Duchovní učitel

Léčebné postupy.
Odpovědět
eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

iu

Příspěvek od eXiT »

:idea:
IU ty hledáš duchovního učitele, a přitom ty sama jím jsi pro mnoho členů tohoto fóra.
Neznám zde člověka jehož duše je tak klidná, nevyhledává spory, sama si bereš dobré,
špatného se nedotýkáš aniž by jsi dotyčného upozorňovala na nesmyslnost.
Obdivuji takové lidi.
Ano vlastně ještě jednoho člověka U Pramene stejných vlastností musím jmenovat a to je Rival.
8)


Věř, však komu věříš, měř.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

-klidná povaha-

Příspěvek od IU »

... to je milé. Klidná jsem, to zas ano, takové jezero klidu, dokážu si představit, že by to mohlo leckomu i dost vadit. Však mám také vedle sebe člověka (takový pozitivní živel, žijící štít a meč v jednom :) ), který to s úspěchem vyvažuje.
Ty spory, na které narážím tu na fóru a zabírají dobrou polovinu.., mi vyvolávají úsměv na tváři. Už mnohokrát jsem došla k určitému "cíli", který každý nazýval jinak a pral se o tu svoji cestu, jako o pravou... Na tom přece až tak nezáleží, pokud se člověk drží lásky, teda Lásky.
To mě zas přivádí k jednomu mému příteli, co věří v chaos... a nevím teda čeho on by se držel. Pořád mi to nějak nedokázal vysvětlit :) Třeba mi to sem napíše.
Ale děkuji, že mi dal odkaz sem k vám, a děkuji všem tady, udělala jsem za ten týden co tu jsem kus práce. Teď jen vytrvat a čekat na výsledky. Trpělivosti mám na rozdávání (ale bohužel i smůly)


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno

Příspěvek od jarda ovčák »

Můžou slova popsat myšlenku?
Cit?
Člověka?
Tak jako se kámoš podělil se mnou, i já se chci podělit.Je to alegorie a hlavně studie lidskosti.Žádná technika, pár lidí a jedna místnost......
http://www.uloz.to/8120296/pozemstan-cz ... reznik-avi


IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

otázky

Příspěvek od IU »

mám (dnes) dvě otázky, zajímají mě vaše názory:
1) vizualizace... musím vidět vše reálně svýma očima za zavřenými víčky, nebo to stačí vidět v hlavě, pomocí dokonalých představ?
2) léčit sebe i druhé je Boží dar, co získá jen pár vyvolených, a nebo se to může naučit každý, když se bude pilně "učit"?
děkuju :)


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: otázky

Příspěvek od huhu »

1) Stačí ti jakákoli vizualizace, dokonce nemusí být " zraková " , ale i pocit tepla, chladu , nebo tlaku.

2) Naučit se to může každý , stejně jako šachy , tanec , nebo jazyky. Někdo má dar a jde mu to samo , někdo to musí nadřít pílí.

Možná najdeš milník , kdy si řekneš , že trpaslík v posteli byl roztomilý , ale to co je tam teď už se ti nelíbí , možná tě přestane bavit život bez překvapení , až budeš o každém na potkání vědět kdy se narodil a kdy umře, možná tě chytne beznaděj , až zjistíš , že čím víc lidem pomůžeš , tím víc je jasné , že lidstvo zachránit nestihneš.

Výborný popis je v jedné knize z pentalogie o stopařovi po galaxii od Douglase Adamse. Poutník tam potkal ptáka , který viděl všechny vlnové délky . Kdyby tu možnost mělo lidské oko , lidský mozek by vnímal chaos.

Najdi svého učitele , vše se urychlí. Kdyby nic jiného , pomůže ti najít " point no return "

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

edit - našel jsem ten díl , je to : http://huhu.own.cz/5prevazneneskodna.DOC

kapitola 17


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: otázky

Příspěvek od poota »

