Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Magnetická Detekce, Simulace a Vizualizace

Příspěvek od martinq »

vlákno čisté - SDK.

Program se velmi špatně shání, není to masová záležitost, jako mp3, práce s grafikou nebo videem. Co ho koupit ???


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Nákup Software na simulaci magnetického toku

Příspěvek od belamachina »

martinq píše:Program se velmi špatně shání, není to masová záležitost, jako mp3, práce s grafikou nebo videem. Co ho koupit ???
stiahni si demo z ich stranky mozno sa nam podari zohnat crack .


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

demo

Příspěvek od martinq »

trial mam, ale plna verze s pluginy má 1,5GB a je přesná, trial je bez záruky a s kdoví jak přesnou simulací a výpočty ... ale našel jsem pár pěkných programů, které pro mé učely postačí ...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: demo

Příspěvek od belamachina »

martinq píše:trial mam, ale plna verze s pluginy má 1,5GB a je přesná, trial je bez záruky a s kdoví jak přesnou simulací a výpočty ... ale našel jsem pár pěkných programů, které pro mé učely postačí ...
ten trial by mal byt presny pokial to chcu niekomu predat ;-))

myslis ze by sa s tim dal simulovat MM typu Perendejev?

Nejako mi to totiz zacalo chodit po rozume , skusal niekto spravit repliku?


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Bela

Příspěvek od martinq »

Jdi se vykecávat jinam, tady je to o chci soft a nechci soft,

ja se pokoušim namalovat perendeva, kola ze silonu již mám od dárce u Jeffa, ale než to budu mít v simulaci tak se do vrtání a frézování a nákupu magnetů neženu, to je jako kovat dieslův motor ve výhni a na kovadlině, sice se to podaří, ale za jakou dobu a v jaké kvalitě ...

mám asi 220 patentů, tak to někam uploudnu a mužete si číst co a jak, japonci a rusové mají moc zajímavé magnetické věcičky, a ty super učinný alternátory s neodymi, velmi inspirativní a pístový magnetický motor namontovaný v autě, žůžo labůžo ...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Nákup Software na simulaci magnetického toku

Příspěvek od A(&F) »

martinq píše:Program se velmi špatně shání, není to masová záležitost, jako mp3, práce s grafikou nebo videem. Co ho koupit ???
Martine, ... věř mi, že než jsem stvořil tento příspěvek, tak jsem se poměrně dost dlouho zamýšlel, jestli ho mám vůbec napsat, ........ ale ruku na srdce, zkus si porovnat magnetické a jiné simulátory (mechanické, elektronické, logické, atd., atd ) ... musím Tě zde trochu víc varovat, protože v oblasti magnetismu toho bohužel, jako lidstvo, ještě stále víme a známe hodně velmi málo ...

... simulátory jako takové jsou fayn (a jsou velmi potřebné pro produktivní činnost) především v těch případech, kdy už věda, v tom kterém daném oboru, dosáhla svého konečného naplnění znalostmi (např. v klasické mechanice) ... a tehdy nám mohou ušetřit velmi mnoho, jinak naprosto zbytečně vynaložených prostředků a času ... také nás mnohdy ochrání i před obyčejnými lidskými chybami ...

... přiblížím Ti to kupříkladu na té "akcelerační liště" (kdy kulatý magnet naprosto sám bez další dodané energie vyjede do mírného kopce, poté se zastaví, sjede zpátky dolů, tam se odpéruje a zase dojede "skoro až nahoru", a tak pořád dokola, než se konečně zastaví ... a to dokonce v obou směrech lišty, bez ohledu na její momentální polarizaci) ... tak zrovna tato lišta totiž není podle žádného z dosud vyzkoušených simulátorů vůbec funkční ... a přesto (naprosto k nevíře) v reálu funguje ...

... nechci Tebe ani nikoho jiného v žádném případě zrazovat od Tebou zamýšleného záměru ... jenom Tě chci uchránit od možného, mnou předpokládaného, zklamání ... neb já sám nejlépe vím, jak zrovna tahle cesta je neskutečně dlouhá ... A.

