Diskuze k seriálu o magnetech

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
klemcerny
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27 úno 2013 23:53

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od klemcerny »

Mimo téma (offtopic)
Pro křepelku.Připomínáš mi jednoho tv novináře,který za peníze zesměšnoval vše co se vymykalo normě.Pak se ale nediv,že právě tebe nebude brát nikdo vážně.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
klemcerny píše:Pro křepelku.Připomínáš mi jednoho tv novináře, ...
:) Já připomínám lidem věcí a u některých to stejně nikam nevede a nikdy nepovede. :pivko: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od poota »

klemcerny píše:.. jakékoli vesmírné těleso s magnetosférou.
Takže magnet není zdroj,ale jen "zhuštovač" energie.
O tom, že magnet není zdrojem magnetického pole jsem tu psal už dávno, takže v tom se shodneme.
Ale s tou magnetosférou už rozhodně ne!
I Zeměkoule je magnet, takže jenom "zhušťuje" energii, abych použil Tvoji terminologii. Zřejmě má zhušťovat energii nějaké nadřazené magnetosféry. Ovšem v tom případě ji může úplně stejně zhušťovat i jakýkoli jiný magnet, který se v ní bude vyskytovat.
Čili i mimo zemskou magnetosféru budou magnety magnetovat.
A podle mého názoru se magnetosféra nespotřebovává a tudíž ani neslábne kvůli tomu, že používáme magnety.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
klemcerny píše:Pro křepelku.Připomínáš mi jednoho tv novináře,který za peníze zesměšnoval vše co se vymykalo normě.
Tak to ses zatraceně seknul :laugh:
Co Slávka znám, tak jeho enormně zajímá ze všeho nejvíc právě to, co se vymyká normě. Ale na druhou stranu ho zas irituje každá blbost - a nedělá rozdíl mezi tím, jestli je to výplod oficiální vědy a nebo blouznícího jedince.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od A(&F) »

klemcerny píše:Vesmírné meziplanetární sondy mají jako zdroj energie plutoniové termočlánky,proto mohou fungovat.
... mmch, a jaký to má vztah k magnetismu ?? ... :shock: ... neb radioizotopové termoelektrické generátory jsou zdrojem energie a nikoliv spotřebičem založeným na magnetickém principu ... ;) ...

... :ethink: ... ty hele, a fakt jsi něco vymyslel ?? ... :D :D ...

... :roll: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
klemcerny
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27 úno 2013 23:53

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od klemcerny »

Abych tě vyvedl z omylu.Podívej se na naučný snímek "Do nitra planety země".Země má dvě jádra.Vnější tekuté a vnitřní pevné vzájemným třením vznikají proudy horizontální kolem osy a pak také díky obsahu těžkých kovů proudění vertikální(obousměrně).To je příčinou magnetického pole.Je to obrovské planetární dynamo.Ale!jako každé dynamo se pomalu zastavuje.Jednou z příčin je měsíc,který odčerpává značnou část energie.Slapové síly.Další z příčin je neustálý boj magnetického pole a slunečního větru.Polární záře.A pak je tu člověk s elektřinou a magnetismem jako celek.To všechno má za následek,6e vnitřní pevné jádro roste(ryclostí asi tři milimetry za rok.Zemské jádro nakonec vychladne natolik,žese vnitřní jádro spojí s pláštěm a veškerý pohyb ustane.To se stalo Marsu před miliony let.Ale Země je větší a její energie jí ještě několik milionů let vydrží.(?)To je velice hrubý obsah toho snímku.Ve skutečnosti je to mnohem složitější a také dramatičtější.


klemcerny
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27 úno 2013 23:53

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od klemcerny »

Mám mnoho teorií a postřehů.Ale abych je ověřil v praxi,potřeboval bych deset životů.Protože se věnuji také astronomii od dětství cca35 let,mám i teorii o vzniku a fungování vesmíru.Včetně modelu.Nejsou to fantasmagorie,Když mi to nedokázaly vyvrátit ani profi mozky s počítačema.Ale jít proti dogmatům je stejné jako boj s větrnými mlýny.A správnost mých teorií se dá laboratorně dokázat na plně funkčním jaderném fůzním reaktoru.Protože,co je osvědčené ve vesmíru,funguje i v malém měřítku tady.Příroda nemá ve zvyku plýtvat

Edit: ... a tím jsi jako chtěl říci co ??? ... :D ... A(&F) ...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od A(&F) »

klemcerny píše:..... žese vnitřní jádro spojí s pláštěm a veškerý pohyb ustane.To se stalo Marsu před miliony let.
... ... takže dle uvedeného ty vlastně tvrdíš, že na Marsu magnety nefungují ??? ... :laugh: :laugh: :laugh: ... dík, už dlouho jsem se tak dobře nepobavil .... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od poota »

klemcerny píše:Ve skutečnosti je to mnohem složitější a také dramatičtější.
Na mě je to složité a dramatické až až už takhle :shock:
Jenomže ono to zas nebude tak úplně horké - ono třeba není vůbec jisté, že by Mars měl jenom tuhé jádro a také má svoje magnetické pole.
Třeba výraz "planetární dynamo" je například velice poetický a také skoro tak i nesmyslný - zřejmě hlavně proto, aby byl dost názorně zavádějící.
Omlouvám se za svůj skepticizmus vůči vědeckým kapacitám, ale už vícekrát jsem se přesvědčil, že ze všeho nejraději ti dobří lidičkové bezuzdně fabulují. Čím překvapivější a neuvěřitelnější obludnost se jim podaří vymyslet, tím větší z ní mají radost a tím vehementněji ji prezentují.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... ono třeba není vůbec jisté, že by Mars měl jenom tuhé jádro a také má svoje magnetické pole.
Já bych to tak moc zase nedramatizoval.