IU píše:mám (dnes) dvě otázky, zajímají mě vaše názory:
1) vizualizace... musím vidět vše reálně svýma očima za zavřenými víčky, nebo to stačí vidět v hlavě, pomocí dokonalých představ?
Stačí to "vidět v hlavě". Nebo lépe řečeno, neřešíš problém, "čím" to vidíš, ale soustřeďuješ se na to, co vidíš. V Silvově metodě se to při nácviku řeší pomocí představy velkého "promítacího plátna", které máš v prostoru před sebou ve vzdálenosti 2 až 3 metry. To "plátno" je čiré a má takovou tloušťku, aby se v něm mohly zobrazovat předměty plasticky. Postupem času si zvykneš na to, že tím "plátnem" je prakticky celý prostor před Tebou. Vypadá to podobně, jako holografické projekce, které se používají k rekonstrukcím v jednom detektivním seriálu, mám dojem, že jsou to "Sběratelé kostí".
IU píše:2) léčit sebe i druhé je Boží dar, co získá jen pár vyvolených, a nebo se to může naučit každý, když se bude pilně "učit"?
děkuju :)
Je to schopnost, daná naprosto každému. Malým dětem do 7mi let stačí o této schopnosti vyprávět a naučit je správný postup "přikládání rukou", což je práce tak na 5 minut a jsou schopné ihned správně fungovat, to je řešit zdravotní problémy druhých lidí.
U dospělců se v Silvově metodě pro probuzení této schopnosti využívá hladiny Alfa, jejímž prostřednictvím se "nasimuluje" hladina Théta, v níž probíhá přímá komunikace s buňkami. Touto iniciací dojde zřejmě k "otevření" dlaňových čaker, takže potom je již možné provádět tuto komunikaci v hladině Alfa, které se pro tento případ dosáhne pouhým zavřením očí.
Je to ovšem jenom jedna z mnoha technik, kterých Silvova metoda nabízí mnohem víc. Většina z nich je specializovaná na určitý druh nebo druhy problémů. Trochu podrobněji, i když dost letmo, jsem o Silvově metodě psal v příspěvcích "Cesta k ESP".
Silvova metoda pochopitelně není jedinou možností, jak příznivě ovlivňovat svůj nebo cizí zdravotní stav, a není to také vynález moderní doby. José Silva svojí metodou jenom "zpřístupnil" svět mentálních sil i "racionálně" orientovanému okruhu "západních" kultur. Rozhodně není ztrátou času přečíst si "Poselství od protinožců" od Marlon Morganové.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

-pořád čtu-

Příspěvek od IU »

Já totiž za víčky vidím jen pohyblivou barevnou tmu. V hlavě reálné obrazy, ale přece jen - by to mohly být jen představy....

Ohledně té záchrany světa..., to mi došlo zhruba po roce "zachraňování" :baby: , že nemám šanci. Nicméně jsem úplně nepřestala, zvolila jsem takovou moji osobitou metodu, pro jistotu, co kdyby to náhodou aspoň trošku fungovalo.
A vzala jsem si menší cíl, zachránit alespoň pár lidí. Zachránit není to správné slovo, ale už je noc a nic lepšího mě nenapadá. Tak už mám kolem sebe takové rozpačité stádečko. Lidi, kteří jsou ve svém slepém světě takoví opuštění a zoufalí, v nic nevěří, a nebo ano, ale nic jim nefunguje. V hlavě už jsem si dávno založila ideální vesničku, ideální práci, stát, šťastné lidi, jen........ přenést to do reality (za tímto textem asi zas patří ten smajlík mimino).

Učitel prý přijde sám, jakmile je žák připraven. Takže se ještě asi musím sama trochu podusit, když nejde.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: otázky

Příspěvek od Slavek Krepelka »

IU píše:mám (dnes) dvě otázky, zajímají mě vaše názory:
1) vizualizace... musím vidět vše reálně svýma očima za zavřenými víčky, nebo to stačí vidět v hlavě, pomocí dokonalých představ?
Bengstonův výzkum tvrdí, že vizualizace probíhá v hlavě, oči otevřené, nebo zavřené, to není důležité.
IU píše:2) léčit sebe i druhé je Boží dar, co získá jen pár vyvolených, a nebo se to může naučit každý, když se bude pilně "učit"?
děkuju :)
Bengstonův výzkum tvrdí, že každý, kdo se přinutí, nebo odhodlá, nebo je přinucen se tomu věnovat, a on pracoval se studenty, kteří byli skoro všichni v podstatě přinucení proti své víře a přesvědčení.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

IU, jaká je ta ideální práce, prosím tě......... potřebuju to nutně vědět, páč jsem taky hledal.....
léčení lidí je kumšt, páč oddělit příčinu a důsledek bývá mnohdy složité.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ideální ?????

Příspěvek od 1220 »

co je ideální není schopné existence
co je možné jsou zrovna rodové statky, ba i poustevnictví, včelaření v přírodě apod.
tam se člověk může přiblížit reálnému ideálu ????? Jarda o tom ví svoje. Příroda je krásná i krutá ......
Do nebe se stoupá rukama, ale ovce rostou samy......
Ideální není možné v "pokaženém" světě sice,ale svět idejí když by zemřel, vesmír- ne celý, ale náš vesmír bude po zásluze dekomponován nebo částečně ......
přikládám
http://ondrisek.webzdarma.cz/zverokruh/zverokruh.php
mysterium třináctého jinak než abbigell, ale stejně obsahem
co říká ?
že člověk který poznal sebe sama může mít podíl na obrovské radosti zaživa
no a když má podíl na té obrovské radosti, tak se mu třeba občas otevře takové okno kterým zahlédne to co je třeba říct, udělat , nebo neudělat.
Sebepoznávání je ale těžkým zločinem vůči egu, které je přítomno i když si myslíme , že není přítomno.
V historii byly mnohé neúspěšné pokusy o sluneční stát utopisté apod, poznávání sebe sama nezavazuje k hmotným věcem, cesta se vine a nemá konce.
Na čem ulpíš dušičko ?
mysterium třináctého je vyobrazeno na
http://www.bubik.cz/download/foto/clank ... vecere.jpg
třináctý je mistr, ten již nediskutuje, ........
to ale nejsou reálné postavy to jsou naše vlastnosti, třináctý je přítomen v každém člověku, ale někde se prosadil víc a jinde málo .......
prozatím
Čágo belové.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: -pořád čtu-

