Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Léčebné postupy.
Odpovědět

Myslíte, že je toto téma pro Vás přínosné?

ano
106
92%
ne
9
8%
 
Celkem hlasů: 115

Tara
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 říj 2013 12:29
Bydliště: Liberec
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Tara »

Ano,myslela jsem autopatii.
A dál bych se ráda zeptala,jak je to s nemocí u malých dětí.
Ptám se proto, protože já se doléčuji a moje malá holčička dostala anginu, kterou u mne před 4 týdny začaly nynější zdravotní potíže.
Takže muž přijel na víkend domů a žádnej velkej servis ho tu přes všechnu dobrou mou vůli nečekal.
Nejdřív 3 týdny lítal kolem mne a domácnosti a teď ještě se mnou lazarem a malou po nemocnici.
Držte nám palečky, at to zvládneme. Já jsem mu začala číst nějaké věci z tohoto vlákna a je tomu přístupný,což mne potešilo.


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: hanka

Příspěvek od LenkaX »

hanka píše:Poté, co si tady více lidiček přečetlo Norbekova, nadšeně jsme se někteří pustili do jeho doporučení (já byla mezi nimi), bohužel nikdo už nenapsal, s jakým efektem. Já jsem poctivě přiznala, že jsem nevydržela cvičit, ostatní nevím...
Mně se po cvičení také zlepšil zrak o 1,25 dioptrií. Měla jsem -1,75 a zůstalo mi 0,5 - to už ani nestojí za nošení brýlí, tak jsem je odložila a více než rok brýle nepotřebuji. Ale na těch půl dioptrií se ještě chystám ..... ono se to nezdá, ale není to tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Člověk musí zapracovat sám na sobě, a udržet to správné "nabuzení" je docela těžké, a po čase se už do toho nechce. Docela by mě zajímalo, jak jsou na tom ostatní :) .
Ahoj Hani , našla jsem po roce Tvůj příspěvek , jak ses zbavila 1,25 dioptrií.Mohla by jsi mi k tomu napsat , jak často jsi cvičila, jak dlouho, předpokládám, že bez brýlí jsi cvičila a chtěla jsem se ještě zeptat,protože mám zatím -3D
, kdy začím měnit brýle za slabší. jestli nejprve se stávajícími dioptriemi pocítím zlepšení a až mi budou brýle "malé" jdu na -2,5 D a nebo mám současně se cvičením dioptrie měnit a čekat až oči doběhnou snížené dioptrie ve sklech ? Díky moc Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: hanka

Příspěvek od hanka »

LenkaX píše: ... našla jsem po roce Tvůj příspěvek , jak ses zbavila 1,25 dioptrií...
Pokud si pamatuji, šla jsem na to tak: Cvičila jsem bez brýlí a za zlepšení jsem považovala to, když jsem při cvičení jasně přečetla nižší řádek, než řádek, který jsem jasně přečetla před cvičením. Ihned po zlepšení (po ukončení cvičení) jsem si vzala brýle se slabšími dioptriemi (které jsem naštěstí při předchozím zhoršování zraku nevyhazovala, takže jsem měla slabší brýle stále k dispozici a nebyl problém odkládat brýle opačným směrem, pozpátku). Odložené brýle se silnějšími dioptriemi jsem už na oči nevzala. Posouvala jsem se o čtvrt dioptrie za cvičení a cvičila jsem tak dlouho, jak dlouho jsem dokázala udržet nabuzené emoce.
Jak často jsem cvičila, to si už přesně nepamatuji, ale vím, že v tom prvním zápalu jsem se snažila držet Norbekova co nejpřesněji - tudíž často. Později jsem to začala flákat, protože cvičení je dost náročné na správné emoční naladění, však to znáš .. a pokaždé jsem "nenaskočila". Když jsem se po čase nedokázala správně emočně naladit, nedařilo se ani zlepšování, ale protože jsem už dobře viděla i bez brýlí, neměla jsem ani pořádnou motivaci. Dělala jsem mezi jednotlivými cvičeními delší a delší pauzy, až mi nakonec zůstal na skříni přilepený list papíru s textem VIDÍM, velmi dobře!, Poznávám sebe, vše dokážu … :) .. a čeká na mě připravený dosud. Zatím marně.
Chodím i čtu bez brýlí, jenom někdy, když jsem unavena, mám problém číst v obchodě na zboží ta drobná písmenka, nebo občas oči do dálky přimhouřím ... no jo, měla bych zase cvičit, nebo se mi to usadí :roll:

Ahoj a držím palečky, Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od ceskymo »

To Slavek:
"Sváděj. Žadoň, pros, dělej voči a vlň se"
...a me tohle taaak moc nejde... se ani nedivim, ze se mnou zadnej muzskej nevydrzi :laugh: :laugh: :laugh:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: hanka