To klemcerny:
Máme tady synku Voyagery, které snad ještě dnes vysílaj zpět na zem. No, a kdyby nefungoval v interplanetárním elektrický proud, nevysílaly by. Je tudíž jasné, že elektrický proud produkují a je jedno jak. Co je podstatné je fakt, že elektrický proud je nedílnou součástí elektromagnetismu v drátu a bez toho magnetického pole by neexistoval ani ten proud. Další věc jsou Mars sondy v době, kdy ještě zdaleka nedoletěly. Nejen že vysílaj a přijímaj jak vzteklý, ale dělaj taky úpravy dráhy a fotěj a kde co a vše ovládané elektrikou.

Voyagery se koupou ještě stále v magnetosféře Slunce http://news.yahoo.com/voyager-1-probe-l ... 25204.html a tudíž se domnívat, že v meziplanetárním prostoru neexistuje magnetické pole je pošetilostí. Taky se zmiňují o siločárách magnetického pole komunikujících mezi mezihvězdným prostorem a meziplanetárním.

Nasa se zabývá využitím suprakonduktivních magnetů na ochranu kosmonautů a zařízení kosmických sond. Hodlaj tím snad jednou obalit sondu suprakonduktivním vodičem, nacpat do něj elektriku a vytvořit silné magnetické pole ochraňující sondu před kosmickmi částicemi. Hádám, že se tím zabývají, protože nečetli Tvou teorii.

Prakticky všechny planety otestované nějakýmií sondami mají magnetické pole, byť jenom jako fleky magnetizovných šutrů, jako má Měsíc a to samozřejmě ještě vše závisí na citlivosti použité aparatury a dalších parametrech. Z těch okoštovaných planet nemá snad jedinná podle vědů železné jádro a prý alespoň třeba u Měsíce, Marsu a Merkuru nemůže pozemská pohádka o železodynamu absolutně fungovat.

Pokud tady plácneš hochu, že ani elektro-magnetismus nefunguje v interplanetárním prostoru, nemohu považovat nic, co tu vyjevíš a nedoložíš za jakkoliv přínosnou informaci. Počítám, že tenhle kus neplodné diskuze se brzy ocitne v Černé Díře.

To, že magnetismus je pouze transformovanou složkou jakési jiné energie osobně tvrdím taky, tvrdím to snad dvacet let, stejně jako Poota. Jenže, všeho odsud posud a pokud se nějakému tvrzení staví do cesty fyzické důkazy, je na čase změnit tvrzení. Co se týče nevyvracení Tvých teorií, to, že se na tvou teorii vědi vykašlali, aby ji vyvraceli, ještě neznamená, že po ní něco je. Oni maj šišky dost zamotaný svejma na to, než aby vyvraceli ty mraky teorií které se na netu a podobně vyskytují. :laugh: Mně tu moji teorii taky ještě nevyvrátili :laugh: Oni Ti nic nevyvracejí, protože na Tebe :ptrain: Jó, kdyby se do Tebe vehementně pustili, to by bylo jiná. To už by znamenalo, že jim stojíš za pozornost, i když to stále ještě není žádný důkaz platnosti té tvé. Teorii nelze podle všech vědeckých zásad dokázat, ale pouze vyvrátit. Věděl jsi to? Pochybuju. To znamená, že nevyvrácení teorie není jejím potvrzením, či důkazem její platnosti.

To by mne zajímal, s jakým zázrakem se vytasíš teď.

Čau Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od martin11 »

