Joe Cell - konstrukce a instalace

Teoretické i praktické informace.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: VÝZVA

Příspěvek od Aquarius1 »

arny007 píše:Ahoj lidi,
už zhruba 3 roky se o tyto témata zajímám a sleduji všechna dostupné informace. Včera jsem se konečně registroval na tomto fóru, takže jsem nováček. Po prostudování těchto 26 stránek jsem nenalezl jedinou informaci o výsledcích pokusu skupiny, která začala v říjnu 2008, tudíž před skoro 2 lety. Ani jedinou zmínku o pokračování toho jedince, který vylepšoval svůj JC a měl již nějaké pozitivní zkušenosti. Opravte mě pokud se mylím, ale mám pocit, že buď měli úspěch a jsou potichu - rozumím proč asi - jednak snaha nepřitáhnout pozornost elit - nepřátel a potichu si užívat plody své práce, nebo byli navštíveni a silné bubu zapřínilo jejich mlčení. Opravdu moc bych chtěl dát dohromady psrtu lidí ze středních Čech - jsem z Kolína a pokusit se o úspěch. Odpojit se od matrixu a závislosti. Netoužím zbohatnout, možná pokud bude úspěch něco maličko si přividělat, ale především pomoci k nezávislosti řadě dalších lidí. Pokud máte stejný názor, můžeme se o to pokusit. Pokud se to dostane k předpokládám úspěšným a dnes již mlčícím, zkuste se mi ozvat, vžyť je to o tom pomoci si všichni vzájemně.

Díky Arny
Kdepak žádná konspirace ani úspěch prostě už na tom nedělám.Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Dolbyon
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 05 bře 2012 14:30

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od Dolbyon »

Ahoj lidičky, jsem tu začátečník, natrefil jsem náhodou na Máchovu buňku a....
mám ji doma sestavenou, voda ze studánky, baterie,....šumí, ale jak zjistím funkci JC po odpojení +vodiče? Přestává postupně šumět, to je v pořádku? Může se dno vařit elektrodami na nerez? A jakým způsobem se žíhají ty švové, popř. svařované trubky, jestli to bude potřeba? Mimochodem jsem sehnal materiál za cca 500Kč ve formě odřezků u
prodejce nerez mat....teda spíš 304. Děláte na tom ještě někdo?...rád bych oslovil Slávka, je možná nejaká konzultace?

zatím čau


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od Slavek Krepelka »

To víš, že ano. Ale nejdřív si to tu projeď o J Cell všecko. Mácha se mi moc nelíbí z toho důvodu, že to bere metodou žaves. Pokud angličtíš, můžu ti přistrčit Alexe Shiffera s jeho perfektními zkušenostmi a postupy. S tím žíháním, pokud mne paměť neklame, je třeba to vrazit do pece na nějakých 300-450°C, už si to numero nepamatuju přesně, na několik hodin. Někde jsem to tu ale myslím uváděl. Zkus to dohledat hledačem, třeba zadej "cell vyžíhat", nebo "slavek joe cell" a pohraj si s tím. Pak se součásti musí přeleštit. Oni to žíhání mění povrchovou strukturu jak svarů a jejich okolí, tak zbytku buňky. Tohle mnoho lidí pomine. To leštění musí být za každou cenu stejnorodé. Také by svar měl být jenom stavený, bez přídavného drátu a skrzevá naskrz a bez bublin. Přídavný materiál zase lokálně mění povrchové vlastnosti svaru, pokud se nepoužije ten samý materiál, třeba odstřižek. Dno buňky už není kritické, co se týče poněkud jiného složení materiálu, ale stěny jsou naprosto kritické.

Příprava vody je jasná a dokud buňka šumí, je třeba pokračovat a sbírat pěnu. Osobně mám podezření, že při té elektrolýze leze do vody materiál ze stěn nádoby, coby elektrod. Asi jde nejenom o přípravu vody, ale také o chemickou přípravu povrchu stěn nádoby.

