Letní čas a jeho působení na člověka

Společenské dění u nás i ve světě.

zrušit letní čas?

jednoznačně pro zrušení a už se v této věci angažuji
6
15%
jednoznačně pro zrušení, ale nic pro to nedělám, nevím jak na to
21
51%
jednoznačně pro zrušení, ale vím, že stejně nemá smysl nic podnikat
3
7%
vadí mi, ale zvyknu si
3
7%
nevadí mi
5
12%
jednoznačně proti zrušení, letní čas mi přináší užitek
3
7%
 
Celkem hlasů: 41

rejpal
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13 črc 2009 9:39
Bydliště: JM
Dostal: 3 poděkování

Letní čas a jeho působení na člověka

Příspěvek od rejpal »

Tak se nám zase blíží ono krásné období, kdy si na základě nařízení pečujícího o naše blaho budeme přetáčet svoje vnitřní hodiny. Už teď mě to celkem děsí, loni jsem měl po tomto zákroku 3 denní bolest hlavy, na kterou obvykle netrpím a asi 2 týdny jsem byl méně výkonný. Jaký názor a zkušenosti máte s tímto krokem Vy ostatní?


lena

letni cas

Příspěvek od lena »

take ho nemam rada, je to poznat stres a shon, ne ja, ale kolem me

jedina vyhoda je, ze v lete zustane dlouho svetlo, a pokud jdu v lete pozde spat jako treba pul noc, tak jdu vlastne brzy do postele, ma se chodit nejlepe mezi 22:00 - 00:00 hodinou

jinak nic zvlastniho


jak prijde podzim a cas se meni zpatky, pocituji velkou ulevu ci pohodu kolem dokola, nevim jak to nazvat, vnimam prilis dobre


rejpal
Nový člen
Příspěvky: 22
Registrován: pon 13 črc 2009 9:39
Bydliště: JM
Dostal: 3 poděkování

Re: letni cas

Příspěvek od rejpal »

lena píše: jak prijde podzim a cas se meni zpatky, pocituji velkou ulevu ci pohodu kolem dokola
Nevěděl jsem jak to napsat, ale Ty to vystihuješ přesně. Přechod a trvání letního času = nestíhám mám zpoždění, naopak astronomický čas = úleva, zklidnění. :zzz:


g

spánek

Příspěvek od g »

nj, ten přechod, to je zas šílenej výmysl nějakých "chytrých" lidí.... chodit by se mělo před 22:00, kdy se člověku bude nejlépe usínat. Možná, že jste si už někteří všimli, že když jdete spát později, dostanete novou energii a spát se vám už nechce. Někdy nemůžete dlouho do noci usnout. Je to dáno energii, která zrovna v organismu nastupuje. Je potřeba ctít přírodní zákony. A je lépe časně ráno vstávat, ještě před rozbřeskem a chodit spát taky dřív, do desáté. Ráno tak člověk stihne udělat spoustu věcí a krásně nastartovat nový den bez stresů. Ono taky to vstávání jak to dělali naši předci a taky spoustu jiných věcí, nebylo k zahození. Oni dřív věděli mnohem líp, že je potřeba se podřídit přírodě a nejednat proti ní!


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: letni cas

Příspěvek od chiq »

Som za zrušenie letného času. "Letný" čas je proti prírode a zdravému rozumu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Denny
Zasloužilý člen
Příspěvky: 440
Registrován: ned 27 zář 2009 15:24
Bydliště: Bruntálsko
Dal: 6 poděkování
Dostal: 14 poděkování

Re: spánek

Příspěvek od Denny »

g píše:nj, ten přechod, to je zas šílenej výmysl nějakých "chytrých" lidí.... chodit by se mělo před 22:00, kdy se člověku bude nejlépe usínat. Možná, že jste si už někteří všimli, že když jdete spát později, dostanete novou energii a spát se vám už nechce. Někdy nemůžete dlouho do noci usnout. Je to dáno energii, která zrovna v organismu nastupuje. Je potřeba ctít přírodní zákony. A je lépe časně ráno vstávat, ještě před rozbřeskem a chodit spát taky dřív, do desáté. Ráno tak člověk stihne udělat spoustu věcí a krásně nastartovat nový den bez stresů. Ono taky to vstávání jak to dělali naši předci a taky spoustu jiných věcí, nebylo k zahození. Oni dřív věděli mnohem líp, že je potřeba se podřídit přírodě a nejednat proti ní!
Je to tak, moje maminka říkávala, že spánek do půlnoci je nejzdravější. Já se tím řídím celý život. Chodím brzy na kutě a ráno vstávám čilý jako rybička, aťsi jsou teprve 4hod!
S tou čilostí to samozřejmě platí, pokud mě v noci nic nebolí, což bývá málokdy :cry:
PS. Osobně by mi vyhovoval celoročně právě letní čas - protože ty dlouhé zimní večery bývají někdy hodně únavné a stresující.


