pránická výživa - nejlepší jídlo

Léčebné postupy.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od pavelv »

Ahoj 1220 (snad ti nekomolim jmeno). Dival jsem se na vegetarianskou bastu. Asi by to chtelo definovat,
co si predstavujeme pod pojemem vegetarian. Pokud to beres jen ze nejis maso, tak se do toho
ta cukrarna vejde, lze si tam uzivat i bez masa. Kdybys bys byl vitarian jak tam pise Denny, tak to je neco jinyho.
Ale jestli si myslis, ze kdyz jsi:
"Dostával jsem obyčejná jídla jako smažák, zapečené brambory , květák jako mozeček, palačinky, zeleninové saláty, čerstvé koblihy.......", ze jsi jedl lip nez lidi co si dali treba vareny maso, tak opak je asi pravdou, tedy podle meho nazoru.
Jidlo se deli na zdravy a dobry a to tve bylo dobry. Ja mam smazak taky rad, ale chapu ze syr na vyjetym oleji
a ve strouhance je mnohem horsi nez to vareny maso. A ty koblihy, z tech to zdravi taky jen kape:-)))

Mam par znamych, tedy jednoho a jednu, kteri na sobe poznaji, objektivne, jak blby jidlo jedi.
Tedy ta znama to meri merakem na tlak. Kdyz si da neco z mouky, tlak jde druhy den nahoru.
kdyz si da maso, tlak zustava.

Takze nic proti tvemu jidlu, jen mi neprijde vegetarianska strava nutne zdrava.

Nicmene cokoliv blbyho clovek ji, kdyz toho ji min, je to k dobru.
A jestli zvladnes prejit jen na jedno jidlo denne, i kdyby to byl ten smazak, tak mas muj obdiv.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNNO....

Příspěvek od jarda ovčák »

O pranické výživě jest tento chlévek, ani o veganech či vitariánech,ani o vlivu masa na potenci chlapáků, ale budeš li neoblomný, stane se o oslech.
,Pokud těmto principům nerozumíš, nebo nechceš, je to tvoje volba, o veganech či vitariánech můžem splečně bečet a hlučet kdekoli jinde.Tenhle chlévek by měl být zachován čistě svému tématu.
Připadá mi to velice půvabné, nejíst tolik, nebo dokonce nejíst vůbec. Jestli to funguje nebo nikoli je otázka pro jiné, já můžu pouze šlapat po špičkách s úctou a pokorou. Rozhodl jsem se totiž setkat se s p Monfortem, nebo někým podobným osobně. Pro mne to je osobní.
Můj nejlepší kámoš totiž utekl zubaté právě omezením stravy a tím, že žral pouze organickou zeleninu a ovoce. Nejíst vůbec..... nepotřebujeeš peníze, nádobí, jídlo, energie, nepotřebuješ čas na nákupy, na vaření i žraní...... To je panečku času. I energie, kterou bych mohl investovat jinam....Pro mne by to byla výhra v loterii, o zdraví nemluvím.Stejně tak nemluvím o duševních i duchovních posunech.
A jestli někdo jí jednou denně, nezbývá než tiše závidět.


„Kdybych byl postaven před rozhodnutí mezi zbabělostí a násilím, zvolil bych násilí.“ Gándí
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od huhu »

Jíst jedno jídlo denně podle mě není výhra, ale zkusit se to může :)

Mě by spíš zajímalo, když Monfort čerpá energii ze všeho kolem sebe, neb jedno se vším je, jak se v jeho přítomnosti cítí ostatní lidé ( zvířata , rostliny ) , jestli nejsou unavení, malátní - s tím už jsem se setkal.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od abul »

huhu píše:Jíst jedno jídlo denně podle mě není výhra, ale zkusit se to může :)

Mě by spíš zajímalo, když Monfort čerpá energii ze všeho kolem sebe, neb jedno se vším je, jak se v jeho přítomnosti cítí ostatní lidé ( zvířata , rostliny ) , jestli nejsou unavení, malátní - s tím už jsem se setkal.
Asi máš na mysli tzv. energetické upírství. Za sebe můžu říct, že jsem žádný podobně nepříjemný pocit ze setkání s H. Monfortem neměl. Byl jsem na přednášce v Brně, seděl jsem hnedle v první řadě, kousek od p. Monforta. Působil na mně dojmem člověka, který hodně ví a nemá tudíž potřebu komukoli cokoli dokazovat ani vnucovat. Ostatně sám řekl, že nám jen přijel povyprávět o své cestě. Toho si na něm vážím asi nejvíc, že sebe a svůj pohled nikomu nevnucuje a je si vědom toho, že nemusí být ten jediný správný. Jestli je výživa pránou reálná nebo ne, tak tohle dilema v sobě řeším taky. Asi to není otázka vědění a inteligence, spíš jde o to, k tomu dozrát.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od pavelv »

http://forum.breatharian.info/ ... forum, daji se tam najit dalsi odkazy a zkusenosti


