Pastičky na zloděje.

Moderátor: aNONym

Odpovědět

Souhlasíte s umísťováním pastí za účelem ochrany svého majetku?

Ano - můj dům, můj hrad. A to je nedotknutelný.
59
92%
Ne - vždyť to může být člověk, který si tím "jenom" řeší svoji těžkou životní situaci nebo to může být i dítě (např. ze sociálně slabší vrstvy).
5
8%
 
Celkem hlasů: 64

Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Mé dnešní opětné nasrání ...

Příspěvek od poota »

Účinná řešení jsou bohužel právně postižitelná.
Možná by bylo řešením snažit se o legální vytvoření Občanského sdružení, určeného k ochraně zdraví a majetku, a udržování pořádku ve městě.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Zloději ...

Příspěvek od A(&F) »

Palo ve https://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=90480#p90480 píše:
A(&F) píše:...dnes v noci na našem a vedlejším sídlišti chytili měšťáci dva darebáky, co se vloupávájí do aut ... :good: ... s tímto infem se mi docela hezky usínalo...
Nechtěl bych Ti kazit radost, ale co se snima stane? Voni je zase pustěj...
... tak zatím ne-e ... :) ... neb jednoho z nich (obžalovaný Václav Mejta / Lukáš Huja, nevím kterej je kterej) k pondělnímu soudnímu stání v poutech přivedla vězeňská eskorta ...... ten šedivej mundůr mu móóc slušel ... :D ...

... bohužel na nějakou úhradu škody můžu rovnou zapomenout, anžto jsou to "profesionání kriminálníci" a poškozených je mnoho ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Někteří si vystačí sami ...

Příspěvek od A(&F) »

... pastičky jim ani netřeba vyrábět ...

Obrázek
(zdroj: http://www.novinky.cz/krimi/306364-muz- ... -nohy.html )

Obrázek
(zdroj: http://mostecky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 13032.html ... video je na http://tn.nova.cz/zpravy/cernakronika/t ... -nohy.html ... mmch, tohodle "dobráka" pár hodin po vysvobození chytili při krádeži víka od jiného kanálu)

... další podobné případy na [search=google]uvízl v kontejneru[/search]


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Stop 24 ...

Příspěvek od A(&F) »

... automobily se nejčastěji kradou v noci, to je stará známá věc ...... a co Vy, máte v noci také strach o své auto ?? ...... pokud ano, tak šanci, že se mu zloděj raději vyhne (popř. že bude zkontrolován a dopaden první hlídkou, která na něj narazí) můžete zvýšit prostým nalepením nálepky "STOP - 24" ... ta totiž nabádá policisty, aby takto označené auto v rozmezí mezi půlnocí do 5 hodin ráno podrobili důkladné kontrole vlastnictví, popř. práva k užívání vozu (v té době totiž své vozy dle statistik používá pouze 7 až 8 % řidičů) ... po zavedení podobných samolepek v Anglii klesly noční krádeže vozů údajně až na polovinu ...... jednoduchý nápad ... :good: ...

Obrázek Obrázek

... samolepka by měla být k vyzvednutí zdarma na kterémkoliv místním oddělení prevence kriminality PČR, popř. na magistrátu ...

zdroj informace: ... http://www.policie.cz/clanek/sprava-str ... op-24.aspx ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Kupte si pistoli ......

Příspěvek od A(&F) »

citace z článku "Kupte si pistoli. Váš majetek policie už dávno nechrání" ... ( http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazo ... ent=domaci ) ...

citace: ... "Policii chybí objednávka voličů

Problém je ještě hlubší. Policie není nijak vázána na občany, na jejich vůli, na jejich obavy, na to, co je pálí, štve, co jim po léta v oblasti bezpečnosti vadí.

Když jsem byl před asi 15 lety na návštěvě u humbersideské policie (Velká Británie), popisovali mi tam, že i policejní šéf se odpovídá voličům. Musí reagovat na jejich objednávku. Pokud jim vadí krádeže aut, přibývá jich, pak se na to musí jeho lidé soustředit. Pokud se v oblasti množí prodej drog, musí policie udělat něco proti tomu.

To u nás chybí. Možná by stálo za to změnit systém na místní úrovni. Přímo volit starostu a podřídit mu pořádkovou policii a místní kriminálku. Šéf těchto útvarů nemusí být přímo volený, ale měl by být spojen se starostou. Měl by se odpovídat voličům, reagovat na jejich strachy a na to, co je skutečně sužuje." ...


