Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Umělé zasněžování - aditiva ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... ... takže shrňme fakta ... hore výše jsi se holedbal, že jsi se setkal s kyselinou octovou ve vysoké koncentraci ... ANO nebo NE ?? ... :| ...
Ani jedno. Nauč se číst. "Specielně u té octové jsem se jako s octem setkal v komerční kuchyni v koncentraci 80%" Řeč je o octu, ne o čisté kyselině octové.
A(&F) píše: teď sem však dáváš odkaz na tří litrovej kanistr 5%-ního octa, do kterýho jsou namíchaný nějaký "přírodní aromata" (tvořící 20 až 22% objemu toho kanistru) ...
Děkuji za opravu. Hádám to tedy dnes k dostání není alespoň po netu a možná ani jinak. Mluvím ale o roce 1980. Kde byla nějaká EU s jejíma idiotskýma nařízeníma pro idioty včetně MSDS? Ony se svého času nedělaly a neprodávaly jen "blbovzdorné" produkty.
A(&F) píše: Slávku, dokážeš si představit, co by to udělalo s jazykem strávníka ...
A proč bych to měl dělat? To už bych si mohl aj představovat, jak by se zákazník asi tvářil, kdybych mu na špajcle nasypal guláš mix v prášku, nebo mu okečupoval buřta Tabaskem. Tvá obrazotvornost mne často udivuje a není to to jedinné.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Umělé zasněžování - aditiva ...

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Nauč se číst. "Specielně u té octové jsem se jako s octem setkal v komerční kuchyni v koncentraci 80%" Řeč je o octu, ne o čisté kyselině octové.
... ach jo ... :( ... Slávku, a čím se tedy potom dle tebe liší "ocet o koncetraci 80%" a "80%-ní kyselina octová" ??? ... ( :? :roll: ) ...

... tak nic ... :ewhistle: ...

-----------------------
... ještě něco málo k historii MSDS ("Material Safety Data Sheet") ... viz https://jrm.phys.ksu.edu/safety/kaplan.html ... jak vidno, je o něco starší než EU (s jejíma "idiotskejma nařízeníma") ...... mmch, povinnost vystavovat MSDS vůbec nepovažuji za "idiotské nařízení pro idioty" ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od martin11 »

KUCHAŘKA - stačí jen napsat na co máš chuť a vypíše se recept -pošli
ženským, budou rády nejenom ženské, chlapi t aké vaří :idea: ........

http://kucharka.cbmonitor.cz/recepty/menu.php?dkid=2
(http://kucharka.cbmonitor.cz/recepty/menu.php?dkid=2)

už jsem zkusil anglický pivní sýr....v kategorii "Na chleba" :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=133945#p133945
Cina píše:Něco pro labužníky :D Snažím se stát bretariánem. :jump: Je to nevykuchané a vcelku sakum prásk.Chlavně,že dodržují hygiénu!!!
Moc bych se nevzrušoval. Někdo si dal práci a dal dohromady ústřižky z provozu výroby tkzv. maso-kostní moučky http://cs.wikipedia.org/wiki/Masokostn% ... ou%C4%8Dka a ústřižky z výroby párků. Tomu, co je ve wiki, že je to jen z jatečních odpadů však nevěřte. "Masokostní moučka (též kafilerní moučka) Hádám kde kdo ví, co je to kafilérie. Nehospodární komunisti ty úhyny ještě spalovali, zatímco dnes je hospodární kapitalisti semelou na tenhle šrot a hned je na světě vědecká strava pro "miláčky".

Kafilérní moučka se prodává po další úpravě, především přidáním tuků a mouky, jako suché papání pro psy a kočky. Jdou do toho především uhynulá zvířata, včetně koček a psů a to i původem z veterinářských stanic, zvířat uhynulých ve velkochovech a pobitých na silnicích.

:roll: Aspoň doufám, že to tak je všude a že nějaká ta komerční hovada to nepřidávaj aj do potravin pro lidi. Ani to by mne dnes už vlastně nepřekvapilo, ale není to příliš pravděpodobné.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Neboj, Babiš už na tom pracuje. Bude líp :hip:


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Vlčice píše:Neboj, Babiš už na tom pracuje.
To si piš, že Babiš a soukmenovci udělaj, co jim lóže nařídí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Kov »

Slavek Krepelka píše: Kafilérní moučka se prodává po další úpravě, především přidáním tuků a mouky, jako suché papání pro psy a kočky. Jdou do toho především uhynulá zvířata, včetně koček a psů a to i původem z veterinářských stanic, zvířat uhynulých ve velkochovech a pobitých na silnicích.
Tak jako u všeho určitě záleží na značce a kvalitě granulí. Většina slušných výrobců krmiv píše, že tyto moučky nepoužívá. U těch granulí,které stojí míň jak těstoviny či chleba, bych se nedivil.


