Magnetický Generátor

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Akorde

Příspěvek od Akord »

huhu píše:Že jde o brushless motor jsem já osobně psal dvakrát ! Takže stačí číst všechno a ne si jen vybírat drobky ;)
Nepopírám, ber také do úvahy, že nesedím jenom na vláknu, a i když to často poctive čtu, tak v tom plevelu se neco i ztratí.

Trénované a zkušené oko indukci od spínání vetšinou odliší. Dokonce i vzájemné zpoždení, protože nastupuje i zkušenost s indukčností pri tomhle typu cívek. Ale na tom to nestojí. Zbytek je jak jsem psal, primitivní derivační člen s jedním tranzistorem, žádná výmena energie. Pokud by ty LED indikovaly nejaký výkon z cívek, tak by blikly výrazne blíže magnetu a ne digitálním zpusobem, a jejich jas by byl krute závislý na rychlosti otáčení toho krámu.

Však poexperimentuj, pak mužu dodat treba schému až je nutná a pujde srovnávat.
Ten derivační člen zarídí i to, že krámek nemusí mít vypínač. Všiml si nekdo, že impuls je stále stejný a ve stejné poloze otočení, i když se ten rotor točil pomalu, nebo natáčel na obe strany? Je to hned v úvodu videa, žádný generátor by se takhle nechoval, naopak to zretelne identifikuje ten derivační člen.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Akorde

Příspěvek od adam.benda »

Akord píše:... Pokud by ty LED indikovaly nejaký výkon z cívek, tak by blikly výrazne blíže magnetu a ne digitálním zpusobem, a jejich jas by byl krute závislý na rychlosti otáčení toho krámu. ...
Všiml jste si velikosti těch magnetů? Je naprosto v pořádku, že LED diody bliknou i ve chvíli kdy jsou magnety ještě relativně daleko.
Jinak osobně silně pochybuji o tom, že by přes kameru byl vidět rozdíl mezi svítivostmi LEDek vlivem rychlosti pohybu rotoru.
Akord píše:... Všiml si nekdo, že impuls je stále stejný a ve stejné poloze otočení, i když se ten rotor točil pomalu, nebo natáčel na obe strany? Je to hned v úvodu videa, žádný generátor by se takhle nechoval, naopak to zretelne identifikuje ten derivační člen.
Určitě máte dávno vyzkoušeno, jak LED dioda krátce bliká v podobných konstrukcích jako je například tato. Závisí to na kapacitních vlastnostech systému (do nichž zahrnuji i indukčnost cívky) a tento systém všeobecně ty kapacitní vlastnosti moc dobré nemá. Cívky jsou prakticky ihned vybity a žádná další přídavná kapacita tam není. To rychlé vybíjení systému platí při jakékoliv rychlosti pohybu magnetů vůči cívkám.


Jak je vidno, zvolil jste velice jednoznačný postoj, že zařízení na videu musí mít skryté součástky a skrytý zdroj energie.
Skutečnost, že cívky při zkratování magnetickým spínačem odpuzují magnety dál k dalšímu opakování cyklu po půlotáčce zcela ignorujete a pokládáte ji za nepravdivou?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

3 dráty

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Akord píše: Načpak vedou k té jedné cívce 3 dráty?
Ajajaj, 3 dráty, pročpak 3 dráty pane Akord? Proč by kdo kdy dal na cívku tři dráty? To se přeci nedělá, kromě třeba tranďáčků. Že by ty cívečky byly vinuty a zapojeny jako autotransformátorky? Že by ten motorek využíval relativně vysokonapětovou stranu na "magnetické" nabuzení jádra a nízkonapěťovou na využití protiproudu (Lenz) o dost vyššího s nějakými těmi změnami v kompozici pole jádra? To by pak i mělo smysl, že jádra ze šroubů jsou magneticky pomalá.

Pamatuješ se Adame (samozřejmě že ano), že jsem Ti napsal, že se mi podařilo saturovat transformátorové jádro při nějakých 230V/60 AC bez byť i desetiny miliampéry skrz obvod? :lol: A pane Akord, ty Volty byly přibližně 210% nad pracovním designem pokusu. Teď si Adame představ, že se půlka cívky naindukuje bez proudu a tím asi bez Lenze a nabudí jádro a jeho pole a pak se nabuzení jádra nechá spadnout a proud proběhnout oběma cívkama, ale ta nízkonapěťová odevzdá víc magnetické části pole oproti elektrické.