PS: ... většina velkých vynálezů v dlouhé historii lidstva nebyla přece udělána od rýsovacích prken (popř. expertních systémů) ...... a náhoda ??? ... tak ta přeje vždy jenom těm vnímavým a připraveným ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

smysl

Příspěvek od martinq »

mám něco jako intuici, když mám jakýkoliv program a dělá něco co nemá, tak mi to sám poví (podvědomím),
ta tvá lišta, je super věc, ale než bych jí dal do simulace, zavřel bych jí do U uličky z 8 monitorů a pečlivě nafotil pole, které se ukáže na rozsvíceném monitoru, počítač počítá, ale zadání dává vždy jen člověk, a počítač kombinuje, takže mu dám 20 vstupních hodnot a on mi vyplyvne asi miliardu možností jak to dát dohromady, 99,9% vyškrtám a to jedno promile je BINGO,

jasně, že dokud si neošahám pár takových programů, tak se do nákupu neženu, našel jsem profi licenci která je na 30 dní zdarma, plná verze, DVD dojde poštou z ameriky, chtějí registraci a ověření telefonu, v základu stojí 4500 USD v plném knedlíku 49 000 USD ... což je neuvěřitelná raketa, i pro firmu, samozřejmě je s USB klíčem

začnu KEG, MEG a Perendevem, možná i Kelly a Johanson, ale tam je i elektronická část tak nevim jestli to ten program umožní, koupil jsem RAM 2GB tak to snad rozhýbu slušně na mém stroji, celer 3GHz 2GB DDR2 RAM, 256MB ATI DDR3 (grafika krade z RAM 256MB, takže má 512MB)

a nemam iluze, že se tu najde 20 lidí co by mělo čas a chut se učit program, na který je 1 rok kurz, to si raději v rámci svého pohodlíčka počkají, až něco nasimuluju, aby mi do toho mohly kecat ... znáš to ... :)


zaujalo mne jak měří kvarky (mini částice v atomu s elektrony a protony je v každém atomu asi 400 quarků a jiné havěti, význam a funkce zatím není známa, ale směr pohybu a rychlost částic ano), vezmou trubici, průhlednou (z čeho je nevim) napustí jí párou, urychlovačem v supravodiči srazí pár atomů vodíku a mají pár nanosekund vyfotit si dráhy těchto kvarků po stěnách té trubice, quark se nedostane z vodiče, ale něco jako odraz je pozorovatelné na vnitřní straně trubice, tak mne napadá, že když je takto citlivá trubice schopná detekovat takto malé částice (řádově tisícina velikosti eletronu), tak by si s elektronovým (magnetickým) tokem měly taky poradit,

hodně by mě zajímalo VN, když pulsní 350 000 V dá do pohybu eletrony ve vzdálenosti 30m i skrz neelektrické překážky, jakpak to asi vypadá v něčem co ukazuje tok elektronů, je to čerpadlo, které hýbe s elektrony do smyčky, proto se blízké spotřebiče zapínají, ikdyž nejsou připojeny k eletrické síti, talíře jsou prý na MV, tak se není čemu divit že rozvítí (zapnou) vše i na 500 m vzdálenosti, zkusim simulaci,

včera jsem se dočetl v knize Války bohů a lidí od Sitchina že velká pyramida v Gíze byla napájena několika kameny, byly to pulsující kameny, když Enky vztyčil skalární štít kolem velké pyramidy, zesílil ho přesně umístěnými kameny (krystaly, drahokamy, kameny ???), skalární houfnice namontovaná na člunu Enlila ho nemohla nikdy proniknout, až sestra vyvedla svého bratra z pyramidy, uzavřely mír a kameny ,které mohou zabít i bohy byly zničeny, takové zajímavé kameny našly pod zemí v Africe a pár i v čechách, a jeden z těch silných v piramidě se jmenoval Šém (Golem se zapínal kamenem jménem Šém), jsou to vrstvené kameny, buď chemicky nebo za obrovských teplot (řádově milion stupnů), určitě jsou mimozemské(si myslí Daniken), jedni si myslí, že se zpekly když prolétaly atmosférou, ale to by neměly tvar dokonalé koule, mění polaritu s otočením k magnetickým polum Země, mohou nabít člověka i vybít, při velmi neopatrné manipulaci i zabít, v jiném cestopise jsem našel kameny bohů ve skandinávii, jsou podél cest a u jednoho se cítíte skvěle a kamen hřeje na dotek a druhý je chladný a máte chuť zvracet když v jeho přítomnosti stojíte dlouho ...

