Vitamin C

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
John.D.
Stálý člen
Příspěvky: 60
Registrován: čtv 20 úno 2014 13:27
Bydliště: Ostrava
Dal: 172 poděkování
Dostal: 80 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamin C

Příspěvek od John.D. »

Jde o to, že kdyby ses předávkoval Céčkem, tak bys ses posral . ☺
Klasický příznak předávkování je plynatost. Vyšší předávkování vede k průjmu. Jestli si se třepal, tak to nebylo z Céčka.
Doporučoval bych nastudovat Tuharskeho. Jako uvod do Céčkování je to akorát. Zkus treba i youtube, ma tam docela fajn rozhovory na svobodném rádiu.


Mějte se krásně :)

John.D.
--------------------------------------------------------
Člověk nemusí vidět, aby věřil.... ale musí věřit, aby viděl.
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Maxicek »

Ale to jsem četl. :) z céčka to být muselo. Nic jiného to způsobit nemohlo. A předávkování to nebylo neposral jsem se. Plynatost je podle mně spíše z co2 po reakci se sodou. Nedělám si céčkovou kůru ze srandy, ale protože mám pár problémů se kteryma by mohla pomoct. Viditelně jsem něco trefil. Otázka je co a proč. Proto se ptám jesli se to ještě někomu stalo. Díky za trpělivost. :)


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od dkamila »

Z knihy receptář pátera F. Ferdy:
Je známo, že v malém množství vitaminy stimulují funkci některých orgánů. Např. vitamin A zrak, vitamin C podle p. pátera sluch, vitamin D kosti. Avšak neví se, že ve velkých dávkách mohou být právě pro tento orgán, pro který jsou určeny, nebezpečné.
O vitaminu C se všeobecně hlásá, že nemůže být předávkován. Ani to ovšem není pravda. Vždy, když k páterovi Ferdovi někdo přišel s problémy sluchu, hned jasnovidně zjišťoval, zda se'nejedná o záležitost špatné životosprávy nebo o záležitost dědičnou.
Kdo příliš holduje vitaminu C v jakýchkoliv formách, ten se vystavuje nebezpečí zhoršování sluchu. Lze také předpokládat, že přemíra užívání vitaminu C se může dědičně projevovat zhoršeným sluchem našich potomků.

Kdy nám „céčko“ pomůže a kdy by nám naopak mohlo ublížit – to je otázka poznání zákonitostí, podle nichž tělo pracuje. Jejich studiem se již tisíce let zabývá tradiční čínská medicína (TČM). Pracuje s názvoslovím, které je pro Evropana možná složité k porozumění, avšak může pomoci odhalit, proč C vitamin někdy neúčinkuje, či účinkuje protichůdně:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/z ... -pozde.htm

Jen bych chtěla ještě dodat,že by se to nemělo s vitamíny přehánět a hlavně s kombinací s B, jako homocystein ,všeho moc dle vlastí zkušenosti škodí :cry: ,jednou jsem tu psala,že měl manžel po kombinaci vitamínu ,jako by měl dostat infarkt a on ho opravdu dostal,naštěstí žije a je v pořádku,ale vůbec neměl příznak infarktu,jako že se chytne za srdce a padne,Začalo to bolest svalů, třes, zimnice, brnění prstů ,bolest ramen a brnění rukou,tak pozor na to .
:bye: :bye: :bye:


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od NAVAR »

dkamila píše:Z knihy receptář pátera F. Ferdy:
Je známo, že v malém množství vitaminy stimulují funkci některých orgánů. Např. vitamin A zrak, vitamin C podle p. pátera sluch, vitamin D kosti. Avšak neví se, že ve velkých dávkách mohou být právě pro tento orgán, pro který jsou určeny, nebezpečné.
O vitaminu C se všeobecně hlásá, že nemůže být předávkován. Ani to ovšem není pravda. Vždy, když k páterovi Ferdovi někdo přišel s problémy sluchu, hned jasnovidně zjišťoval, zda se'nejedná o záležitost špatné životosprávy nebo o záležitost dědičnou.
Kdo příliš holduje vitaminu C v jakýchkoliv formách, ten se vystavuje nebezpečí zhoršování sluchu. Lze také předpokládat, že přemíra užívání vitaminu C se může dědičně projevovat zhoršeným sluchem našich potomků.

