Tepelné motory

Vstup do sekce

Moderátoři: rival, sano

Odpovědět

Vyhovuje mi, že v mém voze pálím palivo, ze kterého dostávám jen 13% energie pro jízdu vpřed:

Ano, je to prima
5
15%
Klidně bych zaplatil i víc
0
Žádná hlasování
Radši bych platil jen těch 13%
7
21%
Jak je to možné?!
1
3%
Co s tím můžu udělat?
20
61%
 
Celkem hlasů: 33

1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Martinovi

Příspěvek od 1220 »

takové vajíčko - horní plášť zahříváš nebo zahříváš výměníkem, vzniklý přetlak roztáčí třeba šroubovici - šroubový generátor ale musí být uvnitř v ose vajíčka, část přetlaku expanduje a je vpouštěna za šr. generátor kde pomáhá chladit spodní část popř doplněno studeným výměníkem, který je dole.
pokud by šlo např o parafín mohlo by to fungovat, ale většina vnitřku musí být prázdná a nepodléhat tep změnám- vnitřní plášť bude nutný musí to proudit jenom kolem výměníků a skrz generátor a průřezy musí být v pořádku
snadno se to píše hůř udělá ..........
Jablíčkovitý tvar je vhodnější.....
K.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Martinovi

Příspěvek od martin11 »

1220 píše:takové vajíčko - horní plášť zahříváš nebo zahříváš výměníkem, vzniklý přetlak roztáčí třeba šroubovici - šroubový generátor ale musí být uvnitř v ose vajíčka, část přetlaku expanduje a je vpouštěna za šr. generátor kde pomáhá chladit spodní část popř doplněno studeným výměníkem, který je dole.
pokud by šlo např o parafín mohlo by to fungovat, ale většina vnitřku musí být prázdná a nepodléhat tep změnám- vnitřní plášť bude nutný musí to proudit jenom kolem výměníků a skrz generátor a průřezy musí být v pořádku
snadno se to píše hůř udělá ..........
Jablíčkovitý tvar je vhodnější.....
K.
...krásně se to čte.....obvzláště mě.....ne že bych byl nešikovnej...ale myslím , že toto vše je pro mě jen sci-fi četba.....páč tomu vůbec nerozumím.... :shock: :evil: :roll: / popisovat mě šroubový generátor... :jump: /
...osud té paraboly bude asi jiný.....to , že ji budu mít doma ještě neznamená, že ji budu provozovat...zatím moje bytná netuší co přivezu...takže je několik řešení.....jedno z nich je, že parabolu a příslušenství.../ držák a naklápěcí system../ opravím, uvedu do kulturního stavu...a ...!!!...prodám....aby se vrátily náklady na pořízní, protože jsem ji nekupoval za peníze ale výměnou za něco....takže tak....
...taktéž ji nebudu ihned vylepovat čímkoli.....to bude spíše na novém majiteli....pokud si ji nene chám....uvidíme jaký bude vývoj....hezké léto a bastlení zdar martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bude se kuchat

Příspěvek od 1220 »

Copelent scrool, tedy pokud ho ta vyřazená klima co jsem dostal za odvoz bude obsahovat.Prý tam je pravil klimatizér .......
Slibuju si od toho zjištění, zda lze či nelze scrool použít jako kompresor i motor.Jasné je , že přijdu o obal a místo motoru bude alternátor muset být.
V návaznosti na to bych uvítal od Martina 11 za kolik a kde hodlá koupit HRO 73Y.
K cíli je mnoho cest ach jo .........
Současně řeším konstruci vajíčka - výmněníku- ne že by to šlo snadno, ten tlak .......by měl být jen ve vajíčku nikoli již ve výmněníkách primárních......
Jo jo dvoustupňový kompresor s turbinou to je sen pro amatéra nedostupný.Zatím pro mně určitě. :(
K.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

martin11

Příspěvek od martin11 »

...1220... :bye:

... karel napsal....V návaznosti na to bych uvítal od Martina 11 za kolik a kde hodlá koupit HRO 73Y. ...

