Marihuana a "veci" podobné

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od poota »

Rick Simpson - Útěk před lékem
Hodilo by se to i do "Mudrci versus alternativa", ale je to hlavně o konopí, tak to dávám sem. A není to jenom o Kanadě.
Koho zajímá jenom technika získávání výtažku, tak ať si najede na 30tou minutu.


Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pata
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:23
Bydliště: Nýdek
Dostal: 8 poděkování

Re: Rakovina žaludku

Příspěvek od pata »

Janavac píše:Nemáme moc času na to,abychom mohli zkoušet nějaké další léky, které nevím kde bych mohla sehnat,ale děkuji za radu. To opravdu nikdo nemá nějaké informace o užívání mms, cds a fénixových kapek?
Mám známou, která po "operaci" žaludku, kdy jin otevřeli a zas pak zavřeli, protože veškeré vnitřnosti byly prolezlé rakovinou, začala brát výtažek z konopí a změnila způsob stravování z vařené stravy na vitariánskou (syrovou). Dnes, asi po půl roce, je čistá!
Pokud máte kvalitní výtažek, neváhejte ho brát a změňte jídelníček. Nic víc krom toho nepotřebujete brát.
Jo a ještě jedno podstatné: Věřte tomu!!!!
Držím palce
Pavel


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Na 86letou seniorku se sesypalo policejní komando ...

Příspěvek od A(&F) »

citace: .. "Smutný příběh zažila před nedávnem 86letá bývalá ředitelka mateřské školky v jednom větším středočeském městě. Zničehonic ji začal trápit třes a nezastavitelné drkotání zubů. Lékaři jí diagnostikovali Parkinsonovu chorobu, kterou lze jen těžko léčit. Její vnučka Hana Madrazsová si ale vzpomněla, že slyšela o léčbě konopím. To babičce opatřila, aby před spaním požívala lžičku drcené sušené drogy.

„Nevěřím žádnému šarlatánství, ale jsem očitý svědek toho, že po čtrnácti dnech užívání se babička přestala třást a byla ráda,“ řekla Právu Madrazsová.

Problém ale nastal, když musela její babička do nemocnice. Tam se svěřila ošetřující lékařce, že konopí užívá a že ho má i s sebou. „Místo aby jí řekla, že to v nemocnici užívat nemůže, tak na ni zavolala policii (pozn: "Búúúúú :bad: )

Do nemocnice podle ní přijelo protidrogové komando v kuklách, načež se babička zhroutila a má dodnes těžké stavy z infarktového zážitku. Policisté naštěstí ihned pochopili, oč jde, a vyšetřování se nekonalo. (pozn: že by PČR konečně začala používat zdravej rozum ?? :good: )

Lékař a epidemiolog Tomáš Zábranský, který stál u zrodu zákona, upozornil že ministerstvo vydalo vyhlášku, která nevnímá skutečné potřeby pacientů. Nastavuje měsíční limit 30 gramů konopí, což je pro řadu diagnóz málo. „Je to stejné, jako by lékaři mohli předepisovat pouze osminku acylpyrinu na horečku,"
... (zdroj: http://www.novinky.cz/domaci/340306-na- ... onopi.html )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od dkamila »

Fénixovy slzy je perfektní věc,ale složitá výroba našla jsem návod na pastu,která je prý účinnější máte sní někdo zkušenost?? Zdá se mi to jednoduché to bych zvládla i já :D antitalent :D

http://newcure.org/oil-level/how-we-make-the-oil
http://cannabispaste.com/



‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od Slavek Krepelka »

dkamila píše:Fénixovy slzy je perfektní věc,ale složitá výroba našla jsem návod na pastu ...
Zní to jako docela rozumný nápad až na pár detailů.

a) Rick Simpson nepoužíval k louhování žádný "extra strong alcohol" vyjimečně silný alkohol, ale "mineral spirits", což jsou v podstatě ropné deriváty na úrovni petroleje. http://leccos.com/index.php/clanky/petrolej se skutečně dost vysokým bodem varu.
b) Rickův produkt je relativně čistý, nezředěný extrakt, který definitivně pracuje podle jeho dávkování. To, že jeho extrakt prakticky pracuje, činí z argumentu, že odpařovací teplota ničí účinné složky jako vaření mrkve ničí vitamíny, nechutný a zavádějící blábol.

Zde mluvíme o komerční pastě, ve které je extrakt silně zředěn jiným (kokosovým) olejem. Argument, že Rick používal slabou marihuanu je nesmyslný, protože z ní dostal, co v ní bylo. Z jiné odrůdy by možná dostal víc, ale jenom by dostal vyšší výtěžky, ne významně silnější, či slabší extrakt. Navíc na Indice, kterou používal, netrval. Nedoporučoval Sativu s podstatně vyšším obsahem THC, aby se pacienti zbytečně nezhulákali.

Pokud se budou pryskyřice louhovat do oleje, který nelze odpařit, nutně bude docházet k silnému ředění aktivních látek tímto olejem, oproti čistému extraktu. To ovšem ještě neznamená, že nejde o lepší metodu. Určitě to ale znamená, že je třeba jiné a o dost vyšší dávkování konečného produktu a vzniká otázka: "Jaké dávkování?". Jak zjistit, jaká je v té pastě koncentrace´extraktu a kolik jí brát? Toto zjišťování je laboratorně dost náročný proces. Skutečný problém však nastává v momentě, kdy si uvědomíme, že Rick Simpson podával extrakt přes ústní sliznici, pokud ho dával pacientům k použití vnitřně. Koncentrát se má máznout na vnější dáseň pod ret. Zde už máme s uvedenou pastou zásadní problém, protože k takové aplikaci bude nejspíše naprosto nevhodná. Do jaké míry by byla vhodná k vnějšímu použití je při relativně nízké koncentraci aktivních látek také velice důležitou otázkou.