se tu vykecávám, místo abych kutil magnety ...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Návštěvník

program

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím Vas přátelé magnetú.
AF má Martine pravdu ten program je při vorbě VE k ničemu,protože nepostihuje celou problematiku magnetů.Je to jen vyhazování peněz.
Magnetický tok a siločáry jsou jen velmi malá část dějů,které probíhají
kolem magnetů další děje ,které probíhají jsou velmi latentní a proto je
lze jen stěží objevit.Tyto děje pro oficiální vědu neexistují ,proto nemůžou být zahrnuty v žádném simulátoru.VE je těžké objevit ,protože je nejdůležitější
součástí Badatel sám.Rada pro všechny-hledejte a učte se z minulosti,
v současné vědě toho moc nenajdete.I velké dílo je součástí a formou VE.
přeji hodně zdaru v dalším bádání


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Re: Nákup Software na simulaci magnetického toku

Příspěvek od Koumes »

A(&F) píše: ... přiblížím Ti to kupříkladu na té "akcelerační liště" (kdy kulatý magnet naprosto sám bez další dodané energie vyjede do mírného kopce, poté se zastaví, sjede zpátky dolů, tam se odpéruje a zase dojede "skoro až nahoru", a tak pořád dokola, než se konečně zastaví ... a to dokonce v obou směrech lišty, bez ohledu na její momentální polarizaci) ... tak zrovna tato lišta totiž není podle žádného z dosud vyzkoušených simulátorů vůbec funkční ... a přesto (naprosto k nevíře) v reálu funguje ...
Ta lišta mě zajímá, můžeš mě, prosím, nasměrovat na nějaký odkaz, kde bych se dozvěděl více?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Toto považujte jakožto odpověď pro Vás všechny (i pro Kutze)

Příspěvek od A(&F) »

... kdož jste mne požádali o sdělení podrobnějších detailů "napřímo" (pomocí SZ nebo majlu) .... už tohle je takové "lehké zahrávání si s ohněm" (abych např. neskončil v nějakém útulném psychiatrickém zařízení :lol: :P ) ...
Koumes píše:Ta lišta mě zajímá, můžeš mě, prosím, nasměrovat na nějaký odkaz, kde bych se dozvěděl více?
... na netu opravdu nic nenajdeš, ... protože jsem "tam nic nedal" ... :? ...

... nezlob se, milý Koumesi, ale vzhledem k mým názorům ohledně předpokládaného zneužití FE (a jejího negativního vlivu na nynější dosud "nezralou" společnost), tak zatím ani nic víc nepustím (doufám, že mne chápeš) ... skutečnou konstrukci znají jenom tři lidi na celém světě (včetně mne), kterým plně v tomto směru také důvěřuji (neb oni si už svůj trpký kus cesty ušli) ... ani nikdo z mých rodinných příslušníků nemá povědomí o skutečném principu ... 8) ...

... lištu už za těch pár let vidělo velmi mnoho lidí ... a dokonce jsem jí měl i na obou setkáních v Praze ... ale stejně většina nerozpoznala naprosto jednoduchou možnost, jak jí přeměnit na skutečné PM a přitom je to docela evidentní (pokaždé se tím docela i "vnitřně bavím" ... a považuji to za malý test dotyčné osoby ... nic "ve zlém" ... ;) ) ...