... ano, přesně tak to je ... :( ...... musí se však k tomu od základu změnit celej systém, ... tj. povolit beztrestnou ochranu svého majetku (v plném rozsahu) .... zvýšit počet a kvalitu policistů, zlepšit jejich operativnost a zavést masové používání moderních vyšetřovacích prostředků (ne pouze v závažných případech), ... zvýšit rychlost soudů (soudit hned druhý den a ne až za dva roky) ... a hlavně musíme mít dostatek věznic s tresty, které mají opravdu výchovný účinek (ne tu parodii, co je nyní) ... především pak překopat legislativu, která momentálně chrání zloděje, popř. ztěžuje jejich usvědčení (viz např. zákon o ochraně osobnosti a uznávání kamerových záznamů) ...... neb jinak se z toho nynějšího (stále zhoršujícího se) bordelu nikdy nedostaneme !!! ... bez toho kriminalita poroste exponenciální řadou ...

... jelikož až stát jednoho dne skrouhne dávky "nepřizpůsobivejm spoluobčanům", tak to teprve nastanou ty správný grády !!! ..... (což musí zanedlouho zákonitě nastat, anžto státní pokladna zeje prázdnotou již velmi dlouho ... vždyť agónie se nedá prodlužovat do nekonečna) ...

... tož přátelé, ...... kupte si pistoli ... bude se hodit ... a možná to nebude trvat až tak dlouho ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...

------------
PeS: ... jediné s čím nesouhlasím, je názor autora v samotném závěru článku ... "Opakuji to často: obecní a městská policie byl omyl. Bylo by rozumné ji zrušit a schopné strážnice a strážníky, kteří splňují kvalifikační předpoklady, převést k pořádkové policii." ...... s tím opravdu nemohu souhlasit :enaughty: , jelikož pro naše město jsou "měšťáci" spásou ... už například tím, nemají limit na PHM, jako je tomu u "stáťáků" ...... a také hlídek mají více ... PČR má v noci venku pouze jednu !!! :shock: motohlídku, kdežto MP disponuje dvěmi až třemi auty ... :) ...... i tak je to na město se 60.000 obyvateli stále žalostně málo ... :? ...

pozn: ... článek doporučuji přečíst si celý ... zajímavá pasáž je třeba ta, ve které je detailně popsán způsob, jakým se u policie vykazují úspory "redukcí velitelských míst" ... :bhead: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kupte si pistoli ......

Příspěvek od poota »

Kupte si pistoli - zní to velice jednoduše, ale je to zatrachtilý problém.
Cesty jsou prakticky jenom tři:
1. - udělat si zbroják a koupit si cokoli v kategorii C. Tahle cesta je drahá, ne každému přístupná a výběr zbraně skutečně vhodné pro sebeobranu je žalostně ubohoučký. Vše, co je zde k dispozici, je prakticky poukázkou na cestu do kriminálu, protože ráže jsou pro spolehlivé zastavení útočníka nedostatečné, pokud není zraněn skutečně vážně. Již druhý výstřel bývá soudem zpravidla hodnocen jako pokus o vraždu, takže nadupaný zásobník je spíš nevýhodou.
2. - ušetřit za zbroják a vyzbrojit se nelegálně - výběr zbraní zůstává stejný a riziko je daleko větší.
3. - koupit si něco z kategorie D, takže nejspíš perkusní jedno- a nebo dvourannou pistoli. Problémem je opět výběr, protože se většinou jedná o věci nepříliš lehké a snadno přenosné a potíž bývá i se spolehlivostí a pohotovostí první rány. Ráže a tím i zastavovací účinek jsou dostatečné i při lehkých zraněních, takže úplně stačí jediná rána.

O celé problematice by asi bylo vhodné se rozepsat šířeji - nejspíš tomu věnuji samostatné vlákno, ale až po prázdninách.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kupte si pistoli ......

Příspěvek od A(&F) »

poota píše:Kupte si pistoli - zní to velice jednoduše, ale je to zatrachtilý problém. ......... O celé problematice by asi bylo vhodné se rozepsat šířeji .....
... jelikož jsem si vypůjčil název článek, tak to mé doporučení zjevně vyznělo až příliš jednostranně, za což se všem omlouvám .... ono to bylo myšleno víceméně všeobecně, tedy "ozbrojte se" a je jedno čím ... důležité je, abyste se zvoleným prostředkem dokázali plně zacházet (měli jeho užívání takříkajíc "v krvi") a hlavně se jej nebáli použít .... bez těchto dvou předpokladů je totiž jakákoliv zbraň úplně k ničemu, ať už je jakkoliv efektivní ...