Pro kutily výstraha: Nemá cenu to zkoušet s ničím jiným než s magneticky nevodivými permanentními magnety, nejlépe ferity jako v tom videu.
Akord píše: ... Všiml si nekdo, že impuls je stále stejný a ve stejné poloze otočení, i když se ten rotor točil pomalu, nebo natáčel na obe strany? Je to hned v úvodu videa, žádný generátor by se takhle nechoval, naopak to zretelne identifikuje ten derivační člen.


No, Já jsem si toho nevšiml. Zato jsem si všiml, že ty ledky jaksi vynechávají a zdaleka nepálí při každém přeběhnutí magnetu, nemluvě o nějaké pravidelnosti nezávislé na otáčkách. Zajímavé.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: jaz rel

Příspěvek od cimirek »

huhu píše:...
ostatní: věděli jste , že jazýčkové relé se dělá i s rozpínacím kontaktem ? ....
A pokud není k dispozici, lze si to s troškou trpělivosti nasimulovat ze spínacího. Ke kontaktu se přiloží malý magnet, který dokáže kontakt držet sepnutý. Rozepne se pak jiným magnetem, který má opačnou polaritu. Místo magnetů lze využít cívky, nebo kombinovat.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: jaz rel

Příspěvek od la »

cimirek píše:
huhu píše:...
ostatní: věděli jste , že jazýčkové relé se dělá i s rozpínacím kontaktem ? ....
A pokud není k dispozici, lze si to s troškou trpělivosti nasimulovat ze spínacího. Ke kontaktu se přiloží malý magnet, který dokáže kontakt držet sepnutý. Rozepne se pak jiným magnetem, který má opačnou polaritu. Místo magnetů lze využít cívky, nebo kombinovat.
Jinak celkem pěkný sortiment http://www.meder.com/jazyckove-kontakty.html


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: 3 dráty

Příspěvek od adam.benda »

Slavek Krepelka píše:... Že by ty cívečky byly vinuty a zapojeny jako autotransformátorky? Že by ten motorek využíval relativně vysokonapětovou stranu na "magnetické" nabuzení jádra a nízkonapěťovou na využití protiproudu (Lenz) o dost vyššího s nějakými těmi změnami v kompozici pole jádra? To by pak i mělo smysl, že jádra ze šroubů jsou magneticky pomalá.

Pamatuješ se Adame (samozřejmě že ano), že jsem Ti napsal, že se mi podařilo saturovat transformátorové jádro při nějakých 230V/60 AC bez byť i desetiny miliampéry skrz obvod? :lol: A pane Akord, ty Volty byly přibližně 210% nad pracovním designem pokusu. Teď si Adame představ, že se půlka cívky naindukuje bez proudu a tím asi bez Lenze a nabudí jádro a jeho pole a pak se nabuzení jádra nechá spadnout a proud proběhnout oběma cívkama, ale ta nízkonapěťová odevzdá víc magnetické části pole oproti elektrické. ...
Ahoj Slávku!
Že Ty mi chceš zase zamotat šišku?? :shock:

Hele já mám takový pocit, že 3 dráty tam vedou jen z toho důvodu, že panu Tizianovi se nechtělo stříhat a propojovat vodiče někde na cestě, takže co vede do uzlu, spojí to najednom místě a to tam, kde se už stejně pájí, takže třeba u cívky. Řekl bych, že tyhle cívky mají jen dva kontakty, video jsem měl dost po lupou... Ale jak už jsem dřív uvedl, na nové brejle stále čekám, takže ...

Myslím si, že je to jednodušší. Nabité cívky zkratováním obvodu najednou vyvolají opačné pole (odpudivé vůči magnetům) a rotor je postrčen směrem dál. Setrvačností zvládne půlotáčku, magnety zase proletí kolem cívek a celý proces se pak opakuje.
Ale Tvá hypotéza je zajímavá. Jen mám pocit, že cívky mají skutečně jen dva kontakty... :dknow:
Akord píše:... Adam: Podobne velké magnety znám jako své boty. Taky slabý argument. ...
Toto je silný argument. Navíc, pokud je znáte jako své boty, tak to musíte sám dobře vědět.

Nač se ale zabývat jenom tou zbytečnou omáčkou... Jak se postavíte k tomuto?
adam.benda píše:Jak je vidno, zvolil jste velice jednoznačný postoj, že zařízení na videu musí mít skryté součástky a skrytý zdroj energie.
Skutečnost, že cívky při zkratování magnetickým spínačem odpuzují magnety dál k dalšímu opakování cyklu po půlotáčce zcela ignorujete a pokládáte ji za nepravdivou?


