Plasma CAR

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Plasma CAR

Příspěvek od lajos »

Mladšího kolegu jsem na tak nebezpečnou věc navést nemohl (230AC) ale s tou baňkou 200W budu muset provoznout sám neb za studena ne a ne utlukoprasknout.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Plasma CAR

Příspěvek od lajos »

Tak jsem konečně dorazil doplněk k ultrazvukovému mlhovači koupené v Globusu před x lety za 300,- mám dva kusy. Když mají správnou hladinu vody nad sebou tak mlhujou jedna radost i když litry za hodinu to nebude. Mají drobnou vadu jsou na 24V a berou 0,5A DC. Tak že jsem vyrobil měnič z 12 na 24V na 1A a jak jsem zjistil dá klidně i 2A takže krásná rezerva.
Je to dělané s UC3843, srdíčko pro spínané zdroje, jiné UC38.. se nehodí neb mají vyšší starovací napětí než 12V , 43ka má 8,5V. Použil jsem mého oblíbeného praktika Danyka http://www.danyk.cz/noteb.html
Tak že bude z čeho přisávat vodní mlhu do sání pro vylepšení spotřeby (čeho ještě?) nebo i pro plasmatické spalování pro zkoušku volnoběh + ještě pár set otáček?
Chtělo by to doplnit vstupní napájení s hlídáním napětí 12V neboli aby pod 13V nebyl aktiní, operák FET relé (relé ani nemusí být)-není třeba mlhovat bez běžícího motoru.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Plasma CAR

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
lajos píše:Použil jsem mého oblíbeného praktika Danyka .......
... a jak vidno, zvolil jsi i stejný způsob výroby plošňáku jako Danyk ... ale na rozdíl od něj používáš alespoň pravítko ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Plasma CAR

Příspěvek od lajos »

Danyk k ničemu pravítko nepotřebuje, kdykoliv něco usmyslím a než bych to vymíšlel podívám se u Danyka jestli a jak to vyrobil, zprovoznil neb jeho konstrukce jsou vyzkoušené a fungují. Protože Danyk má zřejmě rád krajnosti tak jeho konstrukce nepostrádají několik nul u V, A a W. Pak se se lehce přispůsobujou moje požadavky k typu zapojení. Se divím že ještě nepředběhl náš fórum s nějakou volnou energií a jen tak z plezíru že co se s tím serete ono to jde-viz mladý mág Elabs.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Plasma CAR

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
lajos píše:Danyk k ničemu pravítko nepotřebuje, ...
... aby nedošlo k nedorozumění ... já Tě chválil, že na rozdíl od Danyka máš ty průškraby v mědi rovný ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Plasma CAR

Příspěvek od lajos »

Bylo mi to jasný, když v práci je čas tak nožík a pravítko a můžu osazovat, jinak dělávám plošňák s modrákem ale to je žehlení vyvoláváni-je to víc okolkový.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plasma CAR

Příspěvek od Ilem »

Naposledy upravil(a) Ilem dne pát 17 dub 2015 10:06, celkem upraveno 2 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Milan_Sk
Starší člen
Příspěvky: 194
Registrován: sob 19 lis 2011 20:00
Bydliště: Slovensko, Košice
Dal: 3 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Plasma CAR

Příspěvek od Milan_Sk »

@lajos venoval si tomu kopec práce a času :eclap:
Niejako mi nieje jasné, či sa ti nakoniec podarilo rozbehnúť motor na vodu.
Držím palce.


Prečo sa trápiť s MMS, ak je tu CDS http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=36&t=2325
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Plasma CAR

Příspěvek od lajos »

No mělo to být přisávání vodní mlhy, mám předpřiravené různé věci, kdybych to všechno dal do auta možná bych nevěděl na co jedu ale zatím mučím vyvíječ vodíku-když je čas.


Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“