....buď jsem blbej nebo nevím, že chci koupit to co píšeš....co to je....kde jsem se o tom zmínil....jsem nějakej unavenej...nebo jsi si mě s někým spletl....ale to nevadí...třeba to chci a nevím to.....hezké léto martin11 :lol:
Naposledy upravil(a) martin11 dne čtv 19 srp 2010 9:37, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ve vláknu :

Příspěvek od 1220 »

Tepelné čerpadlo napájené teplem a chlazení pomocí tepla
Napsáno v roce 2008 Martine.
Promiň. :( Je to dlouho.
K.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Motor pro tepelné čerpadlo

Příspěvek od Jim68 »

Mňo, tepelné čerpadlo je ryzí tepelný motor - pokud je poháněné teplem...Takže sem patří...! Motorů do čerpadel tu mám tak dvacítku. A musím Ti říct, že každá konstrukce je na jiné tlaky, jiný olej, jiný výkon, jinou rychlost proudění, jiný plyn, jiné teploty,.... :roll: :shock: Takže se zeptej sám sebe: Jaká bude konstrukce a objemy, plyn a tlaky, teploty na vstupu a výstupu...? :D Pak si seženeš vhodný kompresor a zjistíš, že je to všechno jinak...Teda - pokud půjdeš mimo hlavní proud.... Mám tu taky pár spálených motorů, jestli se Ti chce s nima pilovat..... :shock:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

uživatelská skupina

Příspěvek od jeff »

Jime68, sice sem ten příspěvek patří, ale "Sekce nadšenců" je uzavřená uživatelská skupina s omezenou možností publikace, tudíž Ti sem uživatelé, jako je Stepanpepan nemohou nic napsat, jelikož zde nejsou přihlášeni. Teda opkud se s nima chceš dohadovat. Tady je to jen pro nás nadšence, aby nás nerušili drzí narušitelé.
Tvůj vynález se mi líbí, taky by se mi hodil, ale trochu větší, nějakých 25 - 30kW, ale bohužel mám nějak averzi ke stlačeným plynům a trubkám vůbec, tak se o to ani nebudu pokoušet. Přeji Ti, ať se Ti daří!

Jeff


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: uživatelská skupina

Příspěvek od Jim68 »

jeff píše:Jime68, sice sem ten příspěvek patří, ale "Sekce nadšenců" je uzavřená uživatelská skupina s omezenou možností publikace, tudíž Ti sem uživatelé, jako je Stepanpepan nemohou nic napsat, jelikož zde nejsou přihlášeni. Teda opkud se s nima chceš dohadovat. Tady je to jen pro nás nadšence, aby nás nerušili drzí narušitelé.
Tvůj vynález se mi líbí, taky by se mi hodil, ale trochu větší, nějakých 25 - 30kW, ale bohužel mám nějak averzi ke stlačeným plynům a trubkám vůbec, tak se o to ani nebudu pokoušet. Přeji Ti, ať se Ti daří!

Jeff
Když se daří, tak se daří!! :D :D . Nějak to přežiju.... A vidí to aspoň?
Je pravda, že četnost explozí stlačených plynů jsem teď zmenšil na minimum, ale občas to ještě praská. To víš - 150 atmosfér...
P.s.: to co je na fotce není moje - to je krám, co Vám prodají za balík v obchodě, má to cop 3,6 ( v propagačním letáku 4,6) a to musíš na ty výměníky foukat horký vzduch. Já si z toho beru nějaké součástky a zbytek jde rovnou do sběru. ... ;) . Funguje to totiž přesně podle vzorců ve scriptech na VuT....totiž k smíchu.... :oops:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tepelné motory mají volnou cestu

Příspěvek od Jim68 »

Ano, přátelé! Přestože i z Vašich fotek je patrno, že tvůrčí kvas nepřeje úklidu pracoviště, neodolal jsem. Brodě se po pás roztrhanými výměníky, spálenými motory a i jen spícími konstrukcemi generátorů-zatím ve vývoji-, rozhodl jsem se dnes, 20.8.2010, rázně učiniti přítrž pochybnostem o své profesionalitě!!! Shromáždiv použitelné a nepoužitelné, roztřídil jsem součástky a nachystal vše k expedici na smetiště dějin bez rozdílu. Ponechal jsem pouze a jen to, z čeho komlexní aplikace dohotovím...!
Martinovi 11 se jistě ulevilo, neb další návštěvu mé dílny sveřepě odmítal.... patrně ze strachu, že v nějakém přístroji uvízněn a bude uvařen - či kryogenizován... :oops: :D Fotky nemaje, omlovám to tím, že pubertální syn odjel na dovolenou s mým datovým rozhraním, patrně v batohu... Náhradou poskytuji foru foto plynové turbíny v akci, zapojené v mém chladícím okruhu . 3kW/24V, 100,000/ot/min-1, -80°C - odborník chápe....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jim68
Be happy!
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Tepelné motory mají volnou cestu

