlak miri nebo k nadraži, chytraku!?
Nemyslím, že bys nepochopil, že meleš jen své a odpovídáš od veci. Husi jsem s tebou nepásl a do normální diskuse tímto stylem nepatríš. Zkus tohle napsat svým puvodním jménem nicka na fóru, a nepripisuj své neúspechy jiným.
Hele akord hoť na huski bobek, stejnak nevis co taras vymačkni sa kam ty dva pobezi esli na brno nebo trebove a jink si trhni protezou cauky


Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“