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od krovak »

pavelv píše:http://forum.breatharian.info/ ... forum, daji se tam najit dalsi odkazy a zkusenosti
Ja viem, že už trošku opruzujem, ale na tej stránke je napríklad aj tento odkaz:
http://www.moinhos-velhos.com/21day-process.htm
skúsenosti s 21 dňovým programom podľa Jamusheen. Ak to správne chápem výsledkom nemá byť život bez jedla, ale skôr bez tuhej stravy...
Vypichnem ale zopár faktov odtiaľ:
- na konci (21 deň) musí dotyčný ležať a má problém písať na počítači. (Problém s ramenom by som skor pripisoval zhoršeniu stavu, ako "čisteniu")
- obaja manželia riadne schudli ("ona vyzerá ako z koncentračného tábora"), on o sebe píše že schudol hlavne úbytkom svalovej hmoty
- nakoniec zistili, že Jamusheena vyvinula skvelé Prána tabletky, ktoré nahradia 21 dňový program. Čuduj sa svete, tabletky sú drahé (píše autor) a predávajú sa cez multilevel marketing. A v podstate by to mali byť normálne multiminerály a multivitamíny. A ceny ktoré vyhrali sú za úspechy v predaji, nie za kvalitu produktu.

veľmi pekný citát:
Z Goa sme šli do Jaipuru, kde som sa stretol so svojím Sufi majstrom. Hrdo som povedal o 21 dňovom procese a že už viac nemusím jesť tuhú stravu.
Spýtal sa ma: "A prečo ste to urobil?"
Moja odpoveď bola "pre duchovný pokrok"
Povedal: "Si blázon. Mohol som ti to dať za 5 minút! V Himalájach sú jogíni, ktorí to robia tisíce rokov a na duchovnej ceste sa nepohli ani o krok. Je to všetko pre telo!"
Whow ..

...nebude predsalen niečo zhnité v štáte Dánskom? (utvrdzujú ma v tom aj príspevky, ktoré som na tom fóre videl, typu "veľmi ma to nadchlo a teraz už som bretharián dva dni v týždni", či úvahy jednoho z "pokročilejších" členov fóra, ktoré aj triezvo rozmýšľajúcemu nepsychiatrovi musia zaváňať nejakou diagnózou. Mne pripomenuli spôsob rozmýšľania v jednej tzv "neo-gnostickej" sekte. A že to bola sekta ako remeň môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti (bohužiaľ s odstupom času)


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od abul »

No, mně osobně Jasmuheen taky nesedí. Její styl, jakási vlastní teologie v New Age a haleluja stylu, prostě je mi to protivný. To ale nemusí nutně znamenat, že pránická strava je nemožná. Ostatně na každou dobrou myšlenku se vždy sesype hejno parazitů, kteří v ní vidí zisk a prospěch. Chce to čas, ona se pravda ukáže.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od pavelv »

Abule, mas asi pravdu, ze "Ostatně na každou dobrou myšlenku se vždy sesype hejno parazitů", ale
nezapomen, ze kdyby nebyla Jasmuheen, tak se o te myslence vi jen nekde v Himalajich a nam je to na nic.
Henry taky zacal s jeji knihou a spousta dalsich.
Tady:
http://www.ayahuasca-wasi.com/2011/breatharianism/

Dobra kniha je http://www.ayahuasca-wasi.com/english/articles/lswf.pdf od jednoho Polaka, ktery taky neji.
Popisuje tam i 12 moznych postupu jak se k nejedeni dostat.
Hodne se zabyva i tim PROC prechazet na pranickou vyzivu.

Pro ty, kteri stale moc neveri, ze to muze fungovat:
http://www.vivendodaluz.com/EN/amboflig ... eport.html
je to popis, jak Hira Ratan Manek pod kontrolou lekaru nejedl 411 dni.


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od pavelv »

sem kus vynechal, takze tam melo byt:

Tady:
http://www.ayahuasca-wasi.com/2011/breatharianism/
pisi o Kamille, ze prestala jist na zaklade prednasky Jasmuheen.

>Povedal: "Si blázon. Mohol som ti to dať za 5 minút! V Himalájach sú jogíni, ktorí to robia tisíce rokov a na >duchovnej ceste sa nepohli ani o krok. Je to všetko pre telo!"
Kdyby tu byl jeste ten navod na 5 minut popsany, tak na Jasmuheen kaslu.
Tedy kaslu na ni stejne, protoze jsem linej. Ale az me zas dokope nejakej
zdravotni problem k hladovce, tak dam mozna pokus.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od abul »

pavelv píše:Abule, mas asi pravdu, ze "Ostatně na každou dobrou myšlenku se vždy sesype hejno parazitů", ale
nezapomen, ze kdyby nebyla Jasmuheen, tak se o te myslence vi jen nekde v Himalajich a nam je to na nic.
Henry taky zacal s jeji knihou a spousta dalsich.
Tady:
http://www.ayahuasca-wasi.com/2011/breatharianism/

Dobra kniha je http://www.ayahuasca-wasi.com/english/articles/lswf.pdf od jednoho Polaka, ktery taky neji.
Popisuje tam i 12 moznych postupu jak se k nejedeni dostat.
Hodne se zabyva i tim PROC prechazet na pranickou vyzivu.

