Stirling a Stingler motory a jejich využití

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
nonoje
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: úte 07 dub 2009 16:23

Stirling

Příspěvek od nonoje »

Mas pravdu ze je to dost obtiazne :roll: taam treba nieco jednoduche ..aa co keby tam bol tiez z druhej strany Wankel ..ale by pracoval opacne :lol: Proste spekulujem nad jednou vecou ..Stirling motor musi byt uzavrety system ..zee ak by trocha dochadzalo k uniku Helia taak to zostava stale v pieste ..AA prave ma teraz zase daco napadlo :D Idem to nakreslit ..a dam to tu=P nebude to fungovat na principe piestov ..


nonoje
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: úte 07 dub 2009 16:23

Stirling

Příspěvek od nonoje »

Noo tu je taka nova myslienka ..mozno ma to niekde chybu ..ale relativne by to mohlo takto fungovat ..si myslim :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stirling

Příspěvek od Ilem »

nonoje píše:Noo tu je taka nova myslienka ..mozno ma to niekde chybu ..ale relativne by to mohlo takto fungovat ..si myslim :lol:
Si myslím, že by to relativně mohlo fungovat po dobu, než by většina hélia přešla z teplé části do studené, protože se nemá kudy vrátit. Fungovalo by to za jednoho předpolkladu. Musel bys něčím ucpávat ty díry mezi zubama tam kde plyn nemá jít, jinak nebude vědět, na kterou stranu s tím má točit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Re: Stirling

Příspěvek od Tuco »

Ilem píše:
nonoje píše:Noo tu je taka nova myslienka ..mozno ma to niekde chybu ..ale relativne by to mohlo takto fungovat ..si myslim :lol:
Si myslím, že by to relativně mohlo fungovat po dobu, než by většina hélia přešla z teplé části do studené, protože se nemá kudy vrátit. ....
Nefungovalo by to bohužel vůbec, protože tlak je skalár a tudíž působí všemi směry stejně. Jak na plochu zubu ve směru zamýšleného pohybu, tak i "protiotočně". Ve výsledku se všechny síly pěkně vyruší a když to nepraskne tak z toho zůstane natlakovaná bedna s kolečkama uvnitř.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Trocha inspirace

Příspěvek od aNONym »

Naposledy upravil(a) aNONym dne pon 22 čer 2009 22:17, celkem upraveno 3 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Stirling

Příspěvek od Dvell »

Tuco píše:Nefungovalo by to bohužel vůbec, protože tlak je skalár a tudíž působí všemi směry stejně. Jak na plochu zubu ve směru zamýšleného pohybu, tak i "protiotočně". Ve výsledku se všechny síly pěkně vyruší a když to nepraskne tak z toho zůstane natlakovaná bedna s kolečkama uvnitř.
Dvolím si oponovat sice tlak se skutecne siri vsemi smery stejne ale ta horni horka cast tam by tlak rostl a v dolni casti klesal mne to desne pripomina zubové čerpadlo.. ale nevyrabel bych to a už vůbec bych to nechtěl těsnit, klasické písty nabízejí jednodušší řešení to podle mně platí i na ty níže uvedená řešení..

Dvell


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stirling

Příspěvek od Ilem »

Tuco píše:Nefungovalo by to bohužel vůbec, protože tlak je skalár a tudíž působí všemi směry stejně. Jak na plochu zubu ve směru zamýšleného pohybu, tak i "protiotočně". Ve výsledku se všechny síly pěkně vyruší a když to nepraskne tak z toho zůstane natlakovaná bedna s kolečkama uvnitř.
Však jsem psal, že plyn takhle nebude vědět, na kterou stranu s tím má točit.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stirling

Příspěvek od Ilem »

Dvell píše:
Dvolím si oponovat sice tlak se skutecne siri vsemi smery stejne ale ta horni horka cast tam by tlak rostl a v dolni casti klesal mne to desne pripomina zubové čerpadlo.. ale nevyrabel bych to a už vůbec bych to nechtěl těsnit, klasické písty nabízejí jednodušší řešení to podle mně platí i na ty níže uvedená řešení..