Příspěvek od LenkaX »

hanka píše:Pokud si pamatuji, šla jsem na to tak: Cvičila jsem bez brýlí a za zlepšení jsem považovala to, když jsem při cvičení jasně přečetla nižší řádek, než řádek, který jsem jasně přečetla před cvičením. Ihned po zlepšení (po ukončení cvičení) jsem si vzala brýle se slabšími dioptriemi (které jsem naštěstí při předchozím zhoršování zraku nevyhazovala, takže jsem měla slabší brýle stále k dispozici a nebyl problém odkládat brýle opačným směrem, pozpátku).
Chodím i čtu bez brýlí, jenom někdy, když jsem unavena, mám problém číst v obchodě na zboží ta drobná písmenka, nebo občas oči do dálky přimhouřím ... no jo, měla bych zase cvičit, nebo se mi to usadí :roll:
Ahoj a držím palečky, Hanka.
Tak to Ti gratuluji Hani, je to opravdu úspěch .
Máš pravdu že to naladění je asi ten vstupní klíč, nedovedu posoudit jak moc se mi to daří. Zatím ale výrazně nepostupuji, cvičím to už 8.den a to bych měla dle Norbekova mít až 2D dole, ale nemám. Začínala jsem na 1.řádku VIDÍM :-), protože ani ten nevidím bez brýlí ostře.
Jsou chvíle kdy vidím nápis ostřeji, hlavně v jasné dny a pak jsem si všimla, že když i cvičení kdy se hledím na tabulku ,začnu kroutit hlavou zprava doleva a očima neustále sleduji řádek ale z mezních úhlů očí, v těch mezních polohách vidím ostřeji.
Může to být dáno astigmatismem. Aby mě nedeptalo to že ještě nic pořádně nevidím , rozhodla jsem se brát vše co přijde jako můj postup a můj čas. Každý jsme na tom jinak a kdo ví jestli se operované oči sz vysokých hodnot dioptrií nechovají jakoby ty dioptrie opravdu byly, nemám klasickou oční vadu -3D ale operovanou -14D na -1,5 D a s trochou zhoršení za 13 let od operace na -3D. Takže jedeme dál :-)
Moc si přeji brýle odložit .tak se budu snažit :-)
U Tebe jsem se ptala jak často jsi cvičila, Norbekov říká-- stačí 2x denně 10 min koukat na tab. Jestli jsi to dělala častěji......Díky Lenka


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: hanka

Příspěvek od hanka »

LenkaX píše:... to naladění je asi ten vstupní klíč, nedovedu posoudit jak moc se mi to daří.... Moc si přeji brýle odložit .tak se budu snažit :-)
Ahoj Leni,
to naladění je ze všeho nejdůležitější :!: . Bez něho je to jenom procvičování očních svalů a moc bych se divila, kdyby to mělo kýžený efekt. Čím více se dokážeš nabudit na ty úspěšné emoce, tím jistější je úspěch. Všimni si, že i ten text který čteš k tomu vybuzení napomáhá. Já se přitom až tetelila :D .. Žádná myšlenka na to, že chci zlepšit zrak - to je druhotné. Musíš cítit štěstí, lásku a úspěch až do morku kostí a ještě dál - naplň tím pocitem nejen sebe, ale celou místnost, kde cvičení provádíš, Ty sama se stáň tím Štěstím, Láskou, Krásou, Mládím, Bohem ... až v tu chvíli nic jiného neexistuje. Myšlenka na to, že tím zlepšuješ zrak Tě nemá vůbec napadnout - to by svědčilo o tom, že cvičení neděláš správně, když přitom dokážeš myslet i na něco jiného ;) . Myslím, že jsem přitom neotáčela celou hlavu, jenom jsem přejížděla očima po textu sem tam bez snahy vidět lépe. A pak jsem najednou viděla řádek ostře, jako kdybych otočila vypínačem :) .. Párkrát jsem ho ještě očima přejela a skončila jsem, nasadila slabší brýle a s doznívajícím pocitem všemohoucnosti jsem od tabulky odešla a usmívala se přitom jak jojo :D .. Do dalšího cvičení jsem se po takovém úspěchu pustila až druhý den, a zase naplno. Jak jsem napsala, každý den nebyly hody, ale třeba už při dalším cvičení se zase něco dělo.

Neboj, dokážeš to taky, když to dokážou jiní :lol: !!! Nejhorší je "chytit" to poprvé, pak už víš, kdy jsi v tom správném naladění. Jako při biofeedbeku - v tomhle případě Ti trefu do správného emočného naladění ukáže zaostření zraku.