Jestli je materiál 304 nebo 316 je putna. Osobně bych ale doporučil žíhat i vnitříní trubky společně se svařenou nádobou buňky, aby se odstranil veškerý frromagnetismus, který odstranit jde. Také jde o to, jestli jde o trubky bezešvé, nebo svářené a vyklepané. U svářených je dost markantní rozdíl v tom, jek se svar zachová při leštění, ale jenom pro ty, kdo se dost v životě těch trubek naleštili. Pokud vyžíháš, nemusíš se o to starat.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
FandaTDI
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 19 bře 2012 18:37

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od FandaTDI »

Zdravim všechny, na tohle fórum jsem narazil vcelku nedávno přes "klasickou elýzu", k registraci mě přiměl mj. jak magnetismus, tak Tesla a nakonec jsem si z těch obsáhlejších témat pročetl důkladněji zatim dvě (Škodovka na vodík a tohle), pro začátek dobrý, ne? :lol: (obě, a asi nejen tyhle, témata maj zajímavý paralely a i po "pročištění" neni jednoduchý to číst, resp. číst tak, aby si člověk udělal nějakej ucelenější obrázek, ale proto sem teď nepíšu ... ) Ač je mi chemie ještě vzdálenější (kdybych psal blbosti, tak mě hned nekamenujte ani kdybych si řikal o bombu/výbuch ;) :mrgreen: ) než elektřina (popř. magnetismus, natož VE, i když se snažim to všechno dohánět ;) ), za jeden z nejzajímavějších příspěvků v tomhle tématu považuju ten filipův z 1.3.07, kterej částečně naznačuje rozmanitost možností využití vody k různejm (energetickejm) přeměnám a celou dobu se divim, že jsem zatim nikde nenarazil (i když se mi zatim jen prodlužuje seznam toho, co si chci ještě přečíst :laugh: ) všeobecně v souvislosti s vodou (ne-)možnost použití H202 (v přiměřený koncentraci, hlavně asi kvůli tomu kyslíku), ať už k "čištění" vody nebo jako součást procesu (elektrolytu, ovšem tipuju, že ne na dlouho) ... sám o sobě je docela reaktivní žíravina/kyselina (? - ten technickej má ph určitě <4,7 i když přidáním vody z kohoutku se rychle neutralizuje), nevim přesně jak by se na kterym procesu mohl podílet, ale stoupá-li ph při "přípravě vody" do JC, možná právě tady by mohl bejt nejužitečnější, co by na něj řekla nerez ovšem taky nevim ... sondu EC metru (kterej navíc nebyl muj), jsem taky neměl odvahu ponořit do čistýho tech.peroxidu, ale udělal jsem menší krátkej pokus s s EC metrem, H202 a destilkou - původně EC 0,01 (Siemens?) a pH cca 6,7. Při koncentraci H202 1:200 už EC "povyleze" na 0,02 a pH klesne na cca 6,2 a při koncentraci 1:50 je EC "pořád jen" 0,03 a pH už cca 5,8 ... stálost jsem nezkoušel, ale myslim, že nějakej potenciál využití by ten peroxid mít mohl a v přiměřenejch koncentracích ani nevyjde draho ... co si o tom kdo myslíte?
Nevim, jestli chci stavět přímo JC (docela mě zaujal, ale původně byl první na řadě nějakej "magnetomotor", ev. v kombinaci s cívkama/VN,VE ..., ale ještě jsem ani nekoupil magnety a teď nevim, do čeho se dřív pustit :ethink: ), nejdřív možná zkusim "oživit" nějakej z obvodů kupř. na VE z toho "co dům dá", protože je mi líto vyhazovat (hlavně starší, ev. sofistikovanější) elektroniku, atp., takže zatim aspoň něco do základu mam ... rád bych se přidal i do nějaký "skupiny", ale to bych se asi měl nejdřív rozhodnout s čim chci vlastně začít :epray: :mrgreen: ... nějaký tipy, postřehy, "pošťuchy"? ;)
Jo a nedá mi to se na závěr nezeptat - "progress"? :lol: :pivko:


Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od Majkl1 »

Tenhle chlápek má budoucnost. :good:
Zační tím, co tě táhne nejvíc. Ono stejně nakonec zjistíš, že vše souvisí se vším. :ethink:
Praxe jsou ty nejlepší a hlavně ověřené informace.


mařena1
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05 dub 2012 9:43

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od mařena1 »

no tak jsem to teda spíš z nudy celý přečetl a o JC ted už vím opravdu všechno :-) nejvíc mě zaujalo mizení všech lidí, kterým se podařilo JC používající neznámou energii z vesmíru rozchodit :-) nepřipadá vám mnohem pravděpodobnější, že to PROST


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od 1220 »

mařena1 píše:no tak jsem to teda spíš z nudy celý přečetl a o JC ted už vím opravdu všechno :-)
gratuluju
předpokládám, že sis pro zkrácení té nudy postavil šamanský buben a vstoupil do reálného světa.
K.
:ewhistle:


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od 1220 »

Slavek Krepelka píše: Jestli je materiál 304 nebo 316 je putna.obsah niklu a chromu ale já osobně vnímám jako rozhodující spíš tedy neputna Slávo...... Osobně bych ale doporučil žíhat i vnitříní trubky společně se svařenou nádobou buňky, aby se odstranil veškerý frromagnetismus, který odstranit jde. Také jde o to, jestli jde o trubky bezešvé, nebo svářené a vyklepané. U svářených je dost markantní rozdíl v tom, jek se svar zachová při leštění, ale jenom pro ty, kdo se dost v životě těch trubek naleštili. Pokud vyžíháš, nemusíš se o to starat.
Vyžíhání + demagnetizace prosím...... + pochopení tzv. voltování a " proudění podél izobar" respektve podél ekvipotenciálních hladin

Ahoj, Slávek.
Zatím má moc málo lidí šanci to dotáhnout, co umírá poslední je naděje, zároveň toto není zcela bezpečná hračka.......
K.


martin.hippo
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 12 kvě 2012 9:58
Dostal: 1 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od martin.hippo »

No tak jsem těch 27 stránek přelouskal... :) Bylo to náročné. Jsem ale věru rád, že jsem to udělal, protože jsem se ujistil v tom, že mě studium na VŠ asi nikdy nedá to, co by mohlo pro lidi někdy být skutečně užitečné! Není nad praxi a osobní spolupráci s dalšími lidmi jsou naplnění tím co považují za správné a co je baví; já ten JC taky sestrojím (ale napřed ještě přečtu těch pár set návodů :), jeslti se mi to podaří alespoň vyrobit, tak sem napíšu. Hodně zdaru!


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od Slavek Krepelka »

martin.hippo píše:No tak jsem těch 27 stránek přelouskal... :) .....
Sire, tu vejšku nezatracuj. Vše je k něčemu dobré a jednou se může šiknout. Akorát tomu všemu nevěř na sto procent. Co se týče J Cell, preciznost výroby je kritická ve všem. Co sem dal Mácha je dost šlompárna. Jestli angličtíš, mám dojem že je tady někde velice dobrý postup od Alexe Shiffera v příloze.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin.hippo
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 12 kvě 2012 9:58
Dostal: 1 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od martin.hippo »

Jo anglina je v pohodě. Jedu včil na brigádu na dva měsíce, tak si to vytisknu a pořádně to tam přelouskám... Dík za podporu, tu výšku dokončím :lol:


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od Aquarius1 »

Hlavně nezapomenout že první JC vlastně vznikla náhodou a byla z konve na mléko,to ostatní se nabalilo a vznikl mýtus.Žíhání leštění a podobné věci jsou možná opodstatněné ale asi to bude ve vodě,tedy její příprava.Myslím si že tady se jedná o elektro chemický proces samotné vody.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Aquarius1 píše:Hlavně nezapomenout že první JC vlastně vznikla náhodou a byla z konve na mléko,
To máš odkud? Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od Aquarius1 »