Dvell
Viděl jsi někdy zubové čerpadlo? Jsou vždy dvě kola zapadající do sebe. Tím jsou na jedné straně kola utěsněny díry mezi zuby a druhá strana čerpá. Tady nic takového není. Musel by vynechat ty dlouhé trubky mezi koly a kola by musela zapadat přímo do sebe, nebo do prostoru mezi nimi dát další kola. Stejně se ale ohřátý plyn nemá kudy vrátit po ochlazení k dalšímu ohřevu.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Re: Stirling

Příspěvek od Tuco »

Dvell píše:Dvolím si oponovat sice tlak se skutecne siri vsemi smery stejne ale ta horni horka cast tam by tlak rostl a v dolni casti klesal mne to desne pripomina zubové čerpadlo.. ale nevyrabel bych to a už vůbec bych to nechtěl těsnit, klasické písty nabízejí jednodušší řešení to podle mně platí i na ty níže uvedená řešení..
Ale zubové čerpadlo je objemové - objem média uzavřený mezi dva zuby a skříň se přesouvá na druhou stranu stroje.


nonoje
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: úte 07 dub 2009 16:23

Stirling

Příspěvek od nonoje »

:arrow: aNONym Dr. Onte diiiiiik=P 8)


nonoje
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: úte 07 dub 2009 16:23

Stirling

Příspěvek od nonoje »

Noo ..zaujimave reakcie ;) ..ale treba si vsimtut jeden fakt ...ze su tam oznacene tri farby ..cervena ..modra ...a fialova ..tuu fialovu cast som takto vyznacil umyselne ..lebo vlastne odtial sa dostane ochladeny vzduch spät do teplej casti ..si myslim=P aa keby to tak fungovalo ..taak potom by nastala asi taka vec ze pri prichode ochladeneho vzduchu do teplej casti by na chvilku nastal opacny efekt ..by sa pootocenie vratilo spät ..aa nato by stacilo tam dat taky system ze to naspät nepusti a moze sa len tocit do tej jednej strany.. AA ku tym piestovym motorom hmm ..ja to velmi nepodporujem lebo cast energie sa straca pri pohybe piesta hore a dole :roll:


Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Stirling

Příspěvek od Tuco »

Nonoje, chválím za vytrvalost a neutuchající zájem. Jestli máš ve své blízkosti knihovnu s technickou literaturou, určitě si něco na téma hydromechaniky apod. půjč. Můžeš svoje nadšení upřít na nasáknutí informací a to ti otevře zase nové možnosti.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Stirling

Příspěvek od Dvell »

Ilem píše:Viděl jsi někdy zubové čerpadlo? Jsou vždy dvě kola zapadající do sebe. Tím jsou na jedné straně kola utěsněny díry mezi zuby a druhá strana čerpá. Tady nic takového není. Musel by vynechat ty dlouhé trubky mezi koly a kola by musela zapadat přímo do sebe, nebo do prostoru mezi nimi dát další kola. Stejně se ale ohřátý plyn nemá kudy vrátit po ochlazení k dalšímu ohřevu.
Ne vážně jsem asi neviděl zubový čerpadlo..:) a proto jsem napsal že mi ho to připomíná, né že je to zubové čerpadlo:-)

A ještě jsem na něco přišel, totiž že pokud má plyn konat práci musí měnit svůj objem a to se v tomhle pripadě neděje, takže to je ten hlavní problém proč by to nefungovalo..

Dvell


nonoje
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: úte 07 dub 2009 16:23

Tuco

Příspěvek od nonoje »

:arrow: Tuco :::: ja teba zase chvalim za odbocovanie od temy=P Ale inac diky za radu ..knihovnu nemusim navstevovat ..lebo mam viac nastudovane ako tvoja predstavivost si dokaze predastavit=P AA dalsia vec ukaz mi v ktorej knizke z pred 50. tych rokoch v kniznici alebo novej knizky z obchodu mas nieco nove zverejnene okrem tych veci co su na trhu ..Taku literaturu mozem ototo ....asik tolko ..Ale mohol by si sa vyjadrit k tomu co som tam nakreslil ..mi nejde do hlavy kaam by sa mohol asi ten plyn z ochladenenj casti dostat inde ..ak nie do teplej casti ...Podla teba sa tam nedostane ?? koli comu ??


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

Re: Tuco

Příspěvek od Dvell »

Já už to psal výš.. aby plyn konal práci musí měnit objem, bez změny objemu není práce.. bez změny objemu není energie.. bez změny obejmu je to nuda..

Dvell


Odpovědět

Zpět na „Dílna“