... slibuji, že dotyčnou lištu nafotím a nafilmuji tak, abych vyvrátil možné pochybnosti i u těch z vás, kteří ji neviděli tzv. "na vlastní oči" ...

mimochodem: ... jeden ze zdejších lidí ji viděl i uvnitř, abych mu dokázal (přestože to nepožadoval), že se v ní nacházejí pouze magnety (a nic víc) ... pokud to tedy může "veřejně potvrdit" aj zde, tak to bude i pro ostatní zcela jistě fayné ... nicméně, to jestli to opravdu udělá, tak to už je teď pouze na jeho osobním zvážení :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Lišta

Příspěvek od A(&F) »

Peter píše::?: :idea: :D
.... bohužel ne-e ... ta samá síla, která popohání kuličku vpřed, tak kuličku zároveň i brzdí (vzpomínáš ;) ??) ... naštěstí je tam určitý nepoměr sil (byť velmi malý, tak je ... 8) ) ...

... řešení "nevyřčené otázky" zatím prozrazovat nebudu (ať mají později nad čím přemýšlet i ti ostatní) ...

... video dokumentaci samozřejmě mám již teď, ale vše je v "odkrytém stavu" (což bych docela nerad dával na veřejnost) ... natočím tedy, s vaším dovolením, raději tu "zadeklovanou" ... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Nákup Software na simulaci magnetického toku

Příspěvek od martinq »

Viliam píše:
Je naozaj nutne kupovat tak drahe programy?
Na niektore veci postaci aj napr.:

http://femm.foster-miller.net/wiki/HomePage

program FEMM
jo už jsem tento prográmek našel a učím se tutorial, umíš tento program ovládat ? nemam koho spamovat s dotazy :)

a náhodou kniha v čj nevíš o nějakém průvodci, i všeobecném ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Re: Toto považujte jakožto odpověď pro Vás všechny (i pro Ku

Příspěvek od Koumes »

A(&F) píše: ... nezlob se, milý Koumesi, ale vzhledem k mým názorům ohledně předpokládaného zneužití FE (a jejího negativního vlivu na nynější dosud "nezralou" společnost), tak zatím ani nic víc nepustím (doufám, že mne chápeš) ... skutečnou konstrukci znají jenom tři lidi na celém světě (včetně mne), kterým plně v tomto směru také důvěřuji (neb oni si už svůj trpký kus cesty ušli) ... ani nikdo z mých rodinných příslušníků nemá povědomí o skutečném principu ... 8) ...
Aha, takže vlastní vynález, ok pak to chápu a přeji úspěšné praktické dotažení na PM. ;)

(i když už nechápu co všichni máte s tím zneužitím FE a případného negativního vlivu na vesmír :roll: , naopak si myslím, že by to bylo jenom ku prospěchu všech, ale to je na diskuzi někde jinde, už tak sme to tady marťasovi zaplácli spoustou off-topiků :oops: )


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Toto považujte jakožto odpověď pro Vás všechny (i pro Ku

Příspěvek od rival »

A(&F) píše:... slibuji, že dotyčnou lištu nafotím a nafilmuji tak, abych vyvrátil možné pochybnosti i u těch z vás, kteří ji neviděli tzv. "na vlastní oči" ...

mimochodem: ... jeden ze zdejších lidí ji viděl i uvnitř, abych mu dokázal (přestože to nepožadoval), že se v ní nacházejí pouze magnety (a nic víc) ... pokud to tedy může "veřejně potvrdit" aj zde, tak to bude i pro ostatní zcela jistě fayné ... nicméně, to jestli to opravdu udělá, tak to už je teď pouze na jeho osobním zvážení :| ...
Ano... viděl jsem vnitřek lišty na vlastní kukadla a mohu potvrdit, že uvnitř jsou jen a jen magnety !


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

BANDO !

Příspěvek od martinq »

vlasy si neškubu že se vykecáváte tady, ale ten softík neni za dvacku ale dvě kila, běžně u sebe nosim 200 000 Kč do hospody, ale dneska zrovna nějak nemám ... tak sem se ptal souseda myslivce jestli mi pujčí kulobrok, že si zajdu pro "levnou" pujčku do banky, když mi jí tolik cpou v reklamě at už v tv, inetu, novinách, snad budou souhlasit s mýma podmínkama, prachy teď mně a vrátí jim to pán bůh ... ;)


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“