Příspěvek od NAVAR »

IU píše:Já totiž za víčky vidím jen pohyblivou barevnou tmu. V hlavě reálné obrazy, ale přece jen - by to mohly být jen představy....

Ohledně té záchrany světa..., to mi došlo zhruba po roce "zachraňování" :baby: , že nemám šanci. Nicméně jsem úplně nepřestala, zvolila jsem takovou moji osobitou metodu, pro jistotu, co kdyby to náhodou aspoň trošku fungovalo.
A vzala jsem si menší cíl, zachránit alespoň pár lidí. Zachránit není to správné slovo, ale už je noc a nic lepšího mě nenapadá. Tak už mám kolem sebe takové rozpačité stádečko. Lidi, kteří jsou ve svém slepém světě takoví opuštění a zoufalí, v nic nevěří, a nebo ano, ale nic jim nefunguje. V hlavě už jsem si dávno založila ideální vesničku, ideální práci, stát, šťastné lidi, jen........ přenést to do reality (za tímto textem asi zas patří ten smajlík mimino).

Učitel prý přijde sám, jakmile je žák připraven. Takže se ještě asi musím sama trochu podusit, když nejde.
Jak nemáš šanci? Máš, a dokonce to tak i děláš. Vysvětlím.... Pokud budeš "zachraňovat" lidi ve svém okolí, pak i část z nich zachrání lidi ve svém okolí a ti zase další. Takže od jedince vede cesta k záchraně celéjo světa.
Je to jenom jiný systém. Tak dlouhý ruce nemáš aby jsi obejmula celý svět, ale když ty ruce podáš druhým lidem, tak pak už to jde.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od poota »

jarda ovčák píše:... léčení lidí je kumšt, páč oddělit příčinu a důsledek bývá mnohdy složité.
V těle je přímá vazba mezi příčinou a důsledkem, dá se říct, že "tělo zná příčinu nemoci". Proto při "mentálním" léčení "žádost" o napravení důsledku vždycky postihne příčinu.
V mnou předestřeném příkladu s kontrolkou ruční brzdy MuDrc ví jenom to, že za jízdy nemá svítit a proto ji odpojí. Vedlejším účinkem jeho "léčby" bude nejspíš smrad pálícího se brzdového obložení, na který doporučí větrat a použít umělou vůni.
Tělo "ví", proč ta kontrolka svítí, ale na rozdíl od MuDrce docílí jejího "zhasnutí" tím, že tu ruční brzdu povolí.
Lidské tělo ze všech sil usiluje o správné fungování a veškeré nemoci vznikají jeho snahou nějak se vypořádat s tím, že k tomu nemá vhodné podmínky, že mu je něco narušuje. Pokud odstraníme ty rušivé vlivy, tělo se opět vrací k normálu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: -pořád čtu-

Příspěvek od NAVAR »

IU píše:Já totiž za víčky vidím jen pohyblivou barevnou tmu. V hlavě reálné obrazy, ale přece jen - by to mohly být jen představy....

Ohledně té záchrany světa..., to mi došlo zhruba po roce "zachraňování" :baby: , že nemám šanci. Nicméně jsem úplně nepřestala, zvolila jsem takovou moji osobitou metodu, pro jistotu, co kdyby to náhodou aspoň trošku fungovalo.
A vzala jsem si menší cíl, zachránit alespoň pár lidí. Zachránit není to správné slovo, ale už je noc a nic lepšího mě nenapadá. Tak už mám kolem sebe takové rozpačité stádečko. Lidi, kteří jsou ve svém slepém světě takoví opuštění a zoufalí, v nic nevěří, a nebo ano, ale nic jim nefunguje. V hlavě už jsem si dávno založila ideální vesničku, ideální práci, stát, šťastné lidi, jen........ přenést to do reality (za tímto textem asi zas patří ten smajlík mimino).

