Crohnova choroba - co zvolit?

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
akvarista
Starší člen
Příspěvky: 130
Registrován: stř 19 kvě 2010 20:21
Dal: 2 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od akvarista »

davidekMTB píše:Ahoj, chci všem moc poděkovat za zprávy o transplantaci sliznice...
David
Myslel sem že máš jen kandidozu a paraziti.Ty máš i Crohna jo?


skeraser
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: sob 27 dub 2013 14:59
Dal: 3 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od skeraser »

davidekMTB píše:Ahoj,

chci všem moc poděkovat za zprávy o transplantaci sliznice tl. střeva. Jsem z této metody doslova nedšen a hodlám do toho co nejdříve jít, dokonce mám i dárce :) ... Nikde jsem zde na fóru nenašel nějaký přesný postup jak to celé provést... Samozřejmě, že určitou představu mám :lol: , ale rád bych se držel již vyzkoušeného. Existuje na to nějaký "manuál"? Také by mě zajímalo, prostřednictvím čeho traspl. udělat - mám doma klasický klystýr (ten na zavěšení), ale mám zato, že se tou stolicí musí zákonitě ucpat (hadička je dost úzká)...

Fakt dík :)

David
Ahoj,

je to jednoduche, pred tym nez aplikuješ ideš na toaletu, aby spodna časť čreva bola prázdna. Potom rozmiešaš vo vlažnej vode, ja davam 2,5dcl. Sol vôbec nedávam. Dávam si to na noc, v podstate celú noc to udržím bez problémov.
Samotečuci klystyr je naprd. Ja som na klystyrovu hadičku nasadil striekačku 1,2 dcl. Nalejem do striekačky a fuknem to tam, samozrejme postupne. Potom ešte raz naplním striekačku a mam približne 2,5dcl. Aplikacia sama netrvá viac ako 5 min. Aj so zavedením a 2 násobnym naplnením striekačky. Idealne by bolo mať 3 decovu striekačku ale taku som nikde nezohnal. Je treba skúšať, ale nie je to žiadna veda, ked sa nepodari s tym čo mas vymysliš niečo ine. Ja som tiez klasický klystyr upchal a musel som vymyslieť čo bude vhodnejšie na aplikaciu.


skeraser
Nový člen
Příspěvky: 24
Registrován: sob 27 dub 2013 14:59
Dal: 3 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od skeraser »

znova sa ozyvam po dlhšom čase, aby som sa podelil s mojimi transplantačnými poznatkami:
1) vela energie, aj ked zle spím, pretože mala spí s nami v posteli a občas nas zobudi, tak isto v noci idem okolo 4 tej na toaletu, ako kedy ( večer vždy transplantujem ) ale dokopy spim vzdy aspon 7 hodin.
2) mam jasnejšiu mysel, toto si neviem vôbec vysvetliť
3) psychika išla strašne hore, ale obavy su stale
4) mam pocit, ako keby v čreve prebiehal niaky velky boj, občas ma niečo pichne, tu zaboli, tam zaboli, ale stolica je OK.
5) ked som nerobil transplantaciu, nič sa nedialo, žiadne divne pocity, a stolica sa ani nedala nazvať stolicou, ( iba ak som jedol same extremne zdrave veci, tak to malo ako taky tvar - teraz jem v podstate všetko, okrem mliecnych produktov a cukru )
6) lieky som ešte nevysadil ( zatial sa bojim ), a hlavne si myslim že to potrebuje ešte niaky čas kým dobro zvíťazí nad zlom :), pretože tak isto dosť dlho trvalo ( u mna približne 2 roky ) kym zlo prebralo moc nad dobrom
7) schudol som asi 2 kila, ale necitim to na obleceni, proste 2 kila dole a objem ostal, to tiez moc nechapem
Naposledy upravil(a) skeraser dne pát 21 čer 2013 11:59, celkem upraveno 1 x.


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od jirik.tk »

Ulcerozní kolitida a Crohnova choroba: Na autopatických konferencích se objevily zprávy o vyléčení. Další kazuisziky jsou na stránkách Jiřího Čehovského. Mrkněte třeba sem: http://www.autopatie.cz/ulcerozni-kolitida-a-autopatie/


*Roman*
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: ned 05 kvě 2013 12:31
Dal: 47 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od *Roman* »

Diky vsem za cenne rady, odkazy a sdileni zkusenosti, vazim si jich. Konecne jsem se dostal k tomu zase neco tu precist.