Pro ty, kteri stale moc neveri, ze to muze fungovat:
http://www.vivendodaluz.com/EN/amboflig ... eport.html
je to popis, jak Hira Ratan Manek pod kontrolou lekaru nejedl 411 dni.
Ale určitě, pokud se to někomu líbí, ať se nechá inspirovat Jasmuheen. Nechtěl jsem tím nikoho znechutit, jen píšu svůj pohled. Třeba jsem vedle zrovna já, kdoví. Moje připomínka ohledně parazitování taky nebyla namířena na Jasmuheen, ale obecně. Neznám ji a nesoudím ji. Vyjádřil jsem jen svůj názor, nic víc, nic míň.
Myslím ale, že svět by se to dozvěděl i bez jejího přispění. Je to jako s vodou, ta si taky vždycky najde cestu.
Hezký den. Abul


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
IU
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:26
Bydliště: Kroměříž

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od IU »

Když vidím, co jedí staří lidé, odkázaní na dovoz obědů nebo na kuchyň v domově důchodců, tak jednoznačně volím Pránu. Taková jídla do mě nikdo nedostane. Ale zatím jsem v úplném nejezení nenašla smysl. Nepotřebuju sobě ani jiným nic dokazovat. S vegetariánstvím jsem začala kdysi dávno pro Lásku. Ráda připravuju jídlo dětem a rádi to spolu pak sníme. Cukrárna... vůbec mi nechybí. Dělá to samo. Největší lahůdka je syrový zeleninový salát. To pochopí jen ten, kdo tím žije. Není to vynucené.
Ráda bych se naučila existovat půl na půl. Vědomě se vyživovat dokonalou Pránou a u toho si i něco sníst. Žádné násilné překonávání se a trápení.
Možná jednou budou takové přirozené podmínky na Zemi, že mi nebude chybět zelenina. Jsem zvědavá a těším se.
Hezké vlákno, milý... 1220 :)


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od 1220 »

Díky všem co sem píšete, že se zajímáte :color: ...............
Samosebou, že to co člověk jí či nejí, nemusí být ale vůbec podstatné.
Podstatné je co člověk činí.
Nicméně ještě hodlám pokračovat / pokud to bude mít u mně postup/

Jedno jídlo denně docílit není snadné, ale co se mi prozatím daří je zkrácení intervalu přijímání tuhé potravy na cca 4 hodiny / 24 hodin.
Už teď dochází k několika věcem :
snížení váhy
větší čilosti
detoxikaci
větší radosti ze života
větší schopnost - odolnost "polknout žábu"

Jěště se přihodilo že na mne vypadla z police knížka
http://www.olgabufkova.cz/files/duchovn ... _bryli.pdf
která tam ležela 2 roky bez užitku
a už mám o 1 diptrii méně
no nic žádný zázrak jenom práce........
čiže díky a hoooodně stěstí, optimizmu a čilosti v Novém roce též i Vánoce .........

:bye:


aaae
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02 led 2012 20:53

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od aaae »

Já jsem si vnitřně naprosto jistá, že výživa pránou je možná. Každopádně to chci zkusit. Nicméně pokud neuspěji, chyba je ve mně a mé přesvědčení, že to jde, to nezvyklá :-)


krovak
Stálý člen
Příspěvky: 81
Registrován: pon 23 čer 2008 13:18
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od krovak »

aaae píše:Já jsem si vnitřně naprosto jistá, že výživa pránou je možná. Každopádně to chci zkusit. Nicméně pokud neuspěji, chyba je ve mně a mé přesvědčení, že to jde, to nezvyklá :-)
Poznáš osobne nejakého človeka, ktorý to dokáže?

Mám ešte doplňujúcu otázku - ak breathariáni nemusia jesť ani piť - potia sa alebo nie? Totiž ak sa nepotia majú veľký problém s termoreguláciou (alebo "aj to vyrieši prána?"). Ak sa potia - odkiaľ berú vodu? Vo vzduchu jej toľko nie je. Navyše nemali by potom mať pri nižšej vlhkosti vzduchu riadne presušené pľúca?


pavelv
Starší člen
Příspěvky: 191
Registrován: stř 22 črc 2009 23:06
Bydliště: praha
Dal: 400 poděkování
Dostal: 424 poděkování

Re: nejlepší jídlo - pránická výživa

Příspěvek od pavelv »

Například Henri Monfort není vlastně breatherián, protože pije vodu, může se tedy i potit.
O pocení možná někde v těch diskuzích dotaz byl, dej si Monfort na ulozto.cz.

Jinak dost se breatheriánstvím zabýval i Pavel Mácha na www.pust.cz. Ten myslím je schopný fungovat i bez vody, psal, že výživu a myslím i vodu získává z čaker.


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“