Příspěvek od NAVAR »

Jim68 píše:Ano, přátelé! Přestože i z Vašich fotek je patrno, že tvůrčí kvas nepřeje úklidu pracoviště, neodolal jsem. Brodě se po pás roztrhanými výměníky, spálenými motory a i jen spícími konstrukcemi generátorů-zatím ve vývoji-, rozhodl jsem se dnes, 20.8.2010, rázně učiniti přítrž pochybnostem o své profesionalitě!!! Shromáždiv použitelné a nepoužitelné, roztřídil jsem součástky a nachystal vše k expedici na smetiště dějin bez rozdílu. Ponechal jsem pouze a jen to, z čeho komlexní aplikace dohotovím...!
Martinovi 11 se jistě ulevilo, neb další návštěvu mé dílny sveřepě odmítal.... patrně ze strachu, že v nějakém přístroji uvízněn a bude uvařen - či kryogenizován... :oops: :D Fotky nemaje, omlovám to tím, že pubertální syn odjel na dovolenou s mým datovým rozhraním, patrně v batohu... Náhradou poskytuji foru foto plynové turbíny v akci, zapojené v mém chladícím okruhu . 3kW/24V, 100,000/ot/min-1, -80°C - odborník chápe....
-80C, tak to je teda síla. To tam musíš mít alespoň 2 agregáty aby se to dostalo tak nízko.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

kausa Jim68

Příspěvek od martin11 »

Martinovi 11 se jistě ulevilo, neb další návštěvu mé dílny sveřepě odmítal....

...martin se nebojí....jen když se to vidím v chodu.....jak to na teplosběrné straně rychle mrzne../viz foto/..tak to jsou všelijaké myšlenky...páč tomu nerozumím...tak jen čumím....a vidím co vidím...na jedné straně mínus buhví kolik a na druhé příjemné ohřívátko....se divím , že to Akord nechce pochopit...a přistoupit na ten COP 20... :shock:
doufám, že příští zimu všichni rozumní topí Jim-ovým ohříváčkem, a to bez postranních úmyslů, že mu to někdo ukradne a okopíruje.....Jim do toho investoval opravdu hodně času i peněz....a myslím , že investice do tohoto topítka se za 3 sezony vrátí...je to jistě 3x rychlejší než klasické TČ... :idea:
....sám se budu snažit to realisovat ještě letos....a podám recenzi....když by to bylo blbý....tak to klidně napíšu.....tak.....hezký zbytek léta...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné motory mají volnou cestu

Příspěvek od Jim68 »

NAVAR píše:
Jim68 píše:Ano, přátelé! Přestože i z Vašich fotek je patrno, že tvůrčí kvas nepřeje úklidu pracoviště, neodolal jsem. Brodě se po pás roztrhanými výměníky, spálenými motory a i jen spícími konstrukcemi generátorů-zatím ve vývoji-, rozhodl jsem se dnes, 20.8.2010, rázně učiniti přítrž pochybnostem o své profesionalitě!!! Shromáždiv použitelné a nepoužitelné, roztřídil jsem součástky a nachystal vše k expedici na smetiště dějin bez rozdílu. Ponechal jsem pouze a jen to, z čeho komlexní aplikace dohotovím...!
Martinovi 11 se jistě ulevilo, neb další návštěvu mé dílny sveřepě odmítal.... patrně ze strachu, že v nějakém přístroji uvízněn a bude uvařen - či kryogenizován... :oops: :D Fotky nemaje, omlovám to tím, že pubertální syn odjel na dovolenou s mým datovým rozhraním, patrně v batohu... Náhradou poskytuji foru foto plynové turbíny v akci, zapojené v mém chladícím okruhu . 3kW/24V, 100,000/ot/min-1, -80°C - odborník chápe....
-80C, tak to je teda síla. To tam musíš mít alespoň 2 agregáty aby se to dostalo tak nízko.
Nechodí to Navare jak by sis myslel, takže je to prostě a jednoduše M.J.Generátor. Tepelná čerpadla bys k takovému výkonu nepřemluvil - a nebo možná ano. Ale za jaké prachy? Tohle zrovna nemá ani kompresor.... :roll: ;)


