Solární PELMEL - novinky, postřehy, zajímavosti.

Elektřina, teplo...

Plánujete využití solární energie pro soukromé účely?

Ano.
25
46%
Již ji využívám.
25
46%
Ne. Je to o ničem.
2
4%
Ne, nemám na to podmínky / neumím jich využít.
1
2%
Ne, nemám na to prostředky (analogie: Žijte zdravě, máte-li na to)
1
2%
 
Celkem hlasů: 54

Návštěvník

Solární PELMEL - novinky, postřehy, zajímavosti.

Příspěvek od Návštěvník »

Potrebovala bych docela nutne a rychle poradit dobrou firmu Prostejov a okoli, ktera by byla schopna navrhnout a realizovat projekt na ohrev TUV a temperovani chaty v zimnim obdobi. Byla jsem v kontaktu s Ekosolaris z Kromerize, na podzim mi poslali dotaznik, ktery laik neni schopen vyplnit, a kdyz jsem se jim ozvala ted, ani neodpovedeli a dnes se mi mejly vracely. Existuje ta firma jeste vubec?
Budu vdecna za nasmerovani. Dik


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: projekt na solarni kolektory

Příspěvek od Akord »

Anonymous píše:Potrebovala bych docela nutne a rychle poradit dobrou firmu Prostejov a okoli, ktera by byla schopna navrhnout a realizovat projekt na ohrev TUV a temperovani chaty v zimnim obdobi. Byla jsem v kontaktu s Ekosolaris z Kromerize, na podzim mi poslali dotaznik, ktery laik neni schopen vyplnit, a kdyz jsem se jim ozvala ted, ani neodpovedeli a dnes se mi mejly vracely. Existuje ta firma jeste vubec?
Budu vdecna za nasmerovani. Dik
Posledne jsem byl na veletrhu Racioenergia v Bratislave, a pamatuju si, že tam vystavovala nejaká nástupnická firma Ekosolarisu, a že pan Sum(coby drívejší šéf Ekosolarisu) je myslím již na duchodu. Zkuste popátrat spríznené firmy z Kromeríže včetne fotovoltaických.
Nevím však, zda je temperování v zime rozumný zpusob, jak využít slunce. Je ho v zime hodne krátce a hodne málo. Priklonil bych se nejprve ke kvalitní tepelné izolaci, než dojde k nejakému temperování. Stejne tak by šlo zvážit fakt, že ploché(ať tepelné, nebo elektrické) kolektory lépe absorbují difuzní zárení(hlavne pro prípad zatažené oblohy), a že se nekdy v roli prijímače sluneční energie uplatňuje i fotovoltika, i když má menší účinnost(vysoká porizovací cena a prakticky nenávratnost) a horší možnosti akumulace.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Solár

Příspěvek od Iv »

Zkuste prosím tyto firmy ve Vašem okolí:
http://www.solsys-morava.cz (Přerov)
http://www.itpprerov.cz (Přerov ?!)
http://www.fis-pjajko.cz (Mohelnice)
http://www.nemakej.cz Tršice ?!
http://www.a-kotle.cz Prostějov, Kotkova
http://www.solarplus.cz Prostějovičky

Poznáte sama, dle reakcí a komunikace, komu dáte přednost. Oni vědí, jak nastavit zařízení na optimum i v zimním období, zde záleží na určení úhlu sklonu atd. ale to je věc dodavatele, jaké vám zaručí parametry, včetně navrhnuté ceny, porovnejte a pak začněte komunikovat, vždy si nechte do zásoby jednu firmu - pro srovnání.
Přeji dobrou firmu, jež to vyrobí bez velkých komentářů a jiných dodatků.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Konec vodníku v Čechách - že jsou ti Nemci tak blbí

Příspěvek od Akord »

Samozrejme nerozlišuji Čechy a Slováky jako nacionalista, pujčil jsem si jenom název stejnojmenného díla.

Nedávno jsem cestoval do Frankfurtu pres Rakousko. Jak jsem vjel do Nemecka, tak me dosti prekvapila situace na jejich strechách. Mírne a opravdu s citem nadnesené:

Zhruba na každém 10. dome a v proporci tak na každé 3. stodole byly fotovoltické sluneční panely.
Pritom často ve značných plochách. A ty stodoly byly obvykle porádne velké. Strecha často nic moc a panely jako kráva. Také často nekteré strechy firem. Vše zvlášte na vesnicích, kde je konkrétní vlastnictví strechy zrejmejší.

Pritom tady se bude jenom blábolit, zdržovat a mlátit prázdnou slámu. Nebudu ani rozebírat, kdo mi na tuhle tému zastínoval vlákno, jen aby mi nakonec nezbylo, než psát o VE. Abych se snad nakonec musel pozastavit nad tím, že ti "blbí" Nemci jsou snad zbabelci, vzdali své hledání VE, a prijali údel vrabce na streše. No a ti fiktivní ropomagnáti nakonec platí propagátory VE, protože ropobaroni nebo monopolmagnáti mají ty lepší informace už v šuflících a dávno vedí, že je to celé blbina zamerená na to, aby si nikdo nekupoval fotovoltiku a odstríhával se od síte.

Hezký den preje Akord.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Konec vodníku v Čechách - že jsou ti Nemci tak blbí

Příspěvek od chiq »

Akord píše:Samozrejme nerozlišuji Čechy a Slováky jako nacionalista, pujčil jsem si jenom název stejnojmenného díla.