Kdy nám „céčko“ pomůže a kdy by nám naopak mohlo ublížit – to je otázka poznání zákonitostí, podle nichž tělo pracuje. Jejich studiem se již tisíce let zabývá tradiční čínská medicína (TČM). Pracuje s názvoslovím, které je pro Evropana možná složité k porozumění, avšak může pomoci odhalit, proč C vitamin někdy neúčinkuje, či účinkuje protichůdně:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/z ... -pozde.htm

Jen bych chtěla ještě dodat,že by se to nemělo s vitamíny přehánět a hlavně s kombinací s B, jako homocystein ,všeho moc dle vlastí zkušenosti škodí :cry: ,jednou jsem tu psala,že měl manžel po kombinaci vitamínu ,jako by měl dostat infarkt a on ho opravdu dostal,naštěstí žije a je v pořádku,ale vůbec neměl příznak infarktu,jako že se chytne za srdce a padne,Začalo to bolest svalů, třes, zimnice, brnění prstů ,bolest ramen a brnění rukou,tak pozor na to .
:bye: :bye: :bye:
Tohle bych typoval na hypervitaminozu....
Taky se mi to jednou stalo, prostě jsem v parném létě hodil multivitamín do vody a tu vypil, jenomže mimoděk, tak nějak jsem během dne vypil asi tak 10-15 tablet šumivého multivitamínu. Když se mi večer udělalo špatně, měl jsem pocit že mne "šlehne" tak jsem si uvědomil že jsem to přehnal.

Hypervitaminoza, krom jiného:
může dojít k náhlé a silné bolesti hlavy, zhoršené vidění, bradykardie


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Maxicek
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: ned 26 zář 2010 12:53
Bydliště: Severní Morava
Dal: 5 poděkování
Dostal: 4 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od Maxicek »

Díky za nápad. Hypervitaminoza mně fakt nenapadla. Kromě toho brnění.konecku prstů to b bylo fakt jako herx reakce. No každopádně jsem opatrnější. Zatím jsem se zbavil po té reakci do pár dnů opuchlé huby a zubu.. Uvidíme co bude dál.


Ten, kdo je dostatečně odvážný a vytrvalý, aby celý život hleděl do temnoty, spatří v ní jako první záblesk světla.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od martinq »

NAVAR píše:
Tohle bych typoval na hypervitaminozu....

Hypervitaminoza, krom jiného:
může dojít k náhlé a silné bolesti hlavy, zhoršené vidění, bradykardie
Navare nevíš dá se najít seznam možností předávkování s důsledky ? Páter Ferda často upozorňoval na to, že je lepší mít 80% té či oné látky v těle, nežli 200%. Vše se s něčím váže a v moment kdy dojde to na co, se to váže, začne se to vázat jinam a jinak a je zaděláno na průser.

Nemohu nic k tématu najít.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
vladdo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30 bře 2020 12:12

Re: Vitamin C

Příspěvek od vladdo »

Chcem sa opytat, este my nie je jasne ako reaguje kys. askorbova s kovom? CI uz pri mixovani rajcat nutribuletom alebo aj pri ultrazvukovej cisticke je v kontakte s ocelou?Alebo ked sa to hned vipije nie je problem.
Diky :?


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Vitamin C

Příspěvek od milda »

vladdo píše: úte 05 kvě 2020 10:12 Chcem sa opytat, este my nie je jasne ako reaguje kys. askorbova s kovom? CI uz pri mixovani rajcat nutribuletom alebo aj pri ultrazvukovej cisticke je v kontakte s ocelou?Alebo ked sa to hned vipije nie je problem.
Diky :?
Není ocel, jako ocel. S běžnou ocelí, nebo železem by asi kys. askorbová nějak mírně reagovala. Ale ty tam budeš mít určitě NEREZ-ocel, a ta nereaguje.


vladdo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pon 30 bře 2020 12:12

Re: Vitamin C

Příspěvek od vladdo »

Diky.este by ma zaujimalo ci pri davke tie 3 -4 gramy denne dochadza k prekysleniu organizmu?z dlhodobeho hladiska?
Ci uz celodenne srkanie napoja alebo jednorazovo vipit(objem kyseliny rovnaky)
Ask.sodny zatial pouzivat nechcem


LiboNovy
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pát 08 led 2021 16:44

Re: Vitamin C

Příspěvek od LiboNovy »

Osobně se mi nejvíc osvědčil vitamín C v tabletách s šípkem pro postupné uvolňování. Pro běžné užití stačí jedna tableta (1000mg) denně, při nemoci se můžou vzít 2. Díky tomu mi balení vydrželo déle oproti variantám v prášku. Navíc se často dá sehnat online nějaké výhodnější větší balení nebo za lepší cenu ve slevě, což se snadno dá zkontrolovat přes srovnávače jako www.hledejleky.cz apod.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“