klemcerny píše:Pro všechny,co se mi tady šklebí.Na fóru jsem snad nováček.Ale v oboru jsem již třicet let.Sestrojil jsem už lecos,A většinou úspěšně.Nepíšu a nedělám nesmysly.Po cca pětiletém studiu chování magnetů jsem sestrojil generátor,který mi už přes rok osvěcuje celý dům,a nedám do něj ani kapku štávy.Nebudu ho ukazovat ani podrobně vysvětlovat nevěřícím Tomášům.Stál mě pět let usilovné práce nad výpočty a grafy(praktické hokusy pokusy jsou drahé) a několika doplňujících experimentů.Kromě toho bych byl nerad terčem průmyslové špionáže.
úspěšného magnetáře zdraví magnetář neúspěšný :help: . také se více nežli 5 roků věnuji magnetům, zejména konstrukci MM. Něco jsem vymyslel /blbě/ je to vše uveřejněné v linku Magnetické pístové motory - fotky poznatky, animace. No a jsme u tvého Mag. motoru, generátoru, který ti zásobuje celý dům. rozumím tomu tak, že ti to utáhne i automatickou pračku, vysavač, pokud máš dům, tak třeba cirkulárku a zavlažovací čerpadlo. Také předpokládám, že to máš samozřejmě 3fázové.
V tomto přípdě ti velmi blahopřeji :good: , protože jsi JEDINÝ člověk na Zemi / planetě/ komu něco podobného funguje. Asi máš "nějakého Perendeva", který se někomu nepovedl a vyrábí elektřinu. ten povedenej totiž nefunguje :idea: Hele, klemčerny, vyfoť ten tvuj motor-generátor, z fotky se nedá obšlohnout jak je to udělané, žádná konstelace magnetů nebo princip, jak že to pracuje, a dej to sem....jinak si tu všichni budeme myslet, že kecáš a nic nemáš....a to bychom byli velmi neradi si o tobě myslet. to že by jsi nerad byl terčem průmyslové špionáže ti věřím, jenže aniž by jsi to chtěl, tak asi budeš.....mag. motor totiž opravdu nikdo nemá, jako že se jmenuji martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od poota »

martin11 píše:.. No a jsme u tvého Mag. motoru, generátoru, který ti zásobuje celý dům. rozumím tomu tak, že ti to utáhne i automatickou pračku, vysavač, pokud máš dům, tak třeba cirkulárku a zavlažovací čerpadlo.
Já bych tomu docela i věřil.
Mám totiž něco podobného a určitě nejsem jediný, to vím.
Přitom tu elektriku mi vyrábí taková malá krabička, no snad to nemá objem ani celý litr a utáhne to veškerou spotřebu celého bytu. Nějaké magnety v tom jsou a točí se tam takové hliníkové kolečko - když potřebuju víc elektriky, tak se jenom začne točit rychleji a vyrobí té elektriky víc.
Má to jenom jednu chybu - je tam počítadlo, kolik jsem si té elektřiny vyrobil a za to musím platit nějakou výrobní daň a nebo přirážku či co :(

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Voager ...

Příspěvek od A(&F) »

... ještě doplnění k těm vesmírnejm tulákům, ... ;) ...

... "Celkový provoz sondy je řízen zdvojeným palubním počítačem CCS (Computer Command Subsystem). Zpracování vědeckých a telemetrických dat a řízení vědeckých experimentů zajišťuje systém zpracování dat FDS (Flight Data Subsystem) vybavený ztrojeným počítačem. Data mohou být zaznamenána na magnetopáskové paměti DSS (Data Storage Subsystem) s kapacitou 536 Mbit". ....
(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Voyager_1 / http://cs.wikipedia.org/wiki/Voyager_2 )

... tak co, klemcerny, nenastal již ten správný okamžik abys veřejně uznal, že jsi se mýlil + omluvit se za to, že jsi tu hlásal bludy ??? ... :| ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od martin11 »

"hrábnutím" do netu jsem našel toto.
Je to diskuse k W. stars hvězdným válkám....diskutuje zde jakýsi klemcerny ...podobnost čistě náhodná....
zde jeho diskuse ...a mail...tak mu napište...jestli si vyrábí doma elektřinu... :jump:
http://www.anakin.estranky.cz/clanky/svetelne-mece.html
postřehy od jinud(klemcerny, 11. 12. 2010 22:49)
Nevím jestli to zde někoho napadlo.Ale zcela jistě ano,na jakém principu by měl takový"světelný meč"fungovat.S touto otázkou jsem se zabýval s přestávkami cca 20 let.Zhruba od doby prvního zhlednutí ságy.Uvažuji zcela reálně s vědomím,že dříve či později bude možné takovou zbraň sestrojit.(viz Jules Verne/Dnes nikdo nepokládá letadla rakety,nebo ponorky za výplod šílené mysli.
Zbraň založená na čisté světelné energii..Je utopie.Z jednoduchého důvodu.Světlo se nedá ovládat.Světelný paprsek letí,dokud nenarazí na překážku,nebo se neohne vlivem silného gravitačního pole masivní hvězdy či singularity.
Naproti tomu částice se dá celkem snadno ovládnout
Z toho vyplívá,že zmíněný meč je částicový,který si zachovává vlastnosti,které je možno ve filmech spatřit.A to do puntíku.Světelný efekt,který je vidět je spíš vedlejší produkt,asi jako když se přidává aroma do technických plynů,pro bezpečnější provoz a včasné odhalení úniku.Mám zhruba představu,jak by měl vypadat,a to včetně energetického zdroje.Bude-li zájem,tak mi napište na: klemcerny@seznam.cz


... věřím, že se " TO " povede ......
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Diskuze k seriálu o magnetech

Příspěvek od minsc »

Mimo téma (offtopic)
martin11: Třeba si vyrábí elektřinu tím světelným mečem, co my víme :D


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“