Plasma CAR

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Nuda

Příspěvek od Akord »

Gabča píše:Přestaňte nudit sebe i mně a vyklopte, jak to je? ;) Nebo aspoň napište, že bude furt co dejchat a že nebudeme rozleptaný.Jo: a hledat jsem to zkoušela.. i tady, a nic moc
Peter píše: Zbytečně bych prudil zasloužilé a vševědoucí členy fóra. A na politiku už nemám chuť.
Až to pomuže, tak je i alternativa jít ke mne do vlákna. Nekdy mažu politické príspevky i bez zduvodnení. Co když jim to jednou dojde, nejde čelit monopolum vytvorením jiného monopolu.

Jací rozleptaní, v čem je problém? H+, nebo lépe H3O+, a OH- se tvorí pri elektrodách, pak se ty ionty prederou na opačnou elektrodu a zrekombinují s elektrony z prívodu elektrod na plyny, protože jejich prítel, co s nima tvorí vodu je na opačné elektrode, a dlouho by mu trvalo, než by se k nim prodral. Taková separace.
Jinak:
H2O je treba zjednodušene jako smes H+ a OH-. Pripojme na inertní elektrody napetí pár voltu. Pak H+ jdou k -pólu(jsou jím pritahovány), vyškemrají elektron a stane se z nich H. Počkají si na ješte jednoho souseda H a ti hned ochotne zreagují na H2, nemají s kým jiným.
OH- ionty jdou k +pólu, odevzdají elektron(co teče pak k tomu -pólu, aby byl obvod uzavrený), a stane se z toho OH bez znaménka a nadbytečného elektronu. To zreaguje s okolitou vodou fiktivne kvuli názornosti jako OH+H2O=H3O2, pokud jde reakce 2x, tak je výsledek H6O4=3xH2O+O.Zbylo teda jedno O, pak se vezmou také 2 reakce a je O2 na elektrode bublající ven.
Až byla otázka k tomuto a až jsem neco lokálne nedopletl.Jde o klasický pohled, na který se z času na čas logicky sebehnou supi. Normálne se nedelá elektrolýza čisté vody, dává se zpravidla hydroxid,uhličitan, borax,...(všechno to v roztoku normálne regeneruje a nespotrebovává se) na podstatné(o nekolik rádu) zvýšení proudové hustoty a tím i výtežku.

Ješte oficiálne:
redukce na katode: 2H2O + 2e-=H2 + 2OH
oxidace na anode: 2H2O=O2 + (4H+) + 4e-


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

rozklad

Příspěvek od lajos »

Díky Akorde, no prostě nějak tak, jen se mi nechtělo tolik rozepisovat(to byl vtip). Bude ještě otázečka, jaké rozdíly jsou když se to děje při 2500-3000 stupních, neboli při plazmě?


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Dík

Příspěvek od Gabča »

Dík Akord, :good:
a kaju se všem za svoji naivitu.
šlo vlastně o tohle: včera dávali na Spectrum pořad, jak na vodík jezdí autobusy na Islandu... přičemž bylo řečeno, že je ta výroba elektrolýzou je sice děsně drahá, ale tam si to můžou dovolit skrz energii Země.
A posléze právě mluvili o budoucím využití vody jako paliva samotného. A ten můj něco zabrblal, že když dělal on elektrolýzu, tak z toho nic jinýho než vodík nedostal. Zarazila mě teda ta "cyklovatelnost". Tak mě napadlo, jestli tam není zádrhel v tom, že je určité zpoždění mezi vývinem vodíku, který prý leze hravě a hned, a kyslíku, který až dejme tomu s úsilím a později. A proto třeba může vypadat ze začátku slibně, ale pak se to bohužel časem vyrovná, a na závěr se musí vylít louh.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Dík

Příspěvek od Akord »

Gabča píše:a kaju se všem za svoji naivitu.
Nevím proč, otázka je opodstatnená a logická. Sám jsem premýšlel, kam se takhle podeje ten OH-, a odkud se bere ten kyslík. Často se totiž vykládá elektrolýza pres použití elektrolytu s anionty od kyselin, kde je zrejmejší, jak aniont co odevzdá elektron pak reaguje s vodou. Také jsem napsal jenom logickou úvahu, treba to tak i není.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: rozklad

Příspěvek od Akord »

lajos píše:Díky Akorde, no prostě nějak tak, jen se mi nechtělo tolik rozepisovat(to byl vtip). Bude ještě otázečka, jaké rozdíly jsou když se to děje při 2500-3000 stupních, neboli při plazmě?
Teplota 3000C neznamená automaticky plazmu. Pri téhle teplote se H2O štepí na své prvky(v molekulové forme), samozrejme si zároveň na své štepení odčerpají vysokopotenciální energii pri uvedené teplote. Plazmu lze dosáhnout v této situaci dodáním navíc i elektrické energie. Obraz o této energetické bilanci lze získat napríklad korektním merením, nejaké hypotézy jsou nanic, jde o docela složitou situaci.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: plasma

Příspěvek od Gabča »

Peter píše:
Gabča píše:
Jen vím, že něco rozežírá uhlíkové elektrody.
Teď už nemusím nic dodávat.
Konečný stav je
CO2 + H2