.... také si zabezpečte svůj majetek (především potom svá obydlí), neboť i ten nejzákladnější alarm (v řádu několika tisícovek) je pořád lepší než nic ... tato investice se vrátí již v rámci prvého překaženého pokusu o vloupání, jelikož náklady spojené s pořízením jsou v drtivé většině případů pořád mnohem nižší, než je hodnota ukradených věcí a likvidace následných škod ...... většina lidí si totiž zabezpečení (/popř. zbraň) pořizuje až po prvním vloupání (/napadení), což sice plní účel do budoucna, ale jelikož jste mohli být zabezpečeni již dávno, tak ve výsledku vyčíslujete pouze ztrátu (v tom lepším případě) ...

pozn: ... pro svá obydlí si pořiďte takový alarm, jenž má i "noční režim" (tzn. s možností zapnout hlídání "vnějších zón" = pouze vstupů do bytu a oken), který Vás ochrání i v době, kdy se nacházíte doma, ale zrovna třeba spíte ... v té době jste totiž "nejzranitelnější" ...... viz např. článek Navrtávači oken, jelikož těchto případů bude časem určitě přibývat ... (neuvěřitelné štěstí, že při tom nebyl nikdo zraněn) ...

--------------
PeS: ... v poslední době jsem na toto téma provedl anketu mezi svými známými a vcelku očekávaně jsem zjistil, že většina z nich spoléhá na to "že je to nepotká", popř. na to, "že to nějak vyřeší v okamžiku, kdy se to stane" (nějak "improvizovaně", když se jich však zeptám "na způsob", tak nejsou schopni rozumě odpovědět) ...... a jak jste na tom Vy ??? ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Pastičky na zloděje.

Příspěvek od martin11 »

krom alarmu světelného, / infra čidlo + halogen/ k tomuto hodlám připojit přes solenoid tlakovou vodu a toto na noc zapínat. přeleze plot a bude ihned mokrej. když budou trysky proti sobě bude lépe. voda bude tryskat ze stínu po dobu osvitu /časové čidlo cca 1 minuta a k tomu se může spustit i sirena. jediný problém jak v zimě, jedině fridex, ale ten je jedovatej. jediné co je třeba ošetřit, aby se majitel nepolil sám...prostě po setmění zapnout system ráno nezapomenout vypnout res. zapínat a vypínat u vrátek domečku / schodišťákem navíc z domu :evil_vm: zdraví m11 :D
p.s. je to účinější nežli samostříl. v lepší verzi by to mohl být paprsek na řezání vodou :hip:


... věřím, že se " TO " povede ......
Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Re: Pastičky na zloděje.

Příspěvek od Tuco »

Nebo něco jako tohle. Vyrábí se paintballové kuličky i s pepřákem?
http://www.realsentrygun.com/


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

OÚ versus ÚOOÚ ...

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... "Obec Kravaře umístila na internet informace o pachatelích drobné kriminality ( :good: ) a dostala se kvůli tomu do problémů ( :bad: ). Za zveřejnění jmen dvou mužů jí teď hrozí sankce od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ve výši až pěti milionů korun." ... ( :shock: ) ...
(zdroj: ... http://www.ceskatelevize.cz/ct24/region ... 5-milionu/ )

... :bhead: :bhead: ...... tenhle naprosto nesmyslnej ouřad (ÚOOÚ) nám byl čert dlužen ... bez jakékoliv potřebné kvalifikace ( http://www.ceskapozice.cz/domov/politik ... inspektoru ) neomezeně kecají do toho, co by kdo měl či neměl, čímž často znemožňují prevenci popř. vyšetřování tr. činů (např. kamerové systémy na pracovišti) nebo brání zveřejňování jmen již odsouzených pachatelů (tedy přesně to, co se odehrálo v Kravařích) ...