On ten Rick není žádný blbec a definitivně si velice dobře zjistil, proč dělat co dělal a jak. Zde se mi jeví potřeba kohosi si přivydělat důležitější, než blahobyt uživatele.

Teprve nyní, po částečném přečtení druhého odkazu mi dochází, co za prasata komerční tu pastu vyrábí. Oni totiž vyloženě sprostě lžou a zavádí, co se týče originální metody výroby fénixových slz a dělaj z Ricka vola.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od jani »

Kde se prosím dají sehnat ověřené fenixovy slzy, požádala mě o doporučení jedna paní s dost blbýma nemocema :-(. Dříve jsem je zahlídla v nabídce u Pala, neví někdo co s ním je, že už sem nechodí? :-(
Děkuji předem.


Guzma
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04 zář 2012 19:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od Guzma »

Nevím jestli je to ještě aktuální, ale můžu v tomto pomoci. Více raději přez SZ.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od martin11 »

...všeobecná informace...ne...škodlivost konopí...

http://magazin.aktualne.cz/marihuana-st ... position-6

... :bye: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od Vlčice »

Po desetiletí nás kytky rodu canabis vůbec nevzrušovaly. :|
Občas jsme sice zaslechli, že se někdo marihuanou zhulil, nebo že je vyhulenej, ale to bylo asi tak všechno.
Ovšem po nesčetných mediálních masážích posledních let a zprávách o policejně odstíhaných pěstitelích a vyrabovaných obchodech
se situace v české kotlině radikálně změnila.
Nevím, co se děje v městských bytech, ale na venkově to vypadá na pět rostlin v každé zahrádce. Často jen tak z recese.
Pak že se nenecháme mediálně zmanipulovat :roll:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od poota »

Vlčice píše:Po desetiletí nás kytky rodu canabis vůbec nevzrušovaly.
To sice jo, ale ještě před těmi desetiletími bylo konopí jednou z nejužitečnějších rostlin - a najednou z ničeho nic z něj má být bylina prokletá, zakázaná a pronásledovaná, která může dostat člověka do kriminálu.
Jinak s Tebou pochopitelně souhlasím a taky věřím tomu, že za "normálních" okolností by spoustu lidí konopí pěstovat ani ve snu nenapadlo. Ale když je potřeba něco zakazovat, tak na tom určitě něco bude - kdyby to byla rostlina k ničemu, tak by se přece zakazovat vůbec nemusela :laugh:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od Vlčice »

Něčím začít museli. Pak na černé listině přibyly další kytky a dokonce i kaktusy.
Díky tomu vím, že příštím přírůstkem do mojí sbírky kaktusů bude lophophora.
Krásně o ní psali a také si ji užívali Zikmund s Hanzelkou.


jojoba
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: pát 22 dub 2011 16:50
Bydliště: Eichwald
Dal: 2 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od jojoba »

Fénixovo slzy... :-) .... dokáže někdo spolehlivě komentovat jejich užívání a riziko při řízení auta ? Tedy při silniční kontrole - test na drogy ? Umím si představit, že při perorální ( sliznicové ) aplikaci v dechu nebude nic, ale fíci ten test dělají ze slin ( ? ).... nebo z krve ? Tam už může něco být, ale asi se zase nedělá běžně, ale až při zjevné intoxikaci či nehodě ..... ?
Mám papíry teprve ca. 35 let, jezdím denně, ale totok jsem ještě nepotkal...... ale taky bych se s nima nerad loučil... :-(


jojoba
Guzma
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: úte 04 zář 2012 19:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 5 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné

Příspěvek od Guzma »

Tak samozřejmě pod vlivem marihuany neřídíme, to je snad jasný ne?
Při silniční kontrole může být test pozitivní i po několika dnech, pak je nutné vyžádat si krevní testy. Z nich se pak vyhodnotí, jestli jsou v těle už jen neaktivní kanabinoidy a nijak postihován nebudete.
Petr


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marihuana a "veci" podobné: migréna.

Příspěvek od laik »

Zdravím, ve vlákně o kotvičníku jste se rozepsali o migréně.
Osobně s tím naštěstí nemám žádné problémy tak nemužu ani moc radit, ale zkoušel někdo na zmírnění příznaků užít konopí? (prostě se trochu zkouřit :-) ) Konopí snižuje tlak a utišuje tak by mohlo pomoci.
Každopádně, kdo se kolem zdraví pohybuje už dlouho tak jistě také pochopil že zásadní věc kterou je potřeba hlavně řešit je psychika.
Jak si člověk nevyřeší vlastní problémy, tak nemá nikdy šanci na plnohodnotné uzdravení.


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
pata
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 04 srp 2011 21:23
Bydliště: Nýdek
Dostal: 8 poděkování

Re: Marihuana a "veci" podobné: migréna.

Příspěvek od pata »

laik píše: (prostě se trochu zkouřit :-) )
To bych rozhodně nedoporučil. Můžete mít z toho více problémů než úžitku.
Ale brát pravidelně na večer výtažek, to je jiné kafe. Mám s tím osobní a nejen, zkušenosti. Krásně se člověk uklidní a nemá FS žádný negativní vliv - ovšem, pokud se bere správná dávka. Navíc, pročistí se vám krev, sníží tlak, sníží cukr, zvedne imunita a ....


Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“