Učitel prý přijde sám, jakmile je žák připraven. Takže se ještě asi musím sama trochu podusit, když nejde.
Jak nemáš šanci? Máš, a dokonce to tak i děláš. Vysvětlím.... Pokud budeš "zachraňovat" lidi ve svém okolí, pak i část z nich zachrání lidi ve svém okolí a ti zase další. Takže od jedince vede cesta k záchraně celéjo světa.
Je to jenom jiný systém. Tak dlouhý ruce nemáš aby jsi obejmula celý svět, ale když ty ruce podáš druhým lidem, tak pak už to jde.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: mno...

Příspěvek od IU »

jarda ovčák píše:IU, jaká je ta ideální práce, prosím tě......... potřebuju to nutně vědět, páč jsem taky hledal.....
léčení lidí je kumšt, páč oddělit příčinu a důsledek bývá mnohdy složité.
:D tak to je na dlouhé povídání. Původně to byla budova, teď už vesnice.
Začnu teda u té budovy... (KM má spoustu nevyužitých velkých prostor, ale poslali by mě s takovým nápadem někam...). Představte si "sběrný dvůr". Ale poněkud jiný. Lidé mají doma spousty věcí co je jim líto vyhodit, prodat se nedají. Možná bych dostala nějakou dotaci, třeba od EU. Když máte papír, že jste podpíráni městem nebo EU, máte otevřené různé dveře. Obešla bych firmy, a určitě bych našla pár, které by byly ochotné odepsat si zdaní nějakou tu pomoc (opravit střechu, rýny, podlahy....). Časem by se nashromáždila spousta věcí, které by lidé přinesli, protože by věděli, že se využijí. A jiní by si tam zase chodili pro to, co jim schází. Buď zdarma, nebo za nějakou symbolickou částku. Pár bezdomovců a důchodců by našlo uplatnění. Mohli by rozebírat nefungující věci a třídit na "šroubky". Na každé polici hezky roztříděné.
V jiných místnostech by byly hračky pro děti, hrály by si tam s rodiči, nebo sami, braly by si hračky domů a zas je pak vraceli.
Umělci by si tam našli všemožné dílky na svoji tvorbu. Třídili bysme co by nebylo k ničemu a to by se pak vyhodilo.
Dole by to mohlo být bezbariérové, třeba i se sprchou. Rodiny by si mohli přijet okoupat svého vozíčkáře.
Nebo vyprat prádlo.
Prostory pro lidi co se nemají kde scházet (např. syn chodí do "brejkdencu", a nemají pořádně kam).
A pak se mi to rozšiřuje už do vesnice... alias "dynopark" alias "místo kde strávit celý den". Venku všemožná zeleň, bokem pár zvířat s tabulí o tom jak se jim stříhá vlna, co žerou a co dávají. Jinde "průhledná" pekárna. Děti i s rodiči by viděli vše, jak se co dělá. Švec, cukrovinky bez chemie, velké hřiště, stromy s lanovou dráhou, léčitel, pohádky... Vše vymyšlené tak, aby tam mohli blbnout děti i teenagerové, i dospělí. Třeba si koupit bio chleba nebo nadojené mléko. A když myslím koupit, nemyslím tím "popkorn za 120,-", jak se nám snaží vnutit všechny možné blbé firmy.
Na takový projekt už by se dalo nalepit kde co. Motokárová dráha. Kopec na sáňkování. Nebo hliněný či stromový dům. :D
Tak, to je hodně ve zkratce můj sen......... Vedla bych tam různé kroužky, malovala, a pomáhala postiženým, krmila kočky, sýkory. A tááák.
(Ovšem jak mi říkají děti: Mami ty nežiješ v tomto světě, za chvíli bys měla vše rozkradené a zničené, počurané a zneužité...)

říkám to každému kdo si to chce poslechnout a nestydím se, že jsem tak naivní :)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od poota »

IU píše: :D tak to je na dlouhé povídání. Původně to byla budova, teď už vesnice. ..
.. říkám to každému kdo si to chce poslechnout a nestydím se, že jsem tak naivní :)
Není to vůbec naivní, v Praze takhle donedávna fungoval Senior bazar na Senovážném náměstí a funguje tak i bazar v Domově důchodců Sue Ryder. Zdarma je tam možné nechat jakékoli zachovalé a funkční věci, které jsou potom prodávány za víceméně symbolickou částku, většinou kolem 30ti korun, i když třeba celé šaty nebo kožich můžou přijít i na 200 nebo 300 korun.
To jenom abys viděla, že to klidně jde. Ovšem jako všechno dneska to musí být nějak finančně soběstačné - buď si to musí na sebe vydělat a nebo to musí někdo platit. Budova, energie, personál - to všechno stojí peníze. Nebo použít třeba prostor, který musí existovat a není pro něj žádné využití. Zaměstnat invalidy a nebo vytvořit pracovní místa. Využít dotace a nebo nějakou charitativní organizaci.

+1 :good:
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“