Dal bych všechno co vím, za tisícinu toho, co neznám - "Denny"
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: spánek

Příspěvek od hanka »

Denny píše: Je to tak, moje maminka říkávala, že spánek do půlnoci je nejzdravější. Já se tím řídím celý život. Chodím brzy na kutě a ráno vstávám čilý jako rybička, aťsi jsou teprve 4hod!
S tou čilostí to samozřejmě platí, pokud mě v noci nic nebolí, což bývá málokdy :cry:
PS. Osobně by mi vyhovoval celoročně právě letní čas - protože ty dlouhé zimní večery bývají někdy hodně únavné a stresující.
Taky bych ráda chodila brzy na kutě, nebýt sousedů, kteří ožívají po dvaadvacáté hodině a o půlnoci je u nich nejživěji :cry:, a s nočními veselmi výkřiky končí kolem tří ráno. Takže se ze mě stala "sova" proti své vůli. Ráno vstávám jako po noční směně.....

I já jsem pro zrušení letního času, vstávání do tmy se mi nelíbí.
__________________
Slunce v duši.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

ako ďalej?

Příspěvek od chiq »

tož nás tato zvrhlost čaká ešče chvílú... Najbližšie v nedeľu o 02:00, pardón, 03:00 ...či ako vlastne...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Hitlerovsko-Husákovský LZČ

Příspěvek od milda »

Od 70-tých let touhle dobou pravidelně nadávám na HHLZČ (Hiterovsko-Husákovský letní zkur..ný čas).
Tedy, já si pamatuju na 70-tý léta, ale prý se to kdysi zavedlo už za rakousko-Uherska (nebo možná 1. republiky?) :roll: :evil:

Faktem je, že do nedávna nás naši milovaní vládcové krmili ideologií, že HHLZČ (Hiterovsko-Husákovský letní zkur..ný čas) je kvůlivám úspoře energií... :lol: :lol:

Díky boomu elektronických kalkulaček a internetu se už minimálně pět let (5 let) všeobecně ví a uznává, že vlastně vůbec žádné úspory nejsou :roll: :evil:
(naopak- v těchto dnech budeme ráno díky posunu o hodinu ráno opět znovu svítit a zatěžovat ČEZ svojí zbytečnou vyšší spotřebou) ;)

Největší tragedie ale nastává, když vás večer vyhánějí z oblíbené restaurace, jekož se už zavírá a sluníčko je ještě 10 stupňů nad obzorem. :bad: :bhead: :evil:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Hitlerovsko-Husákovský LZČ

Příspěvek od lajos »

milda píše:Od 70-tých let touhle dobou pravidelně nadávám na HHLZČ (Hiterovsko-Husákovský letní zkur..ný čas).
Tedy, já si pamatuju na 70-tý léta, ale prý se to kdysi zavedlo už za rakousko-Uherska (nebo možná 1. republiky?) :roll: :evil:

Faktem je, že do nedávna nás naši milovaní vládcové krmili ideologií, že HHLZČ (Hiterovsko-Husákovský letní zkur..ný čas) je kvůlivám úspoře energií... :lol: :lol:

Díky boomu elektronických kalkulaček a internetu se už minimálně pět let (5 let) všeobecně ví a uznává, že vlastně vůbec žádné úspory nejsou :roll: :evil:
(naopak- v těchto dnech budeme ráno díky posunu o hodinu ráno opět znovu svítit a zatěžovat ČEZ svojí zbytečnou vyšší spotřebou) ;)

Největší tragedie ale nastává, když vás večer vyhánějí z oblíbené restaurace, jekož se už zavírá a sluníčko je ještě 10 stupňů nad obzorem. :bad: :bhead: :evil:
Ty musíš dělat energetika (toho nejvrchnějšího) u čezu že se tak vyznáš????? Přiznej se a nepindej o subjektivních pocitech. Já jsem pařez a o víkendu se z toho vyspím, třeba ne každý.


