Animálnosti

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od pdp7 »

Použil jsem trafo z mikrovlnky a ampermetr. Normálně je proud primáru MOTu bez zátěže kolem 2-3A. Při vytvoření oblouku to vyskočilo přes 20A.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pdp7 píše: Použil jsem ....
To bych považoval za naprosto běžný jev.
a) Jsi si vědom, že pokud přesně nezachováš parametry originálního pokusu, nedostaneš stejné a dokonce ani podobné výsledky?
b) Slyšel jsi někdy o harmonických frekvencích a co to dokáže s běžnými měřáky, do jaké míry je to dovede oblafnout? Asi se na to koukni. Specielně elektrický oblouk je :devil: na zkreslování.
c) Jsi si vědom, jaký vliv má dielektrikum na charakteristiku oblouku?
d) Jsi si vědom, jaký vliv mají materiály elektrod vliv na charakteristiku oblouku?

Svým pokusem jsi nedokázal, že Kapanadze nefunguje. Dokázal jsi, to, co jsi odzkoušel ty, a jak jsi to měřil, nefunguje podle tvých představ tak jako to, co popisuje Kapanadze.

Tím netvrdím, že ten Kapanadze taky neměří něco blbě a že skutečně jde o nějaký "zázrak". Správná resonance a zpětná vazba dokáže u mnohafrekvenčních proudů ukázat na primáru věci.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od pdp7 »

Ano, jsem si vědom všech bodů co jsi napsal. Ovšem parametry originálního pokusu asi jen těžko dodržím, když na videu bylo něco co se moc neshoduje se schématem z webu. Hlavně na videu byl vidět jakýsi sloupec plasmy a těžko říct jestli se jednalo o ono jiskřiště. Též ty žárovky asi nebyly to samé když svítily dvě a nebo všechny, to se schématem prostě nekoresponduje.
To samé bych mohl říci o tom popisu se snižujicím se proudem primáru, je to tam řečené obecně jako by to tak mělo být všude a nikoliv za dodržení určitých věcí.

Jestli Kapanadze jen oblbuje měřáky, tak mi zase nesedí to, že jsem viděl exempláře které běhali i po odpojení zdroje.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od A(&F) »

pdp7 píše:Použil jsem trafo z mikrovlnky a ampermetr.
... místo ampérmetru do serie s primárem zapoj automobilovou 55W halogenku ... a hned budeš mít jasno ... :D ...

... :bye: ... Anri ...

--------------------
PeS: ...
pdp7 píše:jsem viděl exempláře které běhali i po odpojení zdroje
... to je divný ... :ethink: ... neb většina živejch tvorů po odpojení od zdroje moc neběhá ... :laugh: :laugh: :laugh: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od pdp7 »

A co bude dělat ta autožárovka? Nechceš mi říct že bude pohasínat že ne?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Nechceš mi říct že bude pohasínat že ne?

Příspěvek od A(&F) »

... no bude dělat přesně to co má ... dle odběru ......hlavně tím vyloučíš pochyby ohledně správnosti měření (díky tomu, že nepoužíváš True RMS měřák) ...

... jinak až s tím budeš experimentovat, tak dodržuj pravidla bezp. práce, neb krajním případě může dojít až k destrukci té žárovky ...... jinak předpokládám, že víš s čím si hraješ, anžto MOT dokáže i zabít ...

----------
PeS: ... a nezapomeň z MOTu odstranit bočníky ... https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=77686#p77686 ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od pdp7 »

Když bude dělat co má tak co bych se snažil. Proč bych měl znova zkoušet něco co je jasný a ztrácel čas. Popravdě už mě tyhle kraviny přestávaj bavit.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od A(&F) »

pdp7 píše:Když bude dělat co má tak co bych se snažil. Proč bych měl znova zkoušet něco co je jasný a ztrácel čas. Popravdě už mě tyhle kraviny přestávaj bavit.
... :bhead: ... nějak nechápu, o co ti jde ... proč tu teda prudíš ?? ... :D ...

... víš co, jdi ten nápad řešit tam, kde jsi k němu přišel ... ale předpokládám, že s takovýmto přístupem brzo u IV narazíš ... teda, pokud jsi už nenarazil ... :evil: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od pdp7 »

Jde mi o to, že IV neříká pravdu. Prostě lže.

12 Října 2013 7 dní ban za hrubé porušování pravidel fóra. SDK


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od pdp7 »

Dneska jsem si hrál se dvouma slepýma CDčkama, roztáčel jsem sice jen jedno ale na tom myslím nesejde, a zkoušel jestli kolem uvidím nějaký obláček plasmy a nic. Proč se mi nic nedaří?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Blesk - vyboj

Příspěvek od A(&F) »

pdp7 píše:Jde mi o to, že IV neříká pravdu. Prostě lže.
... stále ale nechápu, proč to řešíš tady ... :dknow: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
tracker
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07 říj 2013 7:28

Re: Monroe

Příspěvek od tracker »

Slavek Krepelka píše:ESP schopnost a manipulace s ní je stále pod kontrolou rozumu, tudíž vědomé a hlavně podvědomé mysli.
Slávku keď tomuto čo tvrdíš aj naozaj veríš tak potom je smutné že tu nie len sám seba klameš. ESP je srdcová záležitosť, vedomie alebo podvedomie s nim toho veľa nemájú spoločné. Tracker


Nevysvetľuj, tvoji priatelia to nepotrebujú a nepriatelia by ti aj tak neverili. Elbert Hubbard
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Monroe

Příspěvek od Slavek Krepelka »

tracker píše: Nevysvetľuj, tvoji priatelia to nepotrebujú a nepriatelia by ti aj tak neverili.
:) Odpověděl jsi si sám, i když slova přátelé a nepátelé bych nepoužil :bye:
.........................

Že už jsem tady, ty Daleké Cesty jsem jako první včera skoro dočetl. Konečně mi je po letech jasné, kam chodil Ray Bradbury a další nakupovat. Nicméně, biurnální akustickou technologii tímto považuji za očivdnou zkratku k obnovení osobních telepatických a dalších významných schopností a tím za pěkně vysoký odrazový můstek.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
tracker
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07 říj 2013 7:28

Re: Monroe

Příspěvek od tracker »

Slavek Krepelka píše:Nicméně, biurnální akustickou technologii tímto považuji za očivdnou zkratku k obnovení osobních telepatických a dalších významných schopností a tím za pěkně vysoký odrazový můstek.
Slávku v tejto veci pre toho čo nechce chodiť po schodoch nieje velmi rozumne zvykať si na výťah. Tracker


Nevysvetľuj, tvoji priatelia to nepotrebujú a nepriatelia by ti aj tak neverili. Elbert Hubbard
sae
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: pon 27 led 2014 22:37
Dostal: 3 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od sae »

Cigánka volá doktorovi: Pán doktor, ako je to možné, ja som zdravá, môj brat je zdravý a dieťa máme debilné?

Uděleno varování za plevelení. SDK


Asi toľko: ak budete každého, kto má chuť s vami spolupracovať, vítať takto, dopadnete ako tí cigáni. Žiadna nová krv, žiadny nový nápad, zauzlíte sa vo svojich omyloch a dostanete ponorkovú nemoc.
Budete sa hádať o nezmysloch, ktoré nemajú s MM nič spoločné a nikam to nedotiahnete.
Prajem vám krásny večer.
Naposledy upravil(a) sae dne úte 28 led 2014 18:50, celkem upraveno 1 x.


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“