Nasemu synovi (4.r.) chceme nasadit vzorek stolice od bratra dvojcete. Mohl bych vas jeste poprosit o nazor na tyto otazky?

1) Premyslime jak to v nem udrzet alespon nejakou dobu. Dospely, ktery navic vi proc to cele dela, v sobe udrzi 2,5 dl dlouho, ale male dite, ktere tomu navic nerozumi, to ze sebe spontanne tlaci jakmile citi nejaky tlak. To je nase zkusenost s MMS klystyry, pri kterych mu davame 1,2 dl a do 10 minut je venku, casto i za 3 min. Tak asi bude lepsi dat max. 0.5 dl. Co myslite? Pochopil jsem to spravne, ze to pridani soli by mohlo v tomhle pomoci? Kdyz se to v nem dlouho neohreje, dalsi moznost je holt to dohnat castejsi aplikaci, aby se ta "pravdepodobnost" zvysila.
2) Je tu nejaka kolize s MMS klystyry (davame je tak 2x tydne)? Nebylo by lepsi je na cas prerusit, aby nevyplavovaly i to, co se ve streve ma transplantaci uchytit?
3) Ma smysl zdraveho bratra darce prubezne nadopovavat probiotiky?
4) Mozna hloupy dotaz - jak vubec skladovat stolici darce, byt jen na nekolik hodin, kdyz se jeho vyprazdneni casove mine s aplikaci bratrovi?
5) Byla tu zminena i zkusenost rozmichani do uriny versus do vody. K cemu byste se priklonilli?
6) Ma smysl uvazovat filtraci? I zdravejsi bratr byl na diagnostice, a i kdyz je asi nejzdravejsi z cele rodiny, nejake nalezy tam mel, uvazuji ciste jako preventivni opatreni...

Diky moc predem za laskave odpovedi. Az budeme mit nejake hmatatelne zavery, urcite dam vedet.

Vsechny vas zdravim,
Roman


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Roman
Premyslime jak to v nem udrzet alespon nejakou dobu.

Slávek Přisolit vodu. Funguje bezpečně.Vyzkoušeno.
2,5 dl dlouho, ale male dite,
1dcl bohatě stačí na takovýho prcka
To je nase zkusenost s MMS klystyry ... do 10 minut je venku, casto i za 3 min.
MMS klystýr a :ptrain: klystýr jsou dvě různé věci. Střevo MMS miluje stejně jako ho miluje žaludek.
Je tu nejaka kolize s MMS klystyry.... Nebylo by lepsi je na cas prerusit,
MMS je chemický dryják a nejúčinější běžná desinfekce. Teď si přestav, že do střeva nasadíš kulturu, která v sobě má povětšinou to, co ClO2 vraždí. Kam myslíš že se tak dostaneš? Osobně to vidím tak, že MMS klystýry jsou velice nešťasný nápad. Sice mohou na chvíli pomoct tím, že vymydlí něco, co dělá veliké potíže, ale co dál? To je vyhánění čerta ďáblem zrovna tak jako antibiotika. Střevo nebylo namyšlený na to, aby pracovalo s MMS klystýrama, ale právě s tou biologií, kterou tam dostane zdravé :ptrain:
Ma smysl zdraveho bratra darce prubezne nadopovavat probiotiky?
Určitě to neublíží, ale jestli to pomůže je otázkou.
jak vubec skladovat stolici darce, byt jen na nekolik hodin
Jako ve střevě, teplo a tma. Taky nemíchat do chlorované kohoutí vody. mírně teplá voda, destilka, studny a prameny jsou fajn.
Byla tu zminena i zkusenost rozmichani do uriny
Urina je čpavek a zase v podstatě antibiotikum, i když o dost slabší a naše. Takže do nějaké míry totéž co MMS. Je třeba se zamyslet nad tím, že bakteriální kultury ve střevě skladuje slepák. Je to kapsa, ze které se kultury po veliké srajdě a jakémkoliv chemickém zásahu zase do zbytku střeva rozmnoží. Dokud nejsou kultury ve slepáku doplněné a vybalancované, jsou jakékoliv destruktivní, bakteriociní (desinfekční) zásahy ve střevech jen na potvoru.
Ma smysl uvazovat filtraci?
Možná ano, ale přes co? Osobně bych nepoužil nic jemnějšího než filter na kafe, aby se neodfiltrovaly bakterie, v podstatě jenom zabránit přenosu mnohabuněčných parasitů a jejich vajec. Taky bych filtroval až těsně před použitím. To :ptrain: je živná půda, kterou všechny ty bakterie potřebujou.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
colormen1
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22 říj 2012 15:00