Jim68
Be happy!
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Tepelné motory mají volnou cestu

Příspěvek od NAVAR »

Jim68 píše:
NAVAR píše:
Jim68 píše:Ano, přátelé! Přestože i z Vašich fotek je patrno, že tvůrčí kvas nepřeje úklidu pracoviště, neodolal jsem. Brodě se po pás roztrhanými výměníky, spálenými motory a i jen spícími konstrukcemi generátorů-zatím ve vývoji-, rozhodl jsem se dnes, 20.8.2010, rázně učiniti přítrž pochybnostem o své profesionalitě!!! Shromáždiv použitelné a nepoužitelné, roztřídil jsem součástky a nachystal vše k expedici na smetiště dějin bez rozdílu. Ponechal jsem pouze a jen to, z čeho komlexní aplikace dohotovím...!
Martinovi 11 se jistě ulevilo, neb další návštěvu mé dílny sveřepě odmítal.... patrně ze strachu, že v nějakém přístroji uvízněn a bude uvařen - či kryogenizován... :oops: :D Fotky nemaje, omlovám to tím, že pubertální syn odjel na dovolenou s mým datovým rozhraním, patrně v batohu... Náhradou poskytuji foru foto plynové turbíny v akci, zapojené v mém chladícím okruhu . 3kW/24V, 100,000/ot/min-1, -80°C - odborník chápe....
-80C, tak to je teda síla. To tam musíš mít alespoň 2 agregáty aby se to dostalo tak nízko.
Nechodí to Navare jak by sis myslel, takže je to prostě a jednoduše M.J.Generátor. Tepelná čerpadla bys k takovému výkonu nepřemluvil - a nebo možná ano. Ale za jaké prachy? Tohle zrovna nemá ani kompresor.... :roll: ;)
Aha, tak to jsem v představách úplně mimo :oops:
Tak zkusím jiné představy. :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Tepelné motory mají volnou cestu...jen vědět jak na ně...

Příspěvek od martin11 »

NAVAR píše:
Jim68 píše:
NAVAR píše:
-80C, tak to je teda síla. To tam musíš mít alespoň 2 agregáty aby se to dostalo tak nízko.
Nechodí to Navare jak by sis myslel, takže je to prostě a jednoduše M.J.Generátor. Tepelná čerpadla bys k takovému výkonu nepřemluvil - a nebo možná ano. Ale za jaké prachy? Tohle zrovna nemá ani kompresor.... :roll: ;)

Aha, tak to jsem v představách úplně mimo :oops:
Tak zkusím jiné představy. :)
...trochu vstoupím....to se nedá představit...to se musí vidět... :idea: ..a šahnout si...a když se to nadopuje Peltierama, tak to maká po nastartování samo...jen tak,,,,,protože je kolem nás trochu tepla..../ tak do - 20 si myslím , že to pracuje / ...jim :good: m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Tepelné motory mají volnou cestu...jen vědět jak na ně..

Příspěvek od NAVAR »

martin11 píše:
NAVAR píše:
Jim68 píše:
Nechodí to Navare jak by sis myslel, takže je to prostě a jednoduše M.J.Generátor. Tepelná čerpadla bys k takovému výkonu nepřemluvil - a nebo možná ano. Ale za jaké prachy? Tohle zrovna nemá ani kompresor.... :roll: ;)

Aha, tak to jsem v představách úplně mimo :oops:
Tak zkusím jiné představy. :)
...trochu vstoupím....to se nedá představit...to se musí vidět... :idea: ..a šahnout si...a když se to nadopuje Peltierama, tak to maká po nastartování samo...jen tak,,,,,protože je kolem nás trochu tepla..../ tak do - 20 si myslím , že to pracuje / ...jim :good: m11 :lol:
Tomu věřím.
Každopádně mi v skrytu duše činí jisté potěšení jak za Jima tak i za sebe satisfakce že "teoretikům brožůrkářm s hypertrofovaným egem" konečně někdo "natrhul anus". :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Odpovědět

Zpět na „Sekce "Nadšenců"“