Nedávno jsem cestoval do Frankfurtu pres Rakousko. Jak jsem vjel do Nemecka, tak me dosti prekvapila situace na jejich strechách. Mírne a opravdu s citem nadnesené:

Zhruba na každém 10. dome a v proporci tak na každé 3. stodole byly fotovoltické sluneční panely.
Pritom často ve značných plochách. A ty stodoly byly obvykle porádne velké. Strecha často nic moc a panely jako kráva. Také často nekteré strechy firem. Vše zvlášte na vesnicích, kde je konkrétní vlastnictví strechy zrejmejší.

Pritom tady se bude jenom blábolit, zdržovat a mlátit prázdnou slámu. Nebudu ani rozebírat, kdo mi na tuhle tému zastínoval vlákno, jen aby mi nakonec nezbylo, než psát o VE. Abych se snad nakonec musel pozastavit nad tím, že ti "blbí" Nemci jsou snad zbabelci, vzdali své hledání VE, a prijali údel vrabce na streše. No a ti fiktivní ropomagnáti nakonec platí propagátory VE, protože ropobaroni nebo monopolmagnáti mají ty lepší informace už v šuflících a dávno vedí, že je to celé blbina zamerená na to, aby si nikdo nekupoval fotovoltiku a odstríhával se od síte.

Hezký den preje Akord.
Čudujem sa, že tak sčítaný človek ako Akord si nevie dať do súvisu rovnaké ceny panelov vo východnej i západnej časti EU a katastrofálny rozdiel ich a našich platov. :roll:


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Konec vodníku v Čechách - že jsou ti Nemci tak blbí

Příspěvek od Akord »

chiq píše:Čudujem sa, že tak sčítaný človek ako Akord si nevie dať do súvisu rovnaké ceny panelov vo východnej i západnej časti EU a katastrofálny rozdiel ich a našich platov.
Len či máš tie správne info o cenách a o tom, čo je potrebné. Ja by som sa zase mohol čudovať, prečo my, tí chudobnejší vo východnej časti máme priemerne viac drahších a okázalejších SUV, viac Lasvegasovských billboardov a prepychovejšie vily či sídla, než tí v západnej časti. Aspoň z toho, čo som videl na ulici. Nemôžem si pomôcť, ale zdá sa mi, že my tí chudobnejší sme nenažranejší.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Konec vodníku v Čechách - že jsou ti Nemci tak blbí

Příspěvek od chiq »

Akord píše:Len či máš tie správne info o cenách a o tom, čo je potrebné. Ja by som sa zase mohol čudovať, prečo my, tí chudobnejší vo východnej časti máme priemerne viac drahších a okázalejších SUV, viac Lasvegasovských billboardov a prepychovejšie vily či sídla, než tí v západnej časti. Aspoň z toho, čo som videl na ulici. Nemôžem si pomôcť, ale zdá sa mi, že my tí chudobnejší sme nenažranejší.
Môžeš byť pokojný, mám 14-ročného citrónika a zataľ si svedomite plním "vyživovaciu povinnosť" voči nenažraným cikádam (=živnostník, ktorý to už-už vzdá a zaradí sa medzi "poberateľov...") Posledná kvapka sa blíži k preplnenému poháru....!!! Včera u nás banda cikád zmlátila mravenca-dôchodcu. Cikády sú už doma, dôchodca má opletačky vraj kvôli "rasovým prejavom".....!!! Doprdele! Začínam študovať vojenskú taktiku...


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Solární PELMEL - novinky, postřehy, zajímavosti.

Příspěvek od aNONym »

Ať už je to jak chce, tak solární technologie, bez ohledu na naše názory (nebo na politickou garnitůru u vesla + jak oni s ní naloží pro "všeobecné blaho" :D ), se bude stále rozvíjet dál a dál. ;) Non

Takže o ní asi nejspíše uslyšíme čím dál tím častěji. Teda, alepoň dokud bude svítit sluníčko.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Průhledné solární panely (na oknech, na oblečení, atd.)

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
bob
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: ned 11 úno 2007 22:23
Bydliště: SK
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

akumulátor na solárny alebo veterný systém

Příspěvek od bob »

Ponúkam vážnym záujemcom o energetickú nezávislosť chaty alebo rod. domu olovený akumulátor 12V/1500 Ah a 24V/1500 Ah. Môžeme sa dohodnúť na bartrovej výmene - niečo za niečo, prípadne na spolupráci a výmene skúseností (fotovoltaika a VAWT a iné) . Pre upresnenie predstavy-jeden samostatný článok 2,23V má rozmer cca 30x40x50 cm, váži 150kg, obsahuje 35 litrov H2SO4, uskladní cca 3,5 kWh . Odvoz si musí zabezpečiť záujemca . Viem zabezpečiť naloženie . V prípade záujmu napíš na SZ.


Bob
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Trocha inspirace

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Solární panely s jedním nebo více články – jak na to?

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

IC: LTC3105

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

fv chata

Příspěvek od laik »

Zdravím
zde zajímavej odkaz na jednoho nadšence do fv http://mypower.cz/
má tam ruzná schémata a návody pochopitelné i pro laiky :) třeba zde http://wiki.mypower.cz/projekty:mypower
ve foru tam má taky zajímavé věci....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Fotovoltaika a příslušenství

Příspěvek od Pego »



Odpovědět

Zpět na „Fotovoltaika a solární technika“