:good: :lol: Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

Včera jsem si znovu uvědomila, jak ohromnou sílu a moc má naše psychika. Ještě teď se vzpamatovávám ze šoku, jak jsem na dálku několika set kilometrů málem odpravila kamarádku!Prováděla jsem ji přes skype Cestou (od Brandon Bays), ona se dostala do nějaké situace, kdy nejprve nemohla dýchat, pak nevydala ani hlásku - trvalo to dlouho a zdálo se, že hlas a normální dech nikdy nenaskočí... V duchu jsem si nadávala a měla jsem o ni velký strach, ale nahlas jsem se snažila situaci odlehčovat. Když už to bylo fakt úděsný, napadla mě spásná myšlenka: Co vždycky přemůže všechno zlo? No přece láska! Poradila jsem jí, aby si vzpomněla na něco pěkného, láskyplného, kdy jí bylo fajn. A za chvilku hlas naskočil, dušení se ztratilo - uffff! Spadl mi takový šutr ze srdce! :D (Já si to pak musela vyťukat EFTéčkem, abych se uklidnila. :D ) Kamarádka po chvilce vypadala jako znovuzrozená, viditelně jí to prospělo. Kéž by to mělo účinky i do budoucna!
Takže - psychika je podle mě to nejsilnější, co máme. Může pomoct, ale i zabít, jak jsem včera zažila. A rada s láskou, která přemůže všechno, je pro vás, kdo byste se někdy dostali do podobné situace. Ale nepřála bych to nikomu. :)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od julietta »

Kachni :good: diky :D


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

kachna píše: ... psychika je podle mě to nejsilnější, co máme...
Obdivuji Tvoji kamarádku, která nezpanikařila a dokázala si v této situaci vzpomenout na láskyplné chvíle tak intenzivně, až překonaly stažení (křeč). Buď to byly obzvlášť krásné chvíle, nebo je prožila nedávno, když mají takovou sílu.
Psychika opravdu dokáže i zabít, když člověk prožívá hodně bolestivé nebo nebezpečné situace zpětně, i když je to v realitě jinak. Zážitek je pro tělo úplně stejný jako ve skutečnosti. Viz například popáleniny, které si lze způsobit při dobře provedené představě přiložení prstu na rozpálenou plotnu ;) ..
Před znovuprožíváním negativních situací mám respekt, nikdy nemůžeme vědět, jakou odezvu způsobí. Když, tak raději osobně. Vím, že používání skypu je běžné při různých terapiích, já bych se toho ale bála, protože fakt nevím, jak by se přes skype poskytovala první pomoc při celkové křeči nebo ztrátě vědomí :| ...

S tou láskou jsi zareagovala moc dobře, kachni ... :lol:
Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

hanka píše:... fakt nevím, jak by se přes skype poskytovala první pomoc při celkové křeči nebo ztrátě vědomí :| ..
To mi povídej! :D Ale třeba by to dřív seklo se mnou, tak bych to už nemusela řešit. :laugh:
Ne, nechci to zlehčovat, kamarádka byla hrdinka a je stále, klidně si se mnou zase dá další kolo! Myslím, že nejhorší už máme za sebou, navíc víme, jak na to. A jak se říká : Kdo se bojí, .... v síni! :lol:
Mám radost, že to u ní nastartovalo pozitivní změny, a jak by se řeklo v pohádkách : První obruč praskla! ;)


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

Možná to s tou opatrností přeháním :) .. Držím vám palečky, aby další kola proběhla úspěšně a bez nervů :good:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

Díky, Hani, dám pak zase vědět, když bude něco mimořádného :) A myslím, že bude, tentokrát v dobrém slova smyslu! ;)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
dancaa
Starší člen
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20 zář 2011 22:25
Dal: 33 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od dancaa »

Ahojte, obracím se na vás, kdo už máte vyzkoušenou na sobě Cestu,
ráda bych Cestou provedla děti, ale začala bych raději nejdřív u sebe,
jen nemám partnera, netušíte, na koho se obrátit ? Jsem z Prahy,
děkuji za radu


Uživatelský avatar
NoDi
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: pát 27 lis 2009 20:30
Bydliště: Valachy

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od NoDi »

nevím kam to šoupnout tak to dávám sem... ráno jsem se s tímhle probudil na obou nohách- nějaké nápady proč to a jak se toho zbavit?? :|
Přílohy
.
.


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj, asi by to chtělo něco o sobě doplnit. Jestli něco bereš jako léky a co jsi den před tím jedl ? Pokud se to objevilo náhle a ne postupně ,je to reakce na něco ......popiš víc .L.
P.S měl jsi nějaký stres nebo trauma ?


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“