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: trafák

Příspěvek od huhu »

Akord píše: No ale dá se vrátit zpet, k tématu, pokud by byly ješte nejaké upresňující argumenty.
Akorát by bylo dobré , kdyby se diskutující obtěžovali s prostudováním vlákna.
Martanko ( tuším ) sem vložil video , kde má funkční repliku.
bez autotransformátorů , bez klopných obvodů a rc členů. pouze s akumulátorem.
Já bych to nedělal zbytečně složitější, než je nutné.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: tiziano

Příspěvek od aNONym »

huhu píše:Ono totiž - jiné chování to má s neodymem , se kterýma běžně experimentuju a jiné s těmi prstenci , které jsem za účelem pokusu vypreparoval ze starých repráků.
Pomineme-li samotné magnetické vlastnosti zmíněných materiálů, tak si také zkontroluj magnetizaci. ;) Non

U dvoupólových toroidních magnetů jsou prakticky dva možné způsoby (jiné se nepoužívají).
a) horní prstenec jeden pól + spodní prstenec pól druhý
b) vnější obvod jeden pól + vnitřní obvod pól druhý


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: tiziano

Příspěvek od poota »

aNONym píše:U dvoupólových toroidních magnetů jsou prakticky dva možné způsoby (jiné se nepoužívají).
a) horní prstenec jeden pól + spodní prstenec pól druhý
b) vnější obvod jeden pól + vnitřní obvod pól druhý
U reproduktorových - a) je správně
Na jedné ploše je disk s otvorem a na druhé je disk se středovým trnem - v mezeře mezi trnem a otvorem je pole, ve kterém se pohybuje cívka.
Pro rýpaly - u dynamických nízkoohmových reproduktorů; jiné s magnetem se dnes téměř nepoužívají.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: tiziano

Příspěvek od adam.benda »

adam.benda píše:
huhu píše:adame , kdybys měl chvilku , mohl bys prosím do svého programu vložit dva kruhové magnety vedle sebe , tak jak jsou na videu ?
A potom to samé , kdyby byly uzavřené mezi dva fe plechy ? ...
huhu, moc rád se o to pokusím. ... Ale bohužel nebudu moct začlenit ty Fe plechy, simulátor ještě zdaleka není dodělanej a tohle ještě neumí. ...
Tak nakonec až dnes.
Tady je ta simulace...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

?

Příspěvek od PeTr1 »

tohle sem našel na jedne diskuzi.on tam o tom piše.je to přeloženo do češtiny přez google.
Ach ano! Ke NEPRACUJE asi 10 roků, CMQ, Anke to běží perfektně včas; Jak můžete vidět, je velmi jednoduchý a funkční. Potřebujete 2 cívky řez od starého relé, 2 ciecolari magnety, z reproduktorů používaných ve staré TV, magnetický kontakt a dva hliníkové plechy, provoz myslím, že to může být představil si, F.em z první cívky na průchod magnetů, zapnutých impulzivně druhé cívky fáze,,,,,, jsem byl vyčerpávající? : D


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

?

Příspěvek od PeTr1 »

Tak to čtu všude na forech.A s tou baterkou to řeší taky.No asi bude dobré to přestat řešit.Bude to podvod.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: ?

Příspěvek od adam.benda »

PeTr1 píše:Tak to čtu všude na forech.A s tou baterkou to řeší taky.No asi bude dobré to přestat řešit.Bude to podvod.
On celej svět třeba taky bude podvod.
Kdo to chce vzdát, ať to vzdá. Teď mám jiné věci na práci, ale při první příležitosti se do toho dám. Jestli je podvod přímo toto zařízení na videu, tak ale princip, na kterém možná běží, podvod není.

Vytrvalé mysli zdar!
Adam


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tiziano

Příspěvek od huhu »

tak mám výsledek stejný jako Martanko
blikat to bliká , rozpojené , spojené cívky , s jazýčkovým relé , bez něho , furt stejně a přijde mi , že jinak než na předloze......



huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tiziano

Příspěvek od huhu »

že s tím furt otravuju ......
ten tiziano design indukuje s magnety z repráku cosik po celou otočku ( měřeno milivoltmetrem )
tak jsem to zkusil nahrát přes zvukovku zatim bez jazýčkového relé a je to bez překvapení.
relé jsem si dnes ráno oddělal , takže pokračování příště
kdyby někoho něco napadlo k věci , zkuste se svěřit ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“