Ahoj Slávku.
Je to tu na foru,jen hledat.Vlastně když jsem do toho ještě dělal tak mě k tomu nasměrovali někteří členové fora,sice náznaky ale přeci.Nezlob se ale mě to tu připadá pořád stejné,možná víš co tím myslím.
Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Joe Cell návod česky

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Aquarius1 píše:Ahoj Slávku. Je to tu na foru,jen hledat. Nezlob se ale mě to tu připadá pořád stejné, možná víš co tím myslím. Jindra
Problém je, že vše takové vyvolá reakci a ta používá nejen zesměšňování, asasinaci charakteru a násilí, ale taky mlžení. Já jsem tu historii dostal od Shiffera a podle něj nešlo o žádnou náhodu, ale podobně jako u Hammela o opakovaný sen, který dotyčný Joe realizoval několik let, protože snový návod nebyl naprosto specifický. O té náhodě a konvi od mlíka slyším ve skutečnosti poprvé. Proto by mne býval zajímal zdroj. (Na netu jsem jich teď pár našel, akorát se nemohou shodnout, jestli šlo o konev, slévací trychtýře nebo jiné části mlékárenského zařízení. To mi stačí) V dobách, kdy jsem se tím interesoval, jsem tuhle rozprávku nikdy nikde nechytil a že jsem lezl kde se jen něco vyskytlo. Z toho důvodu mám podezření, že historka o konvi a náhodě je nejspíše podsunutá právě za tím účelem, aby si lidi usnadnili práci a nebrali to moc vážně.

Podívej se jenom na to, kolik lidí má pocit, že jde o nějaký elektrolyzer, který krmí spalovací motor vodíkem. Dokonce nějaký pitomec namyslel teorii nějakých hydrin, který pronikaj záslepkou J Cell krz blok motoru a hoří ve válci, který to polapí. Podívej se, kolik lidí skočí na to, že jde o implozivní akci namísto explosivní. Pro sílu imploze ve válci není k dispozici nic než atmosferický tlak. Na to by standartní spalovací motor s bídou postrčil sebe, nemluvě o auťáku. Že k implozi dochází je celkem bez pochyby, ale nemůže to být akce zodpovědná za naprostou většinu výkonu motoru operovaného J Cell. Přesně z těchto důvodů odkazuju na Alexe Shiffera. Ten se na teoretizování vykašlal a místo toho bastlil a bastlil a docházel na to, co pracuje a co ne. Nesmírně si Alexe vážím, stejně jako jeho práce a jeho přístupu včetně zveřejnění snad všech svých důležitých výsledků s naprosto přesnými popisy, návody a rozměry atd. Nicméně je druhým extrémem. Je to nerudnej dědek, který se na mne rozhněval poté co jsem mu vysypal, že J Cell stavět nehodlám, anžto mně zajímá více její fyzika, než ježdění zadara. Alex je naprosto zanícený praktik.

Přes všechnu jeho snahu se moc lidem nepovedlo a to hlavně z toho důvodu, že se na něj vykašlali a použili návody nešťastníků jako je Mácha a nedali technologii to, co si zaslouží. Že si zaslouží mohu jenom potvrdit, anžto jsem dospěl svojí cestou, ne výlučně, ale dost "teoretickou" k tomu, proč je to zatraceně nutné. Jenže ano se vždy najde spousta "vynálezců", kteří nevědí jak něco funguje, nevědí proč to funguje, nevědí kdy to funguje, ale předem vědí jak to vylepšit a jak něco ojebat. Někde se tu do toho velice vtipně trefil Sano s buchtama. "Že ty buchty Jaruško byly jak brousky? A dala jsi do nich Jaruško 20dkg droždí? Dala maminko. A rozdělalas ho Jaruško v teplým mlíce? Myslela jsem, že bude stačit ho rozmíchat v tom těstě maminko .... Ty káčo pitomá!!!" :roll: Dále se najde dost těch, kteří mají nesmírný zájem na tom, aby se nedařilo nikomu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Joe Cell“