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Hitlerovsko-Husákovský LZČ

Příspěvek od milda »

lajos píše:
Ty musíš dělat energetika (toho nejvrchnějšího) u čezu že se tak vyznáš????? Přiznej se a nepindej o subjektivních pocitech. Já jsem pařez a o víkendu se z toho vyspím, třeba ne každý.
Bohužel v ČEZu nedělám, ale jestli víš, kde jsou ty obrovský úspory energie za cenu hejbání časem, tak pověz. Já jsem se to fakt nikde nedozvěděl. ;)

Když se z toho vyspíš za víkend, to ti teda upřímě závidím. Hlavně, jestli musíš makat od 6-ti hodin ráno a ještě do práce dojíždět, vstáváš třeba ve 4 hodiny (podle pánaboha ve 3 hodiny). Ještě "líp" jsou na tom pekaři - ti ani nemusej chodit spát. :lol:

Ale jestli děláš v bance za rohem od 9 hodin, tak to nejni zas tak velký hrdinství. ;) :D


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

přes léto večer

Příspěvek od jeff »

Letní čas byl zaveden po tuhé zimě v roce 1979. Tenkrát psala i Moskevská Pravda, že Československo prožívá těžkou energetickou krizi, tak nakonec bylo toto číslo u nás staženo z prodeje, u nás se přece nic takového nemůže stát, těch pár nepatrných objektivních příčin nedostatku elektřiny přece nemusíme nijak zvlášť řešit. Byla to extrémní zima, trvala asi měsíc a i když se tenkrát nic nevyřešilo, přece jen se přijalo opatření, že se na jaře zavedl letní čas, prý k vůli úsporám energie. Jak říkala moje máma, která pamatuje protektorát Čechy a Morava, kdy Hitler též letní čas zavedl, jak se těšili, až bude konec války a "zase bude čas podle pánaboha a ne podle vola". Tenkrát se dočkali, my asi už máme smůlu.
Chození na pivo je večerní záležitostí, což v létě není možné, protože v létě vlastně žádný večer není, neboť trvá do 22h a pak už začíná noc. Sám nejlíp vím, jakou to dá dřinu se dotrmácet v hospodě večerní tmy, která vlastně přijde až na začátku noci. Pak se vše zklidní, někdy i naopak rozjede a je před námi jen dlouhá noc. Protože i ranní svítání je o hodinu posunuté a i když je to někdy fakt dřina, tak slušní lidé přece chodí domů za světla :?

Jeff


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Hitlerovsko-Husákovský LZČ

Příspěvek od chiq »

lajos píše:... Já jsem pařez a o víkendu se z toho vyspím, třeba ne každý.
...keby si nemusel dospávať tú ukradnutú hodinu letným časom, asi by si zmysluplnejšie využíval víkend... ;)


jarda ovčák svitavy

Můj názor

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

je ten, že letní čas vymysleli výhradně ti mocní, aby připomínali poddaným, že i čas mají ve svých rukou a tím pádem je činili odevzdanější a ohebnější v zádech.Možná by někdo mohl blekotat cosi o úsporách, ovšem každá úspora je pro systém a stát kontraproduktivní. Více prodané elektřiny značí větší příjem ve státní kase.
Mě osobně to nikterak nevadí, ovšem ty zmatky a pro toho, co chodí ráno do práce potíže jsou špatné.
Co je špatné pro lidi, mělo by se zrušit. Pokud to někoho z pohlavárů rajcuje, nechť navštíví nějaký specializovaný veřejný dům.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Letos poprvé

Příspěvek od poota »

Tak letos je to poprvé, co na mě změna na letní čas vůbec "nepůbí".
Možná to bude tím, že jsem zásadně změnil způsob vstávání. :D
Především tedy žádnej budík! Ten je totiž pramenem všeho zla a potíží - svými praktickými pokusy jsem to naprosto jasně prokázal.
Večer jdu spát, a pak už jenom spinkám a spinkám, a potom, když už jsem pěkně růžovej, tak se mi samy otevřou očička a podívám se, kolik že je hodin. Jestli je to o hodinu víc nebo míň, to je přece jedno - hlavně, že jsem se pěkně vyspal a Pámbu mě má rád.
Někdo si třeba bude myslet, že jsem pěkně zlomyslnej prevít, ale ne, skutečně nejsem - já bych vám to taky a opravdu a ze srdce a všem přál. Berte to tak, jako že vám všem jenom prošlapávám cestu.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“