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Naše jedenáctiletá kočka Albína se laciných konzerv a granulí ani nedotkne. Stejné je to ale s chlazeným krůtím a kuřecím masem.
Od té doby, co jsem zjistila, že to Albína nežere, přestala jsem ty mrtvoly kupovat. Velký rozdíl mezi chlazenou drůbeží
a produktem z kafilerie asi nebude.
Nejvíc v pohodě je Albína po Kitekatu pro vykastrované kočky.
Po Friskies pořád něco loudí a po Whiskas je agresivní a čůrá na koberec v koupelně i na lino v kuchyni.
Klid je v létě, když chytá myši.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od hanka »

Náš 15-letý kocour konzervy i granule odmítá (maximálně přijme tak polovinu Whiskas kapsičky za týden pro změnu chutě a to jenom vylíže tu šťávu nebo želatinu), žere jenom čerstvé maso. Nejvíc mu "jede" vepřové z výseku, k chlazenému si čichne a jde pryč, stejně tak ke krůtímu a kuřecímu chlazenému masu. Párkrát jsem ho chtěla přinutit sežrat i chlazená masa, ale obvykle to za nějakou dobu s nářkem nestrávené vyzvrací. No, nedivím se mu, maso je něčím napuštěno, aby se nekazilo - prostě ne a ne se zkazit! Nám, lidem, maso "voní" i po třech dnech uloženém v teple :shock: ... :evil:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Kov
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: pát 24 led 2014 17:45
Bydliště: Zlín
Dal: 90 poděkování
Dostal: 194 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Kov »

Nesouvisí to s jídlem,ale když už jsme začali o těch našich miláčcích... Nechal jsem udělat rozbor podezřelé vinilové hračky pro psy na ftaláty. Norma pro psy neexistuje, tak jsem to musel porovnat s normou,která platí pro děti do tří let(protože to ti malí špunti strkají do pusy-pes to taky žvýká). Ta byla překročena 380x!
Ještě k tomu takový dodatek: Nenašel jsem úřad či ministerstvo,které by to zajímalo. Poslanci zemědělského výboru slíbili změnu v zákoně,ale nic. Jak jinak. Poslal jsem to do tisku,reportér zašel za dovozcem do ČR a ten ho poslal někam. A aby se mi pomstil, tak mi poslal do obchodu všechny možné kontroly a vyhrožoval právníky. Prý poškozuji dobré jméno jejich firmy! Ty samozřejmě vždy musí něco najít,tak jsem dostal za administrativní hloupost 3tisíce flastr. Tak jsem zaplatil skoro 6tisíc za rozbor hračky a protože každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán,tak jsem strávil hodiny papírováním s kontrolama a ještě ty tři tisíce navrch. Prostě Česko...


Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Jedna z věcí, za kterou lidé cinkali na Letné byl právní stát.
Dnes je právo dokopané do kouta jako ošoupaná rohožka a advokáti obou stran předem domluveni na výsledku sporu
i maximalizaci svých odměn.
Pokud Ti dělala rozbor certifikovaná laboratoř, za normálních okolností by jsi soudní spor pravděpodobně vyhrál.
Stačilo by se spojit s ochránci zvířat.
Žijeme však v systému, ve kterém je spravedlnost redukována na zájmy nenažraných soudců a privilegovaných gaunerů.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od poota »

Mám k tomu dvě zprávy, jako obvykle jednu dobrou a jednu špatnou.

Tak napřed ta dobrá:
Z naší Ústavy platí a dodržuje se víc než 99% jejích článků a můžeme se na to opravdu spolehnout!

A teď ta druhá:
V naší Ústavě se jenom necelé jedno procento týká práv občanů, ten zbytek řeší administrativu státu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Přesně tak a v deklaraci lidských práv a svobod není o právech a svobodách normálního člověka, který denně v potu dobývá chléb vezdejší ani čárka.

Zdraví Vlčice


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od martin11 »

toto vlákno se jmenuje Kvalitní a nekvalitní jídlo...

na skle se mě objevilo toto....tuky a mastnoty, sádlo, máslo, klobásky, vejpečky a moravští brabci...atd....ode dneška zase budu jíst ovárek bez výčitek :pivko:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/tuk ... position-3

...Jeffe dobrá zpráva co.... :eclap: :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od poota »

Radujme se, veselme se - piškumpré a juchajda :jump:
Konečně tedy víme, kam se má přesměrovat hotovost z našich peněženek.

Mně to ze všeho nejvíc připomíná takové to úplně primitivní zavlažování, kdy přitéká úzkým korýtkem voda k rozvětvenému systému dalších korýtek. No a přehražováním nebo uvolňováním průtoku se ta přitékající voda postupně pouští k zavlažení jednotlivých políček. Postupně proto, že na současné zavlažení všech jí není dost.
A jak už to tak bývá, kdo dokáže podmáznout toho "regulátora", ten má víc vody ...
Pak se divme, že je najednou nejzdravější to, co bylo zdravé nejmíň - ale stačí pár let počkat a bude to zase prudce nezdravé.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“