Ostatní mají za 5.
:lol:
Já chci taky pětky :cry:
Já to tušila, ono to možná nemá se spalováním vody nic společného...
zato máme dokonalé zpracování uhlíku. Žádné čmoudící spaliny, bez užitku horké mizející v komíně a zamořující ten náš slavnej environment.
Tomu CO2 se stejně nevyhneme, a spalování vodíku se může v domácnosti ještě zorganizovat tak, aby zkondenzovaná voda něco vohřejvala..
Zkusím donutit toho svýho, plasmu prej umí, brikety jsou ve sklepě :lol:


Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

"Plasma car"

Příspěvek od Abakuk »

Dobrý den,
k té problematice plasma a vody mě ještě napadá jestli by při rozkladu když vznikne kyslík a vodík neměl vznikat ozón.
Jestli se nepletu tak pokud dochází k výboji v kyslíkové atmosféře tak vzniká právě O3. A jak je známo O3 je daleko lepší oxidant než O2.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: "Plasma car"

Příspěvek od Akord »

Abakuk píše:A jak je známo O3 je daleko lepší oxidant než O2.
No a co z toho. O co je O3 lepší oxidant, tak presne o tolik sežere více energie pri svém vzniku. Schopnost oxidace(nebo i redukce) je vždy i mírou toho, kolik energie v ruzné forme bylo do chemické látky investováno. Vztaženo na nejakou referenci. Viz slučovací entalpie, nebo slučovací teplo.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Ozon

Příspěvek od Gabča »

Ozonem nám dnes čpí celej kvartýr :oops: , takže ke kauze s barevnejma fotonama a UV... jeffe promiň :oops:
Krátká plazmička, asi 2 cm byla bohužel jen ukázkou pro mě, ale zbytkem se prý nebude zabývat, že je na to nula informací a vypadá to jako blbost, ozon náročný na výrobu a brikety jsou uhlovodíky. Tak snad už to někdy někdo z vás dotáhne, aby se to začalo prodávat... pak koupíme :D
Tak hezké bádání


Uživatelský avatar
wolf234
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: sob 18 říj 2008 12:47
Bydliště: u pajkovačky
Dostal: 9 poděkování

plazma

Příspěvek od wolf234 »

tutanka Avatar
tutanka tutanka tutanka je offline
Senior Member Senior členských

Join Date: Sep 2008 Založený: 09. 2008
Posts: 401 Príspevky: 401
Quote: Citácia:
Originally Posted by vrand Pôvodne odoslal vrand View Post
How did you determine you were making hydrazine? Ako ste zistiť, že si robiť hydrazínu? Did you do a Gas chromatography? Páčilo sa vám chromatografia plyn?

Regards Ide o
No.. Nie. hydrazine is create only with basic water, PH >7.. hydrazínu je vytvoriť iba základný prístup k vode, PH> 7 .. As you know Meyer use distilled water heated to 90°C , you obtain PH >7 and in that way hydrazine.. Ako iste viete Meyer použitia destilovanej vody zohriatej na 90 ° C, získate PH> 7 a týmto spôsobom hydrazínu .. VERY SIMPLE Veľmi jednoduché


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Debata

Příspěvek od Iv »

Opravdu debata, řešící nové myšlenky, vhledy a nápady. Všechno co tady bylo řečeno najdete všude, např:
http://sf.zcu.cz/rocnik06/cislo02/b4.html
http://www.physicstasks.eu/uloha_161
http://www.eurochem.cz/polavolt/anorg/s ... h/remy.htm a mnohde jinde......
Takže co jste tady řešili mně není jasné. Jen jsem si dovolil oponovat, nevidím zde žádné nové podněty. Co se týče O3, tak to je kapitola jiná, horské slunko, výbojka, ionizace vzduchu atd. ..... Je to jak u léků, v malým prospívá, ve velkým zabíjí - není co řešit, vše je jen o míře, jako vždycky u lidí.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: debata

Příspěvek od Gabča »

Ahoj,
byla to jen taková vsuvka, šlo o konkrétní věc, že můj chlap řekl u jednoho pořadu, že on při svém vybavení nedokázal z elektrolýzy dostat nic jinýho, než vodík, kyslík žádnej. Tak jsem chvíli pátrala po té nerovnováze.. už vím. Díky všem


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

trochu fotek

Příspěvek od lajos »

Tak dnes dopoledne , jsem musel narychlo vyzkoušet ty zázračné kondíky které jsem včera konečně dostal.
Zap. cívka měla 3,3 ohm primár, tak že energie nic moc, doma zkusím další
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

??

Příspěvek od lajos »

Koukám že jste všichni nadšeni z mých obrázků- nebo jste všichni na dovolené?-no jo ono je venku hezky, tak zatím plameňáci eee plazmáci


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

plazma

Příspěvek od lajos »

V pátek doktorandi viděli jiskru a jak jsem ve dvě odcházel, zrovna jeden znich mučil škodu 1,4 MPI-čko a říká-poď Lajosi dáme tam ty kondíky a změříme to, říkám mu jo zrovna pátek odpoledne, to určitě-stejně mu nešlo vynulovat počítač motoru přes OBD. Tak že příští týden asi čtvrtek pátek uděláme srovnávací měření momentu a výkonu. Jdu se hrabat v cívkách na další koumání. Třeba se máte konečně na co těšit po těch milion keců


Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“