... měli by se proto spíše přejmenovat na "ÚOZ" (Úřadu pro ochranu zločinu) ...... anebo ještě lépe tento spolek navždy rozpustit ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Šli krást, zabouchli si a potom nemohli ven ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
karlik77
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: úte 23 črc 2013 15:56
Dostal: 1 poděkování

Re: pastička

Příspěvek od karlik77 »

martin11 píše:...nejjednodušší je , aby se takovýto sběrač sám při kradení zranil...např....vylomí silou přesahující běžné používání nějakou oporu něčeho....no a ono to na něj spadne....onehdy takto spadla celá hala na sběrače...vyřezávali podpěrné sloupy....prostě , nějakej obyčejnej , ale trochu větší sklopec...

minulý týden u nás ve Všetatech ukradli 3 metrovou plastiku ze hřbitova, byla to plastika na počest Jana Palacha...normalně ji ulomili z podstavce.
zavedl bych předpis pro majitele sběren.....odevzdavač kovu musí mít registraci....nebo alespoň při odevzdáné kovu ...doklad totožnosti...
zdraví celej smutnej martin11 :lol:
Před rokem, nebo dvěma lety ukradli celý most. Takže fakt, omezení neexistuje. Jiná věc je ale, ako budeme chranit vlastní dům a dobytek a jak se mají chránit "spoločenské" věci.
Bydlím v centře města v domě kde nás je dokopy 11 (z čeho 3 jsou firmy). Vedle máme dost trapnou školu pro dospělé/problemové lidi. Ale aj tak nam stačilo dat full monitoring, server, nálepky s kamerami, videofon. A víc není potřebné ;)


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

Re: Pastičky na zloděje.

Příspěvek od jarda ovčák »

mno, my jsme si s kamarádama usmysleli, že bychom rádi přispěli k výchově pobertů, a tak jsme ve svém volnu vytvořili nádhernou zábavu a rozveselení. Mám ještě barák ve vsi a ten má nakládací rampu. Na ni jsme umístnili motorovou pilu a sedli jsme si do budovy, kde nikdy nikdo nebyl...Kamarádovo auto jsme umístnili za vzdálený roh a čekali a bez hlasitých řečí jsme popíjeli a tiše se bavili a pozorovali motorovku stihl. dvě hodinky jsme čekali a kolemjdoucí cigán, co nikdy nekradl, podle sousedů stál před pilou a rozhlížel se....
Když ji popadl, zrychlil krok a když jsem na něj houknul, zdrahal i s pilou. Jenže, kámoš voják umí utíkat, jako zajíc a tak ho za chvíli měl. Řekl mu, aby se šel omluvit. ten přede mne předstoupil a kál se, že si ji chtěl jen půjčit. Kámoši ho popadli za ruce a zádama přitiskli za ruce k vratům..Já vzal kladivo a hřebíky a vysvětlil jsem mu, že si právě půjčím jeho tělo, a ukřižuju ho na vratech, na znamení odpuštění a nechám ho tam dva dny přibitýho. Navíc mám barák kousek od fary a mumlal jsem cosi o církevních svátcích. Cegán se poscal hrůzou a třepal se jak ratlík. Nikdo do něj nekopnul, nikdo ho neudeřil. Příští týden položíme na pastvině k plotu u cesty křovinořez... mám novej, tu nejvyšší třídu stihl a tak to bude fajn.Je tam poblíž vysoká bříza a já se právě naučil na provaze tu správnou smyčku.....
Je to bezva sranda.... Provaz musí být papírovej a nepoužitelnej k ničemu, pouze jako rekvizita... rada právníka.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Ochrana nemovitostí před zcizením ...

Příspěvek od A(&F) »

... nejlépe se to asi hodí sem ...

... byť tyto situace (jenž jsou nastíněny níže v odkazu) lze řešit i např. "uměle vytvořeným zástavním právem" (což však také není zadarmo), popř. pomocí vlastní pravidelné každotýdenní kontroly (na adrese http://nahlizenidokn.cuzk.cz/), tak třeba se někomu tento způsob ochrany bude hodit ... http://prodej.mesec.cz/hlidani-katastru ... gn=katastr ...

... bohužel, stává se to čím dál tím častěji a jak vidno, zdejší "pseudo-spravedlnost" v těchto případech majitele nemovitostí rozhodně neochrání ...

-------------------
doplněho: ... během noci mi dorazila informace tohoto znění: "tuhle službu poskytuje přímo i Český úřad zeměměřický a katastrální, viz: http://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/ ... tosti.aspx
za cenu: http://www.cuzk.cz/Katastr-nemovitosti/ ... -zmen.aspx "


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Tertium NON datur“