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od colormen1 »

Ahoj,

mám dceru která má od 6 měsíců krev ve stolici. Diagnostikovali ji UC, brala prednison, který neměl žádný efekt.
Teď je jí 6 let a má rok Humiru, která taky nefunguje.Pořád má průjmy a ztráci krev. Vyzkoušeli jsem už snad všechno léčitele, živou stravu, homeopatika, MMS, parazity, teď zkoušíme SCD dietu, kterou držíme tři měsíce a zatím žádný efekt. Vyzkoušeli jsme i klystýry stolici nejdříve od bratra, který má 2,5 roku a potom od manželky. Je to 3 týdny a zatím se nic neděje. Je to ještě brzo?
Já mám také UC jsem 6 let po totální kolektomii. Nezabíralo mě vůbec nic.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

colormen1 píše:Ahoj, mám dceru která má od 6 měsíců krev ve stolici.....
:ethink: To zní dost neobvykle. Jako první bych zkusil to nejjednodušší, co pomohlo jako klukovi mně. Uvař černý čínský a celkem silný čaj, nech ho den odstát, bez lístků, a zčernat jak botu, pak ať to vypije. Dál bych se podíval na autopatii. Nicméně, že to má už od 6ti měsíců, asi by bylo dobré se podívat po dárci mimo rodinu, pokud možno přiměřeného věku.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

colormen1 píše: ... Teď je jí 6 let a má rok Humiru, která taky nefunguje....
Nevím jestli anglíš, ale tohle mi vyskočilo na humiru jako první a jde o velice drastickou imuno-supresivní záležitost. http://www.humira.com/

Je dobré si rozmyslet, čeho člověk chce dosáhnout, jestli obnovy imunity, nebo její další potlačování a s ním spojené potlačování příznaků a hlavně ta rizika, a že jsou podle mne specielně u té Humiry příšerná a to je ortodoxní informace. Jedna věc je jistá, kombinovat dohromady cokoliv imuno-supresivního (co potlačuje imunitu a kydlí bakterie) s fekálníma transplantacema je vzájemně se potírající procedůra a výsledky to nutně vykážou.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

colormen1 píše: Já mám také UC jsem 6 let po totální kolektomii. Nezabíralo mě vůbec nic.
:ethink: Asi to bude mnohým připadat, jako že to nesouvisí, ale mně připadá, že to souvisí velice úzce.
:bhead: Něco se mi zepsulo na autě :dknow: tož jsem to dal do opravny :smoke: Zavolali mi, že motor jede na 2 hrnce ze 6ti :enaughty: nedá se to spravit a :shock: doporučují 4 válce ufiknout autogenem a :oops: že prý mám jezdit jen na ty dva.
:dknow: Tak vám nevím, mám je to nechat uříznout, nebo s tím mám jít jinam :?: :help:

S laskavým pozdravem, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
rambajs
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 13 črc 2011 14:09
Bydliště: Brno
Dal: 22 poděkování
Dostal: 88 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od rambajs »

Zdravím. Občas sem kouknu, zda-li bude nějaký nový poznatek. Mám totiž kamarádku, 29 let, co tímto masivně trpí. Sestavila si ale dietu sobě vyhovující, a stagnující, čili občas, když si vzpomenu někde zapátrám z "uložených" zda se objevilo cosi nového.

Přesvědčit ji tedy, znamená pro mě předložit výrazné výsledky, zejména touto poněkud dost netradiční metodou. Ona je totiž dost tradiční :-(

Zdrojově, je příčinou podle pátrajících parazitologů, motolice a občas jiné brebery.
Intuice mne pořád vede od shora, tedy od tenkého střeva a trávení. Pokud by byl problém v symbiotice střevních flór. Pokud není, a samotné kynožení proflór, probíhá v tlustém střevě, musí v tom samém střevě být ložisko příčiny kvasných, či jiných procesů, v němž nemůže proflóra přežít. To mě opět navádí na parazita, či metabolickou poruchu, díky nedostatku toho, či onoho, či poruše vstřebávání, trávení..

Neustálým, doplňováním chybějících, ať shora nebo zdola se problém tedy nevyřeší, pouze přechodně potlačuje. Berte to prosím jako rychloúvahu, ne jako kritiku. (přemýšlím, nahlas). Jak je možné že jinde symbiotika normálně, pracuje normálně a běžně se normálně obnoví.

Spíš se snažim si v té makovici něco vyvodit, pač je jasné že té slečně co znám, a co si naivně myslí že to uřídí dietkou navždy, stoupajícím věkem budou přibírat na dietě nároky, až nebude moci jíst nic, než vzduch a i to ji nakonec způsobí prdíky, či jiné.

Držím palečky, tohle je vcelku vlažský ořech :ethink:
Ať se daří :bye:


colormen1
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 22 říj 2012 15:00

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od colormen1 »

Slavek Krepelka píše:
colormen1 píše: Já mám také UC jsem 6 let po totální kolektomii. Nezabíralo mě vůbec nic.
:ethink: Asi to bude mnohým připadat, jako že to nesouvisí, ale mně připadá, že to souvisí velice úzce.
:bhead: Něco se mi zepsulo na autě :dknow: tož jsem to dal do opravny :smoke: Zavolali mi, že motor jede na 2 hrnce ze 6ti :enaughty: nedá se to spravit a :shock: doporučují 4 válce ufiknout autogenem a :oops: že prý mám jezdit jen na ty dva.
:dknow: Tak vám nevím, mám je to nechat uříznout, nebo s tím mám jít jinam :?: :help:

S laskavým pozdravem, Slávek
Jasně že je to blbost uříznout střevo. Jenže já na tom byl docela špatně. Neustálé 40 C horečky a 20 stolic za den plných krve. Ležel jsem na JIP a nepomáhalo vůbec nic. Crohna má i moje sestra, která má po odebrání kousku střeva 15 let klid. Mě už nikdo střevo nevrátí, ale chtěl bych nějak pomoci malé. Má 6 let a váži 12 kg a měří 98 cm.


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Hela »

Na tvém místě bych našla nějakého detoxikačního poradce, který měří parazity, a nechala změřit sebe i malou. Ten zjistí, co je příčinou problémů, a poradí další postup. Píšeš, že jste zkoušeli parazity, ale bez změření těžko poznáš, jestli už jsou pryč, i když problémy přestanou. Když nepřestanou, tak byla léčba neúčinná nebo nedostatečná. Nevím, jestli jste použili antihelmintika, nebo něco jiného, ale málokdy se zbavíš parazitů už na první pokus, je potřeba léčbu opakovat. Taky může poradce zjistit, že hlavní problém je někde jinde, i když bych vsadila na parazity .


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od poota »

rambajs píše:Spíš se snažim si v té makovici něco vyvodit, ...
Většina závažných a chronických nemocí se "vyvíjí" v několika předcházejících "krocích", kdy se po nedostatečně vyřešeném lehčím problému dostavuje následně vždycky nějaký další, který je těžší. Předpokládám, že nějak podobně tomu bude i u Crohna, který je už tím "posledním" krokem. Že tedy nestačí vyřešit jenom tenhle poslední stupínek, protože i když se to povede, tak z těch nevyřešených předchozích stupínků se dokáže zase obnovit, protože z nich už jednou vzniknul.
Což mě přivádí k autopatii, která řeší zároveň celý ten řetězec předchozích lehčích onemocnění, čímž dokáže definitivně vyřešit i to poslední, nejzávažnější. Dokonce mám dojem, že je schopná řešit i problémy, jejichž přímou příčinou jsou cizopasníci, i když to dělá trochu "oklikou" - napřed obnoví správné prostředí těla, které je těm potvorám nepříznivé, díky čemuž pozvolna vyhynou.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Crohnova choroba - co zvolit?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

colormen1 píše: ... Jasně že je to blbost uříznout střevo. Jenže já na tom byl docela špatně. Neustálé 40 C horečky a 20 stolic za den plných krve....
Nazdar Colormane. Ono to nebylo mířeno na Tebe, ale na ty, kteří se tam ještě nedostali a nejde jen o střeva. Jde už i o slepák, žlučník a podobně. Naopak jsem rád, že jsi se začal starat jinak. Ony ty operace sice dovedou zachránit život, ale je to jak v Auschvitzu za Mengeleho a dalších andělů smrti. Ty věci nepřicházejí najednou, něco k nim vede, projevují se i leta a tvrděj, že nevědí co s tím až se to provalí a pak řežou, trávěj a ozařujou, přičemž jsou metody jak to napravit, o kterých povětšinou dole nevědí a nahoře to nejen tají, ale ještě pomlouvají a potlačují podle hesla "z cizího krev neteče, zato